Uživatelský avatar
Max
Píšu hodně
Příspěvky: 1444
Registrován: 16.10.2011 0:00

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

Mě to přijde normální. Rezonuje podvozek jako celek s deskou stolu takto otočený na stole.
Já mám v autě dvě totožné převodovky a v dobrém stavu a když se točí obě současně tak je slyšet úplně stejně.
Zkusit auto roztočit ale držet to celé v ruce a nemít to položené na stole. Děj pak vědět.
Max_bojovník silnic.

CC-01- verze 8x8. :OK:
Uživatelský avatar
valajda
Nově příchozí
Příspěvky: 9
Registrován: 08.05.2019 21:08

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

Měl jsem auto v ruce i za jízdy na podlaze. Nejde mi o celkovou hlučnost, ale o klapání v pozadí, není to tak dobře slyšet. Jak už někdo přirovnával k diesel motoru. Zkusím ty dvě rady, které jsem si vytáhl z historie, a uvidíme,jestli to bude lepší.
Tamiya CC-01 - Pajero Rally Sport
Uživatelský avatar
Max
Píšu hodně
Příspěvky: 1444
Registrován: 16.10.2011 0:00

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

:-p asi tuším co píšeš. Obdobu hluku jsem měl u modelu co jsem zde koupil v marketu a tam to mělo předchozím majitelem změněná střeva ( vnitřní plast.kola převodovky) za nová.
Dělá to převod z hlavního kola na druhé. Nemám to vyfocene, je to ten převod od 90 stupňů. Zuby tam v jednom místě seknou a pak je zbytek otáčky volný bez hluku. Já to zjistil náhodou při povolení jednoho šroubů na vrchním dekliku a protočení poloosy.
Jak je deklik volnější tak to nedělá, jak ho dotahnu nafest tak to začne dělat. Dal jsem nový deklik a nedělalo to. Takže předpoklád je dosednuti dekliku na další části vnitřku převodovky.
Max_bojovník silnic.

CC-01- verze 8x8. :OK:
Uživatelský avatar
valajda
Nově příchozí
Příspěvky: 9
Registrován: 08.05.2019 21:08

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

Tak jsem postupně povolil jednotlivé šroubky držící víko... a klapání vymizelo při povolení šroubku nad rozvodem na kardan. :FINE:

Chvíli jsem jezdil a zkusil znovu dotáhnout... a už to neklape... Asi se promazaly kola, vše si sedlo... kdo ví?

Díky za rady :tleskam:, jdu dělat světýlka. 8)
Tamiya CC-01 - Pajero Rally Sport
Uživatelský avatar
Max
Píšu hodně
Příspěvky: 1444
Registrován: 16.10.2011 0:00

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

Tak to jsem rád, že se ti stavba daří. :OK:
Max_bojovník silnic.

CC-01- verze 8x8. :OK:
Yany
Nově příchozí
Příspěvky: 54
Registrován: 20.09.2017 10:17

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

Zdravim. Potreboval bych poradit s diskama. Nikde nemuzu najit rozmery orig disku, abych to mohl porovnat. Chtel bych 1.55 beadlocky, ale tapu v rozmerech. Objednal jsem 1.9, kde bylo psano na cc, ale pri nasazeni byly kola o "metr" venku z blatniku. Hledal jsem rozmery orig disku, ale marne. Poradi nekdo, jaky rozmer hledat? Popripade odkaz?
Diky
CC-01 Pajero ; TRX4 sport
Uživatelský avatar
Libor66
Častý přispěvatel
Příspěvky: 596
Registrován: 29.10.2009 0:00
Bydliště: Plzeň

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

Ahoj, záleží na offsetu, ten určuje kolik kouká kolo ven. Ty 1.55 jsou v pohodě. https://libor66.rajce.idnes.cz/26.4._Ma ... /760648684
Tohle je cc čko na 1.55. Mám jedny disky v zásobě pokud je sháníš.
Dycky Jeep
axial
Rajče
Yany
Nově příchozí
Příspěvky: 54
Registrován: 20.09.2017 10:17

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

Diky Libore. Prave ten offset mi delal starosti a nejak jsem se nemohl domerit. Kolik by byla cena?
CC-01 Pajero ; TRX4 sport
Uživatelský avatar
Libor66
Častý přispěvatel
Příspěvky: 596
Registrován: 29.10.2009 0:00
Bydliště: Plzeň

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

Máš SZ.
Dycky Jeep
axial
Rajče

Zpět na „CC-01“