Uživatelský avatar
Hofy
Uživatel
Příspěvky: 129
Registrován: 01.02.2014 13:28
Bydliště: Plzeň

Re: Range Rover Classic napodruhé

Páni, to je jak rekonstrukce situace Tisk před vynálezem tiskárny 😁 to se cení :hura: :-D
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Range Rover Classic napodruhé

:FINE:

Obrázek

Fakt se s tím nějak seru :-p

Vyhrabal jsem borce, co jsem mu před časem uřízl nohy a taky namakaný kozy aby dal vůbec ruce na volant. Svaliska nikdo nechce :mrgreen: takže triko, bundu, až mě paní ostříhá tak mu nalepim vlasy :-D a přemýšlím že mu zamenim i barvu kůže. Svedu to na tu chorobu co měl Jackson a nemyslím pedofilii. Neska nevíš, premalujes figurku čmouda a druhej den ti namažou kdoví co na kliku

Obrázek
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Range Rover Classic napodruhé

Obrázek

Se to trochu hýbá 👀
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Range Rover Classic napodruhé

Obrázek

Teď je třeba to nějak uchytit dohromady. Magnet je frajer takže ideálně tak, já rád když vše pěkně pasuje a je pevné a nejlíp "jedním tahem".

Pár nocí jsem si nechal zdát o různých variantách až jsem vymyslel takovejhle šusplech..

Obrázek

Pěkně naměřit...

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Ha

Mám tu 90mm Gmady tlumiče, že bych to eště naprcnul, ale tyhle se mi líbí i konstrukcí i to tam prostě přesně pasuje 😁 tak uvidíme až dám nějakej nárazník, motor a interiér (to je ten černej PSH co se válí pod autem, to je poznat na první pohled 🤪) jak to lehne..
Uživatelský avatar
zidon155
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2389
Registrován: 28.12.2008 0:00
Bydliště: Pelhřimov

Re: Range Rover Classic napodruhé

Pekny!! :)
CC-01 UNIMOG ;-)
EX: CC-01 Suzuki Samurai Long :-)
http://zidon155.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Hofy
Uživatel
Příspěvky: 129
Registrován: 01.02.2014 13:28
Bydliště: Plzeň

Re: Range Rover Classic napodruhé

Já vím, že pro někoho je to normální věc, ale v dnešní době, kdy každý jezdí rtr auta a ještě k tomu low budget čajny, se mi hrozné líbí jakou jdeš cestou. A HLAVNĚ!! Jak mas kola krásně do hrany blatniku 😁
Uživatelský avatar
Mirda
Uživatel
Příspěvky: 323
Registrován: 18.02.2010 0:00
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Range Rover Classic napodruhé

Souhlas, u poslední fotky jsem se taky zastavil jak to krásně lícuje.

Mám prostě rád tyhle klasický scale modely. 👍👍
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Range Rover Classic napodruhé

Tak zase nějaká ta chvilka s autem.
I když u toho pár hodin sedím tak progres není velký, pořád to předávám sem tam a vymýšlím elegantní uchycení kastle. Až jsem si u toho říkal, jestli ji vůbec potřebuju sundavat.

Ale magnety nakonec dostane, myslím. I kvůli čištění a údržbě je pohodlnější to rozhodit snadno než všechno řešit servisně sroubovakem... Po zkušenostech, kdy starý rangee potřeboval tahat s sebou v kapse šroubovák s ráčničkou a v krabici pytlik trojek matek, protože než jsem vyšrouboval čtvrtou, tak jsem první a třetí ztratil. Trochu to pak kazí dojem 🤪🧐🎯

Takze přišel nutně na řadu nárazník, jakožto opěrný bod ...

Obrázek

Železný Učko, správně naměřit, nařezat, naohybat...

Obrázek

Takhke to kamarádí s podvozkem, podběhy zřejmě dodělám taky jako součást podvozku.

Obrázek

Tady lícuje...

Obrázek

Tady taky. Fotka malinko klame, světla nepřesahují, ale jsou na ráně, to jo. Není moc vystrčenej. Myslím, že mu neudelam žádnej skid dolů, že to nechám tak, využiju stavbu podvozku a nabarvim panhartku 👍😀, není tam přeci stouchacka a nic není třeba chránit. To bude nájezdovej úhel panečku

Obrázek

Nedokonalosti ve spojích vyřeší rez a patina

Taky nejaky voko by to mohlo mít... Na naviják prdím, ten mají ostatní
Uživatelský avatar
zax
Píšu hodně
Příspěvky: 1750
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Praha, Kladno

Re: Range Rover Classic napodruhé

Dlouho nad RR rozjímám. Pěkná stavba.
Uživatelský avatar
Mirda
Uživatel
Příspěvky: 323
Registrován: 18.02.2010 0:00
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Range Rover Classic napodruhé

Je to pěkný, ale já bych tam ten naviják prdnul 😁
Uživatelský avatar
Hofy
Uživatel
Příspěvky: 129
Registrován: 01.02.2014 13:28
Bydliště: Plzeň

Re: Range Rover Classic napodruhé

Nějak jsem se přistihl, že už na tu barvu koukám jako by nic, protože jako celek to začíná vypadat sakra dobře 😁 naviják mají ostatní ale to voko to chce 😁
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Range Rover Classic napodruhé

Obrázek

Ha

Dlouho jsem na to nesáhl, pravda

Osazeno motorem fusion pro 2300 k/V, maličký 16z pastorek .... Skvělý....

A prubefahr, aby se ukázalo co a jak

Obrázek

Jj, nic nepřekáží. Žádná spojovacka, takhle se mi to líbí. Nájezdový úhel jako fík.

Obrázek

Znáte takový ty klišé mostky v trial parcích že jo 🤪🤣🤣🤣

Obrázek


A hurá na kastli. Podběhy, interiér....


Tentokrát jsem nedal do kol závaží. jsou to hliníkáče beadlocky s ocelovým kroužkem a jinak nic. Motor i s malým pastorkem umí být rychlejší tak tentokrát nechci každé půlkilové.

A zdá se že si takto vystačím, uvidíme až nastrojim kastli.
Naposledy upravil(a) Mira dne 01.01.2023 21:01, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
zidon155
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2389
Registrován: 28.12.2008 0:00
Bydliště: Pelhřimov

Re: Range Rover Classic napodruhé

Mas to pekny cece!! :)
CC-01 UNIMOG ;-)
EX: CC-01 Suzuki Samurai Long :-)
http://zidon155.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Pavel JK
Uživatel
Příspěvky: 145
Registrován: 28.05.2017 18:18
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Range Rover Classic napodruhé

Dobrá práce. Celkem se těším až začnu taky skladat tu moji uloženku.
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Range Rover Classic napodruhé

Obrázek

Ten motor je boží... Je i fakt pěknej 🤣 musíte myslet že naposledy jsem si kupoval Speed600eko 😂🐕 tichej a ten režim kdy si to přizpůsobí tocivej moment podle zatížení, čili když to najede na překážku tak to nezpomalí, ale přidá si a jede stále stejně rychle. Dá se to pozorovat třeba i při cestě z kopce, kdy je slyšet jak jakoby "cuká", ale jízda je plynulejší, protože si právě tak jakoby -ale velmi jemně- zmateně přidává a ubírá, ale fakt je to jenom slyšet a pohyb je plynulej

Jen mě sere že to jde pouze v režimu plyn, brzda uvolněním plynu a rovnou zpátečka. Jsem zvyklej na plyn, uvolněním plynu volnoběh, dopředu brzda a zpátečka až dalším krokem.
Musím si zvyknout. Navíc nastavení na stařičké přeprogramované a tedy osmikanálové FlySky GT3 B není moc podle diktátu doby a displeje s grafy progrese atd. Ale s dávkou trpělivosti se dá 👍🤪

Pochopitelně jsem šel při první jízdě kvůli tomu na prvním hrbu okamžitě přes střechu (daň za pouhé uvolnění plynu?!)💩 takže už i pokřtěno

A hurá na interiér, frajer za volantem má svůj V8 s karburátorem rád a má Custom palubku a výplně... Pěkně v kůži 🤣

Zvolil jsem tentokrát jinou cestu a interiér bude z lehkého pěnového materiálu a potáhnu to takhle kůží i s palubkou. Ideálně aby to celé bylo střechou vyndavací a zastamdací. Takovej trošku overengineering kvůli panakovi

Ale po zkušenostech s tím, že se k tomu na akci stejně nikdo neohne, aby se nad tím rozplýval a já dělal jakoby nic a přitom mi rostlo ego 🤣🤣, takže to nebudu tak prožívat.

Cíl je, aby to šlo co nejsnáze rozebrat a čistit ve sprše, podvozek na který se nemůže je nahovno a pořádnej neumytej mudding jen ničí díly.

Taky když si nemůžeš poladit třeba pastorek a musíš domu do dílny je trapný

Obrázek

Zpět na „Scale projekty“