Uživatelský avatar
VíťasK
Uživatel
Příspěvky: 222
Registrován: 13.07.2015 20:51
Bydliště: Liberec

Re: Tatra 813 KOLOS

Myslím že není třeba extra komentář :-)
Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Stan
Nově příchozí
Příspěvky: 32
Registrován: 05.09.2011 0:00
Bydliště: Tábor

Re: Tatra 813 KOLOS

To je fakt no comment. Velmi působivé.:hura:
Uživatelský avatar
MartinK
Uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: 11.09.2016 13:38
Bydliště: Kopřivnice

Re: Tatra 813 KOLOS

Neskutečně působivé :hura: :hura:
Martin Kabuďa


1/10 Tatra 815 Alá hanys
1/10 SCX10 Užovka Trial
Uživatelský avatar
VíťasK
Uživatel
Příspěvky: 222
Registrován: 13.07.2015 20:51
Bydliště: Liberec

Re: Tatra 813 KOLOS

Tak po Vánočním přežírání opět v dílně, jen zlehka :FINE:
Třmeny nástavby, ještě dodělat horní uložení a zakrátit dle potřeby :-p
Obrázek
Uživatelský avatar
VíťasK
Uživatel
Příspěvky: 222
Registrován: 13.07.2015 20:51
Bydliště: Liberec

Re: Tatra 813 KOLOS

Pánové elektrikáři,
jak moc velký bude problém když délka vodičů k motoru(střídavého) bude +-30cm? Dnes jsem to tak nějak vyměřoval a s tímto réglem který mi byl doporučen (viz. gecko-x) se blíže nedostanu, takže neřešit to nebo zvolit jinačí regulátor s kterým se dostanu blíže k motoru? :-p :-p
Uživatelský avatar
VíťasK
Uživatel
Příspěvky: 222
Registrován: 13.07.2015 20:51
Bydliště: Liberec

Re: Tatra 813 KOLOS

Tak jsem dnes sundal kabinu jelikož budu řešit umístění serva řazení. snad 5Kg bude stačit :-D foto dodám zítra :-I

Btw... ještě mě napadlo otočit servo řízení a regulátor dát hned vedle, ale zas budou dlouhé kabely od baterky :-p :-p
Uživatelský avatar
zax
Píšu hodně
Příspěvky: 1750
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Praha, Kladno

Re: Tatra 813 KOLOS

VíťasK píše:Pánové elektrikáři,
jak moc velký bude problém když délka vodičů k motoru(střídavého) bude +-30cm? Dnes jsem to tak nějak vyměřoval a s tímto réglem který mi byl doporučen (viz. gecko-x) se blíže nedostanu, takže neřešit to nebo zvolit jinačí regulátor s kterým se dostanu blíže k motoru? :-p :-p


O elektrice mám jen elementární znalosti, ale pokud zvolíš vhodný průměr a kvalitu vodiče, neřekl bych, že by měl nastat problém.
Uživatelský avatar
rc-vitek
Píšu hodně
Příspěvky: 1221
Registrován: 07.01.2012 0:00
Bydliště: solnice

Re: Tatra 813 KOLOS

vzhledem k proudům který tam tečou, bych přesně tak jak píše zax, zvětšil průřez vodičů, aby se snížil jejich odpor vzhledem k jejich délce. Ale zásadní problém, takový aby jsi musel měnit regulátor, bych v tom neviděl
Mitsubishi Pajero - CC-01-doladěný k obrazu mému
Uživatelský avatar
VíťasK
Uživatel
Příspěvky: 222
Registrován: 13.07.2015 20:51
Bydliště: Liberec

Re: Tatra 813 KOLOS

Dobře dobře, uvidím až přijde regulátor jak bude skutečně veliký, tak se nějaká cesta vymyslí :-p :-p

Včera jsem jen tak orientačně zvážil podvozek... 8Kg + bouda a nástavba... snad se do těch 10-11Kg vejdu :-D V předu to bude chtít lehce přitvrdit listí a mohlo by to být fajn :hura: :hura:

Včera dorazila i GT3C od Spider.bd, tím to mu ještě jednou děkuji, a rovnou jsem zprovoznil i převodovku, takže po téhle stránce už by bylo snad vše, teď už jen ty detaily :CIAO: :-D :-D
Uživatelský avatar
VíťasK
Uživatel
Příspěvky: 222
Registrován: 13.07.2015 20:51
Bydliště: Liberec

Re: Tatra 813 KOLOS

Tak dnes poslední vyjížďka se stejnosměrným motorem :OK:
Obrázek

Trocha šplhání :-p , elektrika je nahoře jen pracovně, přijde samozřejmě schovat :OK: :OK:
Obrázek
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: Tatra 813 KOLOS

:OK:
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Uživatelský avatar
Lukas
Uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: 04.02.2010 0:00
Bydliště: Brno-venkov

Re: Tatra 813 KOLOS

tu čelní masku už máš přidělanou? Máš ji naopak. jinak supr model :)
Moje galerie: http://defdrive.rajce.idnes.cz/
Moje auto:
Defender Brad 110 black
Uživatelský avatar
VíťasK
Uživatel
Příspěvky: 222
Registrován: 13.07.2015 20:51
Bydliště: Liberec

Re: Tatra 813 KOLOS

Že je naopak vím, ještě ji musím otočit :)

Jinak po namontování střídavého komba jsem zjistil nemilou informaci a to tu, že na réglu nelze nastavit obráceny chod motoru, prozatím jsem to vyřešil prohozením kabelu A a C(sensor prohodit nejde,po prohození pinů A a C motor jen škube), na rovince auto jede, ale jak mile přijde okamžik kdy má táhnout motor se zastaví a pomůže jen vypnout zapnout. Tedy ptám se Vás zkušenějších, na doporučení střídavého sensorového réglu, který bude umět otočení směru otáček motoru, jelikož nechci měnit pozici motoru a převodovky v autě a ani přidávat kolečko do sestupovky :-D :-D
Uživatelský avatar
Hanys
Uživatel
Příspěvky: 289
Registrován: 25.02.2011 0:00
Bydliště: kósek na sever vod Brna
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Tatra 813 KOLOS

Mám vysílačku Futabu F14 a uvnitř jde přehodit konektor a tím pádem jede tatra správně.
Akorát při spárování reglu s vysílačkou není plný plyn vpřed ale vzad. Pak při jízdě je normálně plyn dopředu, brzda vzad.
Hanys.
rctruckercom@seznam.cz
http://www.rc-trucker.com
http://www.youtube.com/rctruckercom

"Není problém něco vyrobit, jen je potřeba nejdřív přijít na to jak...?"
Uživatelský avatar
VíťasK
Uživatel
Příspěvky: 222
Registrován: 13.07.2015 20:51
Bydliště: Liberec

Re: Tatra 813 KOLOS

Když to nepřehodím na regulátoru, tak nebudu mít 100% výkon v před a zpátečka bude furt silnější ne? :-[

Popřípadě někdo zkušenosti s tímto réglem?
https://www.bighobby.cz/www-bighobby-cz/eshop/2-1-REGULATORY/61-2-Car-ESC/5/2247-Favourite-Brave-Wolf-80A-Car-ESC

Zpět na „Trucky, zemědělská technika a vícenápravové stroje“