RBMK
Nově příchozí
Příspěvky: 8
Registrován: 25.11.2017 18:11

Ebay celohliníkové nápravy "scx10" ano/ne?

Ahoj,
Jsem tu nový, pohybuju se v Kladně a Brdech (Běštín) a chci začít stavět svoje auto od náprav, protože všechno ostatní se dá 3Dvytisknout z PETG, vyrobit z kovu, nebo koupit bazarové.

A když už stavět, tak rovnou atombombenfest. Co říkáte na tyhle nápravy?

https://www.ebay.com/itm/CNC-Aluminum-F ... SwY~lZ-Cm-

Zalíbily se mi brdské expedice a plánuju, že je to jedna z věcí, co mě vytáhne do přírody.
Zároveň se mi ale líbilo jedno video na youtube, kde přemotorovali plastový portálový TRX4, osadili 6S li-polkou a odpovídající elektronikou a auto doslova z místa házelo přemety, tak to chci předimenzovat na to a s rozumnou elektronikou, ze začátku stejnosměrným motorem a 3S 5Ah by to pak mělo zvládat expedice bez oprav.

tady je to video, kopec srandy: https://www.youtube.com/watch?v=0q0uEntw70c
Uživatelský avatar
Josefh
Píšu hodně
Příspěvky: 1155
Registrován: 07.03.2013 10:19
Bydliště: Písek

Re: Ebay celohliníkové nápravy "scx10" ano/ne?

....no. Shlédnul jsem co se ti líbí a musím říct, že tvůrce Kevin Talbot je idiot. Konec konců v komentářích jeho videí nejsem tohoto názoru sám.
Nemyslím, že v partě Brdské najdeš pochopení s tímto stylem jízdy. Ale možná se mýlím.
HPI WR8 FF Gymkhana
HPI Bullet
HPI Blitz
Axial Score
SCX 10 I - Jeep Rubicon
SCX 10 I - Toyota Hilux "Hradní střela"
SCX 10 II - Jeep Cherokee - 4x4, 4 Litres
Axial Bomber
Slick7/Toyota - The powerful HiLux 3.0-litre Turbo Diesel
RBMK
Nově příchozí
Příspěvky: 8
Registrován: 25.11.2017 18:11

Re: Ebay celohliníkové nápravy "scx10" ano/ne?

Na tento styl jízdy chci dimenzovat mechaniku, ale jezdit chci realistickou rychlostí, se zpřevodováním do pomala a na výdrž. Nejsem blázen abych kazil klidný zážitek sobě i ostatním. Osadím to stejně tím, co dílna (a bazar) dá a 3D tiskárna vytiskne. Jedno se tomu videu musí nechat, díky němu mě zaujaly modely s pevnými nápravami a realistickým vzhledem. Před tím jsem ani nevěděl, že existuje něco jako 1/10 scale, crawler, nebo expedice. Měl jsem před nějakou dobou reely carbon fighter 2wd a to mě přestalo bavit, protože moc rychlý, furt jen hrabe nebo rotuje, a gumy mizí překvapivě rychle.

Takže tak, teď zpátky k nápravám, a poté zbytku auta...
Uživatelský avatar
gweck
Častý přispěvatel
Příspěvky: 668
Registrován: 26.10.2014 21:11
Bydliště: Kladno

Re: Ebay celohliníkové nápravy "scx10" ano/ne?

Ahoj, s nápravami ti neporadím, nemám s nimi osobní zkušenost, ale jestli ti můžu poradit, vem dva buřty, nějaké pivo a zajeď si někam na expe, klidně bez auta. Projdeš se v lese, pokecáš lidmi kteří už několik aut zlikvidovali, díky tomu se možná vyvaruješ pár zbytečných chyb co stojí čas i peníze a hlavně si myslím, že ti to dá víc, než měsíc diskutování na internetu. Zítra jedeme trial v Brdcích (kousek od Kladna) topic16483-45.html Ve vláknu uplně dole
Klidně se zastav, nebo někam jinam, někdy jindy, s někým jiným, to je jedno. Jinak ti přeji hodně zdaru se stavbou, to jak jsi to pojal, myslím tím "samo domo" se mi líbí :OK:
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Ebay celohliníkové nápravy "scx10" ano/ne?

Už se tu hliník kontra plast řešil mnohokrát... kde kvalitní plast při námaze zapruží, hliník praskne... dle mého názoru to jsou vyhozený peníze. A na metání kozelců jsou jiný auta než expediční.
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
Woyta
Píšu hodně
Příspěvky: 1062
Registrován: 06.11.2013 21:28
Bydliště: Hořice

Re: Ebay celohliníkové nápravy "scx10" ano/ne?

Mno, hlinik moc nepraska. Deformuje se. Praska spise litina.

Hlinikove napravy na axiku vydrzej vic nez plastove.
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Ebay celohliníkové nápravy "scx10" ano/ne?

Woyta píše:Mno, hlinik moc nepraska. Deformuje se. Praska spise litina.

Hlinikove napravy na axiku vydrzej vic nez plastove.

Dovolil byc si nesouhlasit. Pokud to neni vyloženě frezovane z kusu duralu, tak je to lite z nejake slitiny hliniku. A to praská. Dokonce I ten plast si myslim, ze je lepsi, pruznejsi, nez kov. Kov ma jedinou vyhodu. Je těžší a tim je zatizena naprava, snizeni těžiště.
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
Woyta
Píšu hodně
Příspěvky: 1062
Registrován: 06.11.2013 21:28
Bydliště: Hořice

Re: Ebay celohliníkové nápravy "scx10" ano/ne?

To co predvadim s hlinikovejma napravama by plast nevydrzel ani omylem. :)
4kg premotorovanej Axik co skace a kutali se po skalach.
Plasty bych mel minimalne patery. At uz prodrene ci ulamane drzaky nebo samotne konce naprav. O C nemluve.
Tady mam jen nejake vrypy od kamenu.

BTW otazka k zamysleni. Kdyz je plast tak odolnej, tak proc velka cast Axikaru meni plastova C za hlinikova a do samotnych naprav kovove trubicky pro vyztuzeni?

Ja ted cekam az cinani zacnou vic delat SCX10 II napravy abych si zvetsil pruchodnost. Tenhle typ naprav co mam ma docela velkej stred.

Obrázek
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Ebay celohliníkové nápravy "scx10" ano/ne?

Asi jsem toho moc nenajezdil, nenaskakal, ale jeste jsem nevidel zlomenou axial napravu. Kovovy c-cka davaji, protoze se v plastu casem vyzvykne zavit. A trubky jsem daval, stejne jak ostatni trialisti, protoze jsem chtel zuzit napravy, to jen tak na zamyšlení.
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
Woyta
Píšu hodně
Příspěvky: 1062
Registrován: 06.11.2013 21:28
Bydliště: Hořice

Re: Ebay celohliníkové nápravy "scx10" ano/ne?

Asi jo. Nebo to setris. :)
Rikam. Koukni na Pitu.
Ten jich probrousil nekolik.
Obrázek
Obcas potkas i vetsi poskozeni jak jsem rikal.
Obrázek
Ulamane ocka linku a praskla C jsou uz spise drobnosti.
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Ebay celohliníkové nápravy "scx10" ano/ne?

Ale podle fotek bych rekl, trochu extrem, nemyslis? Ty ulomeny c-cka se nedivim, kdyz jsou tam pulmetrovy rozsirovaci hexy. Podivej e,s akj opadla ta kompozitova paka na servu. Dovedes si predstavit to namahani pres paku, co tam vznikla? A ty pilovany tahla pro extrem rejd?
A ten otevreny diferak, nevím, jestli tohle ty cinsky napravy vydrzi. Plast se spis sklouzne, kdezto do hliniku udelas ryhu. A jestli se plast tak dlouho klouzal, az se prodrela dira, tak ten mekkej cinskej hlinik to nepobere taky.
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
Woyta
Píšu hodně
Příspěvky: 1062
Registrován: 06.11.2013 21:28
Bydliště: Hořice

Re: Ebay celohliníkové nápravy "scx10" ano/ne?

Tohle jsou ilustracni fotky. Prvni co jsem nasel. Odchazi to i u serie.

Moje cele RC na zacatku byl vrchol cinske produkce. Celokov z hliniku. Krome naprav, ramu a prevododovky jsem uz vymenil vse. Bylo to mekke a nemelo to rado me zachazeni.
Napravy porad drzi. Z pocatku jsem pouzival i kryci plech ale ty jsem vyhodil ve prospech vetsi pruchodnosti.
Jedina vec co mi ted pravidelne odchazi jsou 43z a 13z kola v diferaku.


Pita presel na cinskej hlinik loni (Jiny typ nez ja) a taky nevypada, ze by si na ne stezoval.
Obrázek
Obrázek
honcka
Nově příchozí
Příspěvky: 36
Registrován: 05.02.2014 17:29
Bydliště: Brandýs nad Labem

Re: Ebay celohliníkové nápravy "scx10" ano/ne?

gecko-x píše:Asi jsem toho moc nenajezdil, nenaskakal, ale jeste jsem nevidel zlomenou axial napravu. Kovovy c-cka davaji, protoze se v plastu casem vyzvykne zavit. A trubky jsem daval, stejne jak ostatni trialisti, protoze jsem chtel zuzit napravy, to jen tak na zamyšlení.

Dneska se mi povedlo zrasit přední axial nápravu na vidrholci, nezlomila se mi, ale vytrhl se mi jeden domek a závity v nápravě jsou v hajzlu
Axial Dingo
Uživatelský avatar
FlashBack
Nově příchozí
Příspěvky: 4
Registrován: 25.08.2017 16:24

Re: Ebay celohliníkové nápravy "scx10" ano/ne?

ahoj, pro můj budoucí projekt jsem je zvolil taky
ted cekam nez prijdou a uvidime :D
jinak tady je video na zaklade ktereho jsem je objednal :OK:
https://youtu.be/UFNMMJh8FmM
Uživatelský avatar
Woyta
Píšu hodně
Příspěvky: 1062
Registrován: 06.11.2013 21:28
Bydliště: Hořice

Re: Ebay celohliníkové nápravy "scx10" ano/ne?

BTW sleduje nekdou SCX10 II kousky? Ja koukam jen zbezne a zatim toho moc nevidim.

Zpět na „Nápravy, převodovky a jejich části“