Uživatelský avatar
raun
Uživatel
Příspěvky: 253
Registrován: 22.01.2013 18:01
Bydliště: Praha

moje SCX10II pro AST

Ahoj, dovoluji si ukázat modifikované šasi SCX10II pro závody české serie AST. Karoserie bude F350 hardbody:)

Obrázek

Obrázek
#RTR.CZ member and driver
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: moje SCX10II pro AST

V cem je ta modofikace, alu dily a navijak..?
Uživatelský avatar
raun
Uživatel
Příspěvky: 253
Registrován: 22.01.2013 18:01
Bydliště: Praha

Re: moje SCX10II pro AST

úprava pro vložky do náprav, úprava plastových dílů bočnic, změna geometrie formou tvaru linků, alu věže -mají jiný tvar než originály a umožnují více poloh tlumičů a jiných drobných detailů, alu příčníky na věžích a šasi, závaží na těhlice (nejsou na fotce) úprava geometrie panhardky (délka) úprava geometrie spojovačky, úprava pístků tlumičů, vnitřní vložky tlumičů (pro omezení zdvihu), změna délky pružin tlumičů , dále následuji drobné úpravy plastových dílů pro uchycení karoserie -přední a zadní příčník...
takže nic zásadního - SCX10II je výborné šasi a funguje výborně:) a toto není z mé strany pokus šasi přestavět, pouze se jedná o lehký tuning pro radost....:)
Naposledy upravil(a) raun dne 05.04.2017 23:26, celkem upraveno 1 x.
#RTR.CZ member and driver
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: moje SCX10II pro AST

Asi jedna z nejpodstatnějších úprav by, ale měla spočívat v uložení baterie, protože originálně uložená je vysoko a mimo osu.

Obrázek
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
raun
Uživatel
Příspěvky: 253
Registrován: 22.01.2013 18:01
Bydliště: Praha

Re: moje SCX10II pro AST

..pokud toto řešení, které jsi sem vložil nazýváš onou podstatnou úpravou, tak s tím zásadně nesouhlasím, je to krok zpět, který axial opustil a umístil baterii tak jak ji umístil, vůbec není pravda, že je umístěna "mimo osu" a "vysoko" naopak je potřeba si uvědomit, že podélně jsou uložena za sebou dvě serva a baterie (takže se hmotnost těchto komponent dostává blíže podélné osy)...dále baterie takto uložená je naopak o dost níž, než jsi ji uložil ty, takže tvé řešení je krokem zpátky a nikoli vylepšením podvozku.
...odpověděl jsem ti pouze proto, žes to dal do mého vlákna...myslím, že to patří do tvých "zlepšováků"
#RTR.CZ member and driver
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: moje SCX10II pro AST

Zákazníci, kteří ho použili, říkají pravý opak a ti mohly srovnat řešení od Axialu a tohle řešení. I jednoduchá podstata věci, že je baterie (těžiště) umístěno min o 2 cm níž, než původně říká, že je to lepší, ale jestli se něco změnilo ve fyzikálních zákonech, pak tedy už mlčím. Další nepopiratelné zlepšení je v celkovém zpevnění toho šáska a to jsi měl přeci taky za cíl, tím, že jsi použil, co jsi použil.
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
raun
Uživatel
Příspěvky: 253
Registrován: 22.01.2013 18:01
Bydliště: Praha

Re: moje SCX10II pro AST

:) prave proto, ze se fyzikalni zakony nezmenily je potreba je respektovat.... tvoje reseni neni dobre a zhorsuje vlastnosti tak dobreho sasi,jakym axial scx II bezesporu je. Vyvoj trval axialu dost dlouho takze nepochybuj o tom , ze jejich reseni funguje, ja mam nekolik sad scxII, a vyzkousel jsem, ze ulozeni baterie je ok, to, ze tvrdis, ze mas batterii o 2cm niz je iluzorni a pricne ulozeni je diskutabilni. Pokud ti jde o vec tak bys toto mohl akceptovat. Testovacich jizd s novym scx jsem absolvoval nespocet :)
#RTR.CZ member and driver
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: moje SCX10II pro AST

Se teda nechci vysirat, ale Raunovo ulozeni mi prijde niz. Vzdyt spodni rantl baterie mi prijde pod urovni obloucku ramu.... A taky ta bat lezi vahou pekne nad napravou, cim vic doprostred ji das tim vic rozkladas hmotnost na vsechny 4 kola.. Rozhodne se mi to jako tuning podvozku libi, ja ale nejsem zastancem podvozku a na to extra boudu ale o provazani podvozku s boudou vic skejlove. Cili nektery reseni by muselly ustupovat mistu a uz by to bylo vetsi stouranicko a individualni podvozek. Todle je moc univerzalni :-D
Uživatelský avatar
raun
Uživatel
Příspěvky: 253
Registrován: 22.01.2013 18:01
Bydliště: Praha

Re: moje SCX10II pro AST

Tak už je na podvozku karoserie, F350 heavy duty:) Ještě je na tom hodně práce, ale do 27.5. je ještě čas:)

Obrázek
#RTR.CZ member and driver
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: moje SCX10II pro AST

Líbí se mi to.Moc se to povedlo. :OK:
Uživatelský avatar
Chazzy93
Uživatel
Příspěvky: 411
Registrován: 06.06.2015 19:18
Bydliště: jižně od Brna

Re: moje SCX10II pro AST

Tak tohle se mi moc líbí, to nemá chybu :-)
Martin Haas
Tatra 805 valník, 1:10
Mercedes-Benz Unimog 1:10
Ford F-250 Super Duty Cab
Zbytky podvozku CC-01
http://kenny666.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: moje SCX10II pro AST

A mne taky :wink:


Akorat ja bych teeda dal plechovej naraznik dopredu i dozadu (i kdyz chapu ze tohle je lehky pekny a funguje to) a do fendru bych vlepil nakou ofroudackou gumu, klidne at to lize vykrizeny gumy, takovy decentni prodlouzeni ...
(A taky chapu ze to delat patrne fakt nebudes :-D )
Uživatelský avatar
raun
Uživatel
Příspěvky: 253
Registrován: 22.01.2013 18:01
Bydliště: Praha

Re: moje SCX10II pro AST

takto to vypadá ze zadu:)

Obrázek
#RTR.CZ member and driver
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: moje SCX10II pro AST

:OK: Jo,pěkný
bflmpsvz
martan2002
Častý přispěvatel
Příspěvky: 532
Registrován: 12.02.2014 15:04
Bydliště: Horní Počernice-Praha 20

Re: moje SCX10II pro AST

Dobrý,ale nechybí ti nějaké omrvinky ? Pro splnění pravidel.
Martin Březina 17.y.o
Jeep jk truggy - C2 class
#sockacétrojka - C3 class
Bmw e36 m43b18>m50b25. 1:1
Budu kupovat gaze 69 1:1
Nejdůležitější je výkóóóón !!!!
http://martan2002.rajce.idnes.cz/

Zpět na „SCX10 II“