Uživatelský avatar
Joseph_Breaker
Uživatel
Příspěvky: 159
Registrován: 30.05.2011 0:00
Bydliště: Severní Morava

stříbrné SCX10 Honcho RTR

Tak jsem si koupil novou srandu, a tou je jedna z novinek od Axialu. Ještě jsem ho tu nepostřehl tak ho sem dávám abych ukázal v čem je ta novinka nová... Je to moje první SCXko doted' jsem měl zkušenost jen s CC-01 takže se zatím sezanmuji s vlastnostma tohoto supr podvozku. Nejviditelnější změnou je obutí.... Pneu je krásně měkké, vzorek je dobrý a i v zasněženém terénu fungují dobře a se závažím v kolech to bude to pravé ořechové :D JENŽÉÉÉ ! háček je v tom že jsou nalepený na disku. Nezbývá než odlepit vložit závaží a zase nalepit :-( Další změnou jsou kardany, které jsou plastové s kovovými klouby a tváří se že něco vydrží :D tak uvidíme, Dále kryt Spuru který se tu už řešil. Ložiska jsou vybavena nikoliv kovovým zakrytováním, ale gumovým, které se lépe osvědčilo v prašném prostředí, což je taky dobrá změna :tleskam: Výstupní hřídele z převodovky jsou z kovu a né z hliníku jako tomu bývalo doted'. A kardany jsou k ní přichyceny červíkem tzv. skrz hřídel. Regulátor AE-2 je sice velký ( asi jako krabička s přijmačem) je vybaven vypínačem, a je nastaven z výroby na Li-Polky. Při prvním zmáčknutí spátečky to brzdí, a při druhém zmáčknutí to couvá. Nevýhodou snad je že vše je v plastu, Linky, Kloubky, řízení... už nevím co napsat, zatím jsem to pořádně nerozkuchal dokud vše funguje jak má... tak jsem zvědav co ješt oběvím :d nemám v plánu žádný tunění, líbí se mi to tak jak to je. A musím pochválit Soudruh Designéra z USA Protože zvolená barevná kombinace se mi vážně moc zamlouvá :oops: a neplánuji kupovat nějakou jinou PET flašku od Pro-Line. Obrázek Obrázek zbytek foto v protlaku http://josephbreaker.rajce.idnes.cz/SCX ... ONCHO_RTR/ Pardón za velký foto :roll:
Pes který štěká...
...je nedovařený.
Uživatelský avatar
Tom60105
Píšu hodně
Příspěvky: 1344
Registrován: 01.02.2010 0:00
Bydliště: Česke Budějovice
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: stříbrné SCX10 Honcho RTR

Super.. Tak preji at vse maka jak ma.. tez ho chci ..zatim setrim, ale snad v dubnu bude..Tak ho proveruj at vim co kupuji...jen jsem nevedel ze kola jsou nalepena(skoda)..ale vse se nejak udela.. Parada :tleskam:
Power Wagon Trial TRX 4 sport kit
Jeep Nukizer trx 4 sport kit
Axial scx24
Slash 2wd
Tekno 1/10 SCT410.3
LRP S10 Blast TC 2 Subaru Impreza
Traxxas Summit
Fendt 1050 Vario + Sklopka KRAMPE
http://tom60105.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
sWiNe
Veterán fóra
Příspěvky: 3873
Registrován: 11.09.2011 0:00
Bydliště: Krnov/Neratovice

No ničeho se neboj, todle je prověřený dávno.

A s tím tunigem to stejně vypukne tak jak tak. První dva dny se do toho ještě kuchat nesmí, protože je to nový, ale tak za dva týdny už hádám vypukne první rozborka :lol: Gumy půjdou dolů tak jak tak, to je prostě potřeba. A pak to začne - tady to trošku vyztužím, tady to trochu zpevníme, no tady bysme mohli udělat malý držáček, tady se to trošku provrtá, tady uděláme malinkou zahrádku .... a je vymalováno :tleskam:
RC AST 2018 - C2/Offroad Jeep Cherokee XJ, C3/Pro-Modified Ford F-350

Moravské ex-ŘEDITEL a Mistr Moravy 2016

#RTR.CZ TEAM DRIVER
Uživatelský avatar
Joseph_Breaker
Uživatel
Příspěvky: 159
Registrován: 30.05.2011 0:00
Bydliště: Severní Morava

Taky jsem na nej dlouho setril, a myslim ze za ty prachy bomba, kdyz si vemes jaky je to pokrok oproti starymu honchu.... jo a zahrádka tehle kastli moc nesluší.... navíc naco ti bude zahrádka na trialové kastli, ještě jsem si nevšiml že by na trialu v mohelnici vozili zahrádku na osmikolkách...
Pes který štěká...
...je nedovařený.
Uživatelský avatar
sWiNe
Veterán fóra
Příspěvky: 3873
Registrován: 11.09.2011 0:00
Bydliště: Krnov/Neratovice

No já vím že nesluší, říkám tak obrazně, že k nějakému kuchání stejně dojde :lol: A na pajero se dělaly zahrádky dvě a taky to byl trialový speciál :mrgreen:
RC AST 2018 - C2/Offroad Jeep Cherokee XJ, C3/Pro-Modified Ford F-350

Moravské ex-ŘEDITEL a Mistr Moravy 2016

#RTR.CZ TEAM DRIVER
Uživatelský avatar
Astala
Uživatel
Příspěvky: 217
Registrován: 01.12.2011 0:00
Bydliště: Cheb
Kontaktovat uživatele: WWW

Gratuluji k novemu mazlikovi :tleskam: vypada hezky a tech prilepenejch gum je fakt skoda. Ale kdyz si prectu tvuj komentar vyhod a nevyhod tak mi to zas tak velikej pokrok neprijde kdyz mam na "starym" Honchu vetsinu v kovu co ty v plastu, nebo? Je jasny ze nejakej pokrok tam je, ale neco zase vosulili, takze si myslim ze to v celku vyjde na stejno.

Jeste dotaz ty kola jsou 2.2, ze? Je i 5 kolo na korbe 2.2? Myslim tim jestli je udelanej prolis v lexanu na kolo 2.2, oproti predchozi verzi kde je 1.9 flat iron. Diky.
Uživatelský avatar
Filip
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2135
Registrován: 26.02.2009 0:00
Bydliště: Havířov

Jsou 1,9 na 2,2 by to vypadalo trochu jinak.
-Axial - rám x-trail, el. Ezrun 35A, Ezrun 32T,
karoserie Homemade Cherokee.
-SCX Jeep JK = splašené trubky
-HPI - Blitz, 7,5T.
-Savage FLUX XL
-Firestorm
-LRP - S10 Blast Drift AMG
-Asso - SC10 4x4
Uživatelský avatar
Joseph_Breaker
Uživatel
Příspěvky: 159
Registrován: 30.05.2011 0:00
Bydliště: Severní Morava

kola jsou 1,9. a ten plast není zase tak na škodu, vem si třeba tyč řízení ta je z pružného plastu a když do něčeho narazíš zak se jen prohne a vrátí zpět, ale kdyby tam byla kovová tak něco musí zákonitě povolit, at' už těhlice nebo tisícihran na páce serva. Takže zase tak moc bych ten plast neodsuzoval. jo a to AS-2 servo má při 6V bezmála 10 kg, kovovou převodovku a je digital...
Pes který štěká...
...je nedovařený.
Uživatelský avatar
Lupino
Uživatel
Příspěvky: 109
Registrován: 06.11.2010 0:00
Bydliště: Česká Třebová

s tou kovovou tyčí ani nahodou, jezdím rok a nijak to nešetřím mam kovovou paku serva a nic nikde nepraska a ani nelame nedosaheš takove rychlosti aby si tomu dal pořadnou pecku ted jsem byl i 3x v tehle mrzech cca-15 takže plasty skřehly a nic tod muj nazor :o
Uživatelský avatar
Joseph_Breaker
Uživatel
Příspěvky: 159
Registrován: 30.05.2011 0:00
Bydliště: Severní Morava

To nám už se podařilo na dingu vojet tisícihran v páce serva. Proto si myslím ( můj názor) že to jakože tlumí :D
Pes který štěká...
...je nedovařený.
Uživatelský avatar
Astala
Uživatel
Příspěvky: 217
Registrován: 01.12.2011 0:00
Bydliště: Cheb
Kontaktovat uživatele: WWW

Tak to je jasny ze plast vic pruzi, ale jak pise Lupino tak s Honchem jedes krokem na to aby si neco zlomil, ja mam v ALU i komplet zataceni i paku serva a zatim zadnej problem. A co se tyce vlastnosti zataceni, tak je to o dost presnejsi a zda se mi ze to celkove lip funguje, k necemu ten tuning je :lol:
Uživatelský avatar
sWiNe
Veterán fóra
Příspěvky: 3873
Registrován: 11.09.2011 0:00
Bydliště: Krnov/Neratovice

No zas tak úplně krokem to furt nejezdí, třeba s tou 27kou to švihá už dobrým tempem. Dost na to, aby to při nějaké ráně už někde "povolilo"
RC AST 2018 - C2/Offroad Jeep Cherokee XJ, C3/Pro-Modified Ford F-350

Moravské ex-ŘEDITEL a Mistr Moravy 2016

#RTR.CZ TEAM DRIVER
Uživatelský avatar
Astala
Uživatel
Příspěvky: 217
Registrován: 01.12.2011 0:00
Bydliště: Cheb
Kontaktovat uživatele: WWW

Ach boze, ze zrovna ty Swine, to je jasny ze na Axiala muzu napacha kdyz na to prijde i nitro motor a bude pak uhanet 70 km/h ale to uz pak asi trialovy auto moc nebude, co? Original je u Axika 55T motor a jestli si spravne pamatuju tak 14 zubej pastorek. V teto kombinaci auto jede pomaleji, nez je lidska "prumerna" chuze. Chce mi tu nekdo tvrdit, ze pri tehle rychlosti neco praskne pri normalnim pouzivani?!? Jasne nahoda je blbec a muze se stat ze se to nekde vo sutr spatne skrizi a neco rupne, to nerikam. Ale aby jsme se dostali k jadru veci, myslim ze Alu je lepsi nez plast, proto to taky vsichni do ALU davaji, ne? Nerikam ze nektery veci jsou lepsi plastovy aby prave pruzili a nic neurvali. Cim je pak auto rychlejsi, tak to vic praska, to je jasny. Proto si myslim ze jsou Axialy a vsechny ostatni znacky Offroadu a trialu tak spolehlive a vydrzi vic oproti vsem jinejm kategoriim v RC autech. Protoze prave jezdi tak pomalu a tudis nejsou dily tak namahany jako u vsech ostatnich kde jde prave hlavne o rychlost. A cim rychlejsi, tim vetsi rany, tim vic namahany dily.
Uživatelský avatar
sWiNe
Veterán fóra
Příspěvky: 3873
Registrován: 11.09.2011 0:00
Bydliště: Krnov/Neratovice

Nechci se samozřejmě hádat a ani jsem neřekl, že jsou plastové díly lepší, ale je tu i dost lidí, kteří třeba to plastové řízení nechává záměrně. A nejsou to žádní začátečníci. A pokud je řeč o motoru, tak originál zabalený z krabice Axial 27T :wink: A to je o dost rychlejší než chůze. Jakej pastorek nevím .... s ostatním samože souhlasím
RC AST 2018 - C2/Offroad Jeep Cherokee XJ, C3/Pro-Modified Ford F-350

Moravské ex-ŘEDITEL a Mistr Moravy 2016

#RTR.CZ TEAM DRIVER
Uživatelský avatar
Astala
Uživatel
Příspěvky: 217
Registrován: 01.12.2011 0:00
Bydliště: Cheb
Kontaktovat uživatele: WWW

Ja taky ne, a ze se dava do RTR 27T to nevim, ja kupoval KIT a bylo mi na MZ receno ze origo je tam 55T a ostatni co kupovali KIT taky brali 55ku. Moje spatna domenka, za to sory. A verim ze nekomu vyhovuje plast na rizeni. Jen mi to proste zas takova bomba neprijde oproti predchozi verzi Honcha.

Zpět na „SCX10“