Uživatelský avatar
Wolf77
Uživatel
Příspěvky: 130
Registrován: 02.06.2010 0:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: WWW

No, já se dostal k tomuhle vláknu díky jeho článku ;-)
SCX-10 Honcho
Losi MRC
Losi Micro SCT brushless
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

eos píše:Michale, já myslím, že to s tím má co dělat, protože ten systém online monitoruje stav přenosu...

To jo. No, možná záleží na úhlu pohledu. Zase netvrdím, že jsem v tom nějak extra honěný, takže na to možná koukám špatně 8) AFHDS + párování dělá ten jeden šváb, který je pro vysílač i přijímač stejný, takže takto to spolu bezesporu souvisí. Na druhou stranu AFHDS zřetelně označuje systém práce s přiděleným frekvenčním pásmem, kterému může být celkem buřt, jak jsou formátované přenášené informace (třeba pořadí, ...), stejně jako jakou používá modulaci (v tomto případě GFSK).
Pokud tě to zajímá, ten obvod je A7105 - 2,4GHz transceiver s přijímačovou částí s velkou citlivostí (standardně -95dBm při 500Kbps data rate). Řízení po SPI sběrnici. Cena čipu při řádově tisícových odběrech je 1,- USD. Ve Flajskajkách ho řídí šváb s označením FS8004, jsou spolu na desce VF modulu. Je to procesor, který zpracovává PPM signál. Kromě toho má v sobě jedinečný ID kód (pro párování). Ten ID kód se do 7105 cpe po SPI sběrnici - 7105 obsahuje 32-bitový registr speciálně pro ID, se kterým se pak nakládá podle toho, zda 7105 funguje jako vysílač, nebo přijímač - aspoň tak jsem to pochopil z datasheetu. VF modul s A7105 je úplně stejný ve volantovkách Flysky (GT3, GT3B), kromě GT2 - u té ten procík FS8004 na VF modulu není a je přesunut na hlavní desku.
Datašít A7105 >>> http://www.avantcom.com.tw/AVANTCOM/TC/DATA/PRODUCT/SOLVE/18_3.pdf
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Wolf77 píše:No, já se dostal k tomuhle vláknu díky jeho článku ;-)

V tom případě ti uděluji titul "Vzorný čtenář" :mrgreen: :mrgreen:
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
Wolf77
Uživatel
Příspěvky: 130
Registrován: 02.06.2010 0:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: WWW

Tak vysílajda už je v práci a teď mi přišla sms od české pošty, že mi zítra doručí ten programátor. Pro pájecí pero jsem se stavil v Bauhausu už včera ;-) ..... já se tak těšim (snad to nepodělám). Jen mne trochu mrzí, že je vysílajda na 8 tužkovek. Byl jsem zvyklej na 4, nabíječku mám taky na 4 a navíc nabíjí cca 12 hodin :-( ... a mám sice 8 dobíjecích tužkovek, ale jsou to 4x 2200 a 4x 2700 ... tak nevim jestli je můžu kombinovat...
SCX-10 Honcho
Losi MRC
Losi Micro SCT brushless
Uživatelský avatar
manek100
Uživatel
Příspěvky: 214
Registrován: 27.10.2011 0:00
Bydliště: Křemže

Já vysílačku bezproblémů s novým upraveným fw provozuju na 2S lipo, hlášení nízkého napětí mám nastaveno na 6.6V a myslím si, že je to skoro i lepší, než to provozovat na 8 tužkovek, nebo 3s li-po - pokud se nepletu, tak je ve vysílačce stabilizátor napětí na 5V, který napětí navíc akorát zbytečně protopí.
Uživatelský avatar
Wolf77
Uživatel
Příspěvky: 130
Registrován: 02.06.2010 0:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: WWW

Díky za radu ... a jaká kapacita se tam vejde? Myslim 2S lipo. Koukal jsem dovnitř a přijde mi, že do toho výlisku na tužkovky se nic jinýho než tužkovky vejít nemůže....
SCX-10 Honcho
Losi MRC
Losi Micro SCT brushless
Uživatelský avatar
DavePr
Píšu hodně
Příspěvky: 1213
Registrován: 23.10.2010 0:00
Bydliště: Praha 6 - Dejvice
Kontaktovat uživatele: WWW

...

Wolf77 píše:Díky za radu ... a jaká kapacita se tam vejde? Myslim 2S lipo. Koukal jsem dovnitř a přijde mi, že do toho výlisku na tužkovky se nic jinýho než tužkovky vejít nemůže....


U hodně vysílaček se myslím ta klec na tužkovky dá vyndat :wink: Nepletu-li se... :wink:
FORD FOCUS FAN
Nic nemám :) jen okouním :)
http://dave-rc.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
manek100
Uživatel
Příspěvky: 214
Registrován: 27.10.2011 0:00
Bydliště: Křemže

Do toho výlisku samozřejmě ne, ten se dá ale hodně snadno vyndat :wink:
A já tam mám 2s lipo 1500mAh z letadla, ale vešla by se tam o dost větší lipolka (myslím, že možná i přes 3000mAh).
Uživatelský avatar
Wolf77
Uživatel
Příspěvky: 130
Registrován: 02.06.2010 0:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: WWW

A jak dlouho tam ta 1500 vydrzi cca?
SCX-10 Honcho
Losi MRC
Losi Micro SCT brushless
Uživatelský avatar
manek100
Uživatel
Příspěvky: 214
Registrován: 27.10.2011 0:00
Bydliště: Křemže

To jsem ještě nezjistil, protože baterku tam mám od víkendu a od té doby jsem byl jezdit jenom jednou.
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Klec se dá jednoduše vyndat, pak tam je místa habakuk.
Jinak přímo do klece se vejde 3S 2C lipo z Hobby Kingu 1450mAh, často se tak používá. Ale jak tu zaznělo výše, dost potom topí vnitřní stabilizátor 5V, nebezpečí užhavení.
2S lipo je rozumná varianta, dále tu je možnost jít cestou dvou článků LiIon - to jsou takový ty velký tužky, kapacita okolo 2500mAh, hodně jsou třeba na Dealextreme.
GT3B baští cca 100mA, takže výdrž na konkrétní aku si už spočítáte.
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
Wolf77
Uživatel
Příspěvky: 130
Registrován: 02.06.2010 0:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: WWW

Tak dneska mi dorazil i programator a nezbyva nez doufat, ze stranky s navodem o vikendu nespadnou :-). Pak sem napisu jak to slo ... nebo driv kdyz to nepujde :lol:
SCX-10 Honcho
Losi MRC
Losi Micro SCT brushless
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Teda, kdybych byl stará ku.va, tak ty články s návodem teď hned stáhnu :mrgreen: :mrgreen: No raději sem přes víkend nepolezu, aby zas někdo něco nechtěl 8) ... No dobře, držím palce, stačí nepoplést dráty a mělo by to jít v pohodě.
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
Wolf77
Uživatel
Příspěvky: 130
Registrován: 02.06.2010 0:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: WWW

Díky žes mi to připomněl ... hoď mi sem mobil kdybych něco potřeboval :lol: :lol: :lol:
SCX-10 Honcho
Losi MRC
Losi Micro SCT brushless
Uživatelský avatar
Wolf77
Uživatel
Příspěvky: 130
Registrován: 02.06.2010 0:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: WWW

Mám ještě jeden dotaz, týkající se přijímačů. Koukal jsem na netu a bohužel nic nenašel. Nevíte někdo, jestli existuje třeba 4ch přijímač? Přece jen ten osmikanál je docela bago a do Honcha by mi stačil 4ch.
SCX-10 Honcho
Losi MRC
Losi Micro SCT brushless

Zpět na „RC vybavení, elektronika, baterie“