Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1327
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: LR DEFENDER D90 z PSH na podvozku MST CFX

Wendis píše:Nevim Boriku kde ti zkrehlo psh.... mam postavdny auto snad 6-7 let a je to furt "to" co jsem postavil a to ho nesetrim bahno sracky mraz voda..... jestli si to nepletes s necim podobnym :-)
Proste psh kastle vydrzi ikdyz je fakt ze abs je urcite odolnejsi proti potluceni ale nedokazu si predstavit stavit neco doma z abs....

Z PSH jsou výstražné tabulky na stavbách apod. Za dva roky do té tabulky ťukneš a rozsype se - především díky působení UV záření. Na modelu to nebude tak kritické, ale křehne to také - sice o něco méně, ale přesto. A pak stačí v zimě menší náraz a je po žížalkách. Mám takovou zkušenost s lodí, kdy se trup po malém nárazu rozpadl na pár kusů. Byla to stará záležitost ( víc jak 10 let ), ale bylo mi to líto. Proto si myslím, že když někdo věnuje spoustu svého času na výrobu nové karosérie, měl by i stavět z lepšího materiálu, aby i ten pocit byl lepší, že nic zbytečně nepodcenil.
Uživatelský avatar
revish
Nově příchozí
Příspěvky: 23
Registrován: 23.01.2019 14:02
Bydliště: Czech republic / Ostrava

Re: LR DEFENDER D90 z PSH na podvozku MST CFX

ahoj

tak jsem zas trochu pokrocil, poslepoval jsem zakladni dily a pohral jsem si s nahrivanim zaoblenych dilu, pripravil jsem kopytka na zaobleni predni casti

https://revish.rajce.idnes.cz/Defender_D90_na_podvozku_MST_CFX_stavba/#IMG_20190202_235915.jpg

zatim se to jevi dobre, ale ukazalo se, ze jsem vic patlal nez modelar :-D. obdivuju zdejsi stavitele, je to fakt piplacka i presto, ze je to jen hranaty defender :-)


vice foto zase na rajceti.
Naposledy upravil(a) revish dne 27.02.2019 11:13, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1327
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: LR DEFENDER D90 z PSH na podvozku MST CFX

Nevím, co myslíš slovem "patlal", ale 90% modelářů takto čistě stavět nedokáže. Je to parádní čistá práce a málokdo to dokáže takto pěkně vyrobit.
Uživatelský avatar
revish
Nově příchozí
Příspěvky: 23
Registrován: 23.01.2019 14:02
Bydliště: Czech republic / Ostrava

Re: LR DEFENDER D90 z PSH na podvozku MST CFX

Ooo diky,no s tim patlanim je to tak,ze to nemam nalepeno tak presnecjak by si frezovane dily zaslouzily,taky to mam cele umatlane od lepidla.ale to se podda,casem se to naucim.Naposled jsem lepil plastikovy model jako maly kluk a to uz je celkem davno.mam v planu jeste jednoho defika pro syna,tak na tomhle prvnim se to naucim,vychytam detaily,u ceho prijdu na lepsi postup to na druhem kusu upravim.zatim jsem s prubehem spokojeny a hrozne mne to bavi a uklidnuje.jo a jeste tech 90% modelaru to strouha rucne takze s tim maji mnohem vic prace,a maji muj obdiv
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: LR DEFENDER D90 z PSH na podvozku MST CFX

Aha
Frezovane

To jako ze si to nakreslis a pak to masina z desky vyrizne? Ze si ty dily nedelas ruco?
Uživatelský avatar
revish
Nově příchozí
Příspěvky: 23
Registrován: 23.01.2019 14:02
Bydliště: Czech republic / Ostrava

Re: LR DEFENDER D90 z PSH na podvozku MST CFX

Jojo,obkreslil jsem fotky v illustratoru a pak vyfrezoval.a ohybane dily jsem jen nahral podle kopyta z balsy a vystrouhal na potrebny rozmer.vse frezou udelat nelze.
Uživatelský avatar
revish
Nově příchozí
Příspěvky: 23
Registrován: 23.01.2019 14:02
Bydliště: Czech republic / Ostrava

Re: LR DEFENDER D90 z PSH na podvozku MST CFX

zas byla trocha času tak jsem něco málo udělal. Na třetí pokus jsem uspokojivě vyohýbal dílky na přídi auta, bohužel se to bez tmelení neobejde. Taky přibyla konstrukce podpěr střechy, prozatimní vymodelování podlahy na korbě a prozaanimní držáky karoserie kombinované s nášlapy, tohle je však hodně provizorní a prototypové, ve finále to celé upravím a nakonec vyfrézuju z hliníku. takdy odkaz na nějaké další fotky
https://revish.rajce.idnes.cz/Defender_ ... 215502.jpg
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: LR DEFENDER D90 z PSH na podvozku MST CFX

Pěkná práce, taková pečlivost mi schází :OK:
bflmpsvz
Uživatelský avatar
revish
Nově příchozí
Příspěvky: 23
Registrován: 23.01.2019 14:02
Bydliště: Czech republic / Ostrava

Re: LR DEFENDER D90 z PSH na podvozku MST CFX

Diky.beprislo mi,ze by ti zchazela peclivost a tam
Kde mozna chybi to dohani tve fotoserialy :-D
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: LR DEFENDER D90 z PSH na podvozku MST CFX

Tvuj defendr bude snad hezci a kulatejsi nez dovopravdickej :FINE:
Peclivost a trpelivost ti evidentne neschazi :FINE:
Uživatelský avatar
revish
Nově příchozí
Příspěvky: 23
Registrován: 23.01.2019 14:02
Bydliště: Czech republic / Ostrava

Re: LR DEFENDER D90 z PSH na podvozku MST CFX

Jak to myslis kulatejsi?kreslil jsem podle nejakeho renderu,a myslim,ze ten nebyl nakresleny uplne presne.co se tyka trpelivosti,nic mne nehoni,kazdy vecer udelam neco,vetsinu veci mam predfrezovanych a ostatni rezu a strouham rucne.velkou inspiraci mi tu je pituv defender z jeho vlakna kde to taky pekne vyhani do extremu.
Uživatelský avatar
revish
Nově příchozí
Příspěvky: 23
Registrován: 23.01.2019 14:02
Bydliště: Czech republic / Ostrava

Re: LR DEFENDER D90 z PSH na podvozku MST CFX

trosku jsem zas pomodelaril, pokusil jsem se o vytvarovani kapoty, no moc se mi to zatim nelibi,ale doufam, ze to doladim.
https://revish.rajce.idnes.cz/Defender_ ... 224255.jpg

taky jsem si pokusne slepil jednu kliku na dvere, jen musim popremyslet nad mechanizmem zamykani
https://revish.rajce.idnes.cz/Defender_ ... 190317.jpg
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: LR DEFENDER D90 z PSH na podvozku MST CFX

Mnozstvi detailu, na ktere myslis, zacina byt ohromujici :FINE: jen tak dal.

Ale zas neprehanej, pak se s tim blbe jezdi. PSH snese i kotrmelce a tak, ale kdyz to navesis mechanizmama a cingrlatkama tak to skonci v policce a ne na trialove draze loupaje si bok o kamen. A pritom to je na tom paradoxne nejvetsi zabava..
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: LR DEFENDER D90 z PSH na podvozku MST CFX

Jde ti to dobře, jen se mi tak trochu zdá, že je to dost kulaté všechno, začíná se to blížit nějakému GAZu ;-) , defík se mi zdá být trochu hranatější ;-) ale je to jen můj názor a já se často mýlím ;-)
bflmpsvz

Zpět na „Scale projekty“