Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Dakar 2012 - 2016

Tyyy jo, uz onehda co jezdil s C2 S1600 doma po mistraku.. Pak s tim vyhral nejakou tovarni soutez na testovani wrc a od ty doby jezdi ve velkym svete, dycky pusobil jako skromnej kluk co je k tomu sikovnej...


Mimichodem zajimavy je, kolik v CR pribylo milionaru (navic s vyhranenym zajmem, tech, co hrajou jen golf, je 100x vic)... To jen tak ze zajimavosti, bez zavisti, co voe, jel bych hned taky, ale ze je jich na dakaru letos fakt hodne. A to je dalsich x lidi v tymech a dalsich x lidi jako cumilu....
Uživatelský avatar
Max
Píšu hodně
Příspěvky: 1444
Registrován: 16.10.2011 0:00

Re: Dakar 2012 - 2016

Předem se omlouvám kolegové za OT v tomto vašem tematu.

Serfuji na netu a i zde na fóru atd.a začínám se v tom Dakaru ztrácet co mě vyhledavače nadhazují jedno přes druhé..

Hledám informace o použitých vozech na Dakaru.
Jde mi o to jaký soutěžní tým co použil za auto - výrobce,model,tip,výkon atd.
Je někde něco kam se mrknout?? je to možné najit i ve starších ročnících Dakaru??
Díky.H.
Max_bojovník silnic.

CC-01- verze 8x8. :OK:
Uživatelský avatar
rotruck
Častý přispěvatel
Příspěvky: 899
Registrován: 25.05.2009 0:00
Bydliště: MORAVA

Re: Dakar 2012 - 2016

Zde máš "novej" Dakar - stačí rozklikat kdo tě zajímá .........
http://www.dakar.com/dakar/2016/us/ride ... html#ancre

starej poctivej Dakar z Afriky pak třeba na Dakar dantan
RCTR - RC Truck Rally- Dakarky LIAZka a KAMAZel
Uživatelský avatar
Max
Píšu hodně
Příspěvky: 1444
Registrován: 16.10.2011 0:00

Re: Dakar 2012 - 2016

Díky za odkaz.

Snad tam budou i starší ročníky závodu.
Max_bojovník silnic.

CC-01- verze 8x8. :OK:
Uživatelský avatar
zidon155
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2389
Registrován: 28.12.2008 0:00
Bydliště: Pelhřimov

Re: Dakar 2012 - 2016

Tak super!
2. etapa - Kolomy 4. a Loprais6. misto! ;)

Tady pekny onboardy z MANu - docela se zapotili :-D
[youtube]TO1Kyb1ir5o[/youtube]

Byl tam pekny blativy usek, ve kterym melo dost jezdu potize .. :CIAO:
[youtube]qjNWrkmniXs[/youtube]
CC-01 UNIMOG ;-)
EX: CC-01 Suzuki Samurai Long :-)
http://zidon155.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
zidon155
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2389
Registrován: 28.12.2008 0:00
Bydliště: Pelhřimov

Re: Dakar 2012 - 2016

:tleskam:

[youtube]yRubUDN4KaI[/youtube]
CC-01 UNIMOG ;-)
EX: CC-01 Suzuki Samurai Long :-)
http://zidon155.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Max
Píšu hodně
Příspěvky: 1444
Registrován: 16.10.2011 0:00

Re: Dakar 2012 - 2016 - Předčasný konec!

Předčasný konec! Bylo mi řečeno, že jsem vyřazen, ohlásil Loprais z Dakaru

Dnes 19:43 - Uyuni (Bolívie)

Neodstartoval, na Dakaru končí. Aleš Loprais neodjel ve stanovený čas do 5. etapy a jeho další účinkování v Rallye Dakar je uzavřené. V závěru 4. etapy měl technické potíže, které nepřekonal. „Servis už byl v Bolívii, tudíž se cesta za naším soutěžním kamiónem protáhla. Navíc déle, než se předpokládalo, trvala i samotná oprava. Bylo jasné, že nestihneme časový limit. Volal jsem proto do Paříže organizátorům, jestli mám pokračovat, nebo se vracet. Bylo mi řečeno, že jsem ze soutěže vyřazen," hlásil přímo z trati Loprais.

Zdroj.

http://www.sport.cz/moto/rallye/clanek/ ... tml#hp-sez
Max_bojovník silnic.

CC-01- verze 8x8. :OK:
martan2002
Častý přispěvatel
Příspěvky: 532
Registrován: 12.02.2014 15:04
Bydliště: Horní Počernice-Praha 20

Re: Dakar 2012 - 2016

To je to že jede s ivecom kdyby jel s tatrou....
Kolomný jede s tatrou a kde je no ? V cíli 7.celkově.
Tak tatře držim palce. :HOPS:
Martin Březina 17.y.o
Jeep jk truggy - C2 class
#sockacétrojka - C3 class
Bmw e36 m43b18>m50b25. 1:1
Budu kupovat gaze 69 1:1
Nejdůležitější je výkóóóón !!!!
http://martan2002.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
rotruck
Častý přispěvatel
Příspěvky: 899
Registrován: 25.05.2009 0:00
Bydliště: MORAVA

Re: Dakar 2012 - 2016

To jsou ale pitomý kecy ........... DeRoy už pár let jezdí Iveco beze změny a taky mu to bylo minule prd platny - prostě se mu vysypal dif ...... jóó kdyby bejval jel s Tatrou .......
RCTR - RC Truck Rally- Dakarky LIAZka a KAMAZel
Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: Dakar 2012 - 2016

Škoda, těšil jsem se, až do toho půjdou všichni naplno, to budou nejzajímavější etapy a souboje.
Jinak našim fandím "jednotně", ale u Lopraise už mám pocit, že poslední roky je trochu pechfógl a některé kroky působí navíc poněkud zmateně. Ať už s vlastním autem nebo střídání týmů. Letos šel to velkého týmu a vypadne vlastně na asistenci, v sezóně se daří, ale na Dakaru je to už několik let pořád takové nemastné neslané, resp. ten velký výsledek, který bychom mu přáli, nepřichází...
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Dakar 2012 - 2016

Ale oproti minulym letum se mi jevi Loprais lepe. Tolik nemachruje, nema plnou hubu kecu jako dycky mival - a jak saskuje tu s ivecem, onda s manem, to je jeho boj. Vsici co tam jsou (teda krom placeneho angazma v tovarnim tymu) jsou tam za svy prachy a kdyz vis, ze se muzes merit s nejlepsima, jen tomu chybi naka ta vomacka, nevidim nic spatnyho na tom ze se objevi za ramenem DeRoye. V tech 4000 metrech predved 15 hodinovej zadrhel, servis, nakonec to vsecko zmak a myslim, ze jim pri tom bylo kua ouvej. Blby je, ze kdyz on chtel zavodit, tak byli vsichni o den dal a v jinym state. Pechfogl. Ale fakt mi prijde, ze se alesek porovnal a vystupuje jako profik. :-D narozdil letos od mladyho Macika. Ten si hraje na velkyho podnikatele a velkyho pilota, celkem nechutne to prezentuje, neumi se moc vyjadrovat, mele sracky a nejradsi by mel nagelovanou palici. Letos ti mi covece nejak nevoni. Kde je ten mladej skromnej kluk co sbira cenne zkusenosti? Tohle je namachrovanej fraja
Uživatelský avatar
sWiNe
Veterán fóra
Příspěvky: 3873
Registrován: 11.09.2011 0:00
Bydliště: Krnov/Neratovice

Re: Dakar 2012 - 2016

No co říct, začátek pohodovej až zbytečně jednoduchej a druhá půlka celkem slušná nálož, kterou odnesly skoro všechny posádky. Motorkáři jsou rádi, že přežily a želízka v truck kategorii taky odsraly co mohly. Škoda Kolomcovy nehody, která mu kvůli hňápnutí do hromádky hlíny překazila bednu, která by tam řekl bych tak nějak i byla ... ale dojel se ctí. Valtr po takovém nijakém začátku zajel krásný výsledek, i když ho moc nemusím. Příští rok bude startovat vepředu a očividně by i TOP5 nemusela být tabu. Bylo krásně vidět, jak na těžké druhé půlce Tatry získávají a navigační schopnosti Pepíka Kaliny přišly velice vhod. Škoda taky Macíkových problémů, i ten do TOP10 bude v dalších letech významně promlouvat, pokud bude auto držet. Suma sumárum máme reálně 4 jezdce, kteří můžou jet bez problémů první desítku, ale technika je prostě zrádná a bohužel si nemůžeme dopřát takový servis a přehršel doprovodných vozů s preventivními výměnami důležitých dílů před každou etapou, jako holanďani a rusové. Překvapivě celkem pohořeli Kamazáci, furt jsem čekal, že koncem udeří a prakticky nic se nestalo, docela ta jejich nadvláda opadla, za to MANy diktovaly docela slušně.

No v autech mě ze začátku sundával Sebík, který vyhrával jednu za druhou, ale to bylo fakt vyloženě rallyové závodění, kde není třeba až tak moc těch dakarských zkušeností. Hned se ukázalo, že jak přišel pravý dakar, už nebyl tak na koni, ale mrzelo mě to. Těšil jsem se na velkolepou výhru hned při prvním dakaru, Peugeot bude asi držet slušnou nadvládu v dalších letech. Prokop taky mile překvapil a v druhé půlce taky Zapletal, ale mrzí mě, že mu nikdo nevěnoval žádnou pozornost, ani jednou jsem neviděl jeho auto nebo ksicht u mikrofonu. Na netovární tým parádní umístění. Hirvonen taky výborný výsledek na premiéru.

Tak zas za rok ... :-)
RC AST 2018 - C2/Offroad Jeep Cherokee XJ, C3/Pro-Modified Ford F-350

Moravské ex-ŘEDITEL a Mistr Moravy 2016

#RTR.CZ TEAM DRIVER
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Dakar 2012 - 2016

Skvelej Svitko. Narez. Ty motorkari obecne jsou magori. Jako Laia Sanz, jezdiva tu v Tanvaldu trial, dojela se zlomenou klicni kosti :-D masakr. Ja bych davno plakal a nikam nejel. Concalves, jak si rozbil drzku a hned se sebral a hyje.... To sou dovopravdicky magori a ject to na motorce je jeden z nejvetsich vykonu, co na svete muzes podat si myslim... :BYE:


Sebovi budu fandit i kdyby couval v i20 nascar. Ale je jasny ze neni mozny aby napoprvy vyhral dakar, i kdyz zkusenosti ma a zazemi a karu jak bejk taky. Jsem zvedav na dalsi roky, jaky auta se proti nim postavi?? Jsou minimalne dva tri roky napred s tema pezotama. Minik je este z bawa x3, to je stary... Pristi rok je pojedou i toyoty rekl bych...


A Macik klidne at do vysledku promlouva, ale proboha at nepromlouva na kameru. Tak obsahle mluvit o vecech na dve vety je neskutecnej vopruz, normalne jsem celou druhou pulku jeho kecy preskakoval. Jak byl este pak unavenej tak mlel este hur :-D


Kolomy se ukaze priste, nebylo kde predjizdet tak to takhle dopadlo...





Tesim se na priste. Je to neskutecna udalost a ja z toho dycky seru, kdyz vidim to vypeti, spolulraci v tymu a absolutnich vykonech jezdcu. Na Prokopovi bylo hodne videt, jak je to narocny.
Uživatelský avatar
Tom60105
Píšu hodně
Příspěvky: 1344
Registrován: 01.02.2010 0:00
Bydliště: Česke Budějovice
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Dakar 2012 - 2016

Joo motorkáři jsou největší páni..nejel bych to ani náhodou na motorce!! Auta Peugot masakr ten kočar se mně hrozně líbí..pecka Kamiony všechny ok i Mačík Míro se ti nelíbí páč je hezčí vid.. A Kolomy škoda měl na první 3 fleky..
Power Wagon Trial TRX 4 sport kit
Jeep Nukizer trx 4 sport kit
Axial scx24
Slash 2wd
Tekno 1/10 SCT410.3
LRP S10 Blast TC 2 Subaru Impreza
Traxxas Summit
Fendt 1050 Vario + Sklopka KRAMPE
http://tom60105.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Dakar 2012 - 2016

:-D tak takhle jsem nad tim nepremyslel.. :-D

Zpět na „FreeKec“