Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

Ale Carlos na tlumičích to držet nebude. Olej dřív nebo později proteče pístnicí. Kdyby si tam dal třeba 100.000 olej (budeš jeden tlumič plnit tak asi den) tak stejně. Buď to proteče (třeba za týden) nebo to bude stát jak kdyby tam nebyl tlumič, ale tyč. Když tam dáš jenom tlumiče (prázdné, nebo s rozumným olejem) tak to prostě kecne dolů. Když to bude mět křížit, tak ještě dobře, protože tlumič umožní nápravě jít dolů od kastle (rámu) ale když pojedeš normálně po rovině (ne po plovoucí podlaze, tam ne) tak to bude jaky vibrátor, protože žádnou nerovnost nebude mít co vychytat.

Jak říkal Majk - říká se tomu droop setup a není teda mimochodem prdel ho vychytat. Nejlíp je to asi patrný z TOHOHLE obrázku.

Ten problém je mít ty správně silný pružiny - obě, jak nad, tak pod pístnicí.
Uživatelský avatar
carlos46
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2433
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha - Smíchov
Kontaktovat uživatele: WWW

Tyhle tlumiče znám. Mám předchozí verzi jen s venkovní pružinou. O tomto jsem přemýšlel, ale pochybuji, že někde koupím samotné pružiny.
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

carlos46 píše:... pochybuji, že někde koupím samotné pružiny.


A o tom celý ten problém je. Pružiny s vhodným průměrem i silou.
Uživatelský avatar
carlos46
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2433
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha - Smíchov
Kontaktovat uživatele: WWW

Tak vypadá to nadějně. Pružiny zůstanou kde jsou. Jeden amík mi poslal fotečku, jak tento problém vyřešit. Velmi jednoduché a i pohledné.
Stačí k tomu malý L profil, tři šroubky a je po problému :OK:
Celé tělo se posune více ke středu nápravy. Také mě to mohlo napadnout :-(

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
carlos46
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2433
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha - Smíchov
Kontaktovat uživatele: WWW

Tak po dnešku už je Yota opět plně mobilní.
Úprava tlumičů nakonec neproběhla, jelikož se změnilo jejich uchycení k funkčnímu způsobu. Kola i při plném rejdu nedrhnou o pružiny. Elektronika je na svém místě, žádné zbytečné závaží a auto celkem lítá. Sice nevím co ta nízká váha udělá v menším kopci (asi půjde na střechu :lol:), ale zatím je to pohoda.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
romca2
Uživatel
Příspěvky: 266
Registrován: 30.10.2011 0:00
Bydliště: PRAHA

řízení

Ahoj chtěl jsem se zeptat jak máte upravené řízení??Mě to připadá že není nic moc a chtělo by nějak zvětčit?Poradíte mi?Dík
Uživatelský avatar
carlos46
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2433
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha - Smíchov
Kontaktovat uživatele: WWW

Čauves,
zrovna dneska jsem se koukal na tvůj profil, jelikož jsem si všimnul v avataru, že máš CRko.
S řízením ti moc nepomůžu. Mám ho standartní.
Ono se s tím úhlem nedá moc dělat. Jdou malinko probrousit C-huby, ale to je tak vše. Přemýšlím, že to zkusím. Prý se to zlepší, ale žádný zázrak to není.
Více obrázkůTADY od Čmeláka.

Obrázek
Uživatelský avatar
romca2
Uživatel
Příspěvky: 266
Registrován: 30.10.2011 0:00
Bydliště: PRAHA

Zatáčení

Čmelák má úpravy odemně co jsem měl zato že by šli a zvětčilo se zatáčení. Začal jezdit na Mořinu a tam mi to okukoval.Teď má jiné nápravy asi to nemá s ČR-01 nic společného.Já se snažin udržet základ ČR-01.
Uživatelský avatar
carlos46
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2433
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha - Smíchov
Kontaktovat uživatele: WWW

Já jsem tedy tuto úpravu také zkusil, ale na dílech zadní nápravy, které mám mimo. Takhle od oka mi nepřijde, že by to byl až takový rozdíl, ale možná se pletu. Když budu mít chvilku, tak to zkusím hodit na auto.
Uživatelský avatar
romca2
Uživatel
Příspěvky: 266
Registrován: 30.10.2011 0:00
Bydliště: PRAHA

Ahoj mám probroušený oba dily a zepředu je to víc.Při plném rejdu se oba díly dotýkají a kopírují se.Až mám strach že při zátěži mi to praskne jak to je vybroušený
Uživatelský avatar
carlos46
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2433
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha - Smíchov
Kontaktovat uživatele: WWW

Máš to stejně jako je to na na tom obrázku?
Uživatelský avatar
romca2
Uživatel
Příspěvky: 266
Registrován: 30.10.2011 0:00
Bydliště: PRAHA

Zatáčení

Zhruba sem se vydal stejnou cestou broušenim.Jak jsem psal těžko odhadnout do jaké síly jít kdy to materiál vydrží??? :roll: Co jsem kontroloval v terénu dost se to ohýbalo při plném rejdu.Jezdil jsem stím TRUCK TRIÁL na Mořině.A radči jsem koupil nové nápravy ty maj
45 Stupňů to je o něčem jiném.Tyto nápravy z ČR-ka mám na autě do Mrakolendu.A chtěl bych upravyt zatáčení na Závody je to dost důležite.
Uživatelský avatar
ondraseeek
Uživatel
Příspěvky: 161
Registrován: 09.04.2009 0:00
Bydliště: Liben,Pha 9

Mas to, Carlos, pekny! :)
MB Unimog, CR-01
Uživatelský avatar
carlos46
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2433
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha - Smíchov
Kontaktovat uživatele: WWW

Zdar Ondro,
Ty taky ještě žiješ, jo?
Jsem myslel, že už jsi to zabalil.
Uživatelský avatar
MikeP
Sběratel
Příspěvky: 3811
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 8

Hele kdo se to vyklubal. :mrgreen:
Obrázek

Zpět na „Tamiya“