Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Přeprogramování firmware vysílačky Flysky GT3B / GT3C

A na kutálení z kopce fail sadě stejně nefunguje :-D
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Přeprogramování firmware vysílačky Flysky GT3B / GT3C

Někdo v okolí Bystřice pod Hostýnem, Zlín, Vsetín, Valmez
Kdo by přehrál sw na gt3c? Kablik už mám nachystaný, jen připojit a přehrát
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
pevlcak
Nově příchozí
Příspěvky: 17
Registrován: 06.01.2014 0:14
Bydliště: Praha (Děčín, Jablonec)

Re: Přeprogramování firmware vysílačky Flysky GT3B / GT3C

Ahoj, nedaří se mi změnit směr výchylky u nastavení End-Points. Mám tam pořád Right/back, myslel jsem, že když zvolím kanál a blikají procenta, že směr změním volantem, či plynem, ale pořád měním jen procenta ve směru Right/back ať zkouším cokoliv. Dělám něco špatně, nebo čím by to mohlo být? GT3B mám přeprogramovanou. díky.
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Přeprogramování firmware vysílačky Flysky GT3B / GT3C

Zkoušel jsi otáčet tím kolečkem -enter?
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
pevlcak
Nově příchozí
Příspěvky: 17
Registrován: 06.01.2014 0:14
Bydliště: Praha (Děčín, Jablonec)

Re: Přeprogramování firmware vysílačky Flysky GT3B / GT3C

Tak problém vyřešen. Je to taková zajímavost, že při hlášení nízkého stavu baterie, nefunguje zřejmě funkce pro změnu smyslu nastavení výchylek. Nebo měla vysílačka včera špatný den. Každopádně s nabitými baterkami to s pomocí plynu dnes funguje jak má.

Původní zpráva: Jo, to mění ty procenta. Ještě by to mohlo být tím, že vysílačka hlásila slaboé baterie, a možná v tom je nějaká chybka, protože kdysi jsem ty hodnoty už nastavoval nějak a problém jsem neměl. Teď je nabíjím, tak uvidím, jestli to pomůže.
Uživatelský avatar
bowl
Uživatel
Příspěvky: 470
Registrován: 27.11.2010 0:00
Bydliště: České Budějovice

Re: Přeprogramování firmware vysílačky Flysky GT3B / GT3C

Ahoj všem,

tak vysílačka v pátek dorazila, o práci bylo na víkend postaráno.
Připájel jsem kablík, přehrál FirmWare (programátor dorazil o týden dříve) a vysílačka byla připravená, prostě paráda!

Mám nakonec šedou verzi a vzhledem ke slevě na Aliexpressu (byl nějaký výroční výprodej) a vzhledem k tomu, že přes celnici prošla bez DPH :twisted: jsem měl nakonec vysílačku za krásných 1100 Kč :-D :hura:

Teď řeším trochu jiný problém.

Procházel jsem si několik různých manuálů k FW 0.6.2, který jsem do vysílačky nahrál, nastavil a zkalibroval jsem jí jak bylo potřeba, a když jsem se snažil připojit funkci k některému z tlačítek, tak jsem se zasekl.

Na autě mám světelný modul vlastní výroby, který funguje na tom principu, že přijímá signál z jednoho kanálu přijímače (původně 4ch Spektrum) a to následovným způsobem - na vysílačce Spektrum jsem měl třípolohové tlačítko, které fungovalo na principu "momentálního" stisknutí, tedy v neutrální poloze vysílačka posílala střední hodnotu signálu, po stisknutí jedné krajní polohy toho tlačítka poslal přijímač tomu světelnému modulu maximální hodnotu pro daný kanál a při stisknutí druhé krajní polohy, poslal přijímač minimální hodnotu na kanálu.
Bylo to proto, že můj světelný modul je založený na principu jakéhosi "čítače", kdy ve středové poloze tlačítka vysílačky setrvává v klidu a na mikroprocesoru světelného modulu probíhá "kontrolní časová smyčka", která neustále dokola kontroluje, jestli se na výstupu daného kanálu přijímače neobjeví změna stavu. No a když se změna stavu kanálu objeví, tak podle typu změny stavu provede podle nahraného programu danou funkci => změní stav jednoho ze svých výstupů, tedy buďto postupně zapínám jednotlivé světelné okruhy auta (hlavní světla => Hlavní světla+mlhovky => rampa => atd.) anebo při opačné hodnotě signálu naopak zase postupně vypínám okruhy světel.
Je mi jasné, že je to mnoho textu, který možná nikomu nic neříká, takže jedno video mluvící za vše ;-)

[youtube]OKTY312e4ic[/youtube]

Kdyby se nepodařilo nahrát video, tak posílám ještě odkaz:
https://www.youtube.com/watch?v=OKTY312e4ic


A teď otázka za 10 bludišťáků:
Jak nastavit na GT3C stejnou funkci momentálního stisku některému z tlačítek? Třeba tlačítkům trimu apod.?

Na trimu 3. kanálu (pod palcem levé ruky) se mi celkem pohodlně podařilo nastavit ovládání navijáku, přiřazeného ke 3. kanálu => ve středové poloze je hodnota "0", při vychýlení tlačítka na jednu stranu se objeví (a zůstává) hodnota -100 a na druhou stranu se objeví zase +100 (samozřejmě zpátky přes nulovou hodnotu).
Dále mám pro tlačítko třetího kanálu (opět pod palcem) nastavené, že mi vrací 3. kanál na nulovou hodnotu (tedy vypínám naviják = je to taková pojistka, kdybych nevěděl, kam mám pro vypnutí navijáku vychýlit trim ;-) )

Poradí, moc prosím, někdo? :oops:

Ještě doplňující otázka => když budu chtít využít potenciál všech kanálů na přijímači R6B, jak to udělat? To musím "využít" i finkci (např.) DIG, 4WS atd.?
Myslím tedy jestli má ten FW vysílačky nějak napevno dané, že když si budu hrát s nastavením (např.) 4WS, tak si vlastně hraju s nastavením (např.) 5. kanálu a tak?
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Přeprogramování firmware vysílačky Flysky GT3B / GT3C

Od pár příspěvků výš, kde dával manuá, v tom ses nevyznal?
Menu nastavení kláves:
menu REV a enter dlouze
menu REV bliká
vybrat trimr (1(nahoře) 2(nahoře) 3(na rukojeti) d(na rukojeti)), nebo tlačítko C(na rukojeti) b(Back) E(END)

postup pro trimry:
B
MO momentálně/ jen když je stisknuto
NL dlouhé stisknutí nemá speciální funkci
AR autoopakování(využití u offsetů kanálů)
RS dlouhé stisknutí nastaví 0/ resetuje
EN dlouhé stisknutí nastaví koncovou hodnotu
krok nejde použít pro MO a MP(přepínače (v menu EPOINT+)), pro dlouhé stisknutí(pokud je) indikace V
RE otočit směr 0=normální, 1 prohodit
OR při stisku na opačnou stranu okamžitě nastavit 0, 0=ne 1=ano
PV pouze pro MO a MP, 0=rotovat 1=rotovat od shora dolu
.
postup pro tlačítka:
MO momentálně/ jen když je stisknuto
RE 0=normální defaultní hodnota -100, 1=obrácené defaultní hodnota 100
PV předchozí hodnota
pro dlouhé stisknutí stejně, jen indikátor V
.
Funkce přiřaditelné trimrům:
OFF vypnut
TR1 trim ch1
TR2 trim ch2
DRS dualrate řízení
DRF dualrate vpřed
DRB dualrate vzad
CHn kanál "n"
STn subtrim kanálu "n"
SST rychlost točení
SSR rychlost "vracení se" po zatočení
CSn rychlost kanálu "n"
4WS čtyřkolý mix točení
DIG DIG
MP1 přepínač 1
MP2 přepínač 2
MP3 přepínač 3
MP4 přepínač 4
.
Funkce přiřaditelné tlačítkům:
OFF vypnuto
CHn kanál "n" přepíná mezi hodnotami -100/100, pokud je ch3 třípolohový přepínač a nastavení je MO, funguje i detekce 0
CnR kanál "n" na hodnotu 0
4WS čtyřkolý mix točení
DIG DIG
DGR reset funkce DIG
MP1 přepínač 1
MR1 přepínač 1 reset do 0
MP2 přepínač 2
MR2 přepínač 2 reset do 0
MP3 přepínač 3
MR3 přepínač 3 reset do 0
MP4 přepínač 4
MR4 přepínač 4 reset do 0
T1S start/pause časovač 1
T1R stop + reset časovač 1
T2S start/pause časovač 2
T2R stop + reset časovač 2
BRK brzda naplno
BLS pro teď přestat pískat kvůli nízkému stavu baterie
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
bowl
Uživatel
Příspěvky: 470
Registrován: 27.11.2010 0:00
Bydliště: České Budějovice

Re: Přeprogramování firmware vysílačky Flysky GT3B / GT3C

No, upřímně, moc ne.

Sice jsem podle toho byl schopný nastavit to ovládání 3. kanálu - navijáku, ale 4., 5., 6. kanál jsem nějak nepochopil. Nedaří se :-(
Uživatelský avatar
Woyta
Píšu hodně
Příspěvky: 1062
Registrován: 06.11.2013 21:28
Bydliště: Hořice

Re: Přeprogramování firmware vysílačky Flysky GT3B / GT3C

Otázka za 2 bludistaky.
Máš ty kanály povoleny v kalibračním menu? Standartne jsou povoleny jen 3.
Uživatelský avatar
Josefh
Píšu hodně
Příspěvky: 1155
Registrován: 07.03.2013 10:19
Bydliště: Písek

Re: Přeprogramování firmware vysílačky Flysky GT3B / GT3C

Přátelé

mohl bych mít skromný dotaz k tomuto radiu?
Mám 3B.
Zapnu to, nic nemačkám, jen točím kolečkem.
Je tam
jméno auta,
stav baterie a pak
- 0% - .... co ukazuje tato hodnota? 0% čeho?

nikde v manualu jsem to nenašel, nebo jsem špatně hledal.

dík za odpověď
P
HPI WR8 FF Gymkhana
HPI Bullet
HPI Blitz
Axial Score
SCX 10 I - Jeep Rubicon
SCX 10 I - Toyota Hilux "Hradní střela"
SCX 10 II - Jeep Cherokee - 4x4, 4 Litres
Axial Bomber
Slick7/Toyota - The powerful HiLux 3.0-litre Turbo Diesel
Uživatelský avatar
bowl
Uživatel
Příspěvky: 470
Registrován: 27.11.2010 0:00
Bydliště: České Budějovice

Re: Přeprogramování firmware vysílačky Flysky GT3B / GT3C

Joseph:
Další 2 položky jsou časovače ;-)

Všem ostatním:
Problém (zdá se) vyřešen.
Bylo to tím, že mi nešlo "přiřadit" další (jiný) kanál, než jen CH3.
Takže když jsem nastavoval tlačítka, nabídlo mi to jen CH3 a jiné kanály (CH4 - CH8) nebyly vůbec nabídnuty, PŘESTOŽE JE MÁM V HLAVNÍM MENU POVOLENÉ! ;-)

Nakonec jsem to zcela náhodou objevil, když jsem přepnul na jiný model a podržel jsem ENTER-Long na pozici REV. Team see hned kromě CH3 objevily další kanály. Nakonec jsem tenhle model zkopíroval na ten první u kterého to nešlo a voila, další kanály naskočily.

Nevíte, čím by to mohlo být? To povolování kanálů v hlavním menu je přeci "globální", ne? Nebo musím u každého modelu povolit ostatní kanály?

A NAVÍC, VÍM JISTĚ, ŽE NA TOM PROBLÉMOVÉM MODELU JSEM POČET KANÁLŮ NASTAVOVAL! (Tedy z původních 3 na 8)
I přijímač jsem několikrát pároval.

Každopádně teď už to funguje tak, jak má.

Něco někdo, čím by to mohlo být?
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Přeprogramování firmware vysílačky Flysky GT3B / GT3C

Je zřejmé, že jsi můj předchozí příspěvek nečetl. Právě tohle je na 3. řádku, (1. řádek kopie manualu)
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
bowl
Uživatel
Příspěvky: 470
Registrován: 27.11.2010 0:00
Bydliště: České Budějovice

Re: Přeprogramování firmware vysílačky Flysky GT3B / GT3C

Tvému příspěvku nerozumím, gecko-x :-(

Já jsem si normálně uměl nastavit a přiřadit cokoliv na libovolná tlačítka, ale můj problém byl v tom, že jsem v tom "REV + ENTER LONG" menu NEMĚL možnost jiného kanálu, než jen a pouze 3. kanálu.
Další kanály 4,5,6 se objevily až potom, co jsem zkopíroval modely...

Něco jsem pochopil špatně?!
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Přeprogramování firmware vysílačky Flysky GT3B / GT3C

Tvůj text
Nakonec jsem to zcela náhodou objevil, když jsem přepnul na jiný model a podržel jsem ENTER-Long na pozici REV.

Můj text
Od pár příspěvků výš, kde dával manuá, v tom ses nevyznal?
Menu nastavení kláves:
menu REV a enter dlouze
menu REV bliká

:-p :-D :-D ;-)

Asi jsem špatně pochopil tvůj problém, ale posílal jsem tě v menu právě pod funkci rev.
Pokud jsem stále mimo, tak se ti omlouvám a ber mé příspěvky jako bezpředmětné. :CIAO:
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
bowl
Uživatel
Příspěvky: 470
Registrován: 27.11.2010 0:00
Bydliště: České Budějovice

Re: Přeprogramování firmware vysílačky Flysky GT3B / GT3C

Ahoj gecko-x,

bohužel musím potvrdit, že jsi mě špatně pochopil. :oops:

Omlouvám se, měl jsem to napsat jinak.

to důležité sdělení v té větě, kterou jsi citoval je:
Nakonec jsem to zcela náhodou objevil, když jsem přepnul na jiný model a podržel jsem ENTER-Long na pozici REV.

Tentokrát, a musím podotknout že opravdu zcela výjimečně, :-D nebyla chyba mezi vysílačkou a klávesnicí.

Zkusím problém popsat trochu jinak.

Model číslo 1 (Axial): po vstupu do REV menu => SAMOZŘEJMĚ DO TOHO ROZŠÍŘENÉHO MENU (REV + DLOUHÉ PODRŽENÍ ENTER) JSEM NEMĚL MOŽNOST NASTAVOVAT JINÝ KANÁL, NEŽ JEN A POUZE KANÁL Č. 3.
Jinými slovy žádný další kanál nebyl k dispozici!

Model číslo 2 (MST): po vstupu do REV menu => SAMOZŘEJMĚ DO TOHO ROZŠÍŘENÉHO MENU (REV + DLOUHÉ PODRŽENÍ ENTER) JSEM MĚL MOŽNOST NASTAVOVAT I JINÉ KANÁLY.
Jinými slovy k dispozici BYLY VŠECHNY KANÁLY postupně očíslovány "CH3" , "CH4" , "CH5" atd.!

Využil jsem tedy toho, že u Modelu č.2 (MST) byly tyto kanály "odemčené" a překopíroval jsem celý model č. 2 (MST) na místo modelu č.1 (Axial). Když jsem toto udělal, najednou se i u modelu č. 1 (Axial) "odemkly" ostatní kanály (4,5,6 atd.)

Pořád nevím, kde jsem původně udělal chybu (pokud jsem nějakou udělal), že mi to nenabídlo hned od začátku u modelu č.1 (Axial) všechny kanály :-(

Zpět na „RC vybavení, elektronika, baterie“