xood
Přispěvatel
Příspěvky: 191
Registrován: 15.08.2009 0:00
Bydliště: Všude zdejší

ASA + lepení

chlapy kde se da sehnat ASA plast + čím jej lepit zkušenost

děkuju.
rx113
Nově příchozí
Příspěvky: 30
Registrován: 10.01.2018 19:12
Bydliště: Olomouc

Re: ASA + lepení

Ahoj,
ASA běžné používám v 3D tisku. Jednoduše řečeno, je to ABS s lepšími vlastnostmi. Z ASA mám kompletní model. Jestli se dá nekde sehnat jenom plát/deska, to nevím. Lepil jsem různé díly jak vteřinovým lepidlem, tak i dalšími lepidly na bází kyanoakrylátu. Oblíbené mám od firmy UHU.
Uživatelský avatar
zax
Píšu hodně
Příspěvky: 1775
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Praha, Kladno

Re: ASA + lepení

Asa se nechá lepit (sleptat) acetonem. Spoj je pak dost pevný, ale vyžaduje to trochu finesy a trpělivosti. Do styku s ním jsem ale take přišel pouze v 3D tisku.
xood
Přispěvatel
Příspěvky: 191
Registrován: 15.08.2009 0:00
Bydliště: Všude zdejší

Re: ASA + lepení

Děkuju moc chlapy , přešel jsem z rc na zahradní železnici a ty baráky a ostatní doplňky musí vydržet slunce i mraz min 365x5 tak se ptám . Vždy mi zde někdo ochotně a fundovaně poradil.

Ještě jednou děkuju
Ludek21214
Nově příchozí
Příspěvky: 40
Registrován: 29.10.2015 11:36
Bydliště: Brno

Re: ASA + lepení

Pokud ty doplňky budeš tisknout, tak by mělo stačit PetG. To se dá lepit vteřinovým lepidlem. Mám z něj vytištěný držák na mobil v autě umístěný na výdechu topení a je v něm už víc jak 6 let a stále funguje. A to je v něm v létě mnohem větší horko než venku.
Jinak ASA se dobře lepí kaší ze zbytků ASY rozpuštěnými v acetonu.

Zpět na „FreeKec“