Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Přeprogramování firmware vysílačky Flysky GT3B / GT3C

Spojil jsem se s psx-em a má to poměrně jednoduché řešení. Ale než to vyjevím, ještě musím prověřit pár věcí a pořádně to prozkoušet, zda je to opravdu opakovatelné a blbuvzdorné :-) Teda, měl jsem trochu stažené půlky, když jsem to (zatím jednou) vyzkoušel, ale tak maximálně bych si bloknul jednu GT3C s posledním FW a holt by nešel přehrát, no :-D Vím, že Míra je určitě nedočkavej, tak prosím vydržte (cca do víkendu); napíšu k tomu článek s obrázky, aby bolo vše jasné, hej?
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

Re: Přeprogramování firmware vysílačky Flysky GT3B / GT3C

minotaur píše:Spojil jsem se s psx-em a má to poměrně jednoduché řešení. Ale než to vyjevím, ještě musím prověřit pár věcí a pořádně to prozkoušet, zda je to opravdu opakovatelné a blbuvzdorné :-) Teda, měl jsem trochu stažené půlky, když jsem to (zatím jednou) vyzkoušel, ale tak maximálně bych si bloknul jednu GT3C s posledním FW a holt by nešel přehrát, no :-D Vím, že Míra je určitě nedočkavej, tak prosím vydržte (cca do víkendu); napíšu k tomu článek s obrázky, aby bolo vše jasné, hej?


Trochu mě to děsí, ale snad se to povede vyřešit. Díky Michale!!!
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Přeprogramování firmware vysílačky Flysky GT3B / GT3C

Ono je to v zásadě opravdu jednoduché a netřeba se děsit, ale jak píšu, dvakrát, ne třikrát měř, jednou řež! ;-)
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
martan2002
Častý přispěvatel
Příspěvky: 532
Registrován: 12.02.2014 15:04
Bydliště: Horní Počernice-Praha 20

Re: Přeprogramování firmware vysílačky Flysky GT3B / GT3C

Uff. Díky že už je řešení nemusím otravovat zbytečně.
Martin Březina 17.y.o
Jeep jk truggy - C2 class
#sockacétrojka - C3 class
Bmw e36 m43b18>m50b25. 1:1
Budu kupovat gaze 69 1:1
Nejdůležitější je výkóóóón !!!!
http://martan2002.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Přeprogramování firmware vysílačky Flysky GT3B / GT3C

Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
bowl
Uživatel
Příspěvky: 470
Registrován: 27.11.2010 0:00
Bydliště: České Budějovice

Re: Přeprogramování firmware vysílačky Flysky GT3B / GT3C

Ahoj všem,

PŘEDNĚ: DĚKUJI MINOTAUROVI za jeho soustavnou péči vzhledem k uživatelům FlySky vysílaček! :hura:



A teď bych měl dotaz.
Považuju se za celkem zkušeného uživatele GT3C s FW 0.6.2, ale nejsem schopen rozumným způsoben nastavit Dual rate.

Popis problému:
Kolega s malým synkem koupil Vaterru Twin Hammera a chtěl by omezit výkon motoru, když bude prcek řídit, aby to hned nerozsekal.
Nastavit D/R pro mě nebyl problém až do chvíle, kdy jsem jej chtěl aktivovat jedním stiskem (nějakého) tlačítka a dalším stiskem (zase třeba jiného, nebo stejného, to je úplně jedno) D/R zase deaktivovat.
Myslím to takhle: Jede kolega, má plný výkon motoru. Chce jezdit jeho kluk, tak kolega stiskne jedno tlačítko, vysílačka se přepne na předdefinovanou hodnotu omezení plynu i brzdy. Kluk jezdí na omezený výkon. Kolega si vezme vysílačku zpět do ruky, stiskne tlačítko a má opět 100% výkonu vpřed i vzad.

Jde mi o to, že když (třeba) tlačítku D/R přiřadím "funkci" D/R, tak můžu buďto v nastaveném kroku ubírat, nebo přidávat hodnotu plynu a brzdy, anebo scrolluji kolečkem a nastavím si požadovanou hodnotu výkonu. To umím, to není problém. V praxi to ale znamená, že si musím pamatovat obě hodnoty omezení výkonu zvlášť (plyn + zpátečka) a ty pak naštelovat kolečkem. Hodnoty se pro plyn a zpátečku liší => dáno nastavením regulátoru, který neumožňuje poslat na motor více než 50% výkonu na zpátečku.
Jinak řečeno, když to předá klukovi, musí pokaždé znovu nastavovat obě hodnoty.
Nejde to nějak "uložit" tak, abych stisknul tlačítko, tím nastavím třeba 20% plyn a opětovným stisknutím/ podržením vrátím 100%? To samé (ale třeba jiné tlačítko) platí pro zpátečku - mám 100%, stisknu tlačítko = mám 50%, stisknu a podržím a mám opět 100%?

Doufám, že jsem to napsal srozumitelně :oops:
Uživatelský avatar
Woyta
Píšu hodně
Příspěvky: 1062
Registrován: 06.11.2013 21:28
Bydliště: Hořice

Re: Přeprogramování firmware vysílačky Flysky GT3B / GT3C

Mas hromadu pozic pro modely. Proc si nezkopirovat nastaveni modelu a u druheho nastaveni neupravit hodnoty ktere potrebujes? nasledne omezeni vykonu probehne jen vyberem modelu.

Takze SW LOCK. Mno myslim, ze originalni FW nikomu chybet nebude. Kdyztak bych tu mel mit z vysilacky stazenej jeden z poslednich bez ochrany.
Uživatelský avatar
bowl
Uživatel
Příspěvky: 470
Registrován: 27.11.2010 0:00
Bydliště: České Budějovice

Re: Přeprogramování firmware vysílačky Flysky GT3B / GT3C

:-O
To mě nenapadlo.
DÍKY!
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Přeprogramování firmware vysílačky Flysky GT3B / GT3C

To Woyta:
Já když to někomu přehrávám, tak obvykle origo FW zálohuju, pro všechny případy. Takže pro případ potřeby taky mám sbírku...

To Bowl:
Děkování hlavně psx-ovi. On to v zásadě nebyl tak velký problém, ale já taky nejsem kromě pár povšechných znalostí nějaký programátor, takže k tomu přistupuji s posvátnou bázní a odvahou :-D Na druhou stranu, kdyby ta ochrana byla od počátku, psx by s tím taky nic nenadělal a neměli bychom tu jeho skvělý firmware.
A k tomu tvému - použij paměti modelů, jak píše Woyta, nejjednodušší řešení...
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

Re: Přeprogramování firmware vysílačky Flysky GT3B / GT3C

Já děkuji jak Minotaurovi (Fakt MOC díky Michale) tak i PSXovi, kterého jsem nikdy neviděl. A hlásím hotovo s družstevních polí!!! Díky MOC!!!
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

Re: Přeprogramování firmware vysílačky Flysky GT3B / GT3C

bowl píše:Ahoj všem,

A teď bych měl dotaz.
Považuju se za celkem zkušeného uživatele GT3C s FW 0.6.2, ale nejsem schopen rozumným způsoben nastavit Dual rate.

Popis problému:
...


Pravděpodobně postupuješ špatně. Pracuješ s D/R - obecně a logicky dobře si myslíš, že tamtudy se máš vydat. Není to tak. Jdi na "REV" dlouze přidrž a vyber volné dvoutlačítko (tedy 1,2,3 a nebo DR) prostě někam kam přiřadíš rozsah plynu. V dalším kroku nastav "DRF" což je "Dual Rate Forward" a nastav si požadovaný rozsah 100% a druhou hodnotu - třeba těch 50%. NOL a ostatní věci nech jak jsou. Ulož a ukonči menu. Pak se tímto přepínačem budeš přepínat mezi plnou a poloviční velikostí výchylky. Stejnou metodou můžeš udělat i zpátečku - označená je DRB. Ale asi bych ji nastavil na rozumnou hodnotu pro oba a neřešil.

Poslední věc. Nevím co tam je za régl, ale už jsem zažil, že pokud zapneš model na "malé výchylce" načte régl rozsah plynu a jede normálně (na 100% výkonu) navzdory nastavené malé výchylce. To jenom takový poznatek.
Uživatelský avatar
Marek 46
Nově příchozí
Příspěvky: 11
Registrován: 08.09.2017 19:51

Re: Přeprogramování firmware vysílačky Flysky GT3B / GT3C

Ahoj,
je někdo v Brně kdo by mi přeprogramoval GT3C a pomohl s nastavením?
Zkoušel někdo :
https://www.banggood.com/Dasmikro-6-Cha ... rehouse=CN
K čemu se dají použít ty potenciometry?
Dik Marek
Traxxas TRX-4
Traxxas Slash 4x4
Plachetnice - MM, IOM
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: Přeprogramování firmware vysílačky Flysky GT3B / GT3C

Ty potenciometry a přepínače slouží k tomu,aby jsi udělal z tříkanálové GT3C osmikanálovou.Mám to na třech vysílačkách k plné spokojenosti a ovládám jimi kamiony i expedičky.Překopal mi to kamarád a chce to mít trochu znalosti s elektronikou.Jinak máš též možnost zakoupit již GT3C s těmito prvky již zabudovanými.
Uživatelský avatar
Marek 46
Nově příchozí
Příspěvky: 11
Registrován: 08.09.2017 19:51

Re: Přeprogramování firmware vysílačky Flysky GT3B / GT3C

Tomu rozumím že se používají na rozšíření počtu kanálů :P .
Ale k ovládání čeho konkrétně se používají potenciometry, napadá mě snad jedině ozvučení.
Traxxas TRX-4
Traxxas Slash 4x4
Plachetnice - MM, IOM
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Přeprogramování firmware vysílačky Flysky GT3B / GT3C

Volantovky se pouzivaji i jinde nez na expedicich. Treba na traktoru na polohovani zadnich vidli ;-)
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)

Zpět na „RC vybavení, elektronika, baterie“