lukaslakomy
Nově příchozí
Příspěvky: 4
Registrován: 02.01.2015 20:00

Re: Tatra 813 KOLOS

Přehození otáček by se mělo dát na každé vysílačce, Používám JETI regulátory a rádia a tam jde pěkně reversovat jednotlivé kanály.

Měl jsem stejný problém, že jsem měl na couvačku 100% rychlost a dopředu omezenou na 50% cca. Pomohlo přehození fázi z motoru do reglu. Vyskytovalo se mi tam taky to cukání, stačilo jen zvolit jinou kombinaci kabelů (A,B,C)...
Uživatelský avatar
VíťasK
Uživatel
Příspěvky: 222
Registrován: 13.07.2015 20:51
Bydliště: Liberec

Re: Tatra 813 KOLOS

To asi ano, ale u tohoto si myslím, že smysl otáček motoru, aby byl zachován výkon vpřed, lze změnit pouze v réglu a to ten co mám neumí.

U sensorového motoru nelze přehodit kabely od motoru tak, aby se to nepralo se sensorem. Spíš zvažuji jiný regulátor, který to už bude umět.
Uživatelský avatar
sim_ma
Častý přispěvatel
Příspěvky: 613
Registrován: 02.11.2013 18:01
Bydliště: Jablonné nad Orlíci

Re: Tatra 813 KOLOS

Taky mám ten stejný problém s regulátorem
dodik
Nově příchozí
Příspěvky: 54
Registrován: 31.07.2017 19:26
Bydliště: Semily

Re: Tatra 813 KOLOS

Zrovna včera jsem přehazoval otáčky u TRX-4 (tam je v originálu taky rev. motor) Régl používám Robitronic Speedstar Brushless Crawler. Tam to jde přímo v menu aby i časování zůstalo zachovaný.
Uživatelský avatar
VíťasK
Uživatel
Příspěvky: 222
Registrován: 13.07.2015 20:51
Bydliště: Liberec

Re: Tatra 813 KOLOS

Tak novej régl od SkyRc je na místě, otáčky změněny a opravdu je to jinej rozměr ježdění když hrabe 8 kol :-D :-D akorát trochu starost, že zpátečka jde pouze na 25% a skrz kartu to změnit nejde, pouze přes programátor s Pc, to jen na doplnění infa k réglu :OK:
Obrázek

V týdnu dorazily i nádrže od zdejšího mistra Marcuse, veliká spokojenost, kvalita zpracování domluva vše na 1, jestli někdo přemýšlíte o výrobě doplňků určitě se na něj obraťte, sám ještě služeb využiji :OK:
Nádrže přijdou ještě lehce přebrousit a vzít plničem a bude to pecka! :CIAO:
Obrázek
:BYE: :BYE: :BYE:
Uživatelský avatar
mara126
Píšu hodně
Příspěvky: 1887
Registrován: 01.01.2010 0:00
Bydliště: Louny

Re: Tatra 813 KOLOS

K regulátoru si kup kabel a stáhni si program do PC, programování je pak sranda a jde toho naprogramovat opravdu dost.
člen RC Truck trial klubu Praha
Mercedes Actros 8x8 RCTT
Mercedes Unimog RCTT
Foto Rajče:mara126
Uživatelský avatar
VíťasK
Uživatel
Příspěvky: 222
Registrován: 13.07.2015 20:51
Bydliště: Liberec

Re: Tatra 813 KOLOS

Chystám se na to :OK: akorát doufám, že tam půjde i nastavit otáčky ventilátoru, jelikož teď mám pocit že startuje vrtulník jaký to dělá rachot :-p :-( :-(
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Tatra 813 KOLOS

Co tam máš za převodovku, nikde jsem to nevyčetl. Přední nárazník máš naopak, díra na lano má být na pravé straně. ;-)
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
VíťasK
Uživatel
Příspěvky: 222
Registrován: 13.07.2015 20:51
Bydliště: Liberec

Re: Tatra 813 KOLOS

Převodovka je dvoukval z aku vrtačky nějaké noname co jsem koupil na burze :-D :-D zatím plastové zuby drží tak uvidím nadále...
Mám pak doma ještě jednu z BOSHky, ale tu bych chtěl dát do 813 TP :-) :-)
O nárazníku vím, dělal jsem ho narychlo a takhle to dopadlo, ale budu ho předělávat ze silnějšího materiálu, 0,5 plech není to pravé ořechové na hmotnost auta :NO: :NO:
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Tatra 813 KOLOS

Jestli chceš, tak ti pošlu, nějaký mi tady zůstaly když jsem vyvíjel a teď už je nevyužiju, jestli máš šířku 250mm jsou tvoje.
Já mám taky dvoukvalt převodovku, ale na dvojku je to pořád pomalé, takže budu ještě přidávat další dvoustupňovou převodovku do sestupky.
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
MartinK
Uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: 11.09.2016 13:38
Bydliště: Kopřivnice

Re: Tatra 813 KOLOS

Jak si řešil utěsnění sestupné převodovky? taky ji mám šroubovanou z několika dílů, tak hledám inspiraci :YOP:
Martin Kabuďa


1/10 Tatra 815 Alá hanys
1/10 SCX10 Užovka Trial
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Tatra 813 KOLOS

Já jí nemám takhle z plátku, je frézovaná ze dvou polovin a těsnění jsem zatím nepoužil, protože úniky jsou malé, používám vazelínu, ale zvažuji tekuté těsnění od Loctite.
https://slick7.rajce.idnes.cz/Tatra_813 ... 085551.jpg
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
VíťasK
Uživatel
Příspěvky: 222
Registrován: 13.07.2015 20:51
Bydliště: Liberec

Re: Tatra 813 KOLOS

Nárazník už mam doma vypáleny, ale nějak není čas se k tomu dokopat :-D a s rychlostí.. 2. akorát tak do chůze a jednička akorát pomalá a silná takže takový kompromis no :)

Utěsnění jsem zatím nijak neřešil, kolečka sem mázl jen vazelinou s tím že tam ještě jednou polezu tak možná spoje máznu jen ve spodní části lehce silikonem a dam trochu A00 vazelíny a mohlo by to jezdit :)
Uživatelský avatar
VíťasK
Uživatel
Příspěvky: 222
Registrován: 13.07.2015 20:51
Bydliště: Liberec

Re: Tatra 813 KOLOS

Tak konečně mám nějaký koukatelný postup :tleskam:
Jinak jednotlivé díly sestupovky jsem lehce potřel tmelem a dovnitř použil vazelínu A00, zatím vypadá že nic nikde neprosakuje.
Jinak proběhlo rozložení celého podvozku a následné barvení.. na pár místech se barva odloupla při skládání(sešroubovávání kol), ale to se doladí :-D :tleskam:
Obrázek
Obrázek
A nakonec úprava konců nábojů... není to 100% ale když se na to člověk nesoustředí a nebo až to prach schová bude to 100% :OK: :-D
Obrázek

Tak to by byla ta část která není skoro vidět, teď doladit to důležité, korbu kabinu :OK:
Uživatelský avatar
VíťasK
Uživatel
Příspěvky: 222
Registrován: 13.07.2015 20:51
Bydliště: Liberec

Re: Tatra 813 KOLOS

Tak jsem konečně našel parádní terén :OK: sice se tam dostanu jen jednou za rok ale i tak po ježdění stálo za to! :tleskam:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Snad jednou vyroste :-D :-D
Obrázek

Zpět na „Trucky, zemědělská technika a vícenápravové stroje“