Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: 3D tisk a řezání vodním paprskem

bflmpsvz
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: 3D tisk a řezání vodním paprskem

MikeP píše:Me by zajímalo, jestli se to da pouzit jako 3d kopírka, ze by si clovek udelal kopii nejakyho predmetu, ale to je zatím asi nerealny, by to chtelo nejakej 3D scanner.

Tak ono se to dá i koupit za vcelku již zajímavé ceny, ale funkčnost toho skeneru ještě není dokonalá, viz třeba tohle kombo tiskárna/skener za 24 litrů - https://www.alza.cz/xyzprinting-da-vinci-1-0-aio-d2647404.htm?o=17

Obrázek

Sorry za offtopic.
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
Woyta
Píšu hodně
Příspěvky: 1062
Registrován: 06.11.2013 21:28
Bydliště: Hořice

Re: 3D tisk a řezání vodním paprskem

Autodesk 123d catch.
http://www.123dapp.com/catch

Staci par fotek a mas naskenovano.
Uživatelský avatar
Supiluliumas
Uživatel
Příspěvky: 101
Registrován: 02.02.2011 0:00
Bydliště: Ostrava

Re: 3D tisk a řezání vodním paprskem

Nevím jak moc jste seznámeni s problematikou 3D skenování, ale není to žádná prdel. Je na trhu spousta řešení, ale většinou podle ceny je i kvalita. Skener v tiskárně bude omezení velikostí, takže tam nestrčíte hlavu, aby se dala udělat figurka řidiče. Ruční skener by asi mohl stačit na nějaké to hrubé nasnímání (prý rozlišení 1cm- asi jak který = jak drahý), obličejové detaily asi moc ne. Aby to šlo jak si představuju já, chce to zainvestovat tak 50 až 100 fíků. 123Dcatch je super, jenže není prdel udělat např. 70 fotek člověka, aby se nepohnul. Jinak se musí doupravovat nepovedené plochy ručně a to taky není za chvilku.
Na figurkách samozřejmě makám a zkouším všechny tyto dostupné techniky skenování a modelování. PS: Koupím levně spoustu času. :-)
Maxel
Nově příchozí
Příspěvky: 44
Registrován: 01.09.2015 22:33

Re: 3D tisk a řezání vodním paprskem

Woyta píše:Autodesk 123d catch.
http://www.123dapp.com/catch

Staci par fotek a mas naskenovano.


Všechno de dá nakreslit pokud máš čas a chut.
Uživatelský avatar
Woyta
Píšu hodně
Příspěvky: 1062
Registrován: 06.11.2013 21:28
Bydliště: Hořice

Re: 3D tisk a řezání vodním paprskem

Maxel píše:Všechno de dá nakreslit pokud máš čas a chut.

Pres 8 let se zivim jako konstrukter prevazne pro automobilovy prumysl. Me to rikat nemusis.

V praci mame na photogrametrii set. Obsahuje Canon 5D a pevnej objektiv. Pouzivame to na laboratorni zkousky. Presnost jde do 0,001mm.

Vyhlazovani nedelam nastesti moc casto ale taky ho nemam rad.
Uživatelský avatar
Tom60105
Píšu hodně
Příspěvky: 1344
Registrován: 01.02.2010 0:00
Bydliště: Česke Budějovice
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: 3D tisk a řezání vodním paprskem

Hele jen dotaz takové díly na foto černé už po tobě někdo chtěl vytisknout?? Maska blatníky atd.. Takové různé věci dělej a bude zájem jako bejk

Obrázek

Sorry majitel foto že jsem dal jako ukázku
Power Wagon Trial TRX 4 sport kit
Jeep Nukizer trx 4 sport kit
Axial scx24
Slash 2wd
Tekno 1/10 SCT410.3
LRP S10 Blast TC 2 Subaru Impreza
Traxxas Summit
Fendt 1050 Vario + Sklopka KRAMPE
http://tom60105.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Supiluliumas
Uživatel
Příspěvky: 101
Registrován: 02.02.2011 0:00
Bydliště: Ostrava

Re: 3D tisk a řezání vodním paprskem

Abych pravdu řekl, tak jsem se k tomu ještě nedostal. Zkoušel jsem nějaké disky a menší blbosti pro sebe. Samého mě mrzí že na to nemám moc času. Momentálně se chystá na Velikonoce a všichni chtějí nějakého zajíčka nebo slepičku. Tři tiskárny jedou snad nonstop. Teď do toho stavím tiskárnu pro známého a asi rovnou postavím další pro sebe. Projektuji další typ velkoformátové tiskárny a taky se podílím na konstrukci zajímavého RC projektu. Zatím tajňačka = třeba z toho bude prd :-). Příští týden bude taková dědinská akce v Suchdole nad Odrou a budu tam předvádět 3D tisk. Klidně se kdo to má blízko zastavte.
Obrázek

K těm dílům na auta. Jde o to, že je potřeba to nejdříve zkreslit. A já jaksi nemám moc podle čeho. Takže je spíše schůdnější, že by mi někdo půjčil model + představu toho co by chtěl jako doplněk a já už bych to nějak skloubil dohromady. Jestli máte nápad na něco co se těžko shání nebo to chcete trochu jinak tak třeba dejte foto a já si třeba něco vyberu a vytisknu. A pokud se to bude líbit tak se to může sekat jak rohlíky. :-) Chvíli měl někdo zájem o zrcátka. Docela jsem odladil tisk, nakoupil ještě pružnější materiál a tak nějak zatím bez zájmu. Potřeboval jsem předlohu.
Dalším velkou výzvou pro mě jsou řidiči, sám jich potřebuji několik neb rodina je velká a všichni řídí.

A tady ještě dodělaná figurka.
Obrázek

Velikonoce za rohem.
Obrázek
Uživatelský avatar
Supiluliumas
Uživatel
Příspěvky: 101
Registrován: 02.02.2011 0:00
Bydliště: Ostrava

Re: 3D tisk a řezání vodním paprskem

Tak jsem pořídil 3D skener. Je to docela sranda. Funguje celkem dobře. Jenom nemám asistenta na skenování. Chtěl jsem udělat figurku do auta a sám sebe nějak nemůžu naskenovat.
Taky jsem udělal klasický kanystr 20l, jestli se někomu nebude hodit. Měřítko 1/10 a v různých barvách (i jiných než na obrázku). Cena 50,-Kč
Obrázek
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: 3D tisk a řezání vodním paprskem

Jak velkou kravovinu muzes skenovat, a s jakym rozlisenim? Nahorejc jsi psal o priblizne 1 cm, vzhledem ke kanystrum mas asi lepsi technologii :HOPS: pochlub se..
Maxel
Nově příchozí
Příspěvky: 44
Registrován: 01.09.2015 22:33

Re: 3D tisk a řezání vodním paprskem

Mira píše:Jak velkou kravovinu muzes skenovat, a s jakym rozlisenim? Nahorejc jsi psal o priblizne 1 cm, vzhledem ke kanystrum mas asi lepsi technologii :HOPS: pochlub se..

Scanner od 1cm že?Je dost financně drahé pokud si neporidis za 13 000,ktery je (no coment)
Maxel
Nově příchozí
Příspěvky: 44
Registrován: 01.09.2015 22:33

Re: 3D tisk a řezání vodním paprskem

Supiluliumas píše:Tak jsem pořídil 3D skener. Je to docela sranda. Funguje celkem dobře. Jenom nemám asistenta na skenování. Chtěl jsem udělat figurku do auta a sám sebe nějak nemůžu naskenovat.
Taky jsem udělal klasický kanystr 20l, jestli se někomu nebude hodit. Měřítko 1/10 a v různých barvách (i jiných než na obrázku). Cena 50,-Kč
Obrázek

http://www.tmaxel.cz
Uživatelský avatar
Supiluliumas
Uživatel
Příspěvky: 101
Registrován: 02.02.2011 0:00
Bydliště: Ostrava

Re: 3D tisk a řezání vodním paprskem

No je to tenhle skener http://skenery.heureka.cz/3d-systems-sense/
Ano, je to ten největší šunt co se dá pořídit, ale na víc prostě nemám.
Miniaturní věci neumí. Chce to těleso alespoň 10 cm. Rozlišení píšou 1 mm, ale ani to se mi nezdá že dokáže. Ty kanystry jsou modelované.Ty jsem neskenoval.
Zatím se s tím učím, takže limity ještě moc neznám.

Maxel: vůbec nechápu ten poslední odkaz. Chtělo by to trochu komentář.
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: 3D tisk a řezání vodním paprskem

Podle mě ty kanystry vypadaj dobře. :OK:
Uživatelský avatar
Woyta
Píšu hodně
Příspěvky: 1062
Registrován: 06.11.2013 21:28
Bydliště: Hořice

Re: 3D tisk a řezání vodním paprskem

Pokud mas zrcadlovku, tak muzes zkusit fotogrametrii.
V praci mame kalibrovanou sadu (Canon D5, sada pevnych objektivu, terciky a SW) Tam se pri mereni deformace montovanych dilu dostavaji k tisicinam co se tyce presnosti.

Autodesk nabizi svoje 123D zdarma, tak to chci nekdy s moji 600D prubnout.


BTW vicemene ti staci naskenovat hlavu. Nejake otocne rameno by nastacilo?

Zpět na „Nabídky výroby modelářských doplňků“