Uživatelský avatar
sWiNe
Veterán fóra
Příspěvky: 3873
Registrován: 11.09.2011 0:00
Bydliště: Krnov/Neratovice

Re: liaz?

No pokud se nemýlím, tak v tom má být 4L vody což je barel jak prase ... od toho bych teda asi upustil. Domčo nic proti ale ty jsi ten poslední, co by se tu měl uchichtávat nad vtipnou a ostrou debatou.
RC AST 2018 - C2/Offroad Jeep Cherokee XJ, C3/Pro-Modified Ford F-350

Moravské ex-ŘEDITEL a Mistr Moravy 2016

#RTR.CZ TEAM DRIVER
Uživatelský avatar
cendab
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2075
Registrován: 28.12.2010 0:00
Bydliště: HSK

Re: liaz?

No jestli 4litry vody tak teda jiný kola protože tyhle plasťáky za za litr včetně gum to nedaj...lámou se i na CCčku... 8)
AxSCX-REX60......scale LC HJ47
WraitChéro..........special trial
TwinHammers......TůKladífka
CCčkObyCENDA....PajeroPickupTrial PPT
HolídaJbyCENDA....HolídajCup

HAJZLTEAM.COM
Uživatelský avatar
jancernik
Častý přispěvatel
Příspěvky: 709
Registrován: 07.01.2012 0:00
Bydliště: LIBEREC

Re: liaz?

A už vůbec nehledě na to, že pokud tam dá nějakou bandasku se 4 litry vody, tak to bude neřidítelný. Nádrže na tekutiny na autech které je převáží, jsou vybaveny přepážkama uvnitř (vlnolamy) aby se zabránilo přelejvání kapalin a tím i působení kinetické energie.
Takže až to auto bude brzdit, nahrne se voda dopředu a až zastaví, tak se odleje dozadu a následně až pujde vlna dopředu a narazí do přední stěny nádrže, tak auto poskočí dopředu.
Jak se naskytne možnost do něčeho nacpat nějakej brutální pohon, tak to tam prostě nacpu, ať se děje co se děje. Prej sem schopnej nacpat krávu do králíka :D
Kolardo

Re: liaz?

jan černík, bohužel nemáš pravdu... i se 4 litry vody se auto chová celkém slušně... pochopitelně vzhledem k hotnosti modelu a původní konstruované hmonosti si nemůžu dovolit rychle měnim směr otáčení motoru... jediný kde je problém je to, že když mám plnou nádrž, tek se model nerozjede, musím ho trošku postrčit a pak už fičí :) takže by to asi chtělo nějakou převodovku... když tam dám převodovku, tak se zase zmenší rychlost modelu, takže budu muset do auta nacpat jiné combo, že?

co se týče kol, tak původně jsem tam měl 108mm, ale ty asi budou drhnout, proto přešla volba na 96 mm... kola bych asi nějak neřešil, tam nic jiného nevykoumám...

s plásťákama nemám problém... jediný v čem je zádrhel jsou pneumatiky, které pod tíhou cca 10 kilo uplně zmizí :D jelikož jsou gumy kupované už nalepené, tak asi nepujdou sundal bez toho, abych je porušil... náhradní pneumatiky mám, ale to fakz budu řešit až na poslední chvíli, nebo to nebude řešit vůbec... jsou to další výdaje, na které už opravdu nemám, kord když se dozvídám, že peníze co jsem do toho vložil už nejspíš ani neuvidím...
Uživatelský avatar
baracuda
Píšu hodně
Příspěvky: 1365
Registrován: 10.08.2009 0:00
Bydliště: Pezinok, SK

Re: liaz?

s mojim TT-01D som na vleku ťahal 10l bandasku s mabuchi 540 a TEU-101BK a išlo to úplne v pohode, rozbehnúť sa to rozbehlo, pri pridani plneho plynu sa to po pol metri gumovania rozbehlo a išlo to jak hovedo, s brzdením to bola sranda, trebalo pomaly spomalovať pretože vlek tlačil a skrížil auto pri plných brzdách

takže ta tvoja tatra je nejaká divná... Keď ju TT-01 so zakladným motorom bez mihnutia oka prebehne, a verím tomu, že by sa rozbehlo aj keby sa k tým 10l pripojila ta tvoja tatra ;)

by ma zaujímalo ako to máš sprevodované, a to combo je z lietadla? Že je také slabé, ak by sa napojila obyčajná 10,5 cez kardan na diff tak by sa cestak v pohode rozbehol a možno by aj zagumoval

*****NA PREDAJ*****
Tamiya XV-01TC PRO - nove, nejazdene *5000kč
Tamiya TB-02R BMW X6 *5500kč
Yokomo Type C silver carbon - nejazdene, nove *3000kč

čire karoserie Lada 2101 1:10 - na objednavku
Kolardo

Re: liaz?

ale musíš to brát tak, že tvůj model ten barel tahal... můj model ho veze... nehledě na to, že mabuchi mo uhrabat... já mám 55T a tokevej krouták nemam... a další věc já mám 2wd aty 4wd...
Loupak83
Uživatel
Příspěvky: 257
Registrován: 28.02.2012 0:00
Bydliště: Semily - Praha

Re: liaz?

Pokud můžu do toho kecat tak založ si vlastní topic v Truckách a tam to pořádně nafoť a pokud možno i natoč aby bylo pořádně vidět co všechno tam máš a nemáš a jak to tam máš. Ono 4 litry vody už je dost hmoty na "malej" model a hlavně voda není jak železo ta pracuje. Pokud s tím chceš fakt pomoct a poradit tak využij nabídku např Čendy aby se ti na to kouknul. Tady na fóru je hodně šikovných lidí a je tu i hodně informací

Pak mam ještě dotaz a prosím nehledej nic za nim.
Jakou máš představu že bude ten model jezdit rychle??? ona rychlost není všechno.

Edit: právě že s 55z máš větší krouťák
Edit2: jestli by nestálo za zvážení dodělat to na 4x4
X-ray T3/2012 Stock
Durango DEX410V3, Durango DEX210
Axial SCX10 Dingo
FB: http://www.facebook.com/pages/RC-Semily/386434194776233
Uživatelský avatar
baracuda
Píšu hodně
Příspěvky: 1365
Registrován: 10.08.2009 0:00
Bydliště: Pezinok, SK

Re: liaz?

mám taký pocit, že keď píšeš, že to je 2wd, tak si dal motor -kardan-náprava že mám pravdu?

Potom sa niet čomu čudovať, tam treba prevodovku, a kludne k nej daj ten mabuchi, pomaly to nepojde a silu to tiež akú takú bude mať

*****NA PREDAJ*****
Tamiya XV-01TC PRO - nove, nejazdene *5000kč
Tamiya TB-02R BMW X6 *5500kč
Yokomo Type C silver carbon - nejazdene, nove *3000kč

čire karoserie Lada 2101 1:10 - na objednavku
Kolardo

Re: liaz?

kardanka jsou zase peníze navíc... krom toho nemám kdo by mi to udělal a za třerí, mám strach, že bych jí ukroutil .... už jsem psal, že převodovka bude potřeba...
Uživatelský avatar
Pajik_CZ
Častý přispěvatel
Příspěvky: 690
Registrován: 21.11.2009 0:00

Re: liaz?

jen taková otázka mimo - mabuchi má 55z ? co já vím, tak to byla alternativa za johnsona - a trošku výkonnější , takže 55z rozhodně nemá....
Kolardo

Re: liaz?

tady někdo psal, že má mabuchi 55T? já určitě ne :NO: jsem si vědom kolik má...
Uživatelský avatar
sWiNe
Veterán fóra
Příspěvky: 3873
Registrován: 11.09.2011 0:00
Bydliště: Krnov/Neratovice

Re: liaz?

Po šestnácti stránkách je pro mě celkem novinka, že to je jen dvoukolka ... celkem podstatný údaj a celkem jsem z toho na vážkách, když to teda stojí na axialu :lol:
RC AST 2018 - C2/Offroad Jeep Cherokee XJ, C3/Pro-Modified Ford F-350

Moravské ex-ŘEDITEL a Mistr Moravy 2016

#RTR.CZ TEAM DRIVER
Kolardo

Re: liaz?

nejdřív to stálo na stadě, pak na axíku, pak jsem tak nechal zadní nápravu z axíka apředí ze strady a teď už je to zase celý strada... axíka nechám na nějaký offroad model...
Uživatelský avatar
Wendis
Veterán fóra
Příspěvky: 3884
Registrován: 02.05.2011 0:00
Bydliště: Most

Re: liaz?

:-D :-D tak tady je to zbytečný se o čemkoliv bavit....
SCX10 HZJ 75 pickup
TRX4
Yokomo DPM
Yokomo YD2
Axial Yeti Score
Uživatelský avatar
Klingy
Uživatel
Příspěvky: 389
Registrován: 11.02.2012 0:00
Bydliště: Praha Západ

Re: liaz?

Tak já už sem z toho uplnej blázen :HAPPY:

Zpět na „Tak takhle NE!!!“