Uživatelský avatar
x-rated
Nově příchozí
Příspěvky: 13
Registrován: 14.04.2015 17:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Co se děje/bude dít s fórem?

Hofy píše: 31.05.2022 8:03 Nepřehledný to úplně není, spíš ten zvyk po 12ti letech a najednou dnes ráno šok, ale po drobnější editaci bych řekl že si dobře rychle zvyknem 😉 jen by to chtělo za mě nějak barevné odlišit okna příspěvků aby tolik nezanikali s pozadím stránky a tím se opticky rozkátrovali příspěvky, takhle mi to lehce splývá
mně to teda nesplývá vůbec, nemáš špatně nastavenej monitor? 🤔

Obrázek
zax píše: 31.05.2022 8:35 Je třeba možnost, aby fórum podporovalo dvě theme (světlé a tmavé) a uživatel si měl možnost zvolit?
vzhledů tady může bejt klidně víc, ale mít úplně světlej a úplně tmavej neni moc dobrej nápad, protože když někdo tvoří obsah pro jednu z těch variant, tak na tý druhý může vypadat dost špatně až nepoužitelně - třeba tmavej obrázek s průhlednym pozadím bude na tmavym pozadí špatně viditelnej, nebo naopak bílej na světlym, když bude někdo používat tmavej vzhled 🤔
Uživatelský avatar
zax
Píšu hodně
Příspěvky: 1753
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Praha, Kladno

Re: Co se děje/bude dít s fórem?

x-rated píše: 31.05.2022 15:10 vzhledů tady může bejt klidně víc, ale mít úplně světlej a úplně tmavej neni moc dobrej nápad, protože když někdo tvoří obsah pro jednu z těch variant, tak na tý druhý může vypadat dost špatně až nepoužitelně - třeba tmavej obrázek s průhlednym pozadím bude na tmavym pozadí špatně viditelnej, nebo naopak bílej na světlym, když bude někdo používat tmavej vzhled 🤔
Nemusel by být vysloveně černý.
Z principu máš pravdu, ale úplně si neumím představit, že by někdo vkládat obrázek s průhledným pozadím. Netvrdím, že se to nemůže stát, jen tak úplně nevidím důvod, proč by se s tím někdo mordoval.
V každém případě to byl jen dotaz/návrh.
Uživatelský avatar
Hofy
Uživatel
Příspěvky: 137
Registrován: 01.02.2014 13:28
Bydliště: Plzeň

Re: Co se děje/bude dít s fórem?

x-rated píše: 31.05.2022 15:10 mně to teda nesplývá vůbec, nemáš špatně nastavenej monitor? 🤔
Funguju jen na mobilu, takže asi ne, ale ten barevný rozdíl bych uvítal trochu větší třeba o odstín nebo 2, stačí vždy jen u každého druhého příspěvku at je to rozeznat lépe když scrooluješ dolu + třeba nějaký ten dark mode.
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Co se děje/bude dít s fórem?

Není v phpBB funkce nebo nějaký plugin, co by uměl sám zkracovat citované příspěvky? Citace je obvykle reakce na někoho, který ví, o co gou, není potřeba tam mít citovaný celý třeba i dlouhý příspěvek. Ono se to dá zkrátit ručně před odesláním, ale moc lidí to nedělá/lo.
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
jirkacbx
Uživatel
Příspěvky: 392
Registrován: 13.02.2009 0:00
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Co se děje/bude dít s fórem?

Novej vzhled teda NIC MOC.
Neni důležité vyhrát,ale nasrat toho,kdo vás porazil.
AX10
Mammoth BC8 1/12
Uživatelský avatar
Roman_9RX
Nově příchozí
Příspěvky: 26
Registrován: 20.05.2022 15:07

Re: Co se děje/bude dít s fórem?

Za mě vzhled celkem fajn :-) Forum je i na telefonu responzivní, takže za mě to jde. Jen kdyz píšu příspěvek, uvědomuji si, že mi chybí smajlíci jako nabídka. Jelikož dvojtečke-závorka nic neudělá a někteří smajli mají svoje názvy a ty já si nepamatuju....
Uživatelský avatar
Mirda
Uživatel
Příspěvky: 342
Registrován: 18.02.2010 0:00
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Co se děje/bude dít s fórem?

Chlapi dejte tomu vzhledu šanci. Vrátit zpět to jde vždy a tohle mi přijde jako posun dopředu.

S tím tmavým režimem jsem myslel že to bude jednodušší 😁 asi by to dělal víc škody jak užitku..

Smajlíky je třeba vyvolat pomocí kláves WIN s tečkou (na Windows), na Macu je to CTRL + CMD + mezerník. 👍 Taky jsem to nevěděl a to si myslím, že nejsem tak stár.. asi už mi ujíždí vlak no 😂
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Co se děje/bude dít s fórem?

Bude mi chybět :mrgreen: 😭🆘🦩

Jasně že je to o zvyku. Aspon pritlac na rozdílu těch šedých polí a taky je to na mobilu dost velký, zbytečně velký. To je jak na Aligator. Kdyby šlo zmenšit písmo... Aspoň... Pls...

Edit
Ne, tak to co mi chybí je výrazná čára mezi tématy, ne odstín pole...
Uživatelský avatar
Roman_9RX
Nově příchozí
Příspěvky: 26
Registrován: 20.05.2022 15:07

Re: Co se děje/bude dít s fórem?

Mirda píše: 31.05.2022 22:27 Smajlíky je třeba vyvolat pomocí kláves WIN s tečkou (na Windows), na Macu je to CTRL + CMD + mezerník. 👍 Taky jsem to nevěděl a to si myslím, že nejsem tak stár.. asi už mi ujíždí vlak no 😂
A jak že to udělám na Androidu?
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Co se děje/bude dít s fórem?

Android má smajly jako součást klávesnice. Teoreticky vedle mezerníku hledej smajla a to ti jich nabídne bambilion

Edit
A už vím co mě sere nejvíc 🤣 dám "nové příspěvky" a když se mi to načte tak musím scrollovat abych je viděl. Dřív jsem viděl aspoň první tři rovnou, jde jen o velikost písma a těch samotných chlívků, volby nějakýho nastavení a logo a reklama mě v tuhle chvíli nezajímají. Když jsme v těch novotách, to by mohlo zůstat jen na hlavní stránce a po kliknutí v rychlým rozcestníku nahoře na "nové příspěvky", " nepřečtené příspěvky" atd by se zobrazil už POUZE seznam oněch příspěvků, bez celý tý hlavičky. Nebo prostě jen změn v mobilním zobrazení pořadí a nahoru dej okno se seznamem, ostatní seřaď pod...
Naposledy upravil(a) Mira dne 31.05.2022 22:54, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Roman_9RX
Nově příchozí
Příspěvky: 26
Registrován: 20.05.2022 15:07

Re: Co se děje/bude dít s fórem?

Aha netusil jsem, ze je muzu pouzit 🤣🙂
Uživatelský avatar
Mirda
Uživatel
Příspěvky: 342
Registrován: 18.02.2010 0:00
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Co se děje/bude dít s fórem?

Mira píše: 31.05.2022 22:43 ... a taky je to na mobilu dost velký, zbytečně velký. To je jak na Aligator. Kdyby šlo zmenšit písmo... Aspoň... Pls...

Edit
Ne, tak to co mi chybí je výrazná čára mezi tématy, ne odstín pole...
Co máš za telefon? Já to mám na iPhone mini v pohodě
To ohraničení témat je docela dobrej point 👍

Na mobilu jsou smajlíky někde na klávesnici... tam by neměl být problém
Uživatelský avatar
Hofy
Uživatel
Příspěvky: 137
Registrován: 01.02.2014 13:28
Bydliště: Plzeň

Re: Co se děje/bude dít s fórem?

Vzhled je dobrej, jen po těch letech je to fakt nezvyk, nic víc, ale zas se to začíná blížit větším forum ze zahraničí, tím jak jsou dělaný podkategorie apod

Jen to trochu splývá, takže by to chtělo fakt nějak trochu víc rozseknout, třeba tak

Obrázek

Napadá mi ještě k těm citacím, jestli je nevypustit a neudělat něco jako je na fb “odpovědět”. Ve smyslu že by to nedělalo spletitýho pavouka jak fb, to by bylo nepřehledný, ale jen hlavičku “Pro: třeba Mirda” a tobě by přišlo upozornění namísto citace, tak odpověď. Ze by bylo o možnost navíc. Kdo by chtěl něco v debatě citovat tak at, ale z 90% by stačili takhle odpovědi. Nebo ne? 😁

Edit: jinak dark mode kdyby měl dělat bordel tak prdět na něj, za mě by stačila trochu ta barva viz screen 😉
Přílohy
FFE9AD33-A33A-4591-AFAC-33657A1E02D8.jpeg
FFE9AD33-A33A-4591-AFAC-33657A1E02D8.jpeg (383.83 KiB) Zobrazeno 1042 x
Uživatelský avatar
x-rated
Nově příchozí
Příspěvky: 13
Registrován: 14.04.2015 17:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Co se děje/bude dít s fórem?

na zkoušku se teď střídá světle šedá s úplně bílou barvou, tak snad je to kontrastnější 🤔
citace už má omezezenou vejšku na 200px, u delších se zobrazí posuvník
na ty zmínky, aby se nemuselo citovat, existuje rozšíření https://www.phpbb.com/customise/db/exte ... _mentions/, ale moc dobře nefunguje https://i.imgur.com/5m1IpNP.png 😐
nový příspěvky sou teď přímo na hlavní stránce nahoře a na hodně malym mobilu sou vidět minimálně první dva 🤔

Obrázek
Uživatelský avatar
Mirda
Uživatel
Příspěvky: 342
Registrován: 18.02.2010 0:00
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Co se děje/bude dít s fórem?

Super, moc děkuji.
Na mobilu to vypadá parádně. Zítra to omrknu na počítači.

Zpět na „Pravidla a informace“