Uživatelský avatar
Mirda
Uživatel
Příspěvky: 332
Registrován: 18.02.2010 0:00
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele: WWW

Deadbolt - Axial SCX10 II RTR

Axial docela překvapivě vydal RTR poměrně starého podvozku SCX10.2.

https://www.axialadventure.com/product/ ... 03025.html

Je to takové rozporuplné.. Spektrum elektronika, plastové linky, plastové táhla řízení, platové tlumiče, žádné CVD a cena o 100 doláčů dražší než Raw Builders Kit (který je ale nedostupný..). Zároveň je jen o 50 dolarů levnější než SCX10.3 Base camp RTR...

Zvláštní počin 😁
Uživatelský avatar
Hofy
Uživatel
Příspěvky: 134
Registrován: 01.02.2014 13:28
Bydliště: Plzeň

Re: Deadbolt - Axial SCX10 II RTR

Řekl bych že takhle dvojka Deadbolt vylezl když s nim začli a stejně tak Honcho. Žádné CVD, tlumiče plast jsou standart když nekoupíš kita, od dvojky to nemá dualspring. Spektrum elektro, to je taková svá kapitola a jinak plast linky a ta spojovačka, to už na něm taky bylo. Vlastně jedna změna k lepšímu - aspon za mě v tom je - první dvojkovej Deadbolt měl převodovku z jedničky axíka, tzn plast kolečko uvnitř, tady už je LCX.

Počin je to možná zajímavý když mají “laciný” basecamp a už dlouho na trhu trojku, ale kdo není zastánce portálu, má aspon tuhle cestu. Moc bych nespoléhal, že obnoví i Raw kit, ale třeba se snad pletu. Druhá strana je, že to má aspon kola, nějaký elektro a budku co se dá rozprodat a máš těch 100$ určitě zpět
Uživatelský avatar
Mirda
Uživatel
Příspěvky: 332
Registrován: 18.02.2010 0:00
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Deadbolt - Axial SCX10 II RTR

Mě spíš překvapilo ze vůbec vylezli s dvojkou 🤔

A jasně, věci můžeš rozprodat ale když si pak porovnáš toho rozebraného Deadbolta a Raw v základu tak furt bude mít Raw daleko víc co nabídnout.

Kapitola sama o sobě je dostupnost Rawu ikdyz na HorizonHobby jsem ho viděl in stock. 😇

Tahle “novinka” bude spíš asi odpověď na dotazy typu “Chtěl bych začít a mám 10K, co doporučíte”
Uživatelský avatar
Hofy
Uživatel
Příspěvky: 134
Registrován: 01.02.2014 13:28
Bydliště: Plzeň

Re: Deadbolt - Axial SCX10 II RTR

Je to zajímavé, ale celkem dobře pro nás 😁

Jasný, furt bude mít ty linky i když nepěkné, ale vede na poloosách, zbytek je stejnej už. A teď koukám, že na to hodily starý úzký Nitta co byly jak puky 🙄 další - 🙄

Raw kit se tady u některých prodejců sliboval na léto, ale zatím to nevypadá. Jo a na horizontu mají k Deadboltu 50%off kupon na nějaký nakup Spektrum baterek atd což je celkem fajn. Jen sem se to nedostane.

Jako asi to zamázne nějakou dírku na trhu, nebo to mohla být odpověď do 24h na “nový” trx a nějaký ženichy si to najde. Ale na fb na Axial profilu to sklidilo celkem bídu 😁
Uživatelský avatar
Mirda
Uživatel
Příspěvky: 332
Registrován: 18.02.2010 0:00
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Deadbolt - Axial SCX10 II RTR

Hofy píše: 25.08.2022 20:49 Raw kit se tady u některých prodejců sliboval na léto, ale zatím to nevypadá…..

…..Ale na fb na Axial profilu to sklidilo celkem bídu 😁
Naskladnit se měl v polovině května, pak v červenci a teď už raději nic nepíšou 😂😂

Jo taky jsem na to koukal 😂

Uživatelský avatar
Mirda
Uživatel
Příspěvky: 332
Registrován: 18.02.2010 0:00
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Deadbolt - Axial SCX10 II RTR

Tak česká cena 9.700,-
Na první pohled je to pěkný RTR do deseti tisíc, ale o cca 2 tisíce dražší Base camp mi furt dává větší smysl.

https://www.mz-racing.net/axial-scx10-i ... ra-p128527
Uživatelský avatar
Hofy
Uživatel
Příspěvky: 134
Registrován: 01.02.2014 13:28
Bydliště: Plzeň

Re: Deadbolt - Axial SCX10 II RTR

Jako na jednu stranu je vše dražší, ale když vezmu ty poloosy, plasty, gumy na prd, tak větší smysl má Element třeba.

Jinak basecamp je pro mě osobně zas něco, co nechápu. Něco jako pokus o Sporta od Axialu kdybych to měl srovnat, ale s tím propastným rozdílem, že kdyby chtěl člověk dodělat časem DIG nebo 2q tak proste to není zdaleka vymyšlený jak trx, kde tyhle věco dokoupíš a nainstaluješ, ale chce to celou skříň převodovky 🤷🏼‍♂️ Ale zastánce si to určitě najde o tom nic, jen je fakt skoda že to nevymysleli dál 😁

Zpět na „Novinky na trhu“