Uživatelský avatar
h.h
Nově příchozí
Příspěvky: 17
Registrován: 09.07.2016 14:46

YJCh / Yellow Jeep Cherokee

Už je doma přibližně půl roku... ale konečně až teď je karoserie na podvozku. Tak jsem auto rychle vyfotil, abych uchoval vzpomínky na to, jak čisťoučký kdysi bylo....

Obrázek

Obrázek
Axial SCX II - Yellow Jeep Cherokee
Uživatelský avatar
sim_ma
Častý přispěvatel
Příspěvky: 613
Registrován: 02.11.2013 18:01
Bydliště: Jablonné nad Orlíci

Re: YJCh / Yellow Jeep Cherokee

Nádherná. :tleskam:
Uživatelský avatar
Chazzy93
Uživatel
Příspěvky: 411
Registrován: 06.06.2015 19:18
Bydliště: jižně od Brna

Re: YJCh / Yellow Jeep Cherokee

Pěkná barvička, hezký :-)
Martin Haas
Tatra 805 valník, 1:10
Mercedes-Benz Unimog 1:10
Ford F-250 Super Duty Cab
Zbytky podvozku CC-01
http://kenny666.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
h.h
Nově příchozí
Příspěvky: 17
Registrován: 09.07.2016 14:46

Re: YJCh / Yellow Jeep Cherokee

Výběr barvy byl problematičtější, než by se mohlo zdát... především proto, že na to každý měl názor, syn poměrně silný - nakonec prošla tato sytá žlutá, protože zrovna v tu dobu šli okolo žlutí Mimoňové (nevím, co to je, ale děti to mají rádi - mýdlo na obrázku je prý taky Mimoň). Ještě jsem musel slíbit, že ta věc bude v autě/na autě, tak uvidíme, jestli to budu muset realizovat :?

Obrázek
Axial SCX II - Yellow Jeep Cherokee
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: YJCh / Yellow Jeep Cherokee

Neboj se toho, normalne ten sampon rozlej zeshora po karoserii, to bude v pohode :FINE:
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: YJCh / Yellow Jeep Cherokee

A nebo to použij jako krabičku na přijímač.Zabiješ dvě mouchy jednou ranou.Ochráníš přijímač a v autě to bude :-D :-D
Uživatelský avatar
h.h
Nově příchozí
Příspěvky: 17
Registrován: 09.07.2016 14:46

Re: YJCh / Yellow Jeep Cherokee

Nápad s krabičkou na přijímač mě celkem pobavil... to by byly 'dvě mouchy jednou ranou'. Krabička na přijímač je už ale v dodávce přímo s autem dodávaná, přeci jen tam tak nějak lépe pásne... ale jako inspiraci to beru a budu-li nucen Mimoně angažovat, budu na ten tip pamatovat :P

Řeším teď jiný problém - když se kola točí (motor běží) a zároveň když natočím kola na víc než cca 80% max rejdu, tak to začne s přední nápravou cukat. Jako by se zadrhnul kardan, co je na konci poloosy. Zajímavý je, že když nejsou nasazená kola, tak k cukání nedojde, a to ani v případě, že rukou konec poloosy různě brzdím nebo na ní tlačím. Jakmile kola nasadím (i když je auto na zádech), tak to cukat zase začne. Poradí někdo, čím to je a co s tím?
Axial SCX II - Yellow Jeep Cherokee
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: YJCh / Yellow Jeep Cherokee

Také mě to dělá a myslím si že je to normální jev ,který vzniká na konci poloos v kloubech.Překonává to ten odpor.Nelámal bych si s tím hlavu a jezdil.Za jízdy se to tolik neprojevuje.A nebo nedávej auto na záda ... :-D
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: YJCh / Yellow Jeep Cherokee

Pěkná barvička . Takové hezké čisté. To se mi fakt líbí. S tím servem by to chtělo zkontrolovat, zda se to někde neopírá. Dělá ti to i když ty kola vyvěsíš do vzduchu a točíš s plynem? Jinak co to máš, za hezkou profilovku :-p
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
Taurus84
Častý přispěvatel
Příspěvky: 525
Registrován: 06.07.2014 17:49
Bydliště: Malinovo

Re: YJCh / Yellow Jeep Cherokee

Mne to robilo CC-čko, Ascender a do určitej miery to robí aj Mex na Yota-II nápravách. Je to asi normálny jav dogbonov
Uživatelský avatar
h.h
Nově příchozí
Příspěvky: 17
Registrován: 09.07.2016 14:46

Re: YJCh / Yellow Jeep Cherokee

Pánové, děkuji za vaše reakce..... jak za pochvaly, tak za názory k tomu problému.

Servem to asi nebude, to jsem zkoušel odpojit, takže s nápravou/řízením nebyla spojená a cukalo to úplně stejně.

Když auto zvednu a kola volně visí, tak to dělá opět.

Zdá se, že když kola brzdím rukou, tak se ten jev celkem dost zmírní (a tedy že se to za jízdy nebude tolik projevovat, jako v 'autoservisu').

Zatím to na mne dělá dojem, že to vzniká v kardanových kloubech.

Třeba někdo další s SCX II přidá zkušenosti.

A k té profilovce - Jeep nepatří mezi moje nejoblíbenější značky, Cherokee už vůbec ne.... kdybych si mohl vybrat jinou kastli,tak bych to asi udělal... takový Defendr, Géčko nebo starší Land Cruisery se mi líbí 100x víc. V reálu mám rád hvězdy, jedním postarším jezdím, tak proto ta profilovka.
Axial SCX II - Yellow Jeep Cherokee
Uživatelský avatar
kanaďan
Častý přispěvatel
Příspěvky: 882
Registrován: 07.04.2013 20:25
Bydliště: Severní Morava/Beskydy
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: YJCh / Yellow Jeep Cherokee

Jj, na kecy se vykašli....máš to pěkné...i profilovku... měl jsem kdysi 500 SEL
Kanaďan JAROSCH TEAM
jaroschteam.rc@email.cz
U.S. modely
web:jaroschteam.cz
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: YJCh / Yellow Jeep Cherokee

Tak me napada.... Mas cerviky na kardanech v jedne ose? Tzn u rozvodovky a u hrusky v jednom smeru (treba "zeshora"), ne o 90 stupnu vuci sobe... To pak takhle pajtluje
Uživatelský avatar
h.h
Nově příchozí
Příspěvky: 17
Registrován: 09.07.2016 14:46

Re: YJCh / Yellow Jeep Cherokee

Miro,
kardany mám 'sfázovaný', je pravda, že ty 'drážkovaný hřídele' z plastu by to umožňovaly otočit o 30 st. (s 2/3 pravděpodobností to při náhodnéím složení dopadne špatně), ale tohle mám v pořádku. Poloosy jdou nasadit jen dvěma způsoby, takže tam chyba nehrozí.

Pozdrav do Kanady, máš vkus.... mít 5l osmiválec v eSku... krásný..... předpokládám, že jsi ze 126 pak upgradoval na mamuta :lol:
Axial SCX II - Yellow Jeep Cherokee
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: YJCh / Yellow Jeep Cherokee

Mamuta kdo mel, ho furt ma :mrgreen: nebo prodal do afriky nakymu m'bubu a ten tam s tim dela prezidenta :mrgreen:


...a nedela ti to nakonec to, co moje tchyne rekla tuhle tchanovi... Se nejak moc prohlizis...

Teoreticky.... Je tam hodne prechodu pres klouby, spoustu na sebe navazujicich vuli, byt minimalnich... Tezky kola, jak do drzis v ruce a hledas co tak se to dycky houpne.... Nevymejslis si tu zavadu? :-D

Pozoruj to pri jizde, odpojuj predek zadek at se to ukaze.. Pri jizde!

Aaaaa dyt to mas novy, natoc naky motohodiny at si to sedne a pak res takovy veci...

Zpět na „SCX10 II“