Uživatelský avatar
rotruck
Častý přispěvatel
Příspěvky: 899
Registrován: 25.05.2009 0:00
Bydliště: MORAVA

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

RCTR - RC Truck Rally- Dakarky LIAZka a KAMAZel
Uživatelský avatar
valajda
Nově příchozí
Příspěvky: 9
Registrován: 08.05.2019 21:08

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

Zdravím, koupil jsem zánovní (jen poskládané) CCčko. Jelikož jsem v autech nový, potřeboval bych trochu poradit co a jak, abych se vyhnul problémům. :-[

Mazání
Našel jsem tento příspěvek
rotruck píše: 24.10.2016 9:15 Já jsem přijal názor zkušených Rally jezdců a na TL-ku jsem plastová kola nikdy nemazal , aby se na mazivo zbytečně nechytal prach a písek pokud by se tam dostal. Žádný problém z nemazání jsem nikdy nezaregistroval. Jestli je na TL použitý plast stejný jako na CC-čku netuším . V současné době na novém autě používám suché teflonové mazivo.
Podvozek je osazený plast.ložisky, takže budu měnit za kuličková a při tom projdu vše. Teď to vypadá, že je mazivo všude dle návodu, můžete doporučit, kam nedávat nebo kam dávat něco jiného?

- převody u motoru
- diferenciály / zadní osa
- uložení psích kostí (tam se bordel asi bude chytat)

Případné odkazy na teflonové mazivo uvítám.

Vůle
Vůle v řízení a její odstranění je pospano ve fóru jasně.

Dále mě zarazila axiální vůle na osách předních kol. Možná přijdu na to, že u psích kostí chybí o-kroužky. Četl jsem, že někdo dává na obě strany. Nebo může být zádrhel jinde?!

A pak celá zadní náprava má drobnou axiální vůli. Možná je to dáno vůlí v setových kulových čepech. Nebo zase něco jiného? Když předělám na 4link, zmizí to?

Díky všem
Naposledy upravil(a) valajda dne 14.05.2019 12:02, celkem upraveno 1 x.
Tamiya CC-01 - Pajero Rally Sport
Uživatelský avatar
valajda
Nově příchozí
Příspěvky: 9
Registrován: 08.05.2019 21:08

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

...dvojitě odesláno...
Tamiya CC-01 - Pajero Rally Sport
Uživatelský avatar
PAVIK
Nově příchozí
Příspěvky: 44
Registrován: 24.11.2018 23:02
Bydliště: Strakonice

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

Ahoj, až uděláš nové uchycení zadní nápravy (4-link), bude to v pořádku. Záleží na použitých kloubcích, já tam mám MP jet a dobré. Mazání zase tak moc neřeším. Co je zavřené, tam vazelínu na převody, je dobré máznout i styčné plochy a po sešroubování vytlačené přebytky setřít - funguje to pak do jisté míry jako těsnění proti prachu a vodě. Na výstupy hřídelí pro kardan jsem osadil navíc gumové O kroužky, které k tomu domku nepustí po hřídelce bordel, to se zatím osvědčilo. Klouby poloos mažu sprejem na motocyklové řetězy a po každé delší jízdě to prostříknu čističem na řetězy a zase znovu máznu (kapalná část se odpaří a zůstává suchá, která skoro nelepí). Vazelínu do poloos nedávej, ta funguje jak lepidlo na nečistoty. Nejsem úplně příznivcem specializovaných mazacích prostředků na modely, přijde mi to jen jako přebal už existujících klasických mazadel a tahání peněz ze zákazníka.
Mitsubishi Pajero - CC01
Uživatelský avatar
valajda
Nově příchozí
Příspěvky: 9
Registrován: 08.05.2019 21:08

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

PAVIK píše: 14.05.2019 13:30 Ahoj, až uděláš nové uchycení zadní nápravy (4-link), bude to v pořádku. ... Nejsem úplně příznivcem specializovaných mazacích prostředků na modely, přijde mi to jen jako přebal už existujících klasických mazadel a tahání peněz ze zákazníka.
Díky, až přijde pomalejší motor a kloubky MP jet, pustím se do toho.

Ještě mě napadá :?:
- zajištění šroubů v plastu - jen dotáhnout
- v kovu - thread locker
Tamiya CC-01 - Pajero Rally Sport
Uživatelský avatar
PAVIK
Nově příchozí
Příspěvky: 44
Registrován: 24.11.2018 23:02
Bydliště: Strakonice

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

Nejsem tedy odborník na modely, ale z vlastní zkušenosti - nechceš tam zkusit redukční převodovku? Sice stojí nějaký peníz, ale já jsem s výsledkem moc spokojený. S převody od Mraka to jede takovou trošku rychlejší chůzí, ale síly to má na rozdávání a ta citlivost ovládání a brzdění v kopcích je k nezaplacení. Jináč ještě k tomu mazání, do převodů jsem dal od Mogulu LV-2, což je vazelína, která odolává i vodě (používá se třeba v autech do alternátorů, vodních pump apod.). Dělám auta a motorky a řídím se selským rozumem - co je dobré tam, nemůže být špatné pro model (při vhodném výběru tuhosti a viskozity).
Mitsubishi Pajero - CC01
Uživatelský avatar
PAVIK
Nově příchozí
Příspěvky: 44
Registrován: 24.11.2018 23:02
Bydliště: Strakonice

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

Jo, šrouby v plastu, dokud není plast vymačkaný, nepotřebují jistit. U těch "jetých" dávám na závit šroubku středně pevnostní loctite na závity a hlavičku jsem pro sichr malinko zakápl vteřiňákem. Zatím to drží. U klukovo buginy jsem to řešil zatavením díry plastem, který zbyl po vyloupnutí některých dílů a novým vývrtem (bylo mi líto dávat nový díl jen kvůli tomu).
Mitsubishi Pajero - CC01
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1326
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

Kamarád má také CC-01 a i když tam dal motor s 80-ti závity, pořád to není ono a je to zbytečně rychlé a slabé. Redukční převodovka by tomu rozhodně pomohla ze všech možností nejvíc.
Uživatelský avatar
valajda
Nově příchozí
Příspěvky: 9
Registrován: 08.05.2019 21:08

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

Ložiska vyměněna zpředu až po kardan. Celkem snadná práce.

Výhod redukční převodovky jsem si vědom. Jen teď nevím, jestli synkovi bude rychlost chůze stačit... :lol:

valajda píše: 14.05.2019 11:58 Vůle
...
Dále mě zarazila axiální vůle na osách předních kol. Možná přijdu na to, že u psích kostí chybí o-kroužky. Četl jsem, že někdo dává na obě strany. Nebo může být zádrhel jinde?!
...
Příčinu vůle už jsem našel - je třeba vymezit mezeru mezi čepem pro hex a ložiskem u osy kola. O-kroužek tam mám jeden u osy. Mám dávat i druhý k diferenciálu :?:

Než se pustím do zadní osy, má smysl tam hned cpát vymezovací podložky nebo až časem :?:
http://www.mstechnology.cz/vymezovaci-p ... u-d121.htm
Tamiya CC-01 - Pajero Rally Sport
Uživatelský avatar
PAVIK
Nově příchozí
Příspěvky: 44
Registrován: 24.11.2018 23:02
Bydliště: Strakonice

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

Na mém byly O-kroužky z obou stran. Vůle diferáku to vymezit chce. Kupoval jsem taky tu vymezovací vložku, když už jsem tam bral jiné věci. Jinak bych to řešil domácí výrobou nebo podložkami.

Je pravda, že rychlost s redukční převodovkou není na nějaké závodění, já to řešil tak, že mají kluci ještě levnou buginu na podvozku DF-02, kde je stříďák motor a lítá to jak prase. S tím se vyblbnou a pak jim CC stačí v přírodě...
Mitsubishi Pajero - CC01
Uživatelský avatar
valajda
Nově příchozí
Příspěvky: 9
Registrován: 08.05.2019 21:08

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

Tak už máme první poruchu. Vylomil se šroub od táhla řízení z Uprightu.Asi v důsledku vypadlé psí kostí a zablokovaného kola. :-(

- takže nový upright

Když už budu objednávat:
- vyměnit poloosu za tu uzavřenou z jedné strany?
Např
https://www.mz-racing.net/scc245-cc-01- ... shaft-2ks/
Nebo jak jinak zamezit vypadávání poloosy? Mám zatím původní systém řízení s trochu uvolněnými dorazy pro větší rejd.

- nějaký tip na další náhradní díl pro strýčka příhodu? :wink:
Naposledy upravil(a) valajda dne 28.07.2019 22:29, celkem upraveno 1 x.
Tamiya CC-01 - Pajero Rally Sport
Yany
Nově příchozí
Příspěvky: 54
Registrován: 20.09.2017 10:17

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

Cau.
Vypadavani poloos zamezis gumovym o kroužekem z kazde strany poloosy. Jezdim to tak uz druhym rokem a nikdy nevypadla. S jinými nemám zkušenost.
CC-01 Pajero ; TRX4 sport
Uživatelský avatar
valajda
Nově příchozí
Příspěvky: 9
Registrován: 08.05.2019 21:08

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

Předělávám řízení ala Mrak, koupil jsem větší měkčí pneu a k tomu beadlock disky z 3D tiskárny.

Redukční převodovka není moc k sehnání, na ebay HPI nebo u rcmodelex MEX-G-BOX
http://www.rcmodelex.com/www-rcmodelex- ... tion#anch1

Můžu jít do té MEXky :?:
Tamiya CC-01 - Pajero Rally Sport
Uživatelský avatar
PAVIK
Nově příchozí
Příspěvky: 44
Registrován: 24.11.2018 23:02
Bydliště: Strakonice

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

Když jsem auto předělával, taky jsem váhal a nakonec objednal HPI. Dnes už bych šel do té kopie Mex. Prý drží, jen byly občas hlučnější...
Mitsubishi Pajero - CC01
Uživatelský avatar
valajda
Nově příchozí
Příspěvky: 9
Registrován: 08.05.2019 21:08

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

Tak jsem konečně dodělal úpravu řízení se servem vpředu. Při té příležitosti jsem rozebral a vyčistil a znovu namazal převody. Před posledním rozebráním se mi zdálo, že je převodovka moc hlučná. Bohužel ani po opětovnému složení to nevymizelo - klapání. Myslel jsem, že je to kardan,ale i po odpojení to tam je. Takže v přední části
https://youtu.be/RqZqe4yH_Js

Kolo mezi diferenciálem a kuželem mám vymezené axiálně podložkou, na žádném kole nebylo vidět opotřebení.

Netušíte? :?:

EDIT:
Málo namazáno?
Kuba93 píše: 20.04.2013 10:45 Heled, jak jsou na tom prevody s vazelinou ? Me to taky zni desne hlucne, skoro jak diesel, jako popoisuje, pokud to nemam namazany.. Pak sem vse poradne napatlal vazelinou, jak loziska, tak prevody, velkou vrstvu sem daval a jde to lehko a potichu, jako novy..
Nebo těsné vymezení vůle?
mrak03 píše: 19.04.2013 18:51 ...vono tam je moc dílů který to můžou dělat jako třeba úhlovej převod,jestly si ho vypodložil moc na fest
Tamiya CC-01 - Pajero Rally Sport

Zpět na „CC-01“