Uživatelský avatar
tabbert
Častý přispěvatel
Příspěvky: 797
Registrován: 27.08.2010 0:00
Bydliště: Ostrava

Rallycros v "Jajeklendu"

Jelikož máme v Jajeklendu stále volný prostor k dalšímu využití a je škoda jej nevyužít, tak jsme zvažovali jak. No a protože, většinu z nás láká zkusit rally, ale nechce se nám nikomu běhat za autíčky, tak vznikla myšlenka postavit Rallycrossovou dráhu. Kikin jakožto zběhlý matador skutečného rallycrosu navrhl tvar dráhy.
Práci nám znepříjemnil jílový podklad, kde se v dolní části dráhy vytvořila bažina. Byli jsme tak nuceni změnit malinko tvar dráhy a vykopat jámu kam se snad bude voda stahovat a dráha tak bude suchá.
Stihli jsme už i nějaké první zkušební jízdy :-)
RcCarsOstrava
Uživatelský avatar
tabbert
Častý přispěvatel
Příspěvky: 797
Registrován: 27.08.2010 0:00
Bydliště: Ostrava

Re: Rallycros v "Jajeklendu"

Tak jsem z toho co jsem doma posbíral vyskládal auto na rallycross. Na závody rally to není - je v úplném základu a investovat do toho nehodlám (tedy krom tlumičů, místo těch základních pružinoplastu co jsou na TT-01). Věřím, že zažijeme kupu srandy :-).
RcCarsOstrava
Uživatelský avatar
Matezz
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 10.05.2011 0:00
Bydliště: Ostravsko-opavsko

Re: Rallycros v "Jajeklendu"

Tuž fajne, aji mě to laka, ale kuli jednemu kolcu do teho nepudu. Stejnak bych do teho nešel aji dyby jich bylo vic, bo chechtaki su třeba kajsik indě :)
Axial SCX10 Dingo - Park Ranger

http://matezz.rajce.idnes.cz/Axial_SCX10_Dingo
Uživatelský avatar
sWiNe
Veterán fóra
Příspěvky: 3873
Registrován: 11.09.2011 0:00
Bydliště: Krnov/Neratovice

Re: Rallycros v "Jajeklendu"

Hoši dnem i nocí nemyslím na nic jiného, popravdě mě 6. října trialy vůbec nezajímají :lol: jezdit tyto závody je můj sen od mala .... furt se mi honí hlavou jaké tlumiče tam poskládám aby to fungovalo a jakej agregát, to kombo trošku hapruje ... no a kastle mám taky tři na výběr kura to bude dilema :lol:
RC AST 2018 - C2/Offroad Jeep Cherokee XJ, C3/Pro-Modified Ford F-350

Moravské ex-ŘEDITEL a Mistr Moravy 2016

#RTR.CZ TEAM DRIVER
Uživatelský avatar
tabbert
Častý přispěvatel
Příspěvky: 797
Registrován: 27.08.2010 0:00
Bydliště: Ostrava

Re: Rallycros v "Jajeklendu"

Každá kačka dobrá :-) chapu. Ale proti expedičnímu modelu kde se pohybuji s cenou od cca 7000 nahoru tuhle srandu poskládáš cca od 2000 ;-). Nechceme to pojmout megalomansky i když to tak možná nakonec dopadne stejně jak to dopadlo s rallycrosem na Vřesině. Ja jsem to opravdu vyskladal z toho co se mi válelo doma po krabicích a určitě v tom nemám více než 2000 peněz. jde především o ZÁBAVU!
RcCarsOstrava
Uživatelský avatar
tabbert
Častý přispěvatel
Příspěvky: 797
Registrován: 27.08.2010 0:00
Bydliště: Ostrava

Re: Rallycros v "Jajeklendu"

sWiNe píše:Hoši dnem i nocí nemyslím na nic jiného, popravdě mě 6. října trialy vůbec nezajímají :lol: jezdit tyto závody je můj sen od mala .... furt se mi honí hlavou jaké tlumiče tam poskládám aby to fungovalo a jakej agregát, to kombo trošku hapruje ... no a kastle mám taky tři na výběr kura to bude dilema :lol:

Ondro, ja a asi ani nikdo z kluku bychom to zatím nechtěli takto hrotit. Asi nebude problé vás s vytuněnými vozy tam nechat uspořádat nějaký ten závod :-) Ale my co jsme se zatím bavili tak co nejlevněji, uhlíkače a zábava ;-)
RcCarsOstrava
Uživatelský avatar
Matezz
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 10.05.2011 0:00
Bydliště: Ostravsko-opavsko

Re: Rallycros v "Jajeklendu"

sWiNe píše:no a kastle mám taky tři na výběr kura to bude dilema :lol:

ááá, Ondra dělá modelku :mrgreen:


A hnětete mě, takhle mi dělat pomyšlení :)
Axial SCX10 Dingo - Park Ranger

http://matezz.rajce.idnes.cz/Axial_SCX10_Dingo
Uživatelský avatar
KKA
Uživatel
Příspěvky: 260
Registrován: 12.05.2009 0:00
Bydliště: Zábřeh

Re: Rallycros v "Jajeklendu"

Matezz píše:
sWiNe píše:no a kastle mám taky tři na výběr kura to bude dilema :lol:

ááá, Ondra dělá modelku :mrgreen:


A hnětete mě, takhle mi dělat pomyšlení :)


No ja si vcera testnul na draze nakej ten autobus a podobne. A jako jo, je to zabava, je to rychli, je to prca. Ale musim rict ze "prochazky po lese" a trialek jsou pro me lepsi :-)
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: Rallycros v "Jajeklendu"

Nejlepší jsou expedice, těsně za nima triálek, ale rallycrosu bych se také nebránil, jenže nemám doma žádný základ a kdybych někde našel 2000 tak bych raději investoval do expedičního auta, tak mi nezbyde než na vás smutně koukat :sad:
bflmpsvz
Uživatelský avatar
sWiNe
Veterán fóra
Příspěvky: 3873
Registrován: 11.09.2011 0:00
Bydliště: Krnov/Neratovice

Re: Rallycros v "Jajeklendu"

No vy mě furt nechápete. Když bych se měl rozhodnout jestli znova koupit uhlíkáč za 350 který za měsíc lehne nebo stříďák za 600 který by měl vydržet mnohem víc tak je volba jasná. To není abych měl nejrychlejší auto ... stejnosměr tam mám už jen jednoho pojízdného a dost jetého Johnsona který je krátce před smrtí. Tlumiče kupovat nebudu, mám tam nějaké zbytky ale krátké a tvrdé :mrgreen: něco s tím budu muset vymyslet .... já se na to prostě strašně těším ale ve finále to stejně bude dobitá vražda v myslím mnohem horším stavu než tvoje Máro :BYE:
RC AST 2018 - C2/Offroad Jeep Cherokee XJ, C3/Pro-Modified Ford F-350

Moravské ex-ŘEDITEL a Mistr Moravy 2016

#RTR.CZ TEAM DRIVER
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: Rallycros v "Jajeklendu"

Tak co jsem tak koukal na zahraniční videa, tak běhání za auty v RC rally je spíš taková česká specialita, jinde se jezdí rally tak čemu se tu říká rallycros, tady mají pěknou dráhu:
http://www.youtube.com/watch?v=uEXGaLtA ... re=related
bflmpsvz
Uživatelský avatar
sWiNe
Veterán fóra
Příspěvky: 3873
Registrován: 11.09.2011 0:00
Bydliště: Krnov/Neratovice

Re: Rallycros v "Jajeklendu"

No rally tomu možná říkají ale rally to teda není. Když jede spolu více aut na okruhu tak to není rally ale rallycross nebo teda přesněji autocross, v rallycrossu je to vždy i s asfaltem. Na hezkém širokém okruhu se z jednoho místa jet dá ale na ezretě která má i kilometr a v některých místech je široká tak na jedno auto si to nějak neumím představit :-) Ale závody to teda korejci mají hezké ...
RC AST 2018 - C2/Offroad Jeep Cherokee XJ, C3/Pro-Modified Ford F-350

Moravské ex-ŘEDITEL a Mistr Moravy 2016

#RTR.CZ TEAM DRIVER
Uživatelský avatar
Balu
Píšu hodně
Příspěvky: 1629
Registrován: 22.01.2012 0:00
Bydliště: Přerov

Re: Rallycros v "Jajeklendu"

Jste mě kurňa nakazili,už pokukuju co bych splašil,jestli prodám Bronco jdu do toho.Tady taky pěkný video
http://www.youtube.com/watch?v=KE-nlY0C ... ure=fvwrel
Ford Bronco 1967 "Dědek" Home made šasi
Ford bronco 1973-Špenát EVO III Home made šasi
Toyota FJ 40 Home made šasi long zúžené nápravy Axial
Mitsubishi Pajero CC-by Mrak v plným tuningu
Xray T3 drift
Hpi Blitz
http://balu67.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
tabbert
Častý přispěvatel
Příspěvky: 797
Registrován: 27.08.2010 0:00
Bydliště: Ostrava

Re: Rallycros v "Jajeklendu"

no kurde, v zimně to tam bude super, máme k dispozici celou louku :-), si zadriftujem s rally autama na sněhu :-D :tleskam: :FINE
Balu: Cože to chceč prodat? 8o
RcCarsOstrava
Uživatelský avatar
sWiNe
Veterán fóra
Příspěvky: 3873
Registrován: 11.09.2011 0:00
Bydliště: Krnov/Neratovice

Re: Rallycros v "Jajeklendu"

Jen modré CRko, Špenáta by určitě nedal z ruky, to je člen rodiny 8)
RC AST 2018 - C2/Offroad Jeep Cherokee XJ, C3/Pro-Modified Ford F-350

Moravské ex-ŘEDITEL a Mistr Moravy 2016

#RTR.CZ TEAM DRIVER

Zpět na „RC Off Road Trial "Jajekland"“