Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Servo trx-4

Pardon, ale pamatujete si servo v RTR setu staryho axialu scx 10?? Melo hrubej chod, par kilo, plastovou servopaku co se brzy strhla a myslim, ze ho uzivatele menili stejne vehementne. A takovej humbuk kolem toho nebyl. A to to tenkrat 14 tic stalo taky.

Co ma udelat typek u emailu, mastit za vedenim a nalehat na zmenu v X vecech za X penez... :-D kupujete si na to kovovy zebriky k zahradce za petikilo :-D co resite silnejsi servo jako problem... :-p :-D :FINE:
Mochys
Nově příchozí
Příspěvky: 6
Registrován: 26.12.2018 21:03

Re: Servo trx-4

Máte někdo namontované servo SRT DL5020? Namontoval jsem ho do TRX na původní pozici a s původní plastovou pákou to funguje a ničemu nepřekáží. S kovovou pákou se při minimálním properování opírá o linku.

Pak ještě nemám stejný rejd na obě strany. Dá se řešit nějakým nastavením?
Uživatelský avatar
Tec
Nově příchozí
Příspěvky: 8
Registrován: 25.02.2018 17:52
Bydliště: SK-Banská Bystrica

Re: Servo trx-4

Mochys píše:Máte někdo namontované servo SRT DL5020? Namontoval jsem ho do TRX na původní pozici a s původní plastovou pákou to funguje a ničemu nepřekáží. S kovovou pákou se při minimálním properování opírá o linku.

Pak ještě nemám stejný rejd na obě strany. Dá se řešit nějakým nastavením?


Ahoj. V jednom TRX máme SRT CL6023. Servo dlho fungovalo bez externého BEC, už ho pre istotu má a je na ňom pôvodná TRX plastová páka z pôvodného serva 2075X, zatiaľ spokojnosť.
Rozsah výchyliek si môžeš nastaviť vysielačkou podľa programovacieho stromu v Menu 2-1-3. Je to ale také "hrubšie". Dôslednejšie a presnejšie sa to dá appkou Traxxas LINK. Tu ale neviem, či a ako to funguje v prípade iného, neoriginálneho serva.
Albert
Nově příchozí
Příspěvky: 18
Registrován: 22.09.2017 3:08
Bydliště: sever cech

Re: Servo trx-4

Mochys píše:Máte někdo namontované servo SRT DL5020? Namontoval jsem ho do TRX na původní pozici a s původní plastovou pákou to funguje a ničemu nepřekáží. S kovovou pákou se při minimálním properování opírá o linku.

Pak ještě nemám stejný rejd na obě strany. Dá se řešit nějakým nastavením?
Albert
Nově příchozí
Příspěvky: 18
Registrován: 22.09.2017 3:08
Bydliště: sever cech

Re: Servo trx-4

Podloz servo a bude to ok nebude narazet
Mochys
Nově příchozí
Příspěvky: 6
Registrován: 26.12.2018 21:03

Re: Servo trx-4

Nastaveni koncovych bodu (omezeni vychylky) nepomaha tim muzu rejd zmensit, ale zvetsit ho nemuzu(nebo nevim jak) na jednu stranu to ovladac nepusti do plneho rejdu. Rozdil v prumeru otoceni zhruba 15cm. Pokud prehodim paku o zub tak je problem na druhe strane.
Uživatelský avatar
vypravci hubicka
Uživatel
Příspěvky: 129
Registrován: 07.10.2018 20:50
Bydliště: vedle Ringhoffera

Re: Servo trx-4

tak prestoze moje servo zatim funguje, upgradoval bych taky.
chci dat BEC kit tra2262 a pak nejaky servo, co byste doporucili?
Prednost pred minimalni cenou ma to, abych to byl schopen nasroubovat sam a mel jistotu bulletproof funkce - nejsem schopen kolem toho zkoumat a experimentovat, vubec se v tom nevyznam. Asi bych k tomu dokoupil rovnou i nejake traxxasí hightorque servo, ale precijen ty jejich serva mi prijdou cenove trosku "rozpustile". Ten origo BEC kit je asi taky drahej, ale tam bych proste neexperimentoval, uz kvuli tomu jak je to plne kompatibilni do krabicky....

jeste jsem zapomnel jednu vec - da se nejak zaridit, aby servo zatacelo dostatecne "scale" pomalu?

diky
______průsery choděj v množinách_____TRX4+UDR+HonchoII+Summit+Summit+TRX8____________________________________________
Uživatelský avatar
Karlos74
Nově příchozí
Příspěvky: 70
Registrován: 01.11.2018 20:38
Bydliště: Káraný

Re: Servo trx-4

Já teď objednal tohle:

https://www.jxservo.cz/JX-servo-DC5821L ... g-d125.htm

Zeptám se zase já, je možné použít tenhle ubec:

https://www.bighobby.cz/www-bighobby-cz ... 31-UBEC-6A
TRX 4 Defender Adventure
Axial SCX10 Honcho
mirakuli
Uživatel
Příspěvky: 161
Registrován: 25.09.2017 10:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Servo trx-4

Karlos74 píše:Já teď objednal tohle:

https://www.jxservo.cz/JX-servo-DC5821L ... g-d125.htm

Zeptám se zase já, je možné použít tenhle ubec:

https://www.bighobby.cz/www-bighobby-cz ... 31-UBEC-6A
Ten ubec se použít dá, stačí i ten BEC 6A FLYCOLOR
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1327
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Servo trx-4

Servo i BEC jsou víc než dobrý. :FINE: :hura:
Uživatelský avatar
Karlos74
Nově příchozí
Příspěvky: 70
Registrován: 01.11.2018 20:38
Bydliště: Káraný

Re: Servo trx-4

Tak jsem dal nové servo řízení, ale nedaří se mi srovnat páku kolmo k servu.
Dělám to přesně podle návodu(dal jsem kabel serva do přijímače, zapnul ovladač a régl. Na ovladači nastavené nulové polohy), ale páka je buď mírně doleva, nebo doprava.
Takže jsem musel dorovnat rovinu na ovladači, což je na jezdění nesmysl.
Máte někdo nějakou radu?
TRX 4 Defender Adventure
Axial SCX10 Honcho
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Servo trx-4

To je v pořádku, od toho tam ten trim je. Pokud ti to tak strašně vadí, tak prodluž nebo zkrať stouchacku
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
Karlos74
Nově příchozí
Příspěvky: 70
Registrován: 01.11.2018 20:38
Bydliště: Káraný

Re: Servo trx-4

gecko-x píše:To je v pořádku, od toho tam ten trim je. Pokud ti to tak strašně vadí, tak prodluž nebo zkrať stouchacku
Já jsem hlava děravá, v tom zápalu mě to vůbec netrklo. Díky :FINE:
TRX 4 Defender Adventure
Axial SCX10 Honcho
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1327
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Servo trx-4

Asi nezbude nic jiného, než to dorovnat trimem na vysílačce. Servo má na výstupu "tisícihran" ( kolem těch 25 zubů - podle výrobce serva ) a někdy se ta neutrální poloha vejde právě mezi ty zuby, takže buď ta páka bude mírně na jednu stranu a nebo na druhou. Většinou pomůže otočit celé servo, ale to je případ spíš pro lodě nebo letadla, kde je víc místa a to servo jde otočit o 180°. Nicméně ten úhel - odchylka bývá natolik malý, že tím trimem na vysílačce dorovnáš střed i s velkou rezervou.
Uživatelský avatar
Karlos74
Nově příchozí
Příspěvky: 70
Registrován: 01.11.2018 20:38
Bydliště: Káraný

Re: Servo trx-4

Jak psal Gecko-x, dorovnám to šťouchačkou.

Ještě bych se zeptal na druhý ubec. Kam je nejlepší ho zapojit ohledně šťávy a následně kam ho zapojit u přijímače?
Já ho zkusil na originál el. vývod na réglu a přímo do příjímače, přičemž jsem odpojil červený kablík o réglu.
Fungovaly jenom serva, el. motor ne.
TRX 4 Defender Adventure
Axial SCX10 Honcho

Zpět na „Traxxas TRX4“