Uživatelský avatar
toyota
Uživatel
Příspěvky: 101
Registrován: 30.11.2015 16:26
Bydliště: šumperk

Posun na lepší podvozek.

Zdravím všechny,už nějakou dobu jezdím s tamiya cc 01 a chtěl bych přejít o něco dál.Na mz racing jsem našel tohle: http://www.mz-racing.net/90100017-pg4r-4x4-kit/ .Máte s tím někdo nějaké zkušenosti,popřípadě jaké jsou jízdní vlastnosti a kvalita.
Předem díky za odpovědi :)
toyoťák
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: Posun na lepší podvozek.

Osobně bych šel asi do MST.Mám dva kousky a super.
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Posun na lepší podvozek.

Za mě taky MST.
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
MikeP
Sběratel
Příspěvky: 3811
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 8

Re: Posun na lepší podvozek.

Tady těch čín tu moc nejezdí, otázkou je jak to vypadá (a bude vypadat) s dílama.
Já bych se nebál a šel bych do axíka.
Nejlepší je, že na každý expe vždycky od někoho seženeš jakejkoliv díl. :OK:

jinak možností je vícero
axial scx10 (II)
vaterra ascender
gmade GS01 (sawback, komodo)
mst cmx, teď bude něco novýho
rc4wd gelande (moje oblíbené) a trailfinder
nebo tak nějakej MEX
otestovat něco noname
já osobně si ještě počkám, snad by konečně mělo vylézt to hpi venture
docela exotika by byl i bruiser od tamiye s 3-kvaltem.

Neříkej, že si nevybereš :-D
Obrázek
Uživatelský avatar
toyota
Uživatel
Příspěvky: 101
Registrován: 30.11.2015 16:26
Bydliště: šumperk

Re: Posun na lepší podvozek.

No díky ještě budu asi muset hodně přemýšlet :)
toyoťák
Uživatelský avatar
Taurus84
Častý přispěvatel
Příspěvky: 525
Registrován: 06.07.2014 17:49
Bydliště: Malinovo

Re: Posun na lepší podvozek.

Najprv by si si mal určiť dôvody, pre ktoré chceš prejsť z CC-01 na iný podvozok. Potom si spíš zoznam podvozkov a aké výhody Ti prinesú v porovnaní s CC-01 .. dostaneš takú tabuľku plusov a mínusov, ku ktorým na koniec pridáš cenu. A hneď budeš mať jasno.

Pokiaľ Ťa to s CC-01 nebaví napr. kvôli tomu, že na expedičke nezvládne horší terén, možno by bola pre Teba dobrá voľba SCX10 II, alebo Ascender. Tie majú určite v základe lepšiu prejazdnosť terénom, oproti podvozkom povedzme od RC4WD, RCmodelex, alebo MST. Tým nechcem povedať, že tie druhé sú na tom podobne ako CC-01 (bol by si prekvapený čo všetko prejde napr. môj MEX-D90), ale Axial s Vaterrou spravili podvozok, ktorý sa skôr podobá na crawler.

Na druhej strane, ak máš radšej skejlový look a reálnejšie jazdné vlastnosti, šiel by som rovno aj do MEX-u. Oproti podvozkom od RC4WD je to síce vyššia počiatočná investícia, ale dostaneš železný podvozok = nižšie položené ťažisko a dovolím si tvrdiť, že aj veľmi realistické jazdné vlastnosti. Ak máš ale nejakú kasňu od Tamiye, možno by bolo pre Teba ideálne kúpiť podvozok CMX/CFX, na ktorý to napasuješ úplne bez problémov. A navyše si ho v čechách pochvalujú na trialoch, čiže niečo na ňom bude.

Samozrejme aj tieto podvozky si môžeš upraviť na lepšiu prejazdnosť terénom, dovolím si ale tvrdiť, že po týchto úpravách ide z áut na týchto podvozkoch pocit, že sa jedná o off road špeciál, kdežto keď vidím v akcii SCX10, alebo Ascender, stále v nich vidím skôr crawler.

Ak si to spíšeš na papier, možno skončíš ako ja. Z CC-01 som prešiel na Ascender kvôli prejazdnosti terénom, aby som na koniec zistil, že sa mi viac páči jazda, ktorá je podobná reálnym expedičným autám, alebo teda off roadom. Kúpil som MEX a neľutujem ani cent :wink:

A na koniec, neber všetko to, čo som napísal za holú pravdu. Každý si podvozok a auto upraví podľa seba. Ja som to len zovšeobecnil, aby som Ti pomohol pri rozhodovaní.
Uživatelský avatar
toyota
Uživatel
Příspěvky: 101
Registrován: 30.11.2015 16:26
Bydliště: šumperk

Re: Posun na lepší podvozek.

V pohodě jsem rád za všechny rady.
toyoťák

Zpět na „Modely pro expedice - obecné“