Be3x
Nově příchozí
Příspěvky: 7
Registrován: 12.05.2017 12:41

Rada ohledně výběru vysílačky.

Ahoj, potřeboval bych poradit, jestli se dá ovládat rc model auta přes pákovou vysílačku, ale nastavit to jen na jednu páčku celé, ovládání vpřed, vzad i do stran? Prostě ovládání jen pro jednu ruku? Případně doporučit nějaký konkrétní vhodný model, za malý peníz, na hobby ježdění.
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Rada ohledně výběru vysílačky.

Pakovkou jde
Doporucit nejde. Za maly peniz běž a kup si hračku v tescu, bezesrandy. Novy pod 10tkc nekoupíš, aby stal za to, přestože tě někteří budou přesvědčovat o opaku
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Be3x
Nově příchozí
Příspěvky: 7
Registrován: 12.05.2017 12:41

Re: Rada ohledně výběru vysílačky.

Takže třeba taková Fly Sky FS-I6 je k ničemu? Respektive, na takhle levné by to taky fungovalo? Důvod proč tyto levné nemá smysl? Jsem začátečník, tak bych prosil napsat argument, když napíšeš že pod 10K to nestojí za to.
Vím že třeba volantová souprava Fly Sky GT3 je dost oblíbená a ta je taky levná, to je v pákovce tak velký rozdíl?
Uživatelský avatar
komaar
Píšu hodně
Příspěvky: 1243
Registrován: 28.04.2009 0:00
Bydliště: praha - východ
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Rada ohledně výběru vysílačky.

řekl bych, že se vám tu pomotaly auta a vysílačky

auto pod 10k

vysílačky nad 10k jistě jsou, ale ani nevím, zda jsem někdy nějakou viděl osobně :)

půjde to i na běžné pákovce, co má páky tak, aby se dalo hýbat do všech směrů
pak tam máš minimálně 4 kanály a co si na který dáš je už jedno
Petr KomareK
HPI Wheely King "Hello Kitty" Defender, Tamiya CR-01 Toyota Land Cruiser FJ40, MST CMX C-10 Hummer H2, Tamiya TA-01 Hummer (Humvee, H1, H2, H2o), Axial AX10 ARTR
http://rcexpedice.pkomarek.cz
http://www.rcvidrholec.cz
Be3x
Nově příchozí
Příspěvky: 7
Registrován: 12.05.2017 12:41

Re: Rada ohledně výběru vysílačky.

Jo, asi jsem byl špatně pochopen, měl jsem to lépe napsat. Modely už mám, jedná se mi jen o to, jestli půjde na pákovce ovládat model jen jednou pákou, jak píšete, tak půjde.
Jen jsem si nebyl jist jak to nastavit na jednu páku, většinou když jsem viděl někoho s pákovkou, tak ovládal plyn-brzda na jedné páce a doleva-doprava na druhé páce.
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1326
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Rada ohledně výběru vysílačky.

Jde to i na té nejobyčejnější vysílačce v ceně do 1000,-Kč. Ale otázka je proč ?? Jediné rozumné vysvětlení je to, že máš pouze jednu ruku a to pak bys musel mít vysílačku zavěšenou v pultu a ovládat autíčko tou jednou rukou. Jinak je vždy pohodlnější mít ovládání rozdělené na obě ruce.
Uživatelský avatar
mara126
Píšu hodně
Příspěvky: 1887
Registrován: 01.01.2010 0:00
Bydliště: Louny

Re: Rada ohledně výběru vysílačky.

Kolega co jezdí rc truck trial řídí na pákovce pouze jedním kniplem a jde mu to, je to jen o tréningu.
Stačí to dobře napojit do přijímače a máš vše na jedné páce. Volantovka se dá také ovládat jednou rukou, pokud zvolíš vhodnou.
člen RC Truck trial klubu Praha
Mercedes Actros 8x8 RCTT
Mercedes Unimog RCTT
Foto Rajče:mara126
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: Rada ohledně výběru vysílačky.

Osobně jsem taky zvyklej z RC tanků ovládat jedním (pravým) kniplem jízdu i řízení a mám to tak i na kamionech.Jiná auta je ale lepší ovládat volantovkou,např.zmiňovanou GT3B.Nerozumím proč chceš ovládat autíčka pákovkou.Kamion to potřebuje,jelikož je tam více funkcí ale auto do terénu - jedině volantovkou.
Be3x
Nově příchozí
Příspěvky: 7
Registrován: 12.05.2017 12:41

Re: Rada ohledně výběru vysílačky.

Jo, to je mi jasný že celé to ovládat jednou pákou nebude ten správný komfort. Jde mi o syna, potřebuje ovládání na pravou ruku, u levé má omezený pohyb. Je sice ještě malý, ale myslím že čím dříve se začne s pákovkou učit, tím líp. Až bude větší a bude mít pazoury po tátovi, tak s volantovkou se asi taky naučí, ale zatím je to na něj veliké.
Ideálně bych potřeboval pákovku i volantovku (to u manželky asi neprojde), protože tuším, že on se s pákovkou naučí dřív než já :mrgreen: a neumím si představit řídit bugy s pákovkou, crawler by asi šel.
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1326
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Rada ohledně výběru vysílačky.

I mistři světa řídí auta pákovkou ( třeba Masami Hirosaka ) - je to jen otázka zvyku.
Be3x
Nově příchozí
Příspěvky: 7
Registrován: 12.05.2017 12:41

Re: Rada ohledně výběru vysílačky.

Tak takové ambice nemáme. Jde o zábavu a o to, že malej prostě potřebuje taky ovládání, párkrát to někam nabourá a nebo se někde zasekne a už mi cpe ovladač do ruky.
koko
Nově příchozí
Příspěvky: 13
Registrován: 09.11.2017 15:34
Bydliště: Praha 4

Re: Rada ohledně výběru vysílačky.

Používám pákovku na expedičku, protože to mám jako doplněk k letadlům a mám tam telemetrii atd. Takže jsem si zkusmo nastavil volant a plyn na jednu páku, ale je to hovadina. Občas to využiju na focení, že mám jednu ruku volnou, ale je to spíš za trest. Mám to na přepínač, takže to můžu vypnout - mix.
Be3x
Nově příchozí
Příspěvky: 7
Registrován: 12.05.2017 12:41

Re: Rada ohledně výběru vysílačky.

Hovadina v čem, že se to nedá třeba plynule ovládat nebo jen v tom komfortu?
Uživatelský avatar
komaar
Píšu hodně
Příspěvky: 1243
Registrován: 28.04.2009 0:00
Bydliště: praha - východ
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Rada ohledně výběru vysílačky.

technicky to problém není
pákovka, jejíž páka jde oběma směry (vpřed/vzad a vpravo/vlevo) se dá použít
co je na kterém kanálu je jedno

sice si takhle neumím představit ovládat auto
ale proč si to nezkusit
zvlášť když k tomu máš důvod

jako vyjadřovat se k tomu, že někdo chce (ať to řeší jako technickou otázku či z jiného důvodu) ovládat auto jednou pákou názory hovadina apod
mi přijde zcela zbytečný
Petr KomareK
HPI Wheely King "Hello Kitty" Defender, Tamiya CR-01 Toyota Land Cruiser FJ40, MST CMX C-10 Hummer H2, Tamiya TA-01 Hummer (Humvee, H1, H2, H2o), Axial AX10 ARTR
http://rcexpedice.pkomarek.cz
http://www.rcvidrholec.cz
koko
Nově příchozí
Příspěvky: 13
Registrován: 09.11.2017 15:34
Bydliště: Praha 4

Re: Rada ohledně výběru vysílačky.

Prostě jednou rukou na jednom kniplu citlivě pracovat s plynem a zároveň s volantem pořádně nejde, tedy alespoň mně to nejde. Ale jak zde bylo psáno, pokud máš pákovku a auto, zkus si to, nic to nestojí.

Zpět na „RC vybavení, elektronika, baterie“