Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

JJRC Q65 Military Truck RC Car - jeep po čínsku

Článek s představením modelu jeepu - JJRC Q65 Military Truck RC Car
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: JJRC Q65 Military Truck RC Car - jeep po čínsku

Jelikož jsem jeepa zakoupil, nafotil jsem pár fotek pro další zájemce a změřil rozměry.

Obrázek

Obrázek

Pokračování zde - JJRC Q65 Military Truck RC Car - fotografie zakoupeného modelu jeepu
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
spitfiremk12
Nově příchozí
Příspěvky: 6
Registrován: 12.10.2017 17:56

Re: JJRC Q65 Military Truck RC Car - jeep po čínsku

Tak já jsem neodolal a rovněž zakoupil..No s původní výbavou pohonu, je to na odpravení motoru, nebo regulátoru v řídící jednotce. Další problém, je v "unifikaci" všech podvozků WPL 4x4, používaných na M-35 (WPL B-1), nebo Gaz-66. Zůstaly zachovány rozvory náprav, i rozchod kol, ač jsou u skutečných vozů rozdílné a po přepočtu těchto "uni" podvozků na jeep, vyšlo asi měřítko 1:10. Detailní zpracování je vcelku hezké, včetně povrchu modelu. Detaily, jako upevnění lopaty a sekery jsou však velmi hrubé, jako by měly držet lokomotivu nad útesem a ne ruční nářadí. Navíc je chybně instalováno. Lopata i sekera jsou na jedné a druhé boční straně modelu, každá zvláště a ne vlevo upevněny dohromady. zcela nesmyslně, je řešeno osvětlení, kdy při jízdě vpřed se rozsvítí přední blinkry červeně a při couvání zadní blinkry bíle...kdyby raději nechali trvale s hlavními světlomety svítit zadní světla červeně, mělo by to logiku..Na první pohled z boku na model mě okamžitě připadl Jeep na délku "sražený", i když jsem jej zhruba poměřil s výkresem. Pak jsem přišel na to, že přední náprava cca o 1.5 cm blíž zadní nápravě. Takže padlo rozhodnutí na větší rekonstrukci..Rozebrat do šroubku, veškerou elektroniku, včetně serva ven a odložit na jiný model a vše nahradit profi vybavením, jež se skládá z přijímače Sky Fly a vysílače GT-3B a serva s kovovými převody. Dále regulátor 20-30A a pohonného motoru speed 230, úprava rámu spočívala v přešroubování závěsů listových pružin až pod přední a zadní nárazník, vnitřní závěsy jsou ponechány na místě. Tím jsem získal možnost přesunout přední nápravu na nové správné místo a použít téměř dvakrát delší listová péra z hodinového strojku, které nádherně progresívně pruží a nápravy bez násilí hodně "kříží". Uchycení skřínky převodovky, jsem spustil nádstavcem níže pod rám, čímž jsou obě nové kovové a delší kardanky v přirozenějším úhlu, mířícím k rozvodovkám a model nemá tendenci cukavého pohybu, díky původnímu "zalomení" kardanů do písmene "Z" (toto je pak příčina poškození plastových křížových spojek kardanů, u všech modelů WPL a JJ rcq.) spuštění převodovky o cca 1 cm neovlivní světlost modelu a navíc se blíží skutečnému Jeepu. Aby přední náprava mohla hlouběji propružit a nenarazila rozvodovkou do krytu serva a elektroniky, jsem musel desku radikálně ořezat a zbylo v ní pouze místo pro ukotvení serva, které nyní neleží v obvyklém místě, ale stojí v místě chladiče a servopáka se horizontálně otáčí na strany (viz foto). Za servem tím vzniknul prostor pro rozvodovku, pokud se tam musí dostat. Světlomety jsou vybaveny vyvakuovanými čočkami z PET. Blinkry jsem odpojil a vzadu ponechal jen červené, na trvalý svit s hlavními světly. Pohon je lipol 2s 1000 až 1300 mah. což stačí na "chodníkové" jízdy na hodinu, nebo 40 min lehkého terénu, díky motoru, který hezky "bere odspodu", nemá vysoké otáčky a odběr. Za volant jsem posadil figurku vystrouhanou z EPS fasádního bloku, hlavu a dlaně má vytvarovány z Moduritu. Povrch modelu je "natřen" štětečkem akrylovou barvou Vyrobit bylo nutno novou sekeru a umístit ji spolu s lopatou an správné místo vlevo na bok a z měděného drátku 1mm byl sletován držáček a z mosazného plechu 0.3mm potom upevňovací pásek, který jsem dal i se sponou na uchycení kanystru. Doplnil jsem i stěrače, které mají v liště i stírací skutečnou gumičku. Zatím jsem si dal stopku a budu průběžně doplňovat především popisky a správné provedení obtisků na celém modelu, což si musím nechat vytisknout. Omluvt ten tupý výraz řidiče, ale asi jsem se moc díval do zrcadla. :-D

Zde odkaz na fotografie, nějak se mi nedaří umístit fotky přímo sem. https://spitfiremk1.rajce.idnes.cz/Jeep_JJRCQ/

Zpět na „Ostatní modely a novinky“