Uživatelský avatar
NAMOR
Častý přispěvatel
Příspěvky: 633
Registrován: 29.10.2009 0:00
Bydliště: Teplice

offset

Ahoj
Kluci potřebuju poradit. Mám on road podvozek HIMOTO NASCADA 4WD RTR 1:10 .
Na šestihranech to má 182mm,chtěl bych na to dát kastli Laferrari od Tamiye ta má 190mm.
Jakej offset kol na to musím sehnat. Jestli to vůbec půjde.
Dík
Uživatelský avatar
swab
Častý přispěvatel
Příspěvky: 781
Registrován: 30.10.2011 0:00
Bydliště: P-9 Střížkov

Re: offset

kolik je 190 - 182? a výsledek ještě rozděl dvěma.......těžká matika co? :-D
CC-01 Mitsubishi Pajero
MST/CMX Scale Avia A21F
Yokomo YD-4 MR BMW E30 Touring
TT-01/Long Ford F-350 Super Duty
dodik
Nově příchozí
Příspěvky: 54
Registrován: 31.07.2017 19:26
Bydliště: Semily

Re: offset

swab píše:kolik je 190 - 182? a výsledek ještě rozděl dvěma.......těžká matika co? :-D

Tak to je super rada :-( mícháš hrušky s jabkama...
NAMORe v tomhle případě tě asi zklamu, ale myslím že to nepůjde. Nepíšeš jak široký kola tam plánuješ což je taky důležitý údaj pro smysluplnou odppověď, ale běžný kola do karoserie š.190mm neschováš a polezou ti ven a nebude to vypadat hezky.
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: offset

ja vas akosi nechapem. ma 182mm a karoseriu 190mm, co mu dava 4mm na kazdu stranu. preco by to neslo? bud bude mat kolesa s inym offsetom, alebo da sirsie hexy. Ja nechapem v com je problem. pruser by bol ak by chcel to dat naopak, ze 190mm v hexoch pod 182mm, to by blo divne. treba si len pozicat kolesa s 0 offseton, uvidi ako velmi to chce mat vonku a podla toho kupit ine ak 0 offset nebude ok. V dnesnej dobe sa daju kupit hexy od 3mm -20mm, kolesa s offsetami po 3x a 4x, cize ja fakt nechpem, preco by to neslo. len treba skusat a merat
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
dodik
Nově příchozí
Příspěvky: 54
Registrován: 31.07.2017 19:26
Bydliště: Semily

Re: offset

Jestli to nechápeš, tak si to načrtni na papír a hned ti to bude jasné.
Laferrari určitě nebude mít vylezlé kola ven z karoserie. Když chce tuhle konkretní boudu, tak bude chtít i kola které se hodí k supersportu vzhledově. To ale nepůjde protože se nevejde do těch 4mm. Při standartní šířce 26mm by vycházelo positivní ET9mm a takových disků asi moc nebude, a nevím jestli by byl v disku prostor pro domeček s pákou řízení a kulákem spojovačky :-p
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: offset

este raz: ak potrebuje dostat kolesa dovnutra, tak sa to da cez offsetove kolesa + uzsie hexy. Nie je to crawler, cize tak ci onak mu stacia 3mm hexy.original tamyia ma Tire Width/Diameter (Front & Rear): 27/67mm, cize ak mu vojde tam C-hub, co mu vojde - himoto ma : průměr kol: 65mm, šířka kol: 26mm.
Podla mna mu C-hub nebude vonkoncom vadit, ale ok. Cize by som si to asi nekreslil a radsej vychadzal z realnych udajov. himoto ma 200mm karoseriu, toto je 190mm. ak pouzije namiesto 6mm hexou len 3mm, uz ma 6mm dole, dalej vymeni kolesa s offsetom 3 za 0 a mas dalsich 6mm dole, cize dokopy 12mm.
cize si to vypocitaj: 200 -12 = 188 . Da sa to, len to bude trochu komplikovanejsie zohnat.
http://rextremerc.blogspot.sk/2013/04/b ... tions.html
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
dodik
Nově příchozí
Příspěvky: 54
Registrován: 31.07.2017 19:26
Bydliště: Semily

Re: offset

Otázka zní jaký Offset použít, na to odpovídám že je potřeba plus 9mm. Předpokládám ale že Offset je totéž co ET. Já znám právě ET který se standartně uvádí u dospělých aut a disků
Ty do toho zatahuješ hexy což je jistě taky varianta, ale na to se neptal. Navíc pokud použije takhle úzký hex tak může drhnout disk o domeček a bude muset ten disk upravovat což se dál komplikuje. Další mínus je že pak v místě pinu zůstane tloušťka pouze 1mm a do toho bych já teda nešel...
Průměr kol není důležitý pro to jestli se vše "vejde" do disku - na to má vliv jen ET/zális/Offset (doufám že je to to samé) tvar vnitřních "žeber" a VNITŘNÍ PRŮMĚR DISKU!
Proto tvrdím že je třeba ET +9mm
Shrnutí faktů:
1-Stávající šířku přes Hexy má 182mm a potřebuje se vejít do 190mm.
2-Pokud disky budou těch 26mm tak při ET 0 jak píšeš to bude celkem 208mm!
3- Aby to zůžil o těch 18mm tak musí použít ET +9mm (2x9 je 18)
Bylo by dobré aby sem někdo napsal a potvrdil že Offset a ET se počítá stejně a je to totéž.
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: offset

u rc diskov sa pocita do stredu, cize + hodnoty disk trci viac vonku. 0 je uplne vonku stred, len limec trci, +3 je3mm smerom dnu.cize najviac zasunuty disk je 0 offset. cize ja som dobre pocital. inac mu nic drhnut nebude, lebo aj hex ma limec. Dalsia vec je, ze hex je namahany v miestach pinu a po obvode, nie z predu, ci zozadu, tam je disk a lozisko, ale ok.
182-6( hexy ) dostane 176mm a na to moze nasunut disky ma nato 14mm, cize 7mm pre kazde koleso. limec bude trcat cca 3mm x2, cize 14-6 a dostane 8mm. cize asi +3offset tam neda a ak tak natesno. ale ako vravim, aj geometria robi svove, cize by som pozical si tie disky s offsetom +3 a skusil tie hexy najprv.
PS: klikni na ten link z predchadzajuceho prispevku a uvidis aky je rozdiel
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
dodik
Nově příchozí
Příspěvky: 54
Registrován: 31.07.2017 19:26
Bydliště: Semily

Re: offset

pera2008 píše:u rc diskov sa pocita do stredu, cize + hodnoty. 0 je uplne ze vonku, len limec trci, +3 je3mm smerom dnu.cize najviac zasunuty disk je 0 offset.

Tak teď jsem z toho jelen. Jak to myslíš že 0 je úplně venku. Co je úplně venku?
Já mám za to že 0 je střed disku.
Tady jsem ti to našel:
http://www.pneudom.sk/zalis-et
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: offset

Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
dodik
Nově příchozí
Příspěvky: 54
Registrován: 31.07.2017 19:26
Bydliště: Semily

Re: offset

Tak jsme se nakonec asi shodli. Na tý fotce co je psané 3mm tak je dosedací plocha Hexu skoro uprostřed (cca o 3mm) a né venku.
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: offset

Dodiku, offset neni to same co et. Motas hrusky s jabkama
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
dodik
Nově příchozí
Příspěvky: 54
Registrován: 31.07.2017 19:26
Bydliště: Semily

Re: offset

Tak mi vysvětli v čem je rozdíl a jak tedy vypadá 0 Offset a jak 0 ET. Rád bych to věděl. :-p Ideálně náčrtek s nulovým Offsetem a vedle s 0 ET. Ať už mám jasno. Když se mrkneš do toho odkazu co jsem dal o kousek výš tak hned v první větě píšou že ET je z němčiny, zális česky a offset anglicky. Každý tvrdí něco jiného :-(
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: offset

dodik píše:Tak jsme se nakonec asi shodli. Na tý fotce co je psané 3mm tak je dosedací plocha Hexu skoro uprostřed (cca o 3mm) a né venku.


no hej, smerom do stredu z polohy, kde konci limec
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: offset

[quote"dodik"]Tak mi vysvětli v čem je rozdíl a jak tedy vypadá 0 Offset a jak 0 ET. Rád bych to věděl. :-p Ideálně náčrtek s nulovým Offsetem a vedle s 0 ET. Ať už mám jasno. Když se mrkneš do toho odkazu co jsem dal o kousek výš tak hned v první větě píšou že ET je z němčiny, zális česky a offset anglicky. Každý tvrdí něco jiného :-([/quote]
Cim vetsi Et, tim vic kolo zaleze do blatniku.
Cim vetsi offset, tim vic kolo vyleze ven z blatniku
ET je mira od dosedaci plochy ke stredu disku
Offset je mira od dosedaci plochy k venkovni hrane disku + nejaka konstanta, tu z hlavy nevim
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)

Zpět na „Onroad, Drift a Rally“