Uživatelský avatar
skabry22
Nově příchozí
Příspěvky: 60
Registrován: 22.05.2013 12:53
Bydliště: Okres Č.K.

Grand Cherokee zj

Ahoj, už dlouho se přemlouvám k napsání tohoto článku.
Začalo to loni, kdy jsem "za pět minut dvanáct" pořídil kastli Grand Cherokee zj od Loopsu. Na jaře, když začalo být hezky a už svítilo sluníčko a hřalo, jsem začal s pracemi na kastli. Nejdříve jsem přilepil nárazníky ke kastli, protože mám jiný (svůj) systém uchycení kastle k rámu, než používal Loops. Já používám vzadu pant a vpředu buďto magnety, nebo šroubky. Záleží na projektu. Tady jsem zvolil magnety a tak jsem díry, připravené na přichycení k prahům zamaskoval. Jelikož je materiál, ze které kastle je, černé ABS, tak jsem zamaskoval okenní lišty maskovací páskou, aby mi to usnadnilo pozdější lakování těchto částí.

Obrázek

Následovaly vrstvy plniče a výběr barvy. Nakonec jsem zvolil tmavě zelenou metalízu (P38) Chrysler, podle ceníku Jeeepu a nechal jsem si jí namíchat. Používala se u výbavy Limited. A pak jsem počkal na hezké počasí a začal jsem lakovat. Nejdříve jsem byl zmatenej, že to není zelený, ale spíš černý. Uklidnil mě kamarád, co má s touto barvou zkušenosti, že až to stříknu čirým lakem, tak to zezelená. A ono přeci. Je to zelený! Následovalo linkování zlatou barvou, u kterého mi pomohly tenké maskovací pásky. Pak jsem to ještě několikrát přelakoval čirým lakem.

Obrázek

V průběhu jsem vymýšlel, co použiju za podvozek. Nakonec jsem zvolil rám z axiala, hliníkový nápravy Fimonda a sadu planetové dvoukvaltové převodovky a nízké rozvodovky taky z číny.

Obrázek

Už zpočátku jsem to chtěl mít co nejvíce reálný a tak jsem počítal i s plnohodnotným interiérem.
Následovalo barvení parabol a krycích skel a tvoření bočních blinkrů.

Obrázek

Obrázek

Další fází byla kola, respektive disky. Nejdříve jsem vybral jedny. Byly sice líbivé a decentní (nechci žádné tuningové), ale přeci jen to nebylo ono a tak jsem vybral jiné, které se více podobají předloze (ještě je potřeba je ozlatit)

Obrázek

Obrázek

Kastli jsem napasoval na rám a bylo možné pokračovat v dalších věcech.
Udělal jsem stropnici ze zbytku látky z venkovního lehátka a nalepil okna. Zevnitř jsem je orámoval tenkým černým izolovaným drátem. Pokračoval jsem dále bočními zrcátky. Vzhledem k tomu, že jsou z Loops gumy, tak jsem se bál, jestli na tom bude držet lak (na originále jsou zrcátka v barvě), ale potom jsem objevil základ na plasty, který je určen i na gumu (doteď barva drží a je bez známek popraskání).

Obrázek

Následovalo osazení parabol diodami. A po této fázi, jsem mohl začít konečně interiérem. Dokoupil jsem si přes Kubu tapece a palubovku a usadil je. Následovalo lakování, ale to není finální.
Dále jsem se vrhnul na samotný interiér. Většinu jsem použil ze starého interiéru, který jsem měl ve svém starém Cherokee (to taky na fóru není 😀)
Následovalo napasování interiéru a dotvoření chybějících částí z 1mm ABS. Hlavně z důvodu maskování, jsem vytvořil ještě jakože roletku zavazadlového prostoru. Ano vím v kufru nad levým zadním kolem má být rezerva v koženém obalu. Možná časem 😀

Obrázek

Obrázek

A málem bych zapoměl na emblémy. Za část z nich děkuju kamarádovi a zbytek jsou pozlacené, černé, koupené, určené na Cherokee.

Ještě toho hodně chybí, tak sem budu přidávat další postup.

https://www.rajce.net/a17966360
Uživatelský avatar
Mirda
Uživatel
Příspěvky: 323
Registrován: 18.02.2010 0:00
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Grand Cherokee zj

Tohle je neskutečná paráda 😍😍

Tahle budka je vlastně velká rarita a jsem rad že stavbu jsi pojal takto zodpovědně 👏👏

Super práce a krásné detaily 🤩
Uživatelský avatar
skabry22
Nově příchozí
Příspěvky: 60
Registrován: 22.05.2013 12:53
Bydliště: Okres Č.K.

Re: Grand Cherokee zj

Děkuju moc. Raritnost kastle je právě důvod, proč k tomuhle projektu přistupuju takhle. 🙂 Navíc jsem nevěřil, jak to auto bude fotogenický 😀

Obrázek
Uživatelský avatar
Hofy
Uživatel
Příspěvky: 129
Registrován: 01.02.2014 13:28
Bydliště: Plzeň

Re: Grand Cherokee zj

Krásná raritka a hodně povedená, nezbývá než tiše závidět 🫠🥰
Uživatelský avatar
skabry22
Nově příchozí
Příspěvky: 60
Registrován: 22.05.2013 12:53
Bydliště: Okres Č.K.

Re: Grand Cherokee zj

Děkuju 🙂
Práce jdou pomalu. Mám toho teď hodně rozdělanýho a do toho dvě malý děti 😅
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: Grand Cherokee zj

Krásná práce :)
bflmpsvz
Uživatelský avatar
skabry22
Nově příchozí
Příspěvky: 60
Registrován: 22.05.2013 12:53
Bydliště: Okres Č.K.

Re: Grand Cherokee zj

Děkuju Milane 🙂

Čas se posunul a zároveň jsem leccos zase dotvořil na Jeepovi. Konečně jsem zapojil kabely od světel do sv. modulu od firmy BEL a spínače od 5racing (uvnitř je elektro ze serva). Fungujou mi mlhovky přední i zadní (zapojeny přes spínač do volného kanálu), obrysovky, brzdovky, couvačky a blinkry (2x3). Blinkry jsem zapojil tak, že je ovládám volným kanálem namísto volantu. Přišlo mi to takový realistický. Prostě blinkry zapnu když já chci a ne, pokaždé když zatočím, aby srnky v lese věděly kam chci zrovna odbočit 😁

Obrázek

Baterky používám ve verzi shorty lipo a zasouvám je pod sedadlo spolujezdce.

Zatím poslední operací bylo předělání zavěšení přední nápravy ze čtyřlinku (ovšem se servem na rámu) na třílink s panhardkou a servem na rámu.
Původní zavěšení fungovalo do té doby, kdy auto nemělo víc jak 3,5 kg. Teď má auto 4,5 kg a dělalo to neplechu. Za horní držák panhardky, děkuji kamarádovi (zbyl mu z jeho stavby)

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
zax
Píšu hodně
Příspěvky: 1750
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Praha, Kladno

Re: Grand Cherokee zj

Je to parádní kousek, taky uvažuju, že se do něj posléze pustím.
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Grand Cherokee zj

Ty, Škabry, ten držák panhartky, neměl by byt obráceně, čili koukat trošku ven z rámu?
Ta musí být co nejdelší aby se při pružení neposouvala moc náprava. Všude na autech jsem ho viděl spíš vystrčenej ven..
Uživatelský avatar
zax
Píšu hodně
Příspěvky: 1750
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Praha, Kladno

Re: Grand Cherokee zj

Mira píše: 05.05.2023 10:52 Ty, Škabry, ten držák panhartky, neměl by byt obráceně, čili koukat trošku ven z rámu?
Ta musí být co nejdelší aby se při pružení neposouvala moc náprava. Všude na autech jsem ho viděl spíš vystrčenej ven..
Hele né nutně, parchant musí svírat lichoběžníkovou geometrii s tyčí řízení. Pak to cela funguje, jednou mi to někdo vysvětloval, ale přiznávám, že lichoběžník je jediné, co s z toho pamatuju.
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Grand Cherokee zj

S tím lichobeznikem je to spíš proto, že když je to blbě tak se ta síla tyčí od serva nepřenese na otáčivý pohyb tehlice, ale zapře se o ní a zvedá pero s tlumičem, resp rám na jedný straně a nezatocis ani o píď

😂 Jako v červeným trpaslíkovi, Pythagore, jsou věci, které trojúhelníky nevyřešíš 😂😂

Zpět na „Scale projekty“