Uživatelský avatar
Petr Sekula
Nově příchozí
Příspěvky: 26
Registrován: 03.07.2014 6:33
Bydliště: Otrokovice
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

Utáhne tento model i motor 540, třeba johnson?
Mám jich víc a je škoda je nevyjezdit. Dík za radu.
Petr Sekula, Otrokovice
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1326
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

Utáhne, ale bude se víc zahřívat a bude mít velkou spotřebu a mizernou účinnost. Nakonec shoří. Ale pokud jich je k dispozici víc a nevadí častá výměna, půjde to.
Bohouš
Nově příchozí
Příspěvky: 70
Registrován: 13.11.2018 18:26
Bydliště: Skřivany (Nový Bydžov)

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

Zdravím,
Jsem také novým majitelem Defendra. Po dvou letech opravování aut, co s nimi jezdí děti, jsem se rozhodl i pro jedno pro sebe. :-)
Jsem v tomto ohledu nováček, i když na těch dvou malých autech jsem se už něco naučil.

Dle doporučení jsem ho rozebral. Diferenciály i nápravové převodovky mě přišly namazané dost. Jen převodovku jsem trochu doplnil, ta mi připadala dost suchá.
Krapet jsem se zasekl u kluzné spojky na spuru. Dle českého návodu se měla po dotažení uvolnit o tři závity, což znamenalo naprosto ji uvolnit. :-(
Anglický návod zase radil, pokud jsem rozuměl, naopak po dotažení ještě více dotáhnout...
Nakonec jsem to udělal tak, že jsem ji uvolnil jen tak, abych ji dokázal palcem ztěžka protočit. Dle mého názoru se to při normální jízdě nemá šanci protočit ani tak. Usuzuji, že tyhle spojky mají význam jen u rychlých a silných aut.

Trochu nemile mě překvapilo, že motor drží na správném místě jen při jeho přikrytí krytem. Tedy nejde dost dobře otestovat dosednutí pastorku na spur.

Najezdili jsme toho s ním jen málo. Většinou bylo pod nulou a zima byla po delší době zase zimní. Tak se ani moc nedalo.
Píšu to se zpožděním - mám ho od února. Pak zase bylo deštivo nebo se nemohlo nikam cestovat.
Na expedici jsme ho zatím vytáhli jen na rozježděnou polní cestu. Takže nic moc.
3D Sets Landy 4x4
TRX-4 Land Rover Defender
Latrax Teton
CR12 Ford F-150
Bohouš
Nově příchozí
Příspěvky: 70
Registrován: 13.11.2018 18:26
Bydliště: Skřivany (Nový Bydžov)

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

Serva pro řazení a diferenciál jsou v Defendrovi stejné jako má náš Teton řídící. V něm jsme měnili už dvakrát polámané kolečko. Vždycky jedno a to samé. Tak tu mám dvě sady těch zbývajících kol.
Nějak mi nejde na rozum, jak by se tohle servo mohlo polámat v Defendrovi, když jen přesouvá převod nebo zavírá diferenciál. V Tetonu se kolečko polámalo po nárazu nebo pádu na přední kolo. .. dostalo ránu... K tomu tady nemá jak dojít. Ale třeba se pletu.
3D Sets Landy 4x4
TRX-4 Land Rover Defender
Latrax Teton
CR12 Ford F-150
Uživatelský avatar
vypravci hubicka
Uživatel
Příspěvky: 129
Registrován: 07.10.2018 20:50
Bydliště: vedle Ringhoffera

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

pastorek na spur ma dosednout automaticky spravne podle usazeni motoru do direk v drzaku motoru - vule se nevymezuje - schema bude v papirech k autu i na netu urcite.
kolecka v jednom ze zaverkovych serv mi odesly hned po koupi, a vymenili mi je na zaruku ( jako jedinou vec - ostatni uz jsem pak ani nezkousel :))
spojka ma u crawleru taky vyznam rekl bych, napr pri zasprajcovanych kolech mezi kameni apod.
______průsery choděj v množinách_____TRX4+UDR+HonchoII+Summit+Summit+TRX8____________________________________________
MrRyter
Nově příchozí
Příspěvky: 17
Registrován: 28.09.2022 16:56

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

Dobry den koupil jsem si Traxxas Ford Bronco 2021 a když jezdím dele než 2. hodiny tak pak nejde vubec šahnout na motor (protože je horký) tak bych se chtel zeptat jaký si mam koupit chladič aby potom nebyl tolik horkej motor a mohl jsem s tim jezdit dele než 2. hodiny
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

... a když na ten motor nebudeš sahat, jede to dýl než ty dvě hodiny?


Kolik vyjedes baterky?
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1326
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

Pokud je motor horký po dvou hodinách, tak to ještě ujde a stačí jakýkoli chladič - i pasivní ( bez ventilátoru ). Kdyby jsi měl baterky např. 6000 mAh a vybil je přesně za ty dvě hodiny, tak průměrný proud jsou 3A, takže příkon motoru bude cca 20W. Při účinnosti např. 60% jde 12W do práce a 8W do tepla .... tzn. že plášť motoru musí vyzářit těch zhruba 8W, což je docela nízká hodnota a proto bude stačit i ten pasivní chladič. Pokud tam dáš chladič s ventilátorkem, tak to bude jedině ku prospěchu a motor bude vychlazený na velmi dobrou teplotu.
Vysoká teplota motoru nesvědčí ( hlavně magnetům ), ale je třeba si uvědomit, že teplota, kdy na povrchu neudržíš ruku, je kolem 50-60°C, takže do kritické teploty, kdy by to ublížilo magnetům, ještě dost zbývá. Ale je zbytečné ten motor trápit vyšší teplotou, to je pravda.
MrRyter
Nově příchozí
Příspěvky: 17
Registrován: 28.09.2022 16:56

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

Ja na tom právě mám i chladič (pasivní) a jezdím na baterii 3 články 7600 mAp a přehřívá se mi to, na tom autě mám najeto asi 8 kilometru a chtěl bych to nějak vyřešit abych pak mohl s autem vyjet třeba Sněžku nebo jít s autem na dlouhou procházku třeba na 4 hodiny
Uživatelský avatar
Mirda
Uživatel
Příspěvky: 323
Registrován: 18.02.2010 0:00
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

A nemůže tam být někde třeba přidřené ložisko nebo něco podobného, co ten motor musí "přetlačovat"?
MrRyter
Nově příchozí
Příspěvky: 17
Registrován: 28.09.2022 16:56

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

Motor má třeba normální zvuk ale nevím jak poznám ze je uvnitř něco špatně nebo ze se to tam dře a co by ten motor mohlo protlačovat?
Uživatelský avatar
Mirda
Uživatel
Příspěvky: 323
Registrován: 18.02.2010 0:00
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

Nemyslím přímo uvnitř motoru, ale třeba ložiska v kolech nebo převodovce.
MrRyter
Nově příchozí
Příspěvky: 17
Registrován: 28.09.2022 16:56

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

A poznám to nějak kde je špatně jestli převodovka nebo ložiska?
Uživatelský avatar
Mirda
Uživatel
Příspěvky: 323
Registrován: 18.02.2010 0:00
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

Vyzkoušej jestli se vše hladce protáčí. Okem to nepoznáš.

Nebo jak bylo napsáno výše.. Může to být úplně normální teplota pro motor po dvouhodinové zátěži.
MrRyter
Nově příchozí
Příspěvky: 17
Registrován: 28.09.2022 16:56

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

Tak ja to odpoledne vyzkouším a jak poznám kdyby to bylo převodovkou?

Zpět na „Traxxas TRX4“