Uživatelský avatar
Mr-Monty
Uživatel
Příspěvky: 469
Registrován: 21.11.2010 0:00
Bydliště: Podhostýnský region
Kontaktovat uživatele: WWW

Rady 3D tisk.

Jelikož doba pořezaných prstů a umu prstů je již za námi. Rozhodl jsem se i já stará kotva a uctívač tradic pořídit domu něco novějšího . Tím myslím něco jiného jak je zalamovák, skalpel a brusný papír různých zrnitostí. Padla mi do oka tato hračka a chci znát váš názor ano či ne? Anycubic® I3 Mega DIY 3D Printer Support Power Resume With Filament Sensor 210x210x205mm Printing Size 1.75mm 0.4mm Nozzle
RC_Adventures.cz
Modelex Toyota Hilux Trial
Axial SCX 10
Tamiya Mitsubishi Pajero CC01
Tamiya ISUZU MU CC01
Tamiya Toyota Tureno TL01
Turnigy SC 2 WD
a spoustu jiného harampádí (je toho cca na kontejner :D )
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Rady 3D tisk.

Ode mně slyšet odpověď nebudeš chtít, ale přemýšlím o ender3r nebo pro.
Na fb celkem rozrostlá zakladna uživatelů ochotnych poradit. A poměr cena/vykon je taky solidní
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
Mr-Monty
Uživatel
Příspěvky: 469
Registrován: 21.11.2010 0:00
Bydliště: Podhostýnský region
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Rady 3D tisk.

Ode mně slyšet odpověď nebudeš chtít, ale přemýšlím o ender3r nebo pro.
Na fb celkem rozrostlá zakladna uživatelů ochotnych poradit. A poměr cena/vykon je taky solidní
No to je teda rada :-( ( jako když chcete koupit Toyotu a někdo vám řekne ať koupíte Trabanta ze to taky jede . )
Pokud chcete někdo poradit poprosím o fundovanou radu tohe mi připadá jako výkřik do tmy.
RC_Adventures.cz
Modelex Toyota Hilux Trial
Axial SCX 10
Tamiya Mitsubishi Pajero CC01
Tamiya ISUZU MU CC01
Tamiya Toyota Tureno TL01
Turnigy SC 2 WD
a spoustu jiného harampádí (je toho cca na kontejner :D )
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Rady 3D tisk.

no vždyť jsem to psal, že ode mně to nechceš. Ptal ses, jestli ano či ne...
Ten trabant, jak jsi ho nazval, má mimo jiné, větší tiskovou plochu a za nižší cenu ve stejné kvalitě. A taky ta skupina, o které jsem psal, toho bude vědět určitě víc, jak lidi tady....ale co, máš svůj rozum....ptát se na toyotu na foru o pekařině... :-p
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
Mr-Monty
Uživatel
Příspěvky: 469
Registrován: 21.11.2010 0:00
Bydliště: Podhostýnský region
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Rady 3D tisk.

Pokud ti tebou vybraná tiskárna stačí a vyhovuje klidně si ji kup. Jsou zde lidé co tisknou a dělají s tím delší dobu tak jsem čekal řadu od nich ne od někoho kdo o tom jak píšeš přemýšlí že si ji pořídí. Mimo to existují i fóra o 3D tisku tak sosam věci odtamtud. Jak je zřejmé z prvního příspěvku nehledam nejlevnější základ ale něco navíc. ;-)
RC_Adventures.cz
Modelex Toyota Hilux Trial
Axial SCX 10
Tamiya Mitsubishi Pajero CC01
Tamiya ISUZU MU CC01
Tamiya Toyota Tureno TL01
Turnigy SC 2 WD
a spoustu jiného harampádí (je toho cca na kontejner :D )
Uživatelský avatar
zax
Píšu hodně
Příspěvky: 1750
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Praha, Kladno

Re: Rady 3D tisk.

No hele v tomhle není lehko radit, jestli hledáš něco víc, z vlastní zkušenosti bych aktuálně nevolil jinak než Prušu mk2,5s nebo mk3s.
Je dražší a na první pohled možná ani nepřináší funkce, které by měli mít hodnotu rozdílu. Jistě se najdou tací, a nebude jich málo, kteří zastávají názor, že to co nabízí průša je předražený, že to je o marketingu apod. A dost možná mají i pravdu. Ale (vždycky tady nějaký je) jde o to co je pro tebe prioritou. Počítej s tím, že budeš muset tiskárnu poladit, pohrát s tiskovýma profilama (nevím jestli Cura obsahuje profil pro různé materiály na tenhle model) a pod. Další velký mínus je pro mě fakt, jestli koukám správně, žw podložka se musí vyrovnávat manuálně. Také že nemám sundavací tiskový plát. Sice to prezentují tak, že to pak lehce sundáš rukou, ale moc tomu nevěřím. A pokud by to fungovalo, neumím si představit jak by se na tom tisklo z ABS. Pro mě byl požadavek fungující podpora od výrobce a dostupnost náhradních dílů. Obě podmínky pruša splnil. Často mi i vyměnili opotřebované díly za nové bez poplatku.
Závěrem rozhodně nechci jakkoliv hanit Anycubic. Věřím, že to může být dobrá tiskárna za rozumný peníze a rozhodně by bylo nejlepší, kdyby se ti ozval někdo objektivní, kdo jí má.
Nicméně z toho co jsem si o ni letmo přečetl a ze svých vlastních zkušeností bych si jí nekoupil.
Omlouvám se, jestli to není to co jsi chtěl vidět.
Uživatelský avatar
Mr-Monty
Uživatel
Příspěvky: 469
Registrován: 21.11.2010 0:00
Bydliště: Podhostýnský region
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Rady 3D tisk.

Ahoj ,ano nepotěšil si mne. Pokud ale vím to nemnělo byt úmyslem , prostě si mi odpověděl na to co jsem chtěl. Jak píšeš a to z tebou plně souhlasím pokud ma firma jak SW tak HW podporu je to důležitý prvek pro rozhodnutí. Je sice hezké když ti někdo prodá věc za zajímavý peníz ale už je na houby když je to stylem tady to máš a sbohem šateček. Tvou práci znám a používám ji na svých modelech tak si vážím i tvé odpovědi . Zvažuji tisk komponent pro modely 1/14 a 1/16 .Další komunikace přes SZ
RC_Adventures.cz
Modelex Toyota Hilux Trial
Axial SCX 10
Tamiya Mitsubishi Pajero CC01
Tamiya ISUZU MU CC01
Tamiya Toyota Tureno TL01
Turnigy SC 2 WD
a spoustu jiného harampádí (je toho cca na kontejner :D )
magor-no1
Uživatel
Příspěvky: 281
Registrován: 06.03.2010 0:00
Bydliště: Horní Stakory

Re: Rady 3D tisk.

Ahoj
jsem velmi čerstvý držitel ender 3 a chci se zeptat , kdo jaký materiály na co používáte ?
Uživatelský avatar
zax
Píšu hodně
Příspěvky: 1750
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Praha, Kladno

Re: Rady 3D tisk.

Ono je to spíš o tom, co chceš tisknout a jaký to mám mít parametry.
Co se dá tisknout z ABS dělám z něj. Bohužel je to problémový materiál na větší výtisky, takže rámy dělám s teplotně odolnějšího PLA, boudu z PET-G a drobnosti jako konzole pak z ABS
magor-no1
Uživatel
Příspěvky: 281
Registrován: 06.03.2010 0:00
Bydliště: Horní Stakory

Re: Rady 3D tisk.

takže pořídit spíše PLA a PET-G
Uživatelský avatar
zax
Píšu hodně
Příspěvky: 1750
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Praha, Kladno

Re: Rady 3D tisk.

Pokud máš tiskánu boxovanou, možná se tu bude dařit i větší výtisky z ABS, ale kombinace PLA a PET-G mi v celku funguje.
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1326
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Rady 3D tisk.

Zatím netisknu, ale co mi radili zkušení "3Dtiskaři", tak z ABS není dobré tisknout větší díly, jak 4x4 cm. Pak už hrozí velké pnutí materiálu a vznik trhlin.
Uživatelský avatar
mikircCZ
Nově příchozí
Příspěvky: 11
Registrován: 22.02.2012 0:00
Bydliště: Zlín

Re: Rady 3D tisk.

Já mám doma pouze PLA a ABS
Zatím bojuji s ABS, už nemám problém tisknout i větší díly, smrštění zatím se projevuje spíše u podložky, ale když tisknu s límcem a podložku odmastím acetonem, tak mám spíše problém to pak sundat. Problém mám spíše s převisy. Chce to asi tisknou dosti pomalu a asi je to dost o ladění tisku. Mám 4 cívky takže je nějak potřebuji zrušit :D

Ale spíše se poohlížím po ASA a XT-CF20 s uhlíkovým vláknem
Uživatelský avatar
zax
Píšu hodně
Příspěvky: 1750
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Praha, Kladno

Re: Rady 3D tisk.

Na ten uhlík bacha, prý se z něj blbě tiskne (separují se vrstvy) a taky potřebuješ tvrzenou trysku. Navíc ta příměs spočívá v přidání prášku. Umím si představit větší odolnost vůči otěru ale pevnost v lomu už ne. Docela by mě zajímalo nějaký reálný srovnání.
Uživatelský avatar
mikircCZ
Nově příchozí
Příspěvky: 11
Registrován: 22.02.2012 0:00
Bydliště: Zlín

Re: Rady 3D tisk.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=LTmuwfyYUJQ[/youtube]

cca od 5 minuty jsou testy. A ano nevychází zrovna nejlépe v žádném z testů. Ale chtěl bych ho zkusit na ozubená kolečka. Mám celou planetovou převodovku z PLA a z toho by mohla mít větší životnost.

Zpět na „Dílna a nářadí“