Uživatelský avatar
zax
Píšu hodně
Příspěvky: 1750
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Praha, Kladno

Re: Nissan Patrol GR Y60

Podběhy jsou na světě a prozatím z toho mám moc dobrý pocit Zítra smontuju přední část rámu tak uvidím jak to bude dohromady všechno pasovat.

Obrázek
Uživatelský avatar
zax
Píšu hodně
Příspěvky: 1750
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Praha, Kladno

Re: Nissan Patrol GR Y60

Smontováno a napasováno, Parchantku jsem zatím musel odložit. Nedělal tam dobrotu.

Obrázek

Obrázek

Zhruba takto vysoko bych ho rád nechal
Obrázek

Obrázek

Bude to scalovka, takže kříže bude dost omezený
Obrázek
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: Nissan Patrol GR Y60

vizera to celkom dobre. :hura:
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Nissan Patrol GR Y60

Takze se hecnes i na 1.55 kola?
Uživatelský avatar
zax
Píšu hodně
Příspěvky: 1750
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Praha, Kladno

Re: Nissan Patrol GR Y60

No hele, nebudu lhát, vážně o tom uvažuju. Tyhle mají nějakých 97 mm v průměru, ale při max propružení a vytočení dřou o podběhy a linky. Takže o chlup menší průměr by neuškodil, na druhou stranu MST nápravy mají v celku velký domek "diferendiálu" takže už teď není světlá výška nic moc.
Ale asi do toho půjdu, rozhodně to chci vyzkoušet.
Uživatelský avatar
Kamillo
Uživatel
Příspěvky: 131
Registrován: 15.03.2010 0:00
Bydliště: Prešov

Re: Nissan Patrol GR Y60

Vyskúšaj SDI nápravy, domček difu má 28 mm. Len momentálne nie sú na sklade, teoreticky si môžeš kúpiť len kovové diely a obal nápravy vytlačiť. Dá sa u nich zvoliť šírka, akú potrebuješ.
Jeep Cherokee - Deekay DCC90-01/004 off road expedition
Jeep Wrangler - DCL100 off road expedition
moja_paradajka
Uživatelský avatar
Lukas
Uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: 04.02.2010 0:00
Bydliště: Brno-venkov

Re: Nissan Patrol GR Y60

Ahoj, jak pokračuješ? Docela mě to zajímá :)
Moje galerie: http://defdrive.rajce.idnes.cz/
Moje auto:
Defender Brad 110 black
Uživatelský avatar
zax
Píšu hodně
Příspěvky: 1750
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Praha, Kladno

Re: Nissan Patrol GR Y60

Ahoj, aktuálně dělám na jiných věcech, takže na Patrola mi čas nezbývá. Ale dojde na něj.
Uživatelský avatar
zax
Píšu hodně
Příspěvky: 1750
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Praha, Kladno

Re: Nissan Patrol GR Y60

Po absolvování RCASTu v kategorii C0 jsem se rozhodl vrátit se k dlouho rozdělanému projektu Patrola. Bylo potřeba udělat nový zadní nárazník a při té příležitosti jsem to spojil s uložením baterie. Bohužel jsem ale blbě měřil, takže mi do toho naráží při propružení náprava. Už tisknu další verzi, která bude o 1 cm víš.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Nissan Patrol GR Y60

Čoveče to je super, mám slabost pro ty momenty kdy to lícuje 😀👍👌

Každopádně propruzeni bych neřešil. Nikdy se to nepropruzi na obou stranách, spíš to krizi a to jistě neva
Uživatelský avatar
Mirda
Uživatel
Příspěvky: 323
Registrován: 18.02.2010 0:00
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Nissan Patrol GR Y60

Ta 3D tiskárna je prostě super věc!

Koukám, jak jsi tam vymodeloval ten hrbolek na rám šasi 👍 Prostě pecka.

Můžu se zeptat jak dlouho takovou věc tvoříš než se to usadí na podvozek? Nepočítejme dobu tisku, ale spíš model, broušení, měření atd..?
Uživatelský avatar
zax
Píšu hodně
Příspěvky: 1750
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Praha, Kladno

Re: Nissan Patrol GR Y60

Mira píše: 06.09.2022 20:48 Čoveče to je super, mám slabost pro ty momenty kdy to lícuje 😀👍👌

Každopádně propruzeni bych neřešil. Nikdy se to nepropruzi na obou stranách, spíš to krizi a to jistě neva
Taky mě to vždy potěší. Bohužel to překáží i během křížení.
Mirda píše: 06.09.2022 20:49 Ta 3D tiskárna je prostě super věc!

Koukám, jak jsi tam vymodeloval ten hrbolek na rám šasi 👍 Prostě pecka.

Můžu se zeptat jak dlouho takovou věc tvoříš než se to usadí na podvozek? Nepočítejme dobu tisku, ale spíš model, broušení, měření atd..?
Podběhy na posledních fotkách nejsou můj model. Pracovali na nich v Loops. Bohužel ale skončili dřív než se to stihlo prodávat.
Nicméně obecně platí, že tohle se děsně blbě měří. Většinou to chce několik pokusů to doladit.Časová náročnost je individuální podle dílu. Ale pár hodin to bude.
Uživatelský avatar
zax
Píšu hodně
Příspěvky: 1750
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Praha, Kladno

Re: Nissan Patrol GR Y60

I když to bude "skejlovka", neznamená to, že se nevynasnažím vylepšit jízdní vlastnosti jak to jen půjde. Základ je nízké těžiště. Dlouhou dobu jsem na výrobu linků používal závitovou tyč a 6 mm hliníkovou trubku asi jako většina. Napadlo mě nahradit to mosaznou 6 mm tyčí. Bohužel ale nemám k dispozici soustruh takže vytvořit otvor ve středu a v ose je v celku problém.
Vytisknul jsem si přípravek, který mi pomůže upevnit tyč kolmo a vyznačit střed. Budu muset ještě trochu vylepšit design, ale první pokus dopadl docela dobře.
Výsledná váha je 18 g.

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
zax
Píšu hodně
Příspěvky: 1750
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Praha, Kladno

Re: Nissan Patrol GR Y60

Doba trochu pokročila a závaží v kolech už je trochu přežitek i když pořád funguje. Naštěstí se najdou podnikavý šikulové jeko je třeba náš kolega Hagrid. Díky němu jsm pak mohl přesunout něco váhy přímo do náprav aniž by to bylo na první pohled vidět.

Obrázek

Obrázek

Ještě sem přidám porovnání váhy původních linků proti novým mosazným

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Hofy
Uživatel
Příspěvky: 129
Registrován: 01.02.2014 13:28
Bydliště: Plzeň

Re: Nissan Patrol GR Y60

Každý gram se počítá, i když nic se nemá přehánět že jo 😁 ale ty díly od hagrida jsou teda super 😱🤌🏻 Kez by bylo víc takových lidí 😁

Zpět na „Scale projekty“