Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: Výběr modelu

to jen ja som si vsimol co ma zle na tych fotkach a preco mu to nepruzi?
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: Výběr modelu

Loskuták píše:nemyslím čistě skoky 50 cm, ale třeba z deseti a nebát se, že se to rozpadne. Summit není spatnej, ale prostě to nikam dál nedojede, když půjdu s malou ven (to abych měl s sebou aspoň 3sady baterek) a pak to táhnout pár km v ruce je taky nic moc. Je to prostě zbytečně veliké...
Tady bych já uvažoval o Wraithu, Bomberu apod. Stříďák, 3S lipolku, konkrétní stavby si můžeš prohlédnout v příslušné sekci fóra nebo na YT. Takové auto je "dětemodolné" (proto jsem Wraitha před několika lety pořizoval), zábavné i (možná až moc) schopné v terénu, s dojezdem není problém. Nicméně si hlavně musíš rozmyslet, co od modelu požaduješ.

Loskuták píše:...každý vyzdvihuje Mex, ale ve finále nikdo nenapsal vysloveně, v čem je to lepší, krom toho kovu:)
Já třeba Mex spíš kritizuju, ale obecně modely tohoto typu prostě víc odpovídají realitě, kovové nápravy se inspirují u výrobců skutečných náprav (vč. např. pozice diferenciálu na straně řidiče, jako to má velký Jeep JK u mé aktuální stavby), geometrie podvozku víc odpovídá realitě (panhardka, některá auta mají listy, DeeKay nebo GCM má oddělené pružiny a tlumiče atd.), převodovka, rozvodovka, interiér, řidič, kastle z ABS má mnohem lepší detaily, ráfky a pneumatiky v měřítku s designem a vzorkem skutečných produktů, stejně tak nárazníky, slidery, zahrádky, osvětlení, doplňky...

Loskuták píše:Díky. Teď tam dávám 5000 mAh 2S a dost si zadek sedá. Také jsem přemýšlel dát dvě paralelně jako mám v Summitu. Kola jsou 96 mm a chtěl bych dát trošku větší, cca 100-105 mm. Delší tlumiče o 1 cm by to mohly trochu zvednout. Tlumiče budu dávat asi Gmade s vnitřní pružinou, ty origo Meč (GDS) se trošku sekají (pružiny).
Ta baterka musí vydržet hodně dlouho, druhá asi nebude dobrá kvůli váze a těžišti. Podvozek zvedej taky opatrně, ať se ti to nepřevrací...
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo
Uživatelský avatar
Loskuták
Uživatel
Příspěvky: 102
Registrován: 20.10.2017 21:22
Bydliště: Mladoboleslavsko

Re: Výběr modelu

pera2008 píše:to jen ja som si vsimol co ma zle na tych fotkach a preco mu to nepruzi?

Co se týče pružení, předky jsou 70 mm a zadky 80 mm. Na předku se trošku dřou ty středové kroužky mezi pružinami, ale sešteloval jsem je, aby se to dřelo co nejméně.
Když jsem použil pouze pár kapek na stírání, tak zadek auto tahalo za sebou. Stačilo dát kastly, sedlo a zadek se už nahoru nezvedl. Zkoušel jsem dávat olej 100 i 300, plnit komplet tlumiče, pár kapek a nic ideálního. Nakonec jsem to naplnil asi z půlky (bohužel už nevím jaký poměr) a teď to tak nějak funguje.
Traxxas TRX-4 Defender 1/10 Brushless
Losi Night Crawler SE 1/10
Losi Rock Rey 1/10 Brushless
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: Výběr modelu

mas SZ
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: Výběr modelu

koko píše:A větší kola by na tom Tvým jeepu vypadaly už směšně, to bych nedělal.

Nesouhlasím, tohle budou 105 mm Stompery 1,55" a směšně to rozhodně nevypadá...
Obrázek
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo
Uživatelský avatar
eos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 02.10.2011 0:00
Bydliště: Hořovice

Re: Výběr modelu

Já bych taky zkusil skromný názor. Když nevíš, kup za dobrou cenu jetý SCX10. Když to nebude funglnová voňavka, nebudeš se bát to pořádně otestovat, ani do toho hrábnout a upravit podle nálady. Za mě je klasickej Axík pořád jednička v užitečnosti a variabilitě. Celkem snadno na tom v podstatě na koleně postavíš téměř cokoli, od ABS skejlovky, před crawlera, po raketu, s možností případného resetu a pokud nebudeš úplný prase, tak to ani po tom všem neztratí moc na ceně, kdybys časem zjistil co a proč chceš jiného.
Mark22
Nově příchozí
Příspěvky: 21
Registrován: 19.04.2017 11:21
Bydliště: Revúca

Re: Výběr modelu

socanek
Uživatel
Příspěvky: 134
Registrován: 02.06.2017 18:07
Bydliště: Mohelnice CZ/Pertuis FR

Re: Výběr modelu

Hilfeeeeeee !!!!!!!
Máme problém, velký....
Toyotka je ve stádiu nekonečného dodělávání a tudíž je potřeba rozšířit vozový park :)
Řekněme, že máme 3 možnosti....
1) MST CFX-W, Dodge Power Wagon od Proline, postavit to jako rezavou káru, možná předělat jako odtahovku. Prostě se člověk vyřádí... navíc se nebudu bát do toho říznout :)
2) TRX-4. Bronco. Co dodat? Vše v jednom. Funkční, boží. Jako co víc chcete? Jenže jakou boudu na to dát? Třeba právě ten Dodge tam nepůjde :( Kluci nebudou mít radost....
2b... koupim Bronco a na Vanoce to uhraji na LC80:) Předělám a budu mít boží LC80.... pár fotek už tady je...
3) Mex LC80, ARB podvozek a karoserie. Pěkně to sedí k sobě. Akorát to nemá 2 kvalty, závěrky diferenciálů, atd......

Pomoc... jako ještě budou vánoce, ale žena mi kouká přes rameno, tak to nemůžu přehánět...

Mít hned něco, s čím budou moci jezdit i děti?
Nebo později koupit něco, co není až tak běžné?

Je TRX-4 až tak dobré? Dá se s tím něco dělat dál? Protože se nemůžu zbavit pocitu, že všechno tam sedí tak akorát, nejde s ničím hnout, nic vyměnit....


Edit: Tak už je to jedno. Už je objednáno. Během týdne se snad někde objeví nové vlákno :)
Stříbrňák: Tamiya TT-01 Porsche 911
Buggyna: Tamiya Blitzer Beetle
Zrzka z Provence: MST C(M)FX LC40
Nechtěný Defík TRX-4
marcany
Nově příchozí
Příspěvky: 1
Registrován: 10.08.2018 16:31

Re: Výběr modelu

Ahoj, jsem uplný začátečník v RC, tak ňák jsem doufal, že mě záchvat pořídit si auto přejde, ale zatim už nějaký ten týden trvá a furt roste:-) pro prostudování fora mám docela jasno co chci - Traxxas TRX-4 nejspíš s kastlí Bronco. Přičemž rozhodující pro mě je univerzálnost modelu, především dvoustupňová převodovka. Tím pádem možnost pomalého technického ježdění ale i rychlejších přesunů. To je to co chci. Menším problém je cena, kdy na rc opravdu nic nemám...takže než dotoho praštím, chci se vás co mají přehled zeptat, zda k tomuto modelu existuje nějaká cenově přijatelnější alternativa, já na ní nenarazil, ale je možné, že jsem ji přehlídl. Díky moc!
kesi
Nově příchozí
Příspěvky: 52
Registrován: 03.10.2012 12:46
Bydliště: Mohelnice, Olomoucký kraj

Re: Výběr modelu

Ahoj, mám stručný dotaz. Jakému podvozku z krabice by jste dnes dali přednost, TRX-4 Sport nebo Ascender?

Tohle jsem četl
https://www.bigsquidrc.com/review-traxxas-trx-4-sport/
https://www.bigsquidrc.com/vaterra-1968 ... er-review/
Vaterra Ford F-100 Ascender 4WD
mirakuli
Uživatel
Příspěvky: 161
Registrován: 25.09.2017 10:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Výběr modelu

kesi píše:Ahoj, mám stručný dotaz. Jakému podvozku z krabice by jste dnes dali přednost, TRX-4 Sport nebo Ascender?

Tohle jsem četl
https://www.bigsquidrc.com/review-traxxas-trx-4-sport/
https://www.bigsquidrc.com/vaterra-1968 ... er-review/


Ahoj oba jsou dobrý, zkus mrknout na tenhle, za mne asi největší adept, na youtube je spoustu srovnání a i reakce na zahr. forech jsou pozitivní.
http://rc.305.cz/view.php?nazevclanku=gmade-gs02-bom-tc-4wd-ultimate-trail-truck-kit-gm57000&cisloclanku=2018090014
Uživatelský avatar
vypravci hubicka
Uživatel
Příspěvky: 129
Registrován: 07.10.2018 20:50
Bydliště: vedle Ringhoffera

Re: Výběr modelu

s prominutim se pripojim - chci koupit druhou expe pro kluka, abysme mohli jezdit spolu, navzajem se vyprostovat atd. Doposud mi jako nejlepsi volba pripada Axial HonchoII, je na nem neco spatne? tim ze Axial, tak asi dilu kvanta, kastle je vzadu otevrena, cili se na to da veset kraviny, ma to osvetleni.....
______průsery choděj v množinách_____TRX4+UDR+HonchoII+Summit+Summit+TRX8____________________________________________
mirakuli
Uživatel
Příspěvky: 161
Registrován: 25.09.2017 10:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Výběr modelu

vypravci hubicka píše:s prominutim se pripojim - chci koupit druhou expe pro kluka, abysme mohli jezdit spolu, navzajem se vyprostovat atd. Doposud mi jako nejlepsi volba pripada Axial HonchoII, je na nem neco spatne? tim ze Axial, tak asi dilu kvanta, kastle je vzadu otevrena, cili se na to da veset kraviny, ma to osvetleni.....


Určitě to není špatně, osvětlení bych moc neřešil, jsi šikula s tím si poradíš, gmade má 3 typy zavěšení tlumičů, je to jen na tobě pro co se rozhodneš
Uživatelský avatar
Karlos74
Nově příchozí
Příspěvky: 70
Registrován: 01.11.2018 20:38
Bydliště: Káraný

Re: Výběr modelu

vypravci hubicka píše:s prominutim se pripojim - chci koupit druhou expe pro kluka, abysme mohli jezdit spolu, navzajem se vyprostovat atd. Doposud mi jako nejlepsi volba pripada Axial HonchoII, je na nem neco spatne? tim ze Axial, tak asi dilu kvanta, kastle je vzadu otevrena, cili se na to da veset kraviny, ma to osvetleni.....


Koupil jsem ho bazarového dětem, abych měl parťáky. Za mě i kluky spokojenost. Dětem je 7 a 12 let.

Obrázek
TRX 4 Defender Adventure
Axial SCX10 Honcho
kesi
Nově příchozí
Příspěvky: 52
Registrován: 03.10.2012 12:46
Bydliště: Mohelnice, Olomoucký kraj

Re: Výběr modelu

mirakuli píše:
kesi píše:Ahoj, mám stručný dotaz. Jakému podvozku z krabice by jste dnes dali přednost, TRX-4 Sport nebo Ascender?
...


Ahoj oba jsou dobrý, zkus mrknout na tenhle, za mne asi největší adept, na youtube je spoustu srovnání a i reakce na zahr. forech jsou pozitivní.
http://rc.305.cz/view.php?nazevclanku=gmade-gs02-bom-tc-4wd-ultimate-trail-truck-kit-gm57000&cisloclanku=2018090014

To je nádhera, ale stavět si to netroufnu, alespoň zatím.
Vaterra ascender je teď za pěknou cenu, na začátek nechci nic složitého jako TRX-4, do úvahu by přicházel model Sport, ale ta vysílačka setová a kastle. Časem jen vyměním servo a možná proběhnou další úpravy na podvozku, 3S...TX beru FS-GT3C 3Ch
Vaterra Ford F-100 Ascender 4WD

Zpět na „Modely pro expedice - obecné“