Ondra 3dsets
Nově příchozí
Příspěvky: 21
Registrován: 13.11.2018 15:48

Re: Model z tiskárny

gecko-x píše:Na modelbazaruvse objevila nabidka za 5000.... někdo z vašich nebo vychcanek?
Tu nabídku vidím poprvé, ale nerad bych jej nazýval "vychcánkem". Pokud nepřeprodává samotná tisková data samozřejmě :wink:
Ondra 3dsets
Nově příchozí
Příspěvky: 21
Registrován: 13.11.2018 15:48

Re: Model z tiskárny

Max píše:
zax píše:Z osobní zkušenosti jedině průšu. Co jsem měl před tím se nedá absolutně srovnávat.
Osobně bych Průšu nebral. Je to zbytečně předražené. To, že má ta jeho firma excelentní marketing a podporu uživatele je jen důkaz toho, že vynalézavost je vlastní českému národu.
Když se koupí Průša po částech z Číny tak bude stát třetinu až polovinu ceny co je tady v ČR. Však první Průša vychází z čínských Anet. Stačí se detailně podívat na konstrukci a srovnat je mezi sebou, ale to bych citoval jiné formálnější fórum.
Koupit předražený produkt Průša a nebo o hodně levnější Ender, který má konstrukci z hliníkových profilů tak tak výsledek bude skoro nastejno.S rozdílem ušetřených peněz u Endera si může dotyčný koupit filamenty do zásoby.
Osobně jsem toho názoru, že vytisknout to dokáže každý a na čemkoliv.
Rozdíl bude jen v ceně.
Kdo má tiskárnu na takové to domácí Šolichani tak to je jen zábava navíc, ale kdo musí koupit tiskárnu a má dost peněz ať si koupí Průšu, když se mu bude chtít. Proč ne, že?
Já bych si tady dovolil oponovat – souhlasím s tím že auto od http://www.3dsets.com jde v pohodě a bez zvláštních problémů vytisknout na Enderu a jiných podobných levných tiskárnách. Na druhou stranu, tiskárny od Průši mají několik neoddiskutovatelných výhod:
– automatický bed leveling a kalibraci (zmenšuje pravděpodobnost odlepení dílu z podložky, daleko komfortnější nastavení k tisku)
– direct drive extruder (možnost použít z-hop bez "stringingu" u tisku mnoha dílů najednou, spolehlivější tisk flex materiálů)
– bondtech podávací kolečka (podstatně větší "tlak" materiálu do trysky)
– e3d hotend (vyšší maximální teplota pro některé specifické materiály)
– noctua tiché větráky (tiskárna téměř neslyšitelná)
A jsou tam i další výhody. Prostě Ender je "v pohodě", ale Průša je prostě lepší a to nejen "o trochu". Plánuju Endera koupit, ale pro Průšu mám naprosté pochopení.
Hokr
Nově příchozí
Příspěvky: 12
Registrován: 13.03.2019 18:43

Re: Model z tiskárny

gecko-x píše:Na modelbazaruvse objevila nabidka za 5000.... někdo z vašich nebo vychcanek?
Hlavně se tam nepíše, zdali je to za model komplet osazený, nebo jen výtisky. Navíc obrázek je úplně mimo.

Ona ta kára na nějakou tu korunu vyjde, pokud to člověk neskládá z dílů co se doma valí, ale jestli těch 5000Kč chce za ten výtisk tak to je masakr. Za ty prachy se dá koupit 3d tiskárna, model i filament na vytisknutí a ještě mi zbyde na pivko.
Uživatelský avatar
Max
Píšu hodně
Příspěvky: 1444
Registrován: 16.10.2011 0:00

Re: Model z tiskárny

Souhlasím.
Max_bojovník silnic.

CC-01- verze 8x8. :OK:
Hokr
Nově příchozí
Příspěvky: 12
Registrován: 13.03.2019 18:43

Re: Model z tiskárny

Chtěl jsem nahrát obrázek, jak jsem na tom s tisknutím tohoto modelu, ale bohužel se mi to nedaří. Přestože jsem obrázek zmenšil na rozlišení 640x480 a má pár kB - cca 75kB, tak mi to píše, že jsem překročil velikost. :sad:
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Model z tiskárny

Hokr píše:Chtěl jsem nahrát obrázek, jak jsem na tom s tisknutím tohoto modelu, ale bohužel se mi to nedaří. Přestože jsem obrázek zmenšil na rozlišení 640x480 a má pár kB - cca 75kB, tak mi to píše, že jsem překročil velikost. :sad:
Vloz fotky na rajce a sem, mezi zavorky (tlačítko IMG nahore v liště) vloz jen trvaly odkaz, za ktery jen dopises /600px

[img]rajce.idnesxxxxxx/600px[/img]
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Hokr
Nově příchozí
Příspěvky: 12
Registrován: 13.03.2019 18:43

Re: Model z tiskárny

gecko-x píše:
Hokr píše:Chtěl jsem nahrát obrázek, jak jsem na tom s tisknutím tohoto modelu, ale bohužel se mi to nedaří. Přestože jsem obrázek zmenšil na rozlišení 640x480 a má pár kB - cca 75kB, tak mi to píše, že jsem překročil velikost. :sad:
Vloz fotky na rajce a sem, mezi zavorky (tlačítko IMG nahore v liště) vloz jen trvaly odkaz, za ktery jen dopises /600px

Obrázek
Díky, album vytvořeno.
Obrázek
Ondra 3dsets
Nově příchozí
Příspěvky: 21
Registrován: 13.11.2018 15:48

Re: Model z tiskárny

Hokr píše:
gecko-x píše:
Hokr píše:Chtěl jsem nahrát obrázek, jak jsem na tom s tisknutím tohoto modelu, ale bohužel se mi to nedaří. Přestože jsem obrázek zmenšil na rozlišení 640x480 a má pár kB - cca 75kB, tak mi to píše, že jsem překročil velikost. :sad:
Vloz fotky na rajce a sem, mezi zavorky (tlačítko IMG nahore v liště) vloz jen trvaly odkaz, za ktery jen dopises /600px

Obrázek
Díky, album vytvořeno.
Obrázek
Hezká červená, co je to prosím za filament? A bude pak i nějaké video? :)
Hokr
Nově příchozí
Příspěvky: 12
Registrován: 13.03.2019 18:43

Re: Model z tiskárny

Ondra 3dsets píše:Hezká červená, co je to prosím za filament? A bude pak i nějaké video? :)

Je to Gembird. Video ze stavby asi nedám, z jízdy pak určitě něco natočím, ale hotové auto bude za dlouho. Dneska tisknu přední nápravu, do konce týdne bych chtěl mít auto pojízdné. Pak to bude peklo. Díly karoserie mi zaberou hafo času než je vytisknu, ale právě proto jsem model zakoupil. Jak nemám co tisknout, tak jsem nervózní a díky tomuto modelu mám tiskárnu zaměstnanou na dlouhou dobu :wink:
Škoda že nejste tolik vidět na netu, auto je to krásné, velké a dá se do budoucna vylepšovat. Nebýt Richarda Mr., tak jsem o vašem projektu vůbec nevěděl. Ten už má určitě auto skoro hotové, každou chvíli čekám od něj video jak s ním jede. Ale jinak když zadám na youtube název modelu, nebo různé tagy pro hledání, tak mi to nenajde nic, kromě oficiálního videa. To je škoda. Nějaká videa tedy na net nahodím, jestli to klapne, tak už v neděli.
Ondra 3dsets
Nově příchozí
Příspěvky: 21
Registrován: 13.11.2018 15:48

Re: Model z tiskárny

Hokr píše:
Ondra 3dsets píše:Hezká červená, co je to prosím za filament? A bude pak i nějaké video? :)

Je to Gembird. Video ze stavby asi nedám, z jízdy pak určitě něco natočím, ale hotové auto bude za dlouho. Dneska tisknu přední nápravu, do konce týdne bych chtěl mít auto pojízdné. Pak to bude peklo. Díly karoserie mi zaberou hafo času než je vytisknu, ale právě proto jsem model zakoupil. Jak nemám co tisknout, tak jsem nervózní a díky tomuto modelu mám tiskárnu zaměstnanou na dlouhou dobu :wink:
Škoda že nejste tolik vidět na netu, auto je to krásné, velké a dá se do budoucna vylepšovat. Nebýt Richarda Mr., tak jsem o vašem projektu vůbec nevěděl. Ten už má určitě auto skoro hotové, každou chvíli čekám od něj video jak s ním jede. Ale jinak když zadám na youtube název modelu, nebo různé tagy pro hledání, tak mi to nenajde nic, kromě oficiálního videa. To je škoda. Nějaká videa tedy na net nahodím, jestli to klapne, tak už v neděli.
Ten tisk je rozdělený na cca 15 částí, takže teoreticky je za 15 dní hotovo :) Ale zaujala mně ta poznámka o nedohledatelnosti na internetu. Kde prosím jste hledal, google? Já když zadám např. "rancher 4x4 3d print", tak celá první stránka je plná info o modelu viz obrázek. A pokud dám třeba obecný dotaz "3d print car model", tak jsme na druhé stránce hned nahoře. Vám tyto výrazy nic nenajdou? Docela by mně to zajímalo... Doposud jsme byli aktivně přítomni hlavně na Facebooku, jinde žádná reklama zatím není.

Obrázek
Hokr
Nově příchozí
Příspěvky: 12
Registrován: 13.03.2019 18:43

Re: Model z tiskárny

Ondra 3dsets píše:
Hokr píše:
Ondra 3dsets píše:Hezká červená, co je to prosím za filament? A bude pak i nějaké video? :)

Je to Gembird. Video ze stavby asi nedám, z jízdy pak určitě něco natočím, ale hotové auto bude za dlouho. Dneska tisknu přední nápravu, do konce týdne bych chtěl mít auto pojízdné. Pak to bude peklo. Díly karoserie mi zaberou hafo času než je vytisknu, ale právě proto jsem model zakoupil. Jak nemám co tisknout, tak jsem nervózní a díky tomuto modelu mám tiskárnu zaměstnanou na dlouhou dobu :wink:
Škoda že nejste tolik vidět na netu, auto je to krásné, velké a dá se do budoucna vylepšovat. Nebýt Richarda Mr., tak jsem o vašem projektu vůbec nevěděl. Ten už má určitě auto skoro hotové, každou chvíli čekám od něj video jak s ním jede. Ale jinak když zadám na youtube název modelu, nebo různé tagy pro hledání, tak mi to nenajde nic, kromě oficiálního videa. To je škoda. Nějaká videa tedy na net nahodím, jestli to klapne, tak už v neděli.
Ten tisk je rozdělený na cca 15 částí, takže teoreticky je za 15 dní hotovo :) Ale zaujala mně ta poznámka o nedohledatelnosti na internetu. Kde prosím jste hledal, google? Já když zadám např. "rancher 4x4 3d print", tak celá první stránka je plná info o modelu viz obrázek. A pokud dám třeba obecný dotaz "3d print car model", tak jsme na druhé stránce hned nahoře. Vám tyto výrazy nic nenajdou? Docela by mně to zajímalo... Doposud jsme byli aktivně přítomni hlavně na Facebooku, jinde žádná reklama zatím není.
Rozděleno je to krásně, ale tisknu jen když jsem doma a tiskárnu mám pod dohledem, většinou tedy po práci a jen pár hodin. Nechat něco tisknout 10hodin doma bez dozoru, to si nerisknu, stejnětak netisknu v noci, když spím.
Dohledat model když vím, že se jmenuje Rancher 4x4 je v pohodě, ale když to člověk neví, je to horší - prostě jsem na to nenarazil.
Popíšu své myšlenkové pochody: Jsem v situaci, že vlastně nevím co chci tisknout, jen chci, aby to bylo něco na dálkové ovládání. Tak otevřu youtube a hledám videa, zadám 3d printed rc model, nebo když se budeme bavit o autě tak 3d printed rc car. Proč otevírám youtube? protože chci vidět, že to co budu hodiny tisknout je funkční. V google hledám taky, ale tam zase jdu většinou podle obrázků a když najdu něco co se mi líbí, opět chci vidět video. Když teď o 3dsets.com vím, vidím tu vaší stránku i v google hned, to je bez diskuze, ale to je až teď. Další věc je ta, že si nejsem jistý, zdali bych si model zakoupil bez toho, aniž bych viděl video od RiMra.. Trochu podezření by ve mě budilo to, že kromě oficiálního videa jsem na další nenarazil. Když se mrknu na letadla od 3dlabs, je hned jasné, že jejich modely fungují. Díky schopnostem některých pilotů sice třeba jen 3 vteřiny, ale fungují a je to naprosto zřejmé, protože videí jsou desítky. Chybí mi prostě takové to info "mám to vytisknuto, je to super, skvěle to jezdí, funguje, doporučuji" a to je možná škoda, protože zatím jsem z modelu nadšený a moc vám fandím.
Ondra 3dsets
Nově příchozí
Příspěvky: 21
Registrován: 13.11.2018 15:48

Re: Model z tiskárny

Aha tak teď už si rozumíme – pravda je, že na youtube se nenajde nic, jen na googlu. Ono se to nezdá, ale celý ten obor spojený s vyhledáváním (SEO) je docela věda a my do toho teprve pronikáme. A že nejsou uživatelská videa je dané tím, že jen minimum lidí něco skutečně natočí, většina posílá jen fotky. Nějaké videa od uživatelů máme na Facebooku, ale ten nemá každý a navíc ta videa mají obvykle jen pár vteřin. Věřím že toho přibyde časem a taky s tím, že bude jaro a léto, kdy se ten model využije přece jen intenzivněji. Ačkoliv - jeden kanaďan nám posílal ukázku, jak jezdí v -15°C :-D Prostě a jednoduše – teprve začínáme a je to o prioritách, co chceme mít dřív. A zrovna teď upřednostňuju nový obsah před vymakanou reklamou, rovnou tady prozradím že brzy bude venku tištěný elektrický naviják na přední nárazník (resp. celý nový nárazník) a nejen to. A samozřejmě to bude pasovat na stávající auto, stačí povolit 2 šroubky :wink:
Hokr
Nově příchozí
Příspěvky: 12
Registrován: 13.03.2019 18:43

Re: Model z tiskárny

Ondra 3dsets píše:Aha tak teď už si rozumíme – pravda je, že na youtube se nenajde nic, jen na googlu. Ono se to nezdá, ale celý ten obor spojený s vyhledáváním (SEO) je docela věda a my do toho teprve pronikáme. A že nejsou uživatelská videa je dané tím, že jen minimum lidí něco skutečně natočí, většina posílá jen fotky. Nějaké videa od uživatelů máme na Facebooku, ale ten nemá každý a navíc ta videa mají obvykle jen pár vteřin. Věřím že toho přibyde časem a taky s tím, že bude jaro a léto, kdy se ten model využije přece jen intenzivněji. Ačkoliv - jeden kanaďan nám posílal ukázku, jak jezdí v -15°C :-D Prostě a jednoduše – teprve začínáme a je to o prioritách, co chceme mít dřív. A zrovna teď upřednostňuju nový obsah před vymakanou reklamou, rovnou tady prozradím že brzy bude venku tištěný elektrický naviják na přední nárazník (resp. celý nový nárazník) a nejen to. A samozřejmě to bude pasovat na stávající auto, stačí povolit 2 šroubky :wink:
To je důležité info, přední nárazník jsem ještě netisknul, tak než vytisknu všechno ostatní, počkám si na naviják :-)
Hokr
Nově příchozí
Příspěvky: 12
Registrován: 13.03.2019 18:43

Re: Model z tiskárny

Podvozek je skoro komplet, ale zadní nápravu jsem špatně poskládal. Předni kola se otáčí opačně než zadní :-) večer to ještě rozeberu a dám do kupy. Vytiskl jsem si redukci z 8mm hex na 12mm abych tam mohl dát komplet kola co mám doma. Pokud to klapne, bude večer první rozjezd.

Obrázek
Ondra 3dsets
Nově příchozí
Příspěvky: 21
Registrován: 13.11.2018 15:48

Re: Model z tiskárny

Hokr píše:Podvozek je skoro komplet, ale zadní nápravu jsem špatně poskládal. Předni kola se otáčí opačně než zadní :-) večer to ještě rozeberu a dám do kupy. Vytiskl jsem si redukci z 8mm hex na 12mm abych tam mohl dát komplet kola co mám doma. Pokud to klapne, bude večer první rozjezd.

Obrázek
Jé tak to je jen otočené kolo v zadním diferáku – to by Rancher krtkoval jako Lada Niva v návštěvnících :) Ten adaptér na klasický hex už lidi tiskli, funguje to. Bohužel jsme museli udělat menší než obvyklý hex z jednoduchého důvodu – aby prošel tím ložiskem, což je u stavby zřejmé. Nicméně budou už brzy další nové disky, tištěné fungují skvěle. Co se týká prvních jízd, doporučuju nechat převodovku lehce zaběhnout (ztiší se) a doufám že máte dobře utažený pastorek na hřídeli motoru – pár lidí jej nedotáhlo dostatečně (nebo neměli "plošku" na hřídeli motoru) a divili se, že motor vrčí a auto stojí :wink:

Zpět na „Modely pro expedice - obecné“