Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Skoro mrtvé fórum ?

:-D aha

No a nevzala to voda??? Nebudou to už desítky let? Jsou ti členové stále aktivní?

Já rozumím, že jsou mezi takhle uzkou skupinou jako modeláři dost excentrický lidi. To s sebou nese,.že se občas někdo s někým nesnese :-D a bejva pravidlem, že jeden rozporujici je vždy z Prahy :-D

Já bych byl pro vejít v nějakou diskuzi. Nevadilo by, kdyby sem jen nechodili lidi, čas by to mohl změnit. Ale vadilo by, kdyby se "to vyplo".

Tak myslím, že je třeba tomu nejjednodušší cestou nějak předejít...
Uživatelský avatar
Beryna
Uživatel
Příspěvky: 109
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Lanškroun

Re: Skoro mrtvé fórum ?

Zdravím.
Mě osobně mrzí,že se domlouvání přesunulo na FB. Tady to bylo pro mě přehlednější. Ale když jsem se tady zajímal o jednu akci a nedostal jsem žádnou odpověď,tak už sem taky moc nechodím. :-( 8o
Jeep Willys 1:6 2.4 GHz
Toyota Hilux 1:10 2.4 GHz
SCX 10 Dingo 1:10 52 AM



http://berytoyota.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1327
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Skoro mrtvé fórum ?

Tomu odchodu dost dobře rozumím. Přihlásil jsem se do fóra mujtank.tym.cz, protože je tam plno odborníků a potřeboval jsem se dovědět nějaké podrobnosti o tanku T-34, který jsem tisknul. Vše probíhalo v pohodě do té doby, než jsem napsal, že ten tank tisknu v měřitku 1:10. A nastal obrat: Vyskočilo tam pár čertíků, že je to fórum zaměřené čistě na techniku 1:16 a nějaký desetinkář by si měl založit vlastní fórum a neplést sem cokoli z desetin. Nechápal jsem, proč není možné založit podtéma tanky 1:10, ale odkázali mě do patřičných mezí. Bylo mně smutno z toho, že i z tak velmi příbuzného oboru mě chtěli vystrnadit, i když toho máme mnoho společného a vzájemná pomoc není nikdy na škodu. Tak jsem "poděkoval" a od takových sebestředných nafoukanců raději sám hned odešel. A je pravda, že než se s nějakým broukem Pytlíkem, co má vždycky pravdu ( tu svou ), hádat, je lepší odejít a nepřesvědčovat hrocha, že se létat skutečně nikdy nenaučí.
Uživatelský avatar
Josefh
Píšu hodně
Příspěvky: 1155
Registrován: 07.03.2013 10:19
Bydliště: Písek

Re: Skoro mrtvé fórum ?

Ahoj Petře,

já jsem sem nepsal už snad víc než před rokem. Bohužel, vše se přesunulo na FB a jen proto jsem si FB také zařídil. Navíc toto forum mělo hodně dlouho technické potíže. To všichni víme. Do toho FB a tak to skončilo, jak to je.
Uznávám, že mě je to líto a na tomto fóru to bylo fajn. Technické dotazy, nápady atd. Jo jo.
Pořád se jezdí, stejně jako dřív, ale svolává se to přes FB. Jen ta technická poradna není to samé.
HPI WR8 FF Gymkhana
HPI Bullet
HPI Blitz
Axial Score
SCX 10 I - Jeep Rubicon
SCX 10 I - Toyota Hilux "Hradní střela"
SCX 10 II - Jeep Cherokee - 4x4, 4 Litres
Axial Bomber
Slick7/Toyota - The powerful HiLux 3.0-litre Turbo Diesel
Uživatelský avatar
poschlmartin
Píšu hodně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14.07.2012 0:00
Bydliště: kousek od ČK

Re: Skoro mrtvé fórum ?

Tak už jste podle těch příspěvků tady zjistili kolik nás sem teda chodí ???
:-D
magor-no1
Uživatel
Příspěvky: 281
Registrován: 06.03.2010 0:00
Bydliště: Horní Stakory

Re: Skoro mrtvé fórum ?

to se stačí kouknout do statystik
Uživatelský avatar
komaar
Píšu hodně
Příspěvky: 1243
Registrován: 28.04.2009 0:00
Bydliště: praha - východ
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Skoro mrtvé fórum ?

tak a už jsme všichni :)
Petr KomareK
HPI Wheely King "Hello Kitty" Defender, Tamiya CR-01 Toyota Land Cruiser FJ40, MST CMX C-10 Hummer H2, Tamiya TA-01 Hummer (Humvee, H1, H2, H2o), Axial AX10 ARTR
http://rcexpedice.pkomarek.cz
http://www.rcvidrholec.cz
magor-no1
Uživatel
Příspěvky: 281
Registrován: 06.03.2010 0:00
Bydliště: Horní Stakory

Re: Skoro mrtvé fórum ?

to máš uplnou pravdu
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Skoro mrtvé fórum ?

Znovu bych chtěl pozdvihnout obočí nad žabomyšími spory před 20 lety a navrhnout přesun témat na Tamiya fórum.

Milane, jsou ti lidé kteří vyvolali spor, stále aktivní??
Kvůli jednomu dvoum kokotum přeci nenechame chcípnout fórum.

Já se o to nijak zasazovat nebudu, jen od našich správců vidím jeden příspěvek za dva roky. Nepřijde mi, že by to tu žilo, natož že by to žilo nenávistí ke skupině co má taky nějaký RC na vedlejším fóru.

Až to tu chcípne a bude 404 stránka nenalezena, stejně se zbylí uživatelé přesunou tam. Akorát bez těch informací ve vláknech.
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: Skoro mrtvé fórum ?

Ještě furt to tu žije? O Tamiya fóru já už nic nevím. :BYE:
bflmpsvz
Uživatelský avatar
Hofy
Uživatel
Příspěvky: 134
Registrován: 01.02.2014 13:28
Bydliště: Plzeň

Re: Skoro mrtvé fórum ?

Jestli byl kdysy nějaký spor na tamiya fóru bych asi neřešil. Je to nějaký pátek a třeba šlo o jedince blbce :-p

Jinak přesun jinam je jedna věc, ale všechny postřehy, návody a vůbec zasvěcení nováčků jako takové, to tu asi upadne do propadliště 404 :-(
Uživatelský avatar
Sisma
Nově příchozí
Příspěvky: 65
Registrován: 16.06.2010 0:00
Bydliště: Praha-východ

Re: Skoro mrtvé fórum ?

Je mi z toho také dost smutno.
Bohužel patřím k těm, kteří převážně z rodinných důvodů museli upozadit svůj koníček. A to i přes to, že jsem si před 2 lety postavil velkou dílnu jen na modely a svou sbírku cca 10 pojízdných modelů a min 12 rozpracovaných projektů stále držím s nadějí, že se zas brzy vrátím. Ale i tak se sem čas od času mrknu, co je nového. Jenže když tu nějak není nového nic, smutně to zas zavřu.
Rozhodně by to ale chtělo vlákna zde zachovat, či migrovat, je tu mraky informací, které stále mohou někomu pomoci. Je ale pravda, že se teď daleko snadněji, než třeba před 10 lety, dá najít spousta řešení na vše...
T813 Kolos trucktrial
T815 Dakar Azevedo
Ford F 150 CC-01

Hilux (tamyia HL, Brushless, 2,4GHz)
Tatra T810
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1327
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Skoro mrtvé fórum ?

Bohužel to takto blbě vypadá i na ostatních fórech. Nevím, čím to je a proč není o modelaření zájem, jak byl dřív. Předpokládal jsem, že doba Covidová nás spíš zase dá dohromady a místo posedávání po barech, hospodách, ale třeba i místo kultury, co se kde vše zavřelo, zůstaneme modeláři doma a o to víc budeme modelařit a hlavně se pak, až to půjde, budeme setkávat a těšit se z toho, jaké nové modely kde kdo postavil, koupil, vyšmelil .. a to úplně jedno, ale hlavně by si chtěl s ostatníma pokecat o koníčku a o svých modelech. Ale ono nic ! Covid je na ústupu ( snad už ano ) a bohužel zájem o naše společné koníčky je minimální a do akcí se nikomu nechce.
Copak všichni - nejen puboši, ale i dospělí - se pořád koukají do mobilů a tabletů ?
Je to blbá doba ... Za komančů jsme se radovali z každého nosníku nebo balzového prkýnka a nebo kousku gumy, serva, motorku ... a teď, kdy je vše, na co si vzpomeneme ( vlastně už zase ne ) je modelářství spíš na obtíž, než pro radost ? Naštěstí zůstaly vzpomínky, ale bohužel už hodně staré.
Uživatelský avatar
Mirda
Uživatel
Příspěvky: 333
Registrován: 18.02.2010 0:00
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Skoro mrtvé fórum ?

Já bych to tak černě neviděl. Jezdi se furt, pravda, modelářů ubývá ale lidí co mají doma nějaký model naopak přibývá.

Osobně si myslím, že je to dané dostupností všeho. Dnes už se dá vše koupit, podvozků a karoserií je hromada a nikdo nemá potřebu něco tvořit z PSH desek. Navíc se dá říct, že co dneska člověk koupí, tak to funguje. Doba upravování CCček, HLek nebo AX10 je dávno pryč. Stačí koupit RTR, vybalit z krabice a hotovo - ten model funguje. Co pak psát na forum? "Hele dívejte vybalil jsem model"??? Na tohle je naopak FB ideál. Zapadne to za pár dní v propadlišti dějin a hotovo. Scale staveb je jak šafránu a přesně na tyhle typy příspěvků se forum hodí - člověk se k tomu snadno vrátí a naváže si na svoje téma s dalším updatem. Jenže dneska už moc lidí nemá potřebu stavět... To je podle mě i efekt toho, že se zdá být málo lidí. Ten kdo si koupi TRX tak nebude vykládat co na něm upravil a jakou postavil kastli z ničeho, protože nemá co říct a prostě si zajde sám zajezdit někam za barák do lesa nebo udělá fotku s krabicí a hodí to na FB. Takže podle mě lidí co jezdi “expedice” je hodně, ale je o nich na fóru málo slyšet. Stačí se podívat na ten Facebook, tam je ve skupině lidí mrak.

Co se fora týká, tak návštěvnost klesá to je jasný. Do jistý míry je to dáno Facebookem a do jistý míry je to i zmiňovanou dostupnosti a funkčností všeho. Je tady hodně rad a hodně návodů, ale nalejme si čistého vina. Kdo to bude za pár let potřebovat? Už teď je tady většina informací zastaralá nebo alespoň k zastaralým podvozkům a jasně, například vlákno o úpravě CC je fakt klenot, ale kdo dnes tento podvozek jezdi? Maximálně nějaký srdcař a ten si pořadí i bez fora. Je to smutné ale je to tak. Současní nováčci tady nic nepotřebují hledat, tak co by tady dělali. Velká škoda bude, pokud zaniknou ty stavby, proto jsem rád že jsem ukořistil od kamaráda model Cherokee XJ co kdysi stavěl Lee.

EDIT: Fóru by určitě pomohla administrace. Přidat nebo aspoň aktualizovat nějaký témata. Na trhu je spoustu nových podvozků který tady není kam zařadit. Druhá věc je, že se nedá registrovat. Zkusím něco vykoumat a třeba se podaří odkoupit práva a obsah. Zakládat nové forum je kravina a migraci nikdo bez přístupových údajů do administrace neudělá.
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: Skoro mrtvé fórum ?

Po posledním rozhovoru s posledním funkčním správcem je ale majitel mrtvý brouk :-p
bflmpsvz

Zpět na „Pravidla a informace“