Uživatelský avatar
Mirda
Uživatel
Příspěvky: 332
Registrován: 18.02.2010 0:00
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele: WWW

Jeep Cherokee XJ rebuild

Dlouho jsem váhal jestli to sem vůbec dávat - není to moje práce, já jsem neschopný patlal - ale nakonec jsem usoudil, že to třeba někoho zajímat může. Netroufám si zařadit do Scale staveb 😁 takže je to v sekci SCX10 ze kterého jsou nápravy a převodovka. 🙂

Obrázek

Kdo by nevěděl, je to Leeho stavba XJčka se scale podvozkem. Bohužel se mi model dostal do rukou v docela zuboženém stavu takže je potřeba vše projít, vyměnit, opravit a zase složit. Mám ho doma už poměrně dlouho, ale nebyl moc čas, špatně se shání díly a nebyl ani moc prostor kde dělat. Díly jsem nějaký sehnal, s časem už je to taky lepší a dílna je taková provizorní tak hurá do toho! 😁

Když to Kuba stavěl, tak šel tak daleko, že původní nápravy SCX10 první verze ořezal o "diff" aby byl odděleně a zbytek k sobě přilepil. To se teď projevilo a nápravy se rozpadají. 😕😕 Takže tohle už opakovat nebudu a vrznu tam originální neupravené nápravy. Model je poměrně těžký a vzhledem k dostupnosti dílů to tak bude nejlepší. Zadní listy samozřejmě zachovám - mimochodem zadní náprava je taky bídná.

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Zatím jsem vše odstrojil a složil novou přední nápravu. Šásku obnovím lak ať se mi to skládá s větší radostí.

Obrázek

Další na programu dne bude složit zadní nápravu a udělat nové přední linky, které jsou celé pokroucené.

Karoserie bude na řadě až dodělám podvozek, tam si tak jistý nejsem a trochu se bojím na to hrabat 😁😁. Navíc je tam spousta kabeláže, která už je tak rozvrtaná, že bude lepší ji udělat znovu - podle svého abych se v tom vyznal.
Uživatelský avatar
Hofy
Uživatel
Příspěvky: 134
Registrován: 01.02.2014 13:28
Bydliště: Plzeň

Re: Jeep Cherokee XJ rebuild

To by byl nápad to sem nedat, pane jo 🙄😂 jen hezky do toho a dávej progres, tohle auto si to myslím zaslouží a hlavně at to jde líp jak shánění dílů 👍🏻
Uživatelský avatar
Mirda
Uživatel
Příspěvky: 332
Registrován: 18.02.2010 0:00
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Jeep Cherokee XJ rebuild

Tak není to stavba jako tady bylo na denním pořádku před deseti lety, ale zase takový pěkný návrat do minulosti.

S dílama je to tak, že jsem koupil celé bazarové SCX 😁 takže aspoň bude z čeho brát i do budoucna. Každopádně tyhle podvozky už jsou pravěk no...
Uživatelský avatar
Hofy
Uživatel
Příspěvky: 134
Registrován: 01.02.2014 13:28
Bydliště: Plzeň

Re: Jeep Cherokee XJ rebuild

Stavba to není to je pravda, ale rebuilt se taky počítá 😁 rozhodne lepší než dokumentace ověšení Ali cetkama 😁

Jo bohužel jinak to už nebude, akorát mi sere když chce někdo začít a je mu tohle doporučeno i když je to za zenitem víceméně. Jasně, dá se sehnat, ale trvá to. Ale je fajn že na dvojku ještě chvíli budem mít díly což 😉
Uživatelský avatar
petos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 768
Registrován: 25.01.2010 0:00
Bydliště: Banska Bystrica SK

Re: Jeep Cherokee XJ rebuild

Kazdy si svoje auto zprasil ako vedel.
To " za zenitom" ma viac odjazdene a v horsom terene ako kedy hociktore TRX4 bude mat.
SCX10 jeep JK 4x4
TRX6 Pacific P12 6x6

Zpět na „SCX10“