Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Pokusný objekt

Normálně jsem už měj šroubovací absťák a tak jsem na inzerát koupil tohle.Cena byla příznivá a zaujali mě ty kovový nápravy.
-
Obrázek
Obrázek
Obrázek
-
Hned jsem rozdělal nápravy,promazal a zeštěloval vůle.
Pajšl bude asi normálně sedět z Axika.
-
Obrázek
Obrázek
-
Další co přišlo na řadu byli kola a tlumiče.Také držák baterií přemístněn za přední nápravu.
-
Obrázek
-
Dále jsem prohrabal moje náhradní díly a namontoval jsem nárazníky.V předu je z MST a vzadu z Axika.Až jsem to namontoval,tak jsem našel ještě jeden MST nárazník a tak jej asi dám dozadu.Ten Axikovej se mi zdá širokej.Co vy na to ? Měnit či nechat tak ???
-
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
-
A jak sem tak jezdil doma přes překážky,tak jsem zjistil,že chytám bokem kastle o překážky.No a tak jsem ještě našel boční nášlapy a namontoval je.
-
Obrázek
-
Ještě to není hotový a už se hádají.
-
Obrázek
Obrázek
merkurry
Nově příchozí
Příspěvky: 8
Registrován: 21.11.2015 6:53

Re: Pokusný objekt

Jsi mi ho vyfoukl.za tu cenu super video
Uživatelský avatar
Tomhabmw
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2489
Registrován: 16.11.2009 0:00
Bydliště: Někde u té Pálavy..

Re: Pokusný objekt

Jooo,absťáky má také,ale kde ta to stále brát.... :-D :-D
2 x CC Pajero ala Mrak...
CC ...Lada Niva
Liaz Dakar 85 1:10
TRX4 Defender..
MTS...
Uživatelský avatar
Woyta
Píšu hodně
Příspěvky: 1062
Registrován: 06.11.2013 21:28
Bydliště: Hořice

Re: Pokusný objekt

Tenhle komplet podvozek ve starsi verzi mam doma (MRC10) a trapim ho. A casem jsem vymenil skoro vse krome naprav.
Motor jezdim stridak 17,5T 2200kv. Tedy krapek premotorovano :twisted:
V predni naprave jsou v cepech bronzova pouzdra, ktera se rychle opotrebovala (ze zacatku jsem mel 4,5kg auto). A kola tak razem byla do A.
Napravy samotne celkem poskakovani po kamenech zvladaji. Akorat konstrukce stredu dost snizuje svetlou vysku.
Slickovy upgrade ramena a CVD pasuji vyborne a doporucuju tenhle upgrade.
Diferaky jsem nahradil Axial lockery.

Dalsi dost neprijemna vec jsou kovove tycky a kloubky. Prvni odesli u horniho A ramena na naprave. Ale to resili o krouzky + podlozky. Brzo se pridali kloubky spodnich ramen a samotna ramena se mi podarilo ohnout. Takze plastove kloubky Traxxas, M3 zavitova tyc, hlinikova trubicka, trocha izolacky a predelal jsem to na 4 link.

Kardany jsem zlikvidoval 2 sady. 3/4 kardanu meli pootoceny vystup, takze auto poskakovalo a likvidovalo ozuby diferaku. Slick upgrade a spokojenost.

Je mozne, ze nejake veci vychytali a pri mensi zatezi nebude spotreba tak velka jako u me. :mrgreen:

topic11644.html
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: Pokusný objekt

No jo ,chlape,ale ty jsi ničitel !!! :-D
To u mě jsou autíčka jako v bavlnce.To já tedy asi žádnou spotřebu náhradních dílů mít nebudu.
A brrrrr , jezdit s autem ve vodě ??? Kde jsi to viděl ???
A teď trochu reklamy : ode mě se vyplatí koupit ojetinu.Má málo najeto a je garážovaná v poličce.
No né , na blbnutí mám taky nějaké kousky.Tohodle by mě ale asi bylo líto.No představ si,že bych někde zespodu škrábl ten červenej elox ???
Kastle je jen kusovka,ale podvozek ?
A trochu tápu s těma kardanama.Pochopil jsem to správně,že ty piny co se tam šroubují do rozvodovky a diferenciálu musí být ve stejné poloze myslím jako osově ? Vím,pro někoho možná blbá otázka,ale člověk se celý život učí.
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Pokusný objekt

Ano, chápeš to dobře ;-)
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: Pokusný objekt

gecko-x píše:Ano, chápeš to dobře ;-)


Hmmmm ,tak už vím co budu přes víkend dělat.
Kontrola a seřízeví všech aut na kardanech. :-D
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Pokusný objekt

Mst i axial na to v manuálu upozorňují.
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Pokusný objekt

... Je to celkem dulezita vec, mit ty osy vsude stejne.. Nejen v kloubech kardanu (CV) ale i cerviky u rozvodovky a u hrusky


... Mne se teda na tom libily ty monstr kola. Nakej peknej monstrik na monster jam se nikdy neztrati... Malejma kolama je to nevzhledna tuctovka :FINE:
Uživatelský avatar
Woyta
Píšu hodně
Příspěvky: 1062
Registrován: 06.11.2013 21:28
Bydliště: Hořice

Re: Pokusný objekt

Tyhle kardany jsou většinou vadné už z výroby a nejde je natočit do správné polohy. Nějaké to male pootoceni tam bývá. Asi chybné upnutí ve fabrice. Měl jsem 4 a 3 byli vadné.
Nárazy celkem zvládají dobře. Jen se nesmíš nešikovně trefit kamenem na pojistnej kroužek. Pak máš hned náhon na jednu nápravu a polovinu kardanu fuč.
Po roce provozu měli i docela slušně vůle. Ale to uvidíš sám.


No co? Byl jsem první a tak bylo třeba to pořádně prozkouset. :mrgreen:
BTW. Já nejezdím ve vodě ale pod vodou.

Zpět na „SCX10“