Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Změna směru otáčení střídavého pohonu

Ano mam a nic jsem s kablikem jeste nedelal. Jen jsem prehodil faze na jednu a pak na druhou stranu
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
VíťasK
Uživatel
Příspěvky: 222
Registrován: 13.07.2015 20:51
Bydliště: Liberec

Re: Změna směru otáčení střídavého pohonu

Mirakuli (snad jsem tě pojmenoval správně), opravdu ti to fungovalo? Já jsem přehazoval jak fáze, tak kablíky v senzoru, ale bez úspěchu, cukání nebo to nejelo vůbec (laboroval jsem s tím slušně dlouhou dobu, ale pak jsem našel , že u senzoru to přehozením kabelů nelze měnit)....takže si myslím, že jsi jezdil bez senzoru...
mirakuli
Uživatel
Příspěvky: 161
Registrován: 25.09.2017 10:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Změna směru otáčení střídavého pohonu

Bude jen trošku problém s brzdou, není možný ji nastavit tak aby dostatečně fungovala
mirakuli
Uživatel
Příspěvky: 161
Registrován: 25.09.2017 10:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Změna směru otáčení střídavého pohonu

Víto je už to skoro rok, škoda že nemám video, myslím že jsem použil jinej senzorovej kablík (tracstar), dokud se nenapil vody(moje blbost), tak to fungovalo. Přehrával jsem tam firmware. Navíc jsou tam blbě napájený fázový kabely (prohozený barvy).
Standartně je A - modrý, B - vždy žlutý, C - oranžový. tenhle régl má A - oranžový, C - modrý . Pokud to zapojíš správně tak jak má být. V tomto případě A - oranžový na A motoru a C - modrý na C motoru, tak to funguje bez problému. Kablík jsem dal jinej protože byl krátkej
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Změna směru otáčení střídavého pohonu

mirakuli píše:Bude jen trošku problém s brzdou, není možný ji nastavit tak aby dostatečně fungovala

Proč myslíš? Jde nastavit i sila brzdy, ale v mém případě, kdy preferuju jen expediční ježdění, žádný trial, bude jako brzda dostatečně stačit převodový poměr...
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
mirakuli
Uživatel
Příspěvky: 161
Registrován: 25.09.2017 10:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Změna směru otáčení střídavého pohonu

Už je to dost dlouho co jsem s tím jezdil, vím že jsem musel dát z neutrálu lehce zpátečku, pak to stálo, jen na 1 na dvojku to lehce jelo.
Nemůžeš Lukáši natočit video jak ti to jede pomalu, normálně mně zvykláváš, že bych ho koupil znova a zkusil to ještě jednou.
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Změna směru otáčení střídavého pohonu

Zatim to nemam v autě, ale bude to cca stejne, jak to mám teď...jezdim speed 600 a ten má něco kolem 18tot/min, coz je +- stejny jak ta 17,5T s 2210kV
Navic to by ti stejne nic neřeklo, mam kola 87mm
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
mirakuli
Uživatel
Příspěvky: 161
Registrován: 25.09.2017 10:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Změna směru otáčení střídavého pohonu

Spíš mě zajímá ta nejpomalejší jízda co s tím půjde. Rozměr kola to až tak neovlivní
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Změna směru otáčení střídavého pohonu

Myslim, ze ovlivni, a dost...rozdil 3cm na průměru... Rozjed se traktorem a nebo osobakem pri stejnych otackach kola...me se to rozjede plynule i bez senzoru, motor bude mnohem míň zatíženy....
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)

Zpět na „RC vybavení, elektronika, baterie“