Uživatelský avatar
Balu
Píšu hodně
Příspěvky: 1629
Registrován: 22.01.2012 0:00
Bydliště: Přerov

Re: Servo trx-4

Citelis píše:Dík za rady, není to můj provní model, jen první digitální servo.
Dneska jsem dokoupil BT modul do vysílače, proběhl update vysílače a update přijímače. Reakce plynu na zpátečku je o 1000% lepší. Jen to servo je stále stejné a fakt to není normální, tak hold zajedu na reklamaci. Nějak je mi proti srsti koupit si nové auto za 14k a hned do toho sypat další prachy za BEC a servo. Viz video, přední kola držím ve vzduchu a plynule zatačím na vysílačce.
https://www.youtube.com/watch?v=lL8_Y_f-_CY


regulátor má TSM stabilizaci a si ju máš zapnutou,zkus se pohrabat v nastavení.
Ford Bronco 1967 "Dědek" Home made šasi
Ford bronco 1973-Špenát EVO III Home made šasi
Toyota FJ 40 Home made šasi long zúžené nápravy Axial
Mitsubishi Pajero CC-by Mrak v plným tuningu
Xray T3 drift
Hpi Blitz
http://balu67.rajce.idnes.cz/
Lukes
Nově příchozí
Příspěvky: 1
Registrován: 16.05.2018 21:25

Re: Servo trx-4

Zdravím všechny. Prosím o radu... na defovi jsem zapojil světla a do pár dnů (nezaregistroval jsem to možná hned a možná to nemá spojitost) mně odešly dvě serva (ovládání uzávěrky a převodu) můzě to mít spojitost? Jak zjistím kde je chyba pokud nejsou obě mrtvé? Jedině objednat a vyměnit? Jaký typ tam dát? Origo traxxas? Je nějaká náhrada která není za 1000 a vydrží? Děkuji za vaše rady
Uživatelský avatar
miras-trx
Nově příchozí
Příspěvky: 73
Registrován: 27.06.2018 22:59
Bydliště: Opava

Re: Servo trx-4

x.line píše:Bude Ti to fungovat i rok, ale záleží jak se k autu chováš. Ze zkušeností z expedic a od zákazníků si za to většinou lidi můžou sami, když nechávají auto dlouho stát se zatočeným koly. Auto se s tím pere, protože nemá sílu je dorovnat a prostě se servo odvaří. A samozřejmě trápení se na místě při přejíždění extrémů :wink:



A nebo taky ne!Dnes je to cca 2měsíce, co jsem pořídil TRX a při dnešní jednočlené expedici najednou zjišťuji, že auto jede rovně a já mám volant krapet jiným směrem.No a je to tu, ani mě se to nevyhlo, takto jsem si akorát povzdechnul a cca 1km domů lámaně dojel i s nefunkčním řízením.A to jsem se k němu choval hodně slušně, nepřetěžoval jsem ho, plnému rejdu jsem se vyhýbal, poctivě nastavil výchylky dle návodu, tak aby se nedotýkala páka serva jeho uložení, koly jsem zatáčel jen když auto jelo, ne na místě, atd...Navíc mi odešlo při jízdě krokem lesní cestou, kdy jsem jen jemně volantem korigoval směr rovně, takže zátěž v podstatě žádná a stejně umřelo.

Teď projíždím tuto stránku https://www.bighobby.cz/www-bighobby-cz ... 4-2-50g/3# a přemýšlím, zda digital 16kg, nebo analog 20kg, cena v podstatě stejná.

Je trochu smutné, že model za skoro 15tisíc, ještě navíc od takové věhlasné značky, obsahuje něco tak poruchového, navíc když jsou s tím problémy už od prvopočátku, mohlo to být už dávno výrobcem upraveno.
V monstru od Himota za 3500,- mi servo fungovalo několik let.Pak jsem ho vyměnil, bylo už hlučnější.No ale dále jsem ho použil do RC lodě, kde funguje dodnes.
Actual: TRX-6 Mercedes G63 AMG 6x6
Ex: TRX-4 ADVENTURE
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Servo trx-4

Traxxas vždy bojoval s kvalitou svých serv, dá se říct ve všech modelech...
Já použil JX 20kg za 400 z aliexpress. Jen bacha na odběr, původní regl má jen 1A bec a to je málo, hrozi jeho poškození. Chce to buď externi bec, nebo jiný regl, jako já...
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
miras-trx
Nově příchozí
Příspěvky: 73
Registrován: 27.06.2018 22:59
Bydliště: Opava

Re: Servo trx-4

gecko-x píše:Traxxas vždy bojoval s kvalitou svých serv, dá se říct ve všech modelech...
Já použil JX 20kg za 400 z aliexpress. Jen bacha na odběr, původní regl má jen 1A bec a to je málo, hrozi jeho poškození. Chce to buď externi bec, nebo jiný regl, jako já...



No shodou okolností mi tento týden přijde střídavý regulátor TORO TS-50 i s motorem XERUN V10 G1, 17,5T - BANDIT, ten regulátor má BEC 6V / 2A.Vím není to moc, ale i tak je to 2x víc než origo.Všichni píší jak je 1A málo pro napájení 4 serv, ale já teda nikdy naráz nezatáčel, neřadil a ještě zapínal obě uzávěrky :mrgreen: .Takže to vyměním vše při jednom.
Actual: TRX-6 Mercedes G63 AMG 6x6
Ex: TRX-4 ADVENTURE
Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: Servo trx-4

miras-trx píše:...Všichni píší jak je 1A málo pro napájení 4 serv, ale já teda nikdy naráz nezatáčel, neřadil a ještě zapínal obě uzávěrky :mrgreen:

A myslíš, že serva v poloze (zařazeno, uzamčený dif) drží sama od sebe? :idea:
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo
Uživatelský avatar
miras-trx
Nově příchozí
Příspěvky: 73
Registrován: 27.06.2018 22:59
Bydliště: Opava

Re: Servo trx-4

virtual píše:
miras-trx píše:...Všichni píší jak je 1A málo pro napájení 4 serv, ale já teda nikdy naráz nezatáčel, neřadil a ještě zapínal obě uzávěrky :mrgreen:

A myslíš, že serva v poloze (zařazeno, uzamčený dif) drží sama od sebe? :idea:


Když je model vypnutý, tak se ani nepřeřadí, ani se nezamkou (odemknou) dify, tak že ano "drží sama od sebe".Ale upřímě, nějaký odběr určitě mají i v nečinosti, když jen přidržují. Ale určitě to bude rozhodně méně, než když pracují. Možná se pletu, nechce to někdo změřit, jaký odběr mají v nečinosti ta malá serva?
Actual: TRX-6 Mercedes G63 AMG 6x6
Ex: TRX-4 ADVENTURE
martan2002
Častý přispěvatel
Příspěvky: 532
Registrován: 12.02.2014 15:04
Bydliště: Horní Počernice-Praha 20

Re: Servo trx-4

a v koncový poloze drží jen tak ? za chodu maj odběr.... na tohle je bec podimenzovanej
Martin Březina 17.y.o
Jeep jk truggy - C2 class
#sockacétrojka - C3 class
Bmw e36 m43b18>m50b25. 1:1
Budu kupovat gaze 69 1:1
Nejdůležitější je výkóóóón !!!!
http://martan2002.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
miras-trx
Nově příchozí
Příspěvky: 73
Registrován: 27.06.2018 22:59
Bydliště: Opava

Re: Servo trx-4

Dnes jsem měnil servo řízení a při té příležitosti tedy změřil klidový a aktivní odběr proudu mikroserva.
Takže klidový odběr je pouze 7,4mA na jedno mikroservo a odběr při změně polohy je cca 150mA.
Je to tedy jasné, odběr těch tří serv, když nic nedělají je celkem cca 22,2mA.
Actual: TRX-6 Mercedes G63 AMG 6x6
Ex: TRX-4 ADVENTURE
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Servo trx-4

martan2002 píše:a v koncový poloze drží jen tak ? za chodu maj odběr.... na tohle je bec podimenzovanej

Ano, v koncový poloze drží jen tak, nepřekonava žádný odpor pružiny ani ničeho jinyho....
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
martan2002
Častý přispěvatel
Příspěvky: 532
Registrován: 12.02.2014 15:04
Bydliště: Horní Počernice-Praha 20

Re: Servo trx-4

Tak to mám zase něco extra :-D mě má tendenci padat do neutralu :tleskam:
Martin Březina 17.y.o
Jeep jk truggy - C2 class
#sockacétrojka - C3 class
Bmw e36 m43b18>m50b25. 1:1
Budu kupovat gaze 69 1:1
Nejdůležitější je výkóóóón !!!!
http://martan2002.rajce.idnes.cz/
Mikeson
Nově příchozí
Příspěvky: 1
Registrován: 20.09.2018 23:39

Re: Servo trx-4

Zdravím všechny,tak jsem si pořídil trx4 bronco a po týdnu mi odešlo servo řízení.Pořídil jsem nové JX DC5821LV 22kg a externí ubec Foxy 3A. Potřeboval bych poradit jestli ubec zapojit jenom pro servo nebo vyřadit původní bec? A Použít 5V nebo 6V na ubecu?Děkuji
mirakuli
Uživatel
Příspěvky: 161
Registrován: 25.09.2017 10:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Servo trx-4

Ahoj muzes to zapojit tak i tak, nastav 6V regl je HV
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Servo trx-4

mirakuli píše:Ahoj muzes to zapojit tak i tak, nastav 6V regl je HV

Co znamena, ze regl je HV? U serva vim, High Voltage, tzn. že lze napajet 2s lipolkou přímo, servo je stavene na 8.5V, ale u reglu? :-p
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
mirakuli
Uživatel
Příspěvky: 161
Registrován: 25.09.2017 10:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Servo trx-4

Ahoj Lukáší, HV u réglu znamená že Ubec v réglu pracuje s 6/7,4V při 3A (BEC Output: Switch Mode 6V / 7.4V@3A) třebas. Bohužel u réglu Defa Traxxas informace víceméně neudává, ale je to tak. Jediný co je jasně daný 6V při 1A.(nevím jestli pracuje s 7,4V :-( )

Zpět na „Traxxas TRX4“