Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

WPL B - 16 6x6 1:16

Taaak
Protoze jsem zlobil :-( tak jsem nedostal od Jeziska to velke, rozumej traxe 6x6, ale to male :-D

Neda se svitit
Rozpoctova varianta RC kary je na svete. Sestikola.

Mam to v rozsypu, prvni co tak chybi drzak rezervy s nejakou bednou mezi kabinu a korbu, je tam dira.. jakoby snad Jezisek vedel, ze tohle tam potrebovat nebudu a vyhodil to z krabice.

Protozeeee

To bude trialovy special :-D

Ja nejsem zadnej militarista, vozit timhle jakoby jeepem nebo studebakerem :-D nebo co to je zasoby munice na frontu, aby se mohlo strilet, to me nebavi. Varianta II udelat to jako modre prilby UN jsem taky zavrhl protoze to je teprve pakaz s tim svym nevmesovanim. To je jako kdybys naverboval Ghandiho.


Tak jinak


Nikde jsem nenasel obrazky, ze by s timhle nekdo pokousel trial

Tak ja ale budu :-D takze NON Scale projekt, spis aby se mi to libilo a mohl jsem se kochat jak vzadu pracuje ta houpacka na 2 napravy.

Jeste poradne uriznout korbu... hned jsem se teda asi vyloucil z pravidel kde je neco o tom narazniku sirokym pres kola, to uz jsem spolu s blatniky zakratil, ale jeste tam nejak namotam ocbrannou klec tak treba to pravidlo zase dozenu.

Leckdo ma tohle doma, stoji to hovno, asi i hovno pojede, ale modelarinu si z toho udelam vetsi, nez vyndat trx6 z krabice :mrgreen:

https://images.app.goo.gl/pmtdA8cKkqE1LvXt7
Uživatelský avatar
jirkacbx
Uživatel
Příspěvky: 392
Registrován: 13.02.2009 0:00
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: WPL B - 16 6x6 1:16

Známej má od nich Urala s korbou a i při hračkoidní velikosti to jede terénem slušně.
Jen pokud máš jednokvalt,pořídit 2kvalt,má o dost líp řešený převody.
Dostatečně zatížit a vyleze to nesmysl.
Někde na netu by měla být k WPL skupina.
Provoz na 2 Lionky,nesmysl čas.
Neni důležité vyhrát,ale nasrat toho,kdo vás porazil.
AX10
Mammoth BC8 1/12
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: WPL B - 16 6x6 1:16

Ural je peknejsi, ale stoji vic :-D

Fotky ze skladani nema moc smysl davat, je to z par dilu. Vsechno tak nejak sedi, jen mi chybi neco na uchyceni serva, ale mame tavku :hura: netreba delat drzak.

Z elektroniky nepouziju nic :YOP: je k tomu motor a servo, ale servo jsem dal dvoukilove kovove, normalni regl, 2s, no a jeste motor, protoze to co tam je vypada spis jen jako plech vylisovanej do tvaru motoru, uvnitr na ose bez ulozeni magnet omotanej dratem a nazdar, to stoji tak 20 centu :tleskam: jen se mi nedari ho vyndat, je to tam nejak divoce nalisovany. Nerad bych to rezal a dodelaval nejakej drzak. Prevody jsem pri rozebiracich pokusech vysypal uz 3x a jsou to 2 osy na kazde po dvou dvoupatrovych kolech, silnejsi bude mit i to nove servo, tak uvidime jak olouho se to bude tocit.

Motorek mam na 3s takze by mel mit sily nasobne vic a plynulost a rozjezd podstatne lepsi. Tak uvidime.

Zadek bude asi progresivni dobre, jen predek je nejakej tvrdej a moc se nehejba, kdyz uberu nejaky ty plastovy pomocny pera tak se to zas hned propadne..

Je tam reseni co se mi nelibi, predni naprava pruzi jednim prisroubovanym koncem a druhym volnym, takze ten jezdi dopredu dozadu, misto aby tam byly nejaky klasicky mezikusy na dvou volnych bodech. Ja nevim jak se to menuje, takova ta houpacka... Az jizdni testy ukazi, jakym smerem se s tim budu ochotnej vydat :-D :FINE:


Na malem orlandu jsem baterku 400 nevyjezdil nikdy :-D ocekavam to podobne, mam tady nachystanou 1000
Uživatelský avatar
jirkacbx
Uživatel
Příspěvky: 392
Registrován: 13.02.2009 0:00
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: WPL B - 16 6x6 1:16

V Sz máš kontakt na známýho,jak mejl,tak FB.
Neni důležité vyhrát,ale nasrat toho,kdo vás porazil.
AX10
Mammoth BC8 1/12
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: WPL B - 16 6x6 1:16

Obrázek

Pryc s tou khaki

..tohle je jedina opravdu sofistikovana cast modelu

Obrázek

Nekecam, fakt by na to byl lepsi ten ural, ale proste trialovej special ;-)

Obrázek

Grafika je svebytna, to je dycky subjektivni :OK: tady mame ceskou vlajku v pripade, ze by bylo treba reprezentovat :FINE:

Obrázek

Problemy dela akorat slovenskej klin Tater, slovaci a fanousci koprivnicke techniky prominou, ze se hana sesla v tomhle sledu, ale modrej sprej zradil, placnul jsem na to jen co dum dal a spis jsem to macel nez strikal. Tak jsem to rovnou drobet vohmatal :-D at to drobet vypada

Obrázek

Obrázek


No a hura na ram, tadyhle od Wolffa jsem dostal kus tlustyho dratu tak zkusim nejaky ladny tvary kolem batniku, pres korbu, cestou pres drzak rezervy... vozi se vubec na trat rezerva?? :-D
Uživatelský avatar
MartinK
Uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: 11.09.2016 13:38
Bydliště: Kopřivnice

Re: WPL B - 16 6x6 1:16

Vypadá to zajímavě, sem zvědav jestli to pak i něco vyjede :OK:
No k té rezervě, co jsem tak měl možnost vidět, někdo ji vozí a někdo ne, někteří tam vezou třeba i 4, jako dodatečnou zátěž, takže když tam bude určitě nic nezkazí :OK:
Martin Kabuďa


1/10 Tatra 815 Alá hanys
1/10 SCX10 Užovka Trial
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: WPL B - 16 6x6 1:16

Obrázek

.. posledni zbytky samolepek z jednickoveho axika nasly uziti :twisted:

Obrázek

.. a nemuzu zit s plastovym odlitkem misto navijaku :mrgreen: to fakt ne. Fik fik

Obrázek


Hura na ram, to bude dilo :-D


Jeste se mi nepodarilo vyndat ten puvodni motorek z prevodovky :-D
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: WPL B - 16 6x6 1:16

... si tak rikam, jestli nemam tu korbu posunout dopredu do ty diry a fiknout ram, nebo ji nechat a fiknout i s ramem hn3d za kolama... mi prislo, ze trialisti ty zadky zakracujou hned za kolama..
Tady je previs jako bejk

Ale jako libi se mi to, nejradsi bych to tak nechal :-D

Obrázek


... nebo oboji, posunout korbu a fiknout ji ten previs plus odpovidajicim zpusobem ram - ze by to koncilo fak se zadnima kolama
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: WPL B - 16 6x6 1:16

Na trial by jsi to určitě musel fiknout hned za nápravou, ale vzhledem k tomu, že to trial nikdy jezdit nebude, je to hezčí takhle. :OK:
bflmpsvz
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: WPL B - 16 6x6 1:16

... kdyz to delas na prasaka kombinackama, musis si to hlavne nejdriv chytit rovne :mrgreen:

Obrázek

... takhle by to nejak mohlo.. no uhlu a rovin je tam hned nekolik.. se to nezda..

Obrázek

Nejhorsi je udelat to jeste jednou :-D
Jeste ze zijeme jen ve 3D svete takze to tim padem staci

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: WPL B - 16 6x6 1:16

Obrázek


... si tak porad prikladam "trubky" jak by to smysluplne mohlo byt... :-p este svisla za kabinou, kolem nadrze chytit k ramu.. na tej korbe je to otazka :-D
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: WPL B - 16 6x6 1:16

Obrázek

Tak a sere na to Bilej Tesak. Uz me to nebavi :-D jeste to musim pekne zahladit a lepe pripajet, tohle je pracovni slepeni spoju. Jeste bych teda videl rouru za kabinou, dole ohnout kolem nadrzi a chytit k ramu, ale uz na to prdim, na tu srandu je to asi dobry, uz se tesim na zabrouseni spoju a barvicku.


A rikam si, ze jsem s tim vlastne jeste nejel, v aute neni ani prevodovka, musim vykuchat ten motor a zprovoznit to takze dalsi den delat ram uz nebudu :FINE:
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1326
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: WPL B - 16 6x6 1:16

Tak, jak máš úhlopříčné vyztužení nad kabinou, tak by mělo být i ve svislé rovině za kabinou. Bez toho by to ve skutečnosti moc nevydrželo při obrácení na bok.
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: WPL B - 16 6x6 1:16

Je to tak.

Tak jsem se premoh a naohybal tuhle mrchu, aaa este jednu :OK:

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
MartinK
Uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: 11.09.2016 13:38
Bydliště: Kopřivnice

Re: WPL B - 16 6x6 1:16

No, to už je lepší :OK: jsem zvědav co z toho vyleze, vypadá to velmi originálně, takové wpl se jen tak nevidí..
Martin Kabuďa


1/10 Tatra 815 Alá hanys
1/10 SCX10 Užovka Trial

Zpět na „Trucky, zemědělská technika a vícenápravové stroje“