Uživatelský avatar
Kuba
Uživatel
Příspěvky: 169
Registrován: 31.07.2012 0:00

SCX10 z Rousínova - KUBA

Zdarec chlapi. V RC offroad jsem nový, doma už se mi nějakou dobu válí Tamiya DF03Ra a od včerejška se můj vozový park rozšířil o Axíka SCX10 ve verzi Honcho RTR. Jsem z něj nadšen, přídám i fotky během pár dní.

Chtěl bych se zeptat, někde na foru jsem tady četl, co vše by se mělo udělat před vyjetím, samozřejmě teď to tu nemůžu najít. Bylo tam něco o zalepení nějakých otvorů a podobně. Prosím, můžete mi poradit, co a jak mám udělat, abych to nezamordoval při první jízdě mimo obývák :-D

Děkuji.
Naposledy upravil(a) Kuba dne 29.09.2013 16:21, celkem upraveno 3 x.
Uživatelský avatar
Leprasol
RC Bůh
Příspěvky: 1456
Registrován: 25.11.2008 0:00
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele: WWW

Davide? Jestli ne tak sorry, ale z Rousínova s DFkem, to by byla velká náhoda...
**Honza**
**Original since 1981**
**#RTRCZ team driver**
Uživatelský avatar
Kuba
Uživatel
Příspěvky: 169
Registrován: 31.07.2012 0:00

Ne ne. David nejsem, asi je to náhoda...:-)
Uživatelský avatar
Kuba
Uživatel
Příspěvky: 169
Registrován: 31.07.2012 0:00

Kdyz tak prosim stacil link na nejaky topic, pokud nekdo vi :)
Uživatelský avatar
Matezz
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 10.05.2011 0:00
Bydliště: Ostravsko-opavsko

Zalepit by se měly jakési ďurky na zadní nápravě. Sám jsem koupil už jeté a upravené auto a nic k zalepení jsem nenašel, takže osobní zkušenost nemám. No a pak podle toho, jestli se hodláš s autem cachtat ve vodě, tak patřičně ochránít elektroniku, což by bylo moudré udělat tak jako tak, člověk nikdy neví. Jinak je myslím axík v pohodě použitelný už z krabice.

Tady aspoň link na to zvodotěsnění:
http://www.rc4x4.cz/modules.php?name=Fo ... pic&t=2179
Axial SCX10 Dingo - Park Ranger

http://matezz.rajce.idnes.cz/Axial_SCX10_Dingo
Uživatelský avatar
Leprasol
RC Bůh
Příspěvky: 1456
Registrován: 25.11.2008 0:00
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele: WWW

Tak to je fakt náhoda...nicméně když už jsem tady, poradim co vím...
Na nápravách jsou shora takový dírky, na každý nápravě 4, těma se dovnitř dostává bordel, takže je dobrý je buď zalepit, nebo do nich nahnat krátký šroubky. Není špatný nápravy rozebrat a dle potřeby promazat...nacpat vazelínou...a vymezit eventuelní vůle podložkama, aby všechno hezky sedělo (převody). Stejně tak převodovku je fajn rozebrat a promazat. Jinak na novym autě, pokud je to RTR, bych doporučil přejít všechny šrouby a dotáhnout, do plastu s citem, do kovu eventuelně pojistit kapkou locktitu.
Co je potřeba dál už uvidíš sám, axíky jsou hodně odolný, takže se neboj, a kdyby náhodou, tak díly by neměly bejt problém.
**Honza**
**Original since 1981**
**#RTRCZ team driver**
Uživatelský avatar
Kuba
Uživatel
Příspěvky: 169
Registrován: 31.07.2012 0:00

Tady pridavam par fotek. Je to v zakladu, pouze jsem amatersky dotvoril blatnicky nad zadni napravu, prislo mi to prazdne. Az karoserii rozstipu (doufam ze si to ohmatam do te doby), prijde na radu asi nejaky Ford od NewBright. Tak piste, co jsem mohl udelat jinak, rad se poucim. Doufam, ze me jako novacka budete setrit :-)

http://tunerz.rajce.idnes.cz/Axial_SCX-10_Honcho
Uživatelský avatar
Wendis
Veterán fóra
Příspěvky: 3884
Registrován: 02.05.2011 0:00
Bydliště: Most

Ahoj moc hezký hončo ale mě se teda vůbec nelíbí ta anténa jak trčí z haupny... :-)
SCX10 HZJ 75 pickup
TRX4
Yokomo DPM
Yokomo YD2
Axial Yeti Score
Uživatelský avatar
Kuba
Uživatel
Příspěvky: 169
Registrován: 31.07.2012 0:00

Mě se to taky nelíbí, ale nevím, jak ji mám skrýt, aby to pak dobře bralo signál. Někde jsem vyčetl, že ta anténa, pokud není vzpřímená nahoru, může být ovlivněná elektronikou auta. Nevím čím ani jak, možná je to blud...Čili myslíš, že to můžu vytáhnout z brčka a dát dovnitř? Mám se nějakému místu vyvarovat?
Uživatelský avatar
Matezz
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 10.05.2011 0:00
Bydliště: Ostravsko-opavsko

A co je to za RC soupravu? Jestli je to z nového RTR balení, tak tam by měla být 2,4 GHz a tam bys to klidně mohl nechat pod budkou bez nějakého negativního dopadu na dosah. My jsme u toho našeho ježdění jenom pár metrů od aut, tak tím tuplem.
Axial SCX10 Dingo - Park Ranger

http://matezz.rajce.idnes.cz/Axial_SCX10_Dingo
Uživatelský avatar
Kuba
Uživatel
Příspěvky: 169
Registrován: 31.07.2012 0:00

Jo. Je tam ta origo rádio, co bylo v sadě. Ale časem tam příjde jiný příjmač k mojí vysílačce, kterou používám už pro jiný model, ale taky 2,4GHz, takže by to nemělo vadit. Dneska odpol se na to vrhnu a anténu dám pod boudu :-)
Uživatelský avatar
Balu
Píšu hodně
Příspěvky: 1629
Registrován: 22.01.2012 0:00
Bydliště: Přerov

u 2,4ghz to můžeš schovat,jen to dej mimo silové kabely motoru a réglu.Já to mám vše v jedné krabičce a žádnej problém.
Ford Bronco 1967 "Dědek" Home made šasi
Ford bronco 1973-Špenát EVO III Home made šasi
Toyota FJ 40 Home made šasi long zúžené nápravy Axial
Mitsubishi Pajero CC-by Mrak v plným tuningu
Xray T3 drift
Hpi Blitz
http://balu67.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Kuba
Uživatel
Příspěvky: 169
Registrován: 31.07.2012 0:00

OK. Super, díky, tohle jsem chtěl vědět, to bude to, co jsem už někde četl..:-)

ještě chtěl bych se zeptat...na příjmač...dostal jsem k tomu český návod, jak spárovat vysílač s příjmačem. Taky tam bylo, že je už nastavený z výroby, ale chtěl jsem to zkusit, jen pro zajímavost.
Párování prostě neprobíhá.
Postupuju takto:
1. odpojím vše kromě napájení regulátorem z příjmače.
2. zapojím bindovací kolík do CH3
3. zapnu příjmač (měla by blikat ledka na příjmači jako signalizace vyhledávání, ale nebliká, nevm proč, bliká akorát regl. - zeleně a oranžově současně)
4. Zapnu vysilač v bindovacím režimu
5. nic to neudělá :-D

Jediné, co mě napadá, musím mít od reglu odpojený motor nebo to nemá vliv?
Dík za názory, chytám nerva. Chtěl jsem to zkusit spárovat s jinou vysílačkou, vím, že to nemusí jít, ale stát se může (kamarádovi se povedlo spárovat vysilač Spektrum s nějakým příjmačem z RTR sady, tak jsem to chtěl prubnout), každopádně to nejde ani s origo vysílačem...
Uživatelský avatar
Kuba
Uživatel
Příspěvky: 169
Registrován: 31.07.2012 0:00

Nikdo nevi? A prosim chtel bych poradit s mazanim. Cetl jsem, ze je dobre promazat prevody a diferaky a nekde jsem tu i videl, ze si tu hodne lidi vychvaluje olej na sici stroje. Toho mam k dispozici hektolitry :-D neudela to brusnou pastu?
Uživatelský avatar
Balu
Píšu hodně
Příspěvky: 1629
Registrován: 22.01.2012 0:00
Bydliště: Přerov

No do náprav a diferáku raděj vazelínu,používám u všech aut a ještě jsem nic neměnil. Kluci používají na čerpadla skrz vodu, já nějakej Valvoline do prachu a vlhka.Olej na šicí stroje je dobrej na hřídelky motorů v kluzných ložiskách.
Ford Bronco 1967 "Dědek" Home made šasi
Ford bronco 1973-Špenát EVO III Home made šasi
Toyota FJ 40 Home made šasi long zúžené nápravy Axial
Mitsubishi Pajero CC-by Mrak v plným tuningu
Xray T3 drift
Hpi Blitz
http://balu67.rajce.idnes.cz/

Zpět na „SCX10“