Uživatelský avatar
ondraseeek
Uživatel
Příspěvky: 161
Registrován: 09.04.2009 0:00
Bydliště: Liben,Pha 9

Kdyz date autak do luftu, a date pomaly plyn, jak plynule vam jedou kola? Me se zda, ze zadni naprava jde celkem cukave, tak nevim, jestli je tam neco spatne slozeneho, nebo to je normalni stav.

Dik
Uživatelský avatar
ondraseeek
Uživatel
Příspěvky: 161
Registrován: 09.04.2009 0:00
Bydliště: Liben,Pha 9

Jo a jinak dneska jsem objednal tohle:

pac ty co mam me nejak nebavi
Obrázek

a potom tohle asi na zadni napravu, bohuzel to meli jenom jednou, ksindl:

Obrázek

cele to vyslo na 1000Kc i s postou... :)
Uživatelský avatar
carlos46
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2433
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha - Smíchov
Kontaktovat uživatele: WWW

ondraseeek píše:Kdyz date autak do luftu, a date pomaly plyn, jak plynule vam jedou kola? Me se zda, ze zadni naprava jde celkem cukave, tak nevim, jestli je tam neco spatne slozeneho, nebo to je normalni stav.

Dik


Říkám to nerad, ale dělá mi to také. Ale jen u té 27cítky. 55sátka se rozjížděla plinule.
Uživatelský avatar
ondraseeek
Uživatel
Příspěvky: 161
Registrován: 09.04.2009 0:00
Bydliště: Liben,Pha 9

carlos46 píše:
ondraseeek píše:Kdyz date autak do luftu, a date pomaly plyn, jak plynule vam jedou kola? Me se zda, ze zadni naprava jde celkem cukave, tak nevim, jestli je tam neco spatne slozeneho, nebo to je normalni stav.

Dik


Říkám to nerad, ale dělá mi to také. Ale jen u té 27cítky. 55sátka se rozjížděla plinule.


OK, diky za info
Uživatelský avatar
ondraseeek
Uživatel
Příspěvky: 161
Registrován: 09.04.2009 0:00
Bydliště: Liben,Pha 9

tak jsem byl vcera poprve jezdit venku :) zjistil jsem, ze rejd do leva mam mnohem mensi nez do prava :) jinak uz se podarilo jednomu diteti mi auto zalehnout, nastesti to kabina prezila bez vetsich poznamenani. :) ale jinak srandicka velika :)
Uživatelský avatar
MikeP
Sběratel
Příspěvky: 3811
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 8

ondraseeek píše:
carlos46 píše:
ondraseeek píše:Kdyz date autak do luftu, a date pomaly plyn, jak plynule vam jedou kola? Me se zda, ze zadni naprava jde celkem cukave, tak nevim, jestli je tam neco spatne slozeneho, nebo to je normalni stav.

Dik


Říkám to nerad, ale dělá mi to také. Ale jen u té 27cítky. 55sátka se rozjížděla plinule.


OK, diky za info


Dela mi to taky. Podrobil sem to zkoumani. Pokud drzim auto ve vzduchu, tak mi to pri pomaly rychlosti skube. Kdyz ho dam vzhuru nohama nebo prizvednu napravu, zda se ze to prestane. Myslim, ze duvod je prozaicky, mechanicky spatne navrzena konstrukce, konkretne prilis velky uhel zalomeni kardanu. Kdyz se kardany trochu narovnaji (vzhuru nohama nebo zvednuta naprava je to ok.)

Kdyby to tvoje bylo spatne postaveny, neprojevovalo by se to u vsech. Ja sem kvuli tomu chtel dat jiny kardany, ale je potreba prodlouzit linky, takze zvetsit rozvor a to zas nechci. Urcite by mohlo pomoct snizeni, tj. kratsi pruziny. Nebo dat CVD, dela je tusim Integy/Topcad snad i nekdo dalsi.

U ty 55 se to nemusi projevit, protoze ma obrovskej kroutak a tudiz ji jentak nejaky zadrhnuti nezastavi.

Na to ze to je Tamiye, tak se trochu sekli. Ty kardany jsou nedoreseny a navic kratky. Stejne "dobre" jsou na tom s kvalitou tlumice. :roll:
Obrázek
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

MikeP píše:Na to ze to je Tamiye, tak se trochu sekli...


No tak nevím. Skládal jsem za život 3 modely od Tamája a vždycky jsem se zařekl, že byl poslední! Takže by se možná spíš hodilo "Je to tím, že to je Tamiya" :-)
Uživatelský avatar
carlos46
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2433
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha - Smíchov
Kontaktovat uživatele: WWW

MikeP píše:Dela mi to taky. Podrobil sem to zkoumani. Pokud drzim auto ve vzduchu, tak mi to pri pomaly rychlosti skube. Kdyz ho dam vzhuru nohama nebo prizvednu napravu, zda se ze to prestane. Myslim, ze duvod je prozaicky, mechanicky spatne navrzena konstrukce, konkretne prilis velky uhel zalomeni kardanu. Kdyz se kardany trochu narovnaji (vzhuru nohama nebo zvednuta naprava je to ok.)

Kdyby to tvoje bylo spatne postaveny, neprojevovalo by se to u vsech. Ja sem kvuli tomu chtel dat jiny kardany, ale je potreba prodlouzit linky, takze zvetsit rozvor a to zas nechci. Urcite by mohlo pomoct snizeni, tj. kratsi pruziny. Nebo dat CVD, dela je tusim Integy/Topcad snad i nekdo dalsi.

U ty 55 se to nemusi projevit, protoze ma obrovskej kroutak a tudiz ji jentak nejaky zadrhnuti nezastavi.

Na to ze to je Tamiye, tak se trochu sekli. Ty kardany jsou nedoreseny a navic kratky. Stejne "dobre" jsou na tom s kvalitou tlumice. :roll:

Tak tlumiče jsem vyměnil pár dní po koupi. A kratší pružiny už mám také nějaký den objednané. S kardanama zatím vyčkávám, až se rozsypou ty originální. Ale kdo ví. Třeba dojde i na ně. Viděl jsem pěkné od JunFacu.
OPRAVA - kardany už jsou objednány :lol:
Uživatelský avatar
ondraseeek
Uživatel
Příspěvky: 161
Registrován: 09.04.2009 0:00
Bydliště: Liben,Pha 9

Mam dotazu, jake mazivo pouzivate na doplneni do naprav? je tam ten malinkatej otvor, tak nevim, co do toho nacpat, aby to dobre mazalo...

Diky

Jinak pozdrav z nedelniho jezdeni :)

Obrázek
Uživatelský avatar
ondraseeek
Uživatel
Příspěvky: 161
Registrován: 09.04.2009 0:00
Bydliště: Liben,Pha 9

Dneska mi Carlos poslal podklady pro vyrobu RZ. Pismo jsem si nasel na netu a samolepky STK a EM jsem nasel taky na netu a tady je vysledek:

Obrázek

dal jsem si stejnou, jako ma moje auto :)
puma1
Uživatel
Příspěvky: 229
Registrován: 02.03.2009 0:00
Bydliště: Hradec Králové

To je dobrý je to někde opakovatelný?
Uživatelský avatar
ondraseeek
Uživatel
Příspěvky: 161
Registrován: 09.04.2009 0:00
Bydliště: Liben,Pha 9

puma1 píše:To je dobrý je to někde opakovatelný?


podklady mam, tak mi posli do PM co tam chces a ja ti je vyrobim, hm...


Ja to budu tisknout na barevce a pak si to v praci zalaminuji, aby to neco vydrzelo...
Uživatelský avatar
noha
Uživatel
Příspěvky: 388
Registrován: 15.05.2009 0:00
Bydliště: Jindřichův Hradec, Kardašova Řečice, Pleše

MikeP píše:
ondraseeek píše:
carlos46 píše:
ondraseeek píše:Kdyz date autak do luftu, a date pomaly plyn, jak plynule vam jedou kola? Me se zda, ze zadni naprava jde celkem cukave, tak nevim, jestli je tam neco spatne slozeneho, nebo to je normalni stav.

Dik


Říkám to nerad, ale dělá mi to také. Ale jen u té 27cítky. 55sátka se rozjížděla plinule.


OK, diky za info


Dela mi to taky. Podrobil sem to zkoumani. Pokud drzim auto ve vzduchu, tak mi to pri pomaly rychlosti skube. Kdyz ho dam vzhuru nohama nebo prizvednu napravu, zda se ze to prestane. Myslim, ze duvod je prozaicky, mechanicky spatne navrzena konstrukce, konkretne prilis velky uhel zalomeni kardanu. Kdyz se kardany trochu narovnaji (vzhuru nohama nebo zvednuta naprava je to ok.):roll:


Majku to samé jsem regnul u coppera a zjistil jsem že jsem měl ohnutej-zdeformovanej čep skrze zadní kardan v kloubu a házelo to a škubalo modelem a jízda modelu nebyla tak pěkně vláčná jako vždy.
nohajz.rajce.idnes
Uživatelský avatar
MikeP
Sběratel
Příspěvky: 3811
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 8

noha píše:Majku to samé jsem regnul u coppera a zjistil jsem že jsem měl ohnutej-zdeformovanej čep skrze zadní kardan v kloubu a házelo to a škubalo modelem a jízda modelu nebyla tak pěkně vláčná jako vždy.


Moznosti je vzdycky vic, ale sem presvedcenej, ze ja tam nic ohlyho nemam. Model je jak novej. A navic u tri lidi stejnej problem....
Obrázek
Uživatelský avatar
noha
Uživatel
Příspěvky: 388
Registrován: 15.05.2009 0:00
Bydliště: Jindřichův Hradec, Kardašova Řečice, Pleše

Tak to ano ...to chápu pokud je problém u vícero lidí...dal jsem všanc jen svuj poznatek...člověk v agonii hledání přičinu a snadno zapomene na banalitu tak mě to jen napadlo páč vím z praxe že když hledáš hovno tak je na botě známe to přeci všichni :D
nohajz.rajce.idnes

Zpět na „Tamiya“