Uživatelský avatar
Pedro
Píšu hodně
Příspěvky: 1099
Registrován: 11.01.2009 0:00
Bydliště: Praha - Žižkov
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: šílený pokus o novou budku

ta vejška souvisí se šířkou. axík je širokej. si to spočítej.
rozvor toho Landyho v originále je 109' (tj. 277cm).
co jsem počítal tak vzhledem k šířce náprav vychází měřítko asi na 1:7,5 , z toho vychází rozvor modelu (asi) 37cm.....+cca 5cm předek...+dlouhej převis vzadu a jsi někde na 50cm .... :lol:
Prostě na axíkovi to bude obr.
CC-01 Pajero - Dsys 56,Nowak 55T,TowerPro MG995
SCX-10 Forďák obytňák, Dsys 46, 35T, TowerPro MG996
2.4 Ghz
Uživatelský avatar
Bandolik
Píšu hodně
Příspěvky: 1056
Registrován: 19.06.2012 0:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: šílený pokus o novou budku

jo bude to obr dokonce jsem koukal že nemusím vubec řešit zadní nárazník pěkně se schová pod tu dlouhou kastli takže mi to bude krapitek kazit ten přední ale s tím asi moc dělat nebudu protože na to abych vyrobil jinej nemám material, skušenosti ani dílnu takže tam holt bude. No a komu bude vadit tak na něj nemusí koukat ( nebo mi muže vyrobit jiný :-D ) ale to předbíhám zatím to mám jen na papíře a ladím detaily.
CC-01Mitsubishi Pajero
Axial Dingo
:-)

http://bandolik01.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Pedro
Píšu hodně
Příspěvky: 1099
Registrován: 11.01.2009 0:00
Bydliště: Praha - Žižkov
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: šílený pokus o novou budku

po mých zkušenostech s Fordem tam bude dělat ten dlouhej převis vzadu dost problémy. Holt to chce přizpůsobit styl jízdy tomu s čím jedeš :wink:
CC-01 Pajero - Dsys 56,Nowak 55T,TowerPro MG995
SCX-10 Forďák obytňák, Dsys 46, 35T, TowerPro MG996
2.4 Ghz
Uživatelský avatar
rotruck
Častý přispěvatel
Příspěvky: 899
Registrován: 25.05.2009 0:00
Bydliště: MORAVA

Re: šílený pokus o novou budku

Bandolik píše:................
Myslíš že to mám vysoké vycházel jsem z tohoto obrázku

To proto , že jsi vycházel z "vysoké" ambulance ta je na tom nákresu co jsem ti sem vložil já , Pedro ti sem dal nízkou vojenskou , musíš se sám rozhodnout co chceš Jestli spíš obytňák , nebo vojenskou terénní sanitu, nebo si udělej nástavbu něco mezi podle sebe :wink:
RCTR - RC Truck Rally- Dakarky LIAZka a KAMAZel
Uživatelský avatar
Bandolik
Píšu hodně
Příspěvky: 1056
Registrován: 19.06.2012 0:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: šílený pokus o novou budku

Oba obrázky už jsem našel dřív a udělám něco mezi. Nízká vypadá moc rozplácle při té šířce a moc vysoká by musela byt jetě delší takže to mám zatím v nákresu cca 5čísel za zadním nárazníkem což není taková hruza akorát to bude chtít trošku zatížit předek ale to budu vymejšlet až to bude brát balanc moc dozadu tak dostane patřičné závaží a nebude se cpát kam se na výšku nevleze to je jasný :-D teda doufám že to pochopí i řidič ( ještě nebyl zvolen ) ale plyšáčků je doma dost :-D
ObrázekObrázek
CC-01Mitsubishi Pajero
Axial Dingo
:-)

http://bandolik01.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
mesany
Častý přispěvatel
Příspěvky: 654
Registrován: 19.04.2010 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: šílený pokus o novou budku

Ten přesah dozadu je fakt velkej.. ale na šásku to snad bude vypadat dobře. Já mám na pickupu přesah za kola 7 cm- na CCčku. Ale neudělej tu kastli moc těžkou, páč je vysoká- kvůli těžišti
LR Defender 110 USW - CC01
LR Defender 110 HCPU - CC01
LR Defender 90 pick-up - CC01- ten je dcery
Wrangfender na Axialu- ten je syna
užofka Samurai made by Balů - JAPANES RUM trial tým
v sezóně 2016 celkové 3. místo!!!
Uživatelský avatar
Bandolik
Píšu hodně
Příspěvky: 1056
Registrován: 19.06.2012 0:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: šílený pokus o novou budku

no už jsem skusil říznou do PHS bude to prča udělat ty boky stejné ale už vymyšlím jak to udělat lehčí takže použiju nosníky místo plné stěny a vnější plášť nebudu dělat jak jsem původně plánoval z 3 ale z něčeho menšího no skusím a uvidíme co to bude dělat ještě jsem nic nestavěl takže nemám skušenosti ( origami není moc dobrá průprava na stavbu modelu :-) )
CC-01Mitsubishi Pajero
Axial Dingo
:-)

http://bandolik01.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
UFO
Častý přispěvatel
Příspěvky: 823
Registrován: 29.09.2010 0:00
Bydliště: Praha 2, podskalí
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: šílený pokus o novou budku

Na svým autě mám hlavní bočnice z 2mm, tu kulatou bočnici pak z 1mm. Kastle je lepená v celku i s podlahou a interiérem - je překvapivě lehká a i dost vydrží, nikde to nemám ruplý... Podlaha interiéru je taktéž dvojka, podběhy a zbytek je z 1mm.
Pajero
ÚŽAS

,,Hledáš-li šikovnou ruku, najdeš ji u svýho ramene..."
Uživatelský avatar
Bandolik
Píšu hodně
Příspěvky: 1056
Registrován: 19.06.2012 0:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele: WWW

Pokus o celý auto snad :-D

Takže děkuji všem za rady a pomoc při mé první stavbě. Nevybral jsem si zrovna drobečka, ale co aspoň bude vidět :-D no pokud jde o jízdní vlastnosti na trial to rozhodně nebude dékla vychází na 54cm a šířka téměř 24cm takže vytočit se v sekcích by jaksi nebylo možné :-) , ale to neva. Všem které jsem oslovil moc děkuji za dobře míněné rady a pomoc které si nesmírně vážím. Taktéž bych rád poděkoval ostatním členům fora neb procházeje Vaše postupy při stavbách jsem našel spoustu inspirace jak se dájí věci dělat pokud možno jednoduše nebo aspoň snadněji. Výsledek mé práce bude vidět až za mnoho měsíců, zatím jsem stále ve stádiu příprav, ale mělo by to vypadat nakonec nějak takto
Obrázek
teda až na barvu chtěl bych to mít v modré zde jsem to zahlídl http://www.youtube.com/watch?v=YnCwobFyTgs takže nejsem uplně první koho to napadlo, postup stavby budu samosebou dokumentovat a věřím, že i když se snažím vše pochytit jetě před začátkem najde se spoustu toho co bude třeba ještě vyřešit.
Přeji všem krásný den.

Takže změním název vlákna nebude to jen bouda, ale celý auto.
Vřelý dík Pedrovi za poskytnuté materialy díky nimž má představa dostává jakýsi reálný tvar, asi takový to:
Obrázek
Vytisknul jsem to, ořezal, slepil a pověsil na skříň :-)
Měřením jsem zjistil že chasi je asi šíkmé tedy vpředu je užší jak vzadu a nebo je to chyba toho obrázku. A druhá věc co řeším s podvozkem jsou listová pera už se o nich hodně psalo něco jsem i pochopil jejich výroba a aplikace v praxi je oříšek i pro skušené modeláře natož pro takové embryo jako jsem já takže nevím zda to dělat jako model aby to nějak vypadalo ( pokud se to vůbec povede) nebo tam dát linky jako na axialu což ovšem nebude vypadat moc scale ale funkci to plní a to už bych zvládl. Sákryš co jsem si to vymyslel :-p čím víc nad tím přemejšlím tím víc problémů tam vidím, teda nebude to vůbec jednoduchý jak jsem si na začátku představoval. Chlapi máte muj obdiv, že dokážete udělat překrásný věci.
CC-01Mitsubishi Pajero
Axial Dingo
:-)

http://bandolik01.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Bandolik
Píšu hodně
Příspěvky: 1056
Registrován: 19.06.2012 0:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Pokus o celý auto snad :-D

Tak teda první pokusy uřezat PSH byly v pohodě problém nastal když jsem chtěl uřezat díly kulaté a ještě aby byly stejné myslím tím boky. Ani po několika pokusech se mi nepovedlo dosáhnout stejného výsledku pokaždé to mám jinak křivé :-( je na to nějaká finta abych uříznul to co potřebuju mít stejné opravdu stejné? Jediné co mne napadlo že udělám kostru s dřevěných hranolků a jen to PSHaček obtahnu, ale když vidím kolika lidem to jde bez kostry tak nechápu kde dělám chybu nebyla by nějaká rada? moc díky.
CC-01Mitsubishi Pajero
Axial Dingo
:-)

http://bandolik01.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Scorpion
Uživatel
Příspěvky: 306
Registrován: 09.11.2011 0:00

Re: Pokus o celý auto snad :-D

Já to dělám tam, že kulaté tvary uříznu trošičku delší, než jsou třeba a pak je šmirglem případně značně ostrým řezacím nožem dotáhnu do požadované délky. Šmirgl se dá položit na stůl a hranu kulatého dílu o něj do rovna ošmirglovat.
Uživatelský avatar
Bandolik
Píšu hodně
Příspěvky: 1056
Registrován: 19.06.2012 0:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Pokus o celý auto snad :-D

díky moc, tak udělám dalsí pokus a skusím to zabrousit třeba se to konečně povede. Teda čekal jsem že to bude snadnější ted už vím že jsem si na sebe ušil pořádný bič tak to snad nevzdám 8o
CC-01Mitsubishi Pajero
Axial Dingo
:-)

http://bandolik01.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: Pokus o celý auto snad :-D

Jasně, nevzdávej a hlavně si neulehčuj, žádný linky, hezky pera, já se s tím taky morduju už nějakou dobu, také mne to lákalo na linky, je to jednoduché a funguje to, ale není to modelové, jezdit máš s čím, tak nespěchej a pomaloučku poctivě modelaři. Z vlastní zkušenosti vím, že kdekoliv jsem si něco ulehčil, pak jsem to musel předělávat a to je horší než to udělat hned poctivě. Držím ti palce :FINE:
bflmpsvz
Uživatelský avatar
Bandolik
Píšu hodně
Příspěvky: 1056
Registrován: 19.06.2012 0:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Pokus o celý auto snad :-D

Pane Milane děkuji za podporu tohle mne vážně potěšilo. Zatím jsem neuvažoval že tam dám linky, ale ja se trápím s tím jak začít s kastlí a pravda jezdit mám s čím takže nespěchám. Tak ještě jednou děkuji za podporu :-D
CC-01Mitsubishi Pajero
Axial Dingo
:-)

http://bandolik01.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: Pokus o celý auto snad :-D

Co já, to Ti radí Sokol, to je šéfmechanik ... :-D
bflmpsvz

Zpět na „SCX10“