Uživatelský avatar
Mirda
Uživatel
Příspěvky: 340
Registrován: 18.02.2010 0:00
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele: WWW

Co se děje/bude dít s fórem?

Tak jsem se konečně dostal k tomu udělat nějaký souhrnný topic k aktuálnímu dění...
Vypadá to totiž, že se nic neděje, ale opak je pravdou. Jen se to šíleně táhne kvůli jedné komplikaci za druhou.

Vezmu to stručně:
- podařil se navázat kontakt s majitelem a sjednal se prodej fóra
- doména už je přeregistrovaná na mojí osobu
- majitel domény ještě změněný není, protože byla ve vlastnictví firmy RCking.eu. Tato firma byla ale bohužel v likvidaci, takže se s jejím majetkem nemohlo hýbat - na tom se to docela zaseklo, ale likvidátor byl součinný a snad je již vyřešeno.
- teď se čeká až to ajťáci na WEDOSu, kde je doména registrovaná, zpracují.
- pak se musí vyřešit databáze a servery

Další problém, který je před námi je vyřešit hosting. Databáze tohoto fóra má skoro 30GB a většina hostingových společností poskytuje prostor pro databáze max. 10GB.. Musí se tedy platit minimálně 3 hostingy ročně, což také nebude úplně, řekl bych finančně příjemné, ale budiž.

Jakmile se přesune databáze na nový hosting a opraví se cesty serverů, tak by mělo jít zase upozornění e-mailem i registrace s aktivačním linkem.

Co tady dělám v mezičase?
Snažím se promazat neaktuální témata abych ulevil databázi. Jedná se spíše o nikdy nezodpovězené dotazy (i několik let :D), mrtvé odkazy, neaktuální (třeba vzhledem ke stáří) témata, již domluvené expedice atd. atd...


Co bych chtěl po vás?
- tipy co zde vylepšit
- hlášení co nefunguje
- pokud vám tady něco chybí, tak co?
- prostě cokoliv

Jde mi o to, udělat nějaký celek požadavků pro programátora abych ho nemusel co chvilku otravovat a vypínat forum. Chci prostě co nejvíc věcí udělat zaráz. Náměty pište klidně sem jako odpovědi nebo i klidně jako nová témata. Chtěl bych tady co možná největší diskuzi. Nechci to vše rozhodovat sám, není to moje fórum, ale naše fórum tak by mělo být podle našich představ. Když se lidi neshodnou tak to rozseknu, ale prvně bych tu rád viděl diskuzi.

Já osobně už nějaké návrhy mám - kalendář, přidání chlívků s podvozky (FreeMen, Absima, Boom Racing, atd..), chtěl bych tu i chlívek na novinky na trhu.

Další hlášení budu přidávat. Zatím hlásím konec a díky za přečtení a tipy ke zlepšení.
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1327
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Co se děje/bude dít s fórem?

Docela by mě zajímalo, jak by to bylo s placeným fórem. Je dlouhodobě dokázáno, že to, co je zadarmo, si ostatní neváží a kašlou na to. Pokud by bylo potřeba přispět na provoz, nemělo by to být dobrovolné, ale zpoplatněné. Nemusí to být nějaká vysoká částka - to by spíš odradilo, ale nějaký roční příspěvek by byl na místě. Je tu sice riziko, že by tu zůstalo jen pár modelářů, ale zato takových, co to myslí vážně a není jim to lhostejné.
Aspoň anketa by se mohla vytvořit ... snad by i dokonce někdo odpověděl. I když si nedělám iluze, že by se tím něco vyřešilo. Ale za pokus by to stálo.
Uživatelský avatar
Mirda
Uživatel
Příspěvky: 340
Registrován: 18.02.2010 0:00
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Co se děje/bude dít s fórem?

Zpoplatnění se chci vyhnout. Nedělám to pro peníze - to bych se na to mohl už dávno vykašlat.
Už takhle je tady lidí minimum a zavřít forum za platební bránu by byla úplná smrt. Možná pár veteránů by tu zůstalo i přes poplatek, ale nový uživatel se na to vykašle a půjde na FB.
Uživatelský avatar
Hofy
Uživatel
Příspěvky: 135
Registrován: 01.02.2014 13:28
Bydliště: Plzeň

Re: Co se děje/bude dít s fórem?

Mirda píše: 16.05.2022 23:40 Zpoplatnění se chci vyhnout. Nedělám to pro peníze - to bych se na to mohl už dávno vykašlat.
Už takhle je tady lidí minimum a zavřít forum za platební bránu by byla úplná smrt. Možná pár veteránů by tu zůstalo i přes poplatek, ale nový uživatel se na to vykašle a půjde na FB.


Jak říkáš..každý to bude hrnout na propadliště na Fb. A navíc se nás, co rádi přispějí sami od sebe najde dost řekl bych. At už se to týká podílet se finančně na odkupu, nebo pak i na provoz, ale o tom už jsme si psali 🙂


Každopádně 3/4 marketu by se taky mohlo odmazat a někam nahoru bych připíchl viditelně, že se obnovuje provoz, třeba jako úplně nový chlívek nad pravidla nebo tak a ať si ti, co se chtěli regostrovat v době kdy to nikdo nespravoval, vypíšou registraci znova. Tím by se vykátrovali nevyřízený žádosti snad


Edit: Koukám že jsi byl rychlejší a pěkně se činil 😂
sakulajda
Nově příchozí
Příspěvky: 41
Registrován: 07.10.2017 22:01

Re: Co se děje/bude dít s fórem?

Jo, na FB už se zpětně nedá nic dohledat, to je tragédie, fórum s chlívkama je nenahraditelné.
Na tankovém fóru je příspěvek dobrovolný a většinou to dopadne tak, že vybrané finance zbudou i na další rok.
Jinak díky za to, že se tu o fórum někdo stará :tleskam:
Uživatelský avatar
Mirda
Uživatel
Příspěvky: 340
Registrován: 18.02.2010 0:00
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Co se děje/bude dít s fórem?

Hofy píše: 17.05.2022 8:54 Každopádně 3/4 marketu by se taky mohlo odmazat a někam nahoru bych připíchl viditelně, že se obnovuje provoz, třeba jako úplně nový chlívek nad pravidla nebo tak a ať si ti, co se chtěli regostrovat v době kdy to nikdo nespravoval, vypíšou registraci znova. Tím by se vykátrovali nevyřízený žádosti snad


Edit: Koukám že jsi byl rychlejší a pěkně se činil 😂
Zatím je to takhle - lépe bez přístupu do databáze nedokážu udělat. Jsem schopný v rámci administrace přidávat a mazat jednotlivá témata, ale kde je potřeba vlézt do kódu, tak na to jsem zatím krátký.. proto tady ještě visí ta reklama nahoře. Ta zmizí až se dostanu k souborům fóra.

sakulajda píše: 17.05.2022 10:48 Jo, na FB už se zpětně nedá nic dohledat, to je tragédie, fórum s chlívkama je nenahraditelné.
Přesně to mi taky nevyhovuje. Ono se tam dá vyhledat dost věcí, ale chybí tomu ta návaznost když někdo něco staví.. Ke každému novému kroku se udělá nový status a nemá to prostě na jedná stránce hezky popořadě.. Tady když někdo něco staví, tak to sype hezky pod sebe a má to hlavu a patu.
Uživatelský avatar
Mirda
Uživatel
Příspěvky: 340
Registrován: 18.02.2010 0:00
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Co se děje/bude dít s fórem?

Další krůček k lepším zítřkům.
https://www.nic.cz/whois/domain/rc4x4.cz/
Teď už jen zbývá dořešit převod databáze.


Když se vrátím k prvnímu příspěvku, tak nikdo další k tomu nic nemá?
Z problémů co vím:
- nefunkční registrace
- nefunkční upozornění na SZ
(tohle všechno souvisí s e-maily)
- mizerné zabezpečení

Je tu ještě něco co o čem víte? Nebo něco co chcete přihodil? V minulosti se tu řešil tapatalk modul - je o to ještě zájem?
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Co se děje/bude dít s fórem?

Wow

:FINE:

I takhle už se to rovná záchraně fóra, už nebude 404 stránka nenalezena. Ještě ať klapne ta databáze, blbej je ten objem, mazáním příspěvků bez odpověďi etc usetris megabajty, nikoliv desítky giga :-p
Uživatelský avatar
Mirda
Uživatel
Příspěvky: 340
Registrován: 18.02.2010 0:00
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Co se děje/bude dít s fórem?

Mira píše: 18.05.2022 16:06 ...už nebude 404 stránka nenalezena. Ještě ať klapne ta databáze, blbej je ten objem, mazáním příspěvků bez odpověďi etc usetris megabajty, nikoliv desítky giga :-p
Hláška se ještě objevit může :-D když se smaže databáze, tak máme po ptákách :D

Je pravda, že tímhle drobným promazáváním v podstatě nic neušetřím, ale i tak je to dobrá příležitost to tady trochu pročistit od "bordelu". :-)
Uživatelský avatar
Bobby B
Uživatel
Příspěvky: 212
Registrován: 03.07.2017 15:55
Bydliště: České Budějovice

Re: Co se děje/bude dít s fórem?

Já sice nemám nic věcného do diskuse, za to mám potřebu zodpovědné lidi pochválit. RC kalendář je pecka. Cením snahu to tu narovnat. Díky mistře!
TRAXXAS TRX-6 Mercedes-Benz G 63 AMG 6x6
TRAXXAS TRX-4 Cliffhanger
RC4WD Gelande II Land Rover Defender D90
HPI Venture Winnebago Indian
MST CMX Toyota Land Cruiser 40

www.zonerama.com/ortolez
www.facebook.com/groups/ortolez/
Uživatelský avatar
zax
Píšu hodně
Příspěvky: 1753
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Praha, Kladno

Re: Co se děje/bude dít s fórem?

Ještě navážu ke kalendáři. Samostatné vlákno s odkazem je bezva a samo o sobě si myslím poslouží dost dobře.
Osobně by se mi líbilo, kdyby byl třeba na titulní stránce vložen kalendář (jen na koukání) přímo.
Tzn, že hned na úvodní stránce by bylo vidět co se kde koná.
Už je to hodně dlouho co jsem se pokoušel vytvořit fórum v phpBB.
Tenkrát existovali pluginy s kalendářem, ale narážel jsem na fakt, že byly placené nebo to moc dobře nefungovalo.

Hromadné mazání soukromých zpráv. Aktuálně je potřeba každou jednu zprávu označit ručně. Kdyby se dala označit celá stránka najednou bylo by to bezva.
Je to chujovina a dá se v celku normálně žít i bez toho, ale ptal jsi se, tak píšu.
Uživatelský avatar
Mirda
Uživatel
Příspěvky: 340
Registrován: 18.02.2010 0:00
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Co se děje/bude dít s fórem?

Určitě pište i chujoviny... neříkám, že se podaří vše, ale zkusit se to může.

K tomu kalendáři... Taky s tím takto nejsem úplně na 100% spokojený, ale zatím se nedostanu k souborům fóra, takže nemůžu nahrát rozšíření, vzhled, vrtat se v kódu apod. takže toto je aktuálně nejlepší možnost. Když to půjde, tak moje představa je třeba malý čtveratý kalendář v bočním panelu - něco jako widget na telefonu.

Na nějaké kalendáře přímo pro phpBB jsem se už koukal, ale nic úplně nesplňovalo moje představy. Každopádně při nejhorším by bylo ve hře buďto toto:
http://calendar.zoo-am-ring.de/viewforum.php?f=5&dc=on

Nebo toto:
Obrázek

Obrázek

V obou případech by pak muselo dojít ke sjednocení obou kalendářů (expe a trial) do jednoho.
Dejva
Nově příchozí
Příspěvky: 13
Registrován: 11.05.2022 12:54

Re: Co se děje/bude dít s fórem?

Ahoj,
jednak velký palec nahoru, že se podařilo rozhýbat fórum, dlouho mě nikdo nevěřil, že prostě nebyla možná registrace...díky za to. :tleskam:

Určitě to chce určitou propagaci, ve smyslu "jsme zpět a žijeme".

Zajímalo by mne, zda je/není nějaký plugin nebo api, které by dokázalo z FB skupin a plánovaných akcí vyzobnout pár informací a nalepit je například do kalendáře. Trochu se bojím, že bude určitá vlna odporu proti dvojímu zveřejňování akcí - na FB jak to bylo poslední roky a i zde do kalendáře.

D.
Uživatelský avatar
petos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 768
Registrován: 25.01.2010 0:00
Bydliště: Banska Bystrica SK

Re: Co se děje/bude dít s fórem?

Parada, ze sa Mirdovi podarilo rozchodit forum.
- financne prispevky by som nechal na dobrovolnej baze a vyskusal to. Predsal en, aspon ja, by som chcel aby bol pre novych zaujemcov o rc expe,offroad toto vstupna brana do tohto hobby.

Ked si kazdy povie, ze fb ma zadarmo, no nema - platime tam kazdy den svojimi informaciami a ze sme len databaza "kusov" na predaj reklamy.

Fb svojimi moznostami to dotiahol do absurdity, ze co par ludi, to sukromna skupina, a ked by som sa aj chcel pridat na jazdenie, ked v tej skupine nie som, neviem o tom.

Za mna tapatalk nemusi byt. Bud sme si to napisali, alebo sa to riesilo osobne na expedicke.

Dalo by sa v osobnom profile zmenit nahravanie fotiek avatarov? Ze by si to z normalnej fotky upravilo na svoju verziu co potrebuje?Ale to je len prkotina.

Dnes som sa z fb expe skupiny dozvedel o tychto zmenach co sa udiali na fore. :hura: :hura: :hura:
SCX10 jeep JK 4x4
TRX6 Pacific P12 6x6
Uživatelský avatar
Mirda
Uživatel
Příspěvky: 340
Registrován: 18.02.2010 0:00
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Co se děje/bude dít s fórem?

zax píše: 19.05.2022 8:03 Hromadné mazání soukromých zpráv. Aktuálně je potřeba každou jednu zprávu označit ručně. Kdyby se dala označit celá stránka najednou bylo by to bezva.
Myslím, že úplně dole je "označit vše" a "odznačit vše" - to ti vybere nebo zruší výběr celé stránky. Takže nemažeš po jedné zprávě, ale po stránkách.
Zkus dát "označit vše" a pak v tom rolovacím menu vybrat "odstranit označené" ;-) ;-)


Dejva píše: 19.05.2022 23:10 Zajímalo by mne, zda je/není nějaký plugin nebo api, které by dokázalo z FB skupin a plánovaných akcí vyzobnout pár informací a nalepit je například do kalendáře. Trochu se bojím, že bude určitá vlna odporu proti dvojímu zveřejňování akcí - na FB jak to bylo poslední roky a i zde do kalendáře.
Obávám se, že propojení s FB nebude reálné. Zkusím něco pohledat, ale moc šancí tomu nedávám.

petos píše: 20.05.2022 12:17 Dalo by sa v osobnom profile zmenit nahravanie fotiek avatarov? Ze by si to z normalnej fotky upravilo na svoju verziu co potrebuje?Ale to je len prkotina
Koukal jsem na to a můžu upravit maximální rozlišení a velikost obrázku. Trochu se bojím, že když dám limit třeba 800x600 px, tak se to rozleze na celou stránku a úplně se to rozbije :-D Zkusím to a dám vědět.

EDIT: Tak když změním maximální povolenou velikost obrázku, tak při pohlížení fóra si s tím web poradí - fotka zůstane malá a nikam se nerozlejzá.
Problém nastane, když se prohlíží uživatelský profil daného člověka nebo se vleze do sekce "avatar" v uživatelském profilu - tam se fotka ukazuje v originálním velkém rozlišení a to už trochu bordel dělá.

Limit rozměrů trochu upravím, ale stejně bude nutné pro nahrání nového avataru zmenšit obrázek.

Zpět na „Pravidla a informace“