Uživatelský avatar
Grizzly
Uživatel
Příspěvky: 449
Registrován: 24.12.2008 0:00
Bydliště: Praha 10 Vršovice

pro ASTALA :
Postup opracování PSH mám takový:: rovné plochy řežu podle pravítka,nebo střihám nůžkama na plech,zaoblené řezy dělám lupenkovou pilkou,nahrubo brousím smirkem 200 až 400,hrubé tmelení používám automobilový tmel a na jemný finiš šedivý tmel od Tamky.Příprava pod lak::do vody naleju jar na nádobí a v této vodě vybrousím díly smirkem 600,pak opláchnu pod sprchou čistou vodou a utřu do sucha.Jako základ stříkám základovkou od Tamky,potom přestříknu plničem,pod vodou přebrousím smirkem 1200 až 1500,no a potom finální lak,snad jsi to pochopil.
Griessl Karel
Rc Trial = Mouchod, Liaz 111, Avia Future, Praga V3S
RC Crawler = Axial,Bully
RC exp. = Toyota-truggy a další ve stavbě
RC Dakar = Tatra Jamal
Uživatelský avatar
rotruck
Častý přispěvatel
Příspěvky: 899
Registrován: 25.05.2009 0:00
Bydliště: MORAVA

Pravda , nechme dohadování modelářům z jiných oborů a vraťme se k PSH kterému patří téma.
Řezání a opracování PSH úplně stejně jako Grizzly, jen k místo nůžek na plech používám klasické. Otřepy a hrany srážím tupou nože nebo brouskem. Ubírání hrubým smirkem , tmelení a broušení stejné,
pak stříkací kit a broušení pod vodou nebo i nasucho, ale pak plnič.
RCTR - RC Truck Rally- Dakarky LIAZka a KAMAZel
Uživatelský avatar
Astala
Uživatel
Příspěvky: 217
Registrován: 01.12.2011 0:00
Bydliště: Cheb
Kontaktovat uživatele: WWW

Ok diky kluci za rady, o pripravu pod lak vim co a jak, mam s kamaradem lakovnu :lol: ale slo mi spis o to jak prave ubousite hrany na hrubo atd.. Myslim jako jsou prolisy mezery mezi dverma atd... Doufam ze na vas nemam hloupi otazky ale delam s tim poprve
Uživatelský avatar
Pedro
Píšu hodně
Příspěvky: 1099
Registrován: 11.01.2009 0:00
Bydliště: Praha - Žižkov
Kontaktovat uživatele: WWW

Mezery mezi dveřma - někdo je dělal rydlem nebo další možnost je vrstvením materiálu.
Základní stavbu uděláš např z 1,5(celý bok auta) a na to dáváš 0,5 (nebo jinou tloušťku) a dle potřeby vynecháváš "mezírky" na dveřní spáru apod.
Zní to blbě, ale snad je to pochopitelný.

Projeď vlákna ve Scale projektech, kde se staví kastle od základu. Na fotkách to většinou uvidíš a pochopíš hned
CC-01 Pajero - Dsys 56,Nowak 55T,TowerPro MG995
SCX-10 Forďák obytňák, Dsys 46, 35T, TowerPro MG996
2.4 Ghz
Uživatelský avatar
Astala
Uživatel
Příspěvky: 217
Registrován: 01.12.2011 0:00
Bydliště: Cheb
Kontaktovat uživatele: WWW

jj tak sem to taky pochopil a chapu to i ztveho popsani diky, ale jde mi o to kdyz delam mezery vrstvenim materialu, tak jestli rovnou zabrousite hranky a udelate hned na cisto, nez to prilepite. Jelikoz ta 0,5 je celkem tenoucka, ale kdyz ji uriznu tak ta hrana se mi moc nelibi, takze jsem je lehce zbrous pred nalepenim. Tak se jen ptam jestli to tak delam spravne.

Zalozim si nove vlakno ve skale at to tady nezaplacavam, radama co do tohoto vlakna nepatri. Ale moc si vazim vasich rad a odpovedi, diky kluci :lol:
Uživatelský avatar
Pedro
Píšu hodně
Příspěvky: 1099
Registrován: 11.01.2009 0:00
Bydliště: Praha - Žižkov
Kontaktovat uživatele: WWW

Já hranu po uříznutí hned začistím a lepím jako by "na čisto"
CC-01 Pajero - Dsys 56,Nowak 55T,TowerPro MG995
SCX-10 Forďák obytňák, Dsys 46, 35T, TowerPro MG996
2.4 Ghz
Uživatelský avatar
Astala
Uživatel
Příspěvky: 217
Registrován: 01.12.2011 0:00
Bydliště: Cheb
Kontaktovat uživatele: WWW

no a zacistujes to smirglem brousenim, nebo neejak jinak?
Uživatelský avatar
Pedro
Píšu hodně
Příspěvky: 1099
Registrován: 11.01.2009 0:00
Bydliště: Praha - Žižkov
Kontaktovat uživatele: WWW

Porcuju to skalpelem (odlamovákem). Když to řízneš tak kraje řezu se "vytlačí" nahoru. Ten vytlačený kus (hranu řezu) většinou opatrně naplocho odříznu nožem. Musí se s citem jinak zajedeš do "masa". A takle s tím pracuju dál. Případní další začisťování většinou až pak na modelu.
Je-li to nějaký detail který už nebude možno na modelu dočistit, tak samozřejmě šmirgl, pilník atd. a sjet to úplně načisto
CC-01 Pajero - Dsys 56,Nowak 55T,TowerPro MG995
SCX-10 Forďák obytňák, Dsys 46, 35T, TowerPro MG996
2.4 Ghz
Uživatelský avatar
Astala
Uživatel
Příspěvky: 217
Registrován: 01.12.2011 0:00
Bydliště: Cheb
Kontaktovat uživatele: WWW

Aha no to sem potreboval vedet :lol: diky za radu jdu to hned zkusit :lol: :wink:
Uživatelský avatar
UFO
Častý přispěvatel
Příspěvky: 823
Registrován: 29.09.2010 0:00
Bydliště: Praha 2, podskalí
Kontaktovat uživatele: WWW

Ty vytlačený okraje PSH při řezání odlamovákem srážím normálně druhou stranou čepele, kterou mám také nabroušenou, je to pak bez rizika zaříznutí "do masa" jak psal pedro... Osobně jsem spáry dveří apod. vyrýval, ale dělat hranatou kastli tak 100% vrstvím.
Pajero
ÚŽAS

,,Hledáš-li šikovnou ruku, najdeš ji u svýho ramene..."
Uživatelský avatar
Baterfly
Nově příchozí
Příspěvky: 92
Registrován: 04.12.2009 0:00
Bydliště: Praha 6 - Řepy
Kontaktovat uživatele: WWW

Hoblík používám Narex http://proe.cz/narexby2/index.php?c=narexby_2643 koupíš v každém modelářství nebo v lepším železářství. Rovnám s ním hrany, hobluji úkosy a plno dalších věcí. Na řezání a srážení hran používám kovový skalpel K1 z modelářství. Olfa se neosvědčila, tři jsem už zlomil. Na papír super ale na psh to nestačí. Dost dílů řežu o chlup větších a po slepení to lícuji hoblíkem. S hranama se nemá cenu moc mazlit, jen to strhnu a nebo zaoblím a pak to doladím až při celkovým broušení. Dost detailů vezme za svý při aplikaci barev a tmelů a následným přebroušení.
Tady na této kabině se většina věcí hlavně hoblovalo hoblíkem.
https://picasaweb.google.com/1178134458 ... 9441/Tatra
Uživatelský avatar
Astala
Uživatel
Příspěvky: 217
Registrován: 01.12.2011 0:00
Bydliště: Cheb
Kontaktovat uživatele: WWW

Super diky za tip, uz jsem ho i sehnal v zelezarstvi, kdyz se sppravne nastavi tak to jde super :lol:
Uživatelský avatar
Dave
Píšu hodně
Příspěvky: 1468
Registrován: 12.10.2010 0:00
Bydliště: Kousek od Brna

Skalpely za mě excel, maj to snad všude a čepelí je na to taky spousta 8) Ale já osobně skalpel beru na max 1mm psh. Tlustší už osobně radši řežu zlamovacím nožem od stanley
Uživatelský avatar
Astala
Uživatel
Příspěvky: 217
Registrován: 01.12.2011 0:00
Bydliště: Cheb
Kontaktovat uživatele: WWW

ja pouzivam odlamova stenley tend drazsi kovovej za 150,- s origo nozikama asi za 120,- a reze luxusne :lol: Dneska jsem trochu pokrocil na bokach diky vasim radam kluci mam z toho radost. Jeste jednou diky :wink: V noci udelam ten topic ve scale projektech a dam tam i fotky. :twisted:
Uživatelský avatar
Astala
Uživatel
Příspěvky: 217
Registrován: 01.12.2011 0:00
Bydliště: Cheb
Kontaktovat uživatele: WWW

Jeste jeden dotaz k PSH kluci. To co prodavaji tady http://www.stromprop.cz/eshop-k135-23-p ... ez-potisku je taky 100% PSH nebo nejaky jiny typ plas. ceduli? Ptam se jelikoz delam obcas nejake reklamni cedule a vim ze tehle plastu je strasny hafo plastu sam mam doma nekolik druhu, a PSH co jsem objednal z Rempa je opravdu jinaci nez nekolik druhu plastu z ceduli co mam doma. Sice na pohled vypadaji stejne(bilej plast) ale na tvrdost a povrchovou upravu jsou jine. Diky za info :wink:

Zpět na „Dílna a nářadí“