Uživatelský avatar
Pleskanec
Častý přispěvatel
Příspěvky: 521
Registrován: 24.10.2011 0:00
Bydliště: Praha 7-Holešovice, Jirny...Klánovický les

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

Já myslím, že už to nevyrábí. Tohle jsem si dělal na svém CC sám podle něj, ale stejně to zatáčelo málo. https://pleskanec.rajce.idnes.cz/CC-01_rizeni/. Nejlepší úprava řízení je podle Mraka, vyzkoušená a opravdu funkční. :OK:
CC-01 Mitsubishi Pajero 2,4 GHz Robitronic
Axial SCX10 Trail Honcho 2,4 GHZ Robitronic
MST CMX Mitsubishi Pajero 2,4 GHz Robitronic
OSHKOSH 8x8 truck
Absima CR3.4 SHERPA
Yany
Nově příchozí
Příspěvky: 54
Registrován: 20.09.2017 10:17

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

Zdravim.
Vypada to, ze jsem posledni kdo koupil CC a potrebuje rady :-) .
Potreboval bych prosim poradit s koupi noveho motoru. Jelikoz u nas napadl snih, vyrazili jsme s mrnousem radit. Po cca hodine jezdeni kudly co to dalo, kdy se kola zastavili jen kdyz bylo auto na strese, vypovedel motor sluzbu.
Otazka je, zda koupit ten samy motor co byl v setu, nebo vybrat jiny. V aute neni redukcni prevodovka a rad bych ho i trochu zpomalil.
Po nejakem hledani mi padl do oka tento

https://www.mz-racing.net/dyns1216-tazer-540-35t/
ale nenasel jsem rozmery
nebo

https://www.mz-racing.net/1144-hpi-satu ... #parametry

regulator je puvodni TBLE 02 S

Nebo mi doporucite jiny? Delsi motor by tam sice sel, ale musel bych opet upravit loze pro baterku.

Dekuju za odpoved.
CC-01 Pajero ; TRX4 sport
Uživatelský avatar
Pleskanec
Častý přispěvatel
Příspěvky: 521
Registrován: 24.10.2011 0:00
Bydliště: Praha 7-Holešovice, Jirny...Klánovický les

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

Než jsem dal do CC redukční převodovku, jezdil jsem s motorem řady 540 Axial 55T / 55 závitů /. Jestli chceš auto zpomalit bez přídavné převodovky, tak čím více závitů motoru, tím menší otáčky, tedy menší rychlost a větší síla v záběru. Oba motory z odkazu tam půjdou bez úprav, ale já bych šel do vícezavitových.
CC-01 Mitsubishi Pajero 2,4 GHz Robitronic
Axial SCX10 Trail Honcho 2,4 GHZ Robitronic
MST CMX Mitsubishi Pajero 2,4 GHz Robitronic
OSHKOSH 8x8 truck
Absima CR3.4 SHERPA
Yany
Nově příchozí
Příspěvky: 54
Registrován: 20.09.2017 10:17

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

Diky. A jak rychle to jezdilo s 55 T? Nechtel bych to zpomalit moc, to by me mladej nepochvalil :-). Rad jezdi kudlu. Pisou, ze s orig vecmi cca 40 km/h, ale nemeril jsem to. Nerad bych se dostal na rychlost ostrejsi chuze, jelikoz mladase bavi i behani za autem, tak aby ho nedobehl/nerozslapnul.
CC-01 Pajero ; TRX4 sport
Uživatelský avatar
Pleskanec
Častý přispěvatel
Příspěvky: 521
Registrován: 24.10.2011 0:00
Bydliště: Praha 7-Holešovice, Jirny...Klánovický les

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

S 55 to jede rychlejší chůzí, ale když chceš ještě rychleji, tak asi ten 35 závitů. Originální motor je tuším 27 závitů.
CC-01 Mitsubishi Pajero 2,4 GHz Robitronic
Axial SCX10 Trail Honcho 2,4 GHZ Robitronic
MST CMX Mitsubishi Pajero 2,4 GHz Robitronic
OSHKOSH 8x8 truck
Absima CR3.4 SHERPA
Yany
Nově příchozí
Příspěvky: 54
Registrován: 20.09.2017 10:17

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

Ok, diky za radu. Koupim 35 T.
CC-01 Pajero ; TRX4 sport
Yany
Nově příchozí
Příspěvky: 54
Registrován: 20.09.2017 10:17

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

Zdravim.
Cetl jsem tady na foru, ze kvuli necistotam balite motory do silonky. Neseskvari se? Motor mi prijde vcelku dost horky, i kdyz na nem mam pasivni chladic. Problem nastal o vikendu, kdy se do motoru nejspis dostal nejaky bordel a uloupl uvnitr motoru plastovou vrtulku, takze dalsi motor ko. Nebo dalsi pricina muze byt prehrati a ukapnuti vrtule. Kdyz jsem ho zachladil vodou, dalo by se tim, co vytekalo spodem zalit kafe.
Motor jsem s trouchou koncentrovaneho nasili rozebral, ale bohuzel z neho vypadl jeste nejaky krouzek, ktery po dopadu na zem samozrejme okamzite praskl. Myslim, ze tu vrtulku bych tam zpet uz stejne nedal, je dost ponicena. Auto, i pres nezdrave zvuky proste muselo dojet zpatky, prece ho neponesu :-)
Nemusim se tedy bat, ze se silonka napece na motor? Nerad bych oddelal dalsi. Uz ted me drahe polovicce cuka oko pri vete, ze musim zas neco koupit. :-)
CC-01 Pajero ; TRX4 sport
Yany
Nově příchozí
Příspěvky: 54
Registrován: 20.09.2017 10:17

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

Zdravim. Nemate nejaky recept na vule v zadni naprave? Presneji receno na vstupni hrideli. Je jedno, jestli tam dam kulickove lozisko, nebo origo plastove, vzdy se tam udelaji i po relativne kratke dobe obrovska vule. Premyslel jsem o vytisknuti kloboucku, kde by bylo gufero a branilo bordelu, aby se dostal k lozisku. Hridelky jsem si uz vyrabel dve, vzdy se pod tim loziskem vydre a vznikne zminena vule. Rizeni jsem uz prekuchal a silonka zatím taky drzi.
CC-01 Pajero ; TRX4 sport
Yany
Nově příchozí
Příspěvky: 54
Registrován: 20.09.2017 10:17

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

Nikdo nema zadnou zkusenost? Popripade jde tam bez vetsich zasahu dat jina naprava? Uz je zas kompletne ocesana hruska...

Meli jste pravdu. Kdyz clovek na cc neco dodela, vyvstane dalsi problem. Mame jeste trx sporta a krome preventivni vymeny serva se zatim nic nepokazilo.
CC-01 Pajero ; TRX4 sport
Uživatelský avatar
rotruck
Častý přispěvatel
Příspěvky: 899
Registrován: 25.05.2009 0:00
Bydliště: MORAVA

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

Projdi si temata kolenm uprav CCčka a někde tam najdeš vymezeni vule na pastorku a difu , myslim , že Slick , nebo i Jirka Pstružina to prodava jako sadu .......
RCTR - RC Truck Rally- Dakarky LIAZka a KAMAZel
Yany
Nově příchozí
Příspěvky: 54
Registrován: 20.09.2017 10:17

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

Temata jsem prochazel. I vule jsem vxmezoval, ale vzdy se vydre hridelka nebo lozisko, at kulickovy nebo kluzny a dopadne to zmydlenou hruskou. Auto mam rok a loziska jsem delal snad 4x a ted znovu i hruska. Najezdime vcelku dost,nekdy i 8 hod tydne. Na trialu to tolik casu asi nebude. Proto zkousim jestli nekdo nema trvalejsi reseni.
CC-01 Pajero ; TRX4 sport
Uživatelský avatar
PAVIK
Nově příchozí
Příspěvky: 44
Registrován: 24.11.2018 23:02
Bydliště: Strakonice

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

Ahoj, kde koupit kvalitní přední poloosy na CC? Někdo tu psal, že jezdil "nezničitelné" CVD poloosy origo Tamiya, ale nějak se jich nemůžu dopátrat. Díky
Mitsubishi Pajero - CC01
Uživatelský avatar
Pleskanec
Častý přispěvatel
Příspěvky: 521
Registrován: 24.10.2011 0:00
Bydliště: Praha 7-Holešovice, Jirny...Klánovický les

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

Jezdím už dva roky s těmito https://www.mz-racing.net/54608-univerz ... -44mm-2ks/ a zatím žádný problém.
CC-01 Mitsubishi Pajero 2,4 GHz Robitronic
Axial SCX10 Trail Honcho 2,4 GHZ Robitronic
MST CMX Mitsubishi Pajero 2,4 GHz Robitronic
OSHKOSH 8x8 truck
Absima CR3.4 SHERPA
Uživatelský avatar
PAVIK
Nově příchozí
Příspěvky: 44
Registrován: 24.11.2018 23:02
Bydliště: Strakonice

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

Super, to jsem potřeboval. Díky
Mitsubishi Pajero - CC01
Uživatelský avatar
lachim369
Nově příchozí
Příspěvky: 47
Registrován: 29.03.2018 11:08
Bydliště: Nitra

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

Viete mi poradit kde by sa dali kupit nejake diely na karoseriu na Pajero (3d) a ake gumy a disky odporucate?

dakujem
CC-01 Mitsubishi Pajero 1
CC-01 Mitsubishi Pajero 2
CC-01 Mitsubishi Pajero 3
MST CMX Mitsubishi Pajero wagon 2
MST CMX Mitsubishi Pajero wagon 2 facelift
RC4WD Defender D110 Camel Trophy

Zpět na „CC-01“