Ferda
Nově příchozí
Příspěvky: 2
Registrován: 10.11.2010 0:00

Ty od rcoffroadu vypadaj dobře na fotkách, jak ve skutečnosti? Jak se ti jeví kvalita?
Uživatelský avatar
charon73
Nově příchozí
Příspěvky: 87
Registrován: 09.04.2009 0:00

Nejvíc se mi líbí ta prachovka. Jinak kvalita asi jako ty kovový konce od Axialu, takže dobrý.
Ferda
Nově příchozí
Příspěvky: 2
Registrován: 10.11.2010 0:00

Hm, maj tam nějakej plastovej kroužek na té posuvné hřídeli, asi aby se dovnitř nedostal tolik borčajz a nezaseklo se to uvnitř. To je docela dobrý řešení, už jsem to viděl i na jinejch aplikacích do "nepohody". Ono to funguje jako první překážka pro nečistoty. Ty se nedostanou v první fázi hned přímo mezi kovové části, kde by se mohly vzpříčit a zadřít celej kardan. Mě se ještě líbí jejich řešení přenosu kroutícího momentu na té prodlužovací hřídeli (je to vidět na RCOffroad stránkách na rozpadu kardanu) . Maj tam vložený jehly ne napříč, ale podél, takže by se časem neměly vymačkat. Dotýkají se totiž mnohem větší plochou, takže bys po pár hodinách provozu z kardanu neměl mít chrastítko pro děti :lol:
Jeff
Nově příchozí
Příspěvky: 5
Registrován: 26.11.2010 0:00
Bydliště: Plzeň

Trochu se už o našich kardanech mluví, přesto bych Vás chtěl popíchnout. Podívejte se na naše stránky. Je tam nové info.

Jelikož jsem věděl o velkých problémech mnoha lidí s kardany, zželelo se mi těch nebožáků :lol: i jal jsem se popracovat na novém provedení.

Samotné kříže standard, ale v top kvalitě, výsuv (prodlužování) kardanu nové konstrukce s podélnými kalenými jehlami pro optimální plochu přenosu kroutícího momentu. Výsuv zakrytován plastovou prachovkou (POM) s výbornými kluznými vlastnostmi. Tak je výsuv zajištěn proti zadírání.

Sám nemám rád samochválu :roll: a doufám že předchozí řádky nezní příliš velkohubě, ale tohle je jeden ze způsobů, jak se můžete o těchto kardanech dozvědět. Posouzení kvality pak už bude na Vás. Na našich stránkách (viz níže) jsou zdokumentované i provedené testy kardanů. Délky je možno volit z produktové řady, nebo i použít univerzální délku a výsuv zkrátit na požadovanou délku.

http://www.rcoffroad.cz/?p=productsList ... me=Kardany
http://www.notyro.com/notyro/eshop/3-1- ... ive-shafts

V dohledné době se také pravděpodobně objeví pár recenzí od našich testovacích jezdců.

Deset z deseti offrouďáků doporučuje kardany od NOTYRO motors :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
petos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 768
Registrován: 25.01.2010 0:00
Bydliště: Banska Bystrica SK

na test v terene som zvedavy
Lahke a kratke auto(SCX) moze pomaly vyvadzat co chce a (plastovy)kardan prezije sezonu.
A co tak tvrdy test- 5-10 kg model,4x4 alebo 6x6(8x8) dlhe auto
a skutocne tazky teren(blato zo skalkami,korenami)skalnate,strkove useky.A nakladat mu bez udrzby 60h v terene?Prudke akceleracie a brzdenia.
Toto znici kazdy kardan,to je jasne.Otazka ci notyro mi posluzi dlhsie ako junfac.
pretoze
Notyro 130mm 25€
Junfac 130mm 13€
(postovne nepocitam,z CZ to mam rovnako ako z Juznej Koree)

60 hodin nepřetržitého běhu s cyklickou změnou délky při přenosu momentu odpovídajícím modelu 1/10
- standardní prostředí bez výrazně abrazivních látek


1.co tak nechat blato zaschnut a znovu a znovu?
2.krutiaci moment -iny pre CC01 a iny pre 7kg scaler.Prudka akceleracia pri 7kg....
-piesok,strk,drobne casti mineralov-su to abrazivne latky?
SCX10 jeep JK 4x4
TRX6 Pacific P12 6x6
Jeff
Nově příchozí
Příspěvky: 5
Registrován: 26.11.2010 0:00
Bydliště: Plzeň

Je otázka přístupu, jestliže chci používat méně kvalitní komponenty a častěji je měnit. Může to z tohoto pohledu vyjít nastejno. Ale pravděpodobně se to vymstí třeba jinde. Větší vůle mají za následek větší rázy do převodovek, povolování červíků zajištění kardanů, ozubených kol atp. Ozubená kola v převodovkách, v rozvodovkách náprav, klouby na předních kolech, všechny komponenty pohonu jsou při větších vůlích (ať je to z jakhokoliv důvodu) prostě více namáhány a dochází častěji k poruchám. Znáte to i z dospělých aut, starší auto se začne sypat a sype se jedna věc za druhou.
Teď nikoho nepřemlouvám, je to každého volba. Jen jsem cítil potřebu se k tomu vyjádřit.
Ohledně opotřebení různými abrazivními látkami. Máte pravdu, žádný kardan, ať ze sebelepších materiálů nevydrží vše, to je jasné. Zase pouze srovnání kvalitnějšího a méně kvalitního. Který z toho vyjde lépe při stejných podmínkách?
Použít naše kardany či jiné je pouze otázka volby. Tím, že o nich budete vědět, budete mít pouze více možností volby.
Mnoho zdaru :|
Uživatelský avatar
bavorak
Uživatel
Příspěvky: 262
Registrován: 29.09.2009 0:00

Myslím ,že je poměrně brzo se ptát, ale já to přeci jenom prubnu. :-)
Je tu někdo , kdo pořádně v terénu otestoval tyhle kardany co tu nabízí Jeff???
Potřebuju koupit pár nových kardanů a furt váhám jestli do nich mám jít nebo se držet těch co už mám na autech a které jsou o něco levnější!
Jeep Wrangler JK - SCX10 -
Toyota Tundra - SCX10 - (v depozitu) / Spektrum 2.4Gh
-->FOTOKUKUČ<--
Uživatelský avatar
jirkacbx
Uživatel
Příspěvky: 392
Registrován: 13.02.2009 0:00
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele: WWW

Kardany od NOTYRO mam zapůjčený k testovvání na svý obludce :-)
Co jde z Notyro,tam problém neni,spíše je problém u subdodavatelů a jejich kvalitě.
Tradičně.
Pokud s Jeffem doladim detaily,jsou ty kardany i takhle lepší jak ostatní zvenku.
I když na MIPy zatim nemaj 8)
Neni důležité vyhrát,ale nasrat toho,kdo vás porazil.
AX10
Mammoth BC8 1/12
Uživatelský avatar
Grizzly
Uživatel
Příspěvky: 449
Registrován: 24.12.2008 0:00
Bydliště: Praha 10 Vršovice

Tak mě dneska přišel balíček od rc offroaudu-NOTYRO,ve kterém jsem měl 2x kardan a rozvodovku na mojí novou Liazku a musím výrobce pochválit.První dojem je takový,že je to profesionálně provedené.Kardany jsou téměř bez vůle a lehce se vysouvají.Dosud mám namontován jeden kardan od Mipy a zadní od RC4WD a oba vyhodím,jsou zbytečně mohutné a mají neskutečné vůle a namontuji tyto.Rozvodovka mi doslova vyrazila dech,jde zlehoučka a absolutně bez jakýkoliv vůlí.Už se těším až to zastavím do Lízy.
Je velice dobře,že se našel výrobce těchto dílú také u nás.Doufám,že do budoucna budou vyrábět i nápravy.
Griessl Karel
Rc Trial = Mouchod, Liaz 111, Avia Future, Praga V3S
RC Crawler = Axial,Bully
RC exp. = Toyota-truggy a další ve stavbě
RC Dakar = Tatra Jamal
Uživatelský avatar
Grizzly
Uživatel
Příspěvky: 449
Registrován: 24.12.2008 0:00
Bydliště: Praha 10 Vršovice

Tak musím vyslovit další pochvalu a to na jednání výrobce.I když jsem si od nich vzal ten nejdelší kardan,tak mi stále při plném propérování chyběli 4mm.Poslal jsem mail na výrobce a druhého dne jsem měl vyrobený nový kardan přímo na míru.Tomu říkám operativnost a vstřícnost.Moc děkuji.
Griessl Karel
Rc Trial = Mouchod, Liaz 111, Avia Future, Praga V3S
RC Crawler = Axial,Bully
RC exp. = Toyota-truggy a další ve stavbě
RC Dakar = Tatra Jamal
Uživatelský avatar
wranglik
Častý přispěvatel
Příspěvky: 573
Registrován: 26.09.2009 0:00
Bydliště: Dvůr Králové n/L karolíny Světlé 2136

Taktez chvalim vyrobce a kvalitu od NOTYRA!!!!!!Nechal sem si udelat 2 kardany taktez na miru jeden mel 14cm na 17 a druhy je 27na 28cm?ne nespletl sem se opravdu je tak dlouhy jak mi vyrobce rekl u toho delsiho karadnu,kdyz se kardan kali tak se zdeformuje-neni uplne rovny je trochu proveseny,ale funkcni a pouzit se da taky.......taky ze sem ho hnedle pouzil a nekaleny sem si dal do zasoby jsou super ty kardany.... ted je jdu jen co objednam veci z Chiny inplantovat do tatry a sem zvedam jak budou makat pac ty co sem tam mel-Klouby z HLka od tamiya tak 1 az 2 jizdy a byly na kasy tak sem zvedav jak budou makat tyhle a musim rici ze 1463kc za 2 kardany + jedno telo zdarma a jeste ten pristroj na rozebrani kardanu je super cena a hlavne cena za kvalitu a cesky vyrobek takze odeme zatim 11111111 do testovani jak se bude vyvijet jejich opotrebeni atd atd!!!!!!!!!Jinak taktez chvalim prodejce i pres to ze mi psal ze jsou nemocny tak se postaraly oto abych to mel do patku doma taky ze sem mel,ale bohuzel me posta doma nezastihla a na poste bylo zavreno :SHIT: tak sem si musel pockat az na pondeli takze dekuji moc :!: :!: :!: :!:
Uživatelský avatar
Grizzly
Uživatel
Příspěvky: 449
Registrován: 24.12.2008 0:00
Bydliště: Praha 10 Vršovice

Dneska jsem provedl jízdní zkoušky s podvozkem na Liazku.Nejdříve jsem měl namontovám ve předu kardan od firmy Mipa a vzadu kardan od RC4WD.Při pomalé jízdě sebou auto škubalo vlivem velkých vůlí na kardanech.Nyní jsem namontoval kardany od Notyra a ejhle škubání auta rázem přestalo a i ovládání plynu se stalo mnohem přesnější,zastaví to přesně tam,kde chci já.Tak že, zatím velká spokojenost,první předpoklad co jsem očekával, byl splněn na 100%.
Griessl Karel
Rc Trial = Mouchod, Liaz 111, Avia Future, Praga V3S
RC Crawler = Axial,Bully
RC exp. = Toyota-truggy a další ve stavbě
RC Dakar = Tatra Jamal
Uživatelský avatar
Grizzly
Uživatel
Příspěvky: 449
Registrován: 24.12.2008 0:00
Bydliště: Praha 10 Vršovice

Tak v sobotu jsem se zůčastnil se svojí novou Lliazkou prvních závodů.Jelikož to byl poslední závod ze zimního seriálu,tak jsem ho pojal jako testovací,před ostrou letní sezonou.Musím předeslat,že auto váží 6,45 kg a dostávalo pořádně zabrat,zejména v kamenité části.Samozřejmě to nevydržely uzávěrky diferenciálů,protože mají plastové skříně a tak se to trochu potrhalo,budu muset sehnat někoho,kdo vyrobí na CNC nové skříně a z ocele,ale teď ten hlavní důvod proč píšu.Byl jsem zvědav,jak dopadly kardany od Notyra,protože tam mám namontovány ještě ty jedny z prvních.Rozebral jsem je a zkontroloval.Pod prachovkou bylo čisto a namazáno,jak bylo původně,žádné vůle se na nich nezvětšily a kardany jdou stále krásně z lehka.Čili zatím můžu potvrdit slova výrobce o trvanlivosti a dávám to nejvyšší ohodnocení.
Ještě jednou doporučení!!!!!!!!!!!!!! Výrobce nyní začal dodávat osičky do kardanů s vybroušenou ploškou pro dosed červíku.Kdo máte starší kardan,tak si vyměnte původní osičky a už se vám v žádném případě osička neuvolní.Dále udělali dobrý tah s červíkama na klíč TORX,to byl podle mého suprový tah.Nyní i když červík řádně zalepím Loctitem,tak po nahřátí pájkou,jde bez problémů povolit aniž by se to mělo snahu protočit,což se u imbusových červíků bohužel občas stalo i když používám to nejlepší nářadí.Za tohle zasloží výrobce to nejlepší ohodnocení. :tleskam:
Naposledy upravil(a) Grizzly dne 13.03.2011 23:29, celkem upraveno 2 x.
Griessl Karel
Rc Trial = Mouchod, Liaz 111, Avia Future, Praga V3S
RC Crawler = Axial,Bully
RC exp. = Toyota-truggy a další ve stavbě
RC Dakar = Tatra Jamal
Uživatelský avatar
Adam62_cz
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2236
Registrován: 06.08.2009 0:00
Bydliště: Doma

Já jsem dnes také testoval mám už nové kardany HTO což znamená zesílené bez prachovky vůle nemají téměř žádné. nejsou vidět žádné známky opotřebení. akorát se mi povolili právě oné osyčky.

TORX červíky mohu jenom doporučit jsou opravdu kvalitní.
Adam - SPEED Energy Team
- 1:10 LR Defender 90 DCC 006 -scale
- 1:10 LR Defender 90 - Offroad
http://adam62cz.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
jirkacbx
Uživatel
Příspěvky: 392
Registrován: 13.02.2009 0:00
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele: WWW

Jsem rád,že moje poznatky a připomínky z testíku pro výrobce byly vyslyšeny a hlavně,že český kardany vydrží a zvládnou hodně 8)
I když se třeba někomu nezdá cena Notyro kardanů,kvalita a přístup firmy vše jednoznačně vyváží.
Neni důležité vyhrát,ale nasrat toho,kdo vás porazil.
AX10
Mammoth BC8 1/12

Zpět na „Nápravy, převodovky a jejich části“