Kolardo

Re: liaz?

jo ahá.. tady je problém...
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: liaz?

To víš, jen abychom v tom měli jasno, s kým máme tu čest...

:-D a ještě tohle:

http://www.forum.tamiyaforum.cz/viewtop ... 87&t=18245
bflmpsvz
Kolardo

Re: liaz?

ani netušíš s kým máš tu čest... akorád tu o mě kolujou pomluvi... fakt netuším co tím sledujete
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: liaz?

Fakt? :-D :-D :-D Jsi komik :-D :-D :-D
bflmpsvz
Uživatelský avatar
rotruck
Častý přispěvatel
Příspěvky: 899
Registrován: 25.05.2009 0:00
Bydliště: MORAVA

Re: liaz?

Kolardo píše: ... když komunikuju s modelářema po icq, padají uplně jiné cifry a nepíšou tam blbosti jako někteří tady... chci vidět, kdo z vás by se model nechal zaplatit 10kč... fákt díky za radu...


A máme to , kápl si na to ....... myslím , že opravdu nemá smysl abys plýtval svým drahoceným časem na kterémkoli z těchto zmiňovaných for mezi námi vidláky jako nejlepší řešení vidím ............ vrať se na ICQ ..... "FACKBOOK" a podobné hodnotné stránky mezi ony kamarády "na úrovni" (tvé)
RCTR - RC Truck Rally- Dakarky LIAZka a KAMAZel
Uživatelský avatar
Ming
Uživatel
Příspěvky: 484
Registrován: 02.08.2012 0:00
Bydliště: Brno-Blekfíld

Re: liaz?

Předem píšu, že jsem zatím nezkusil ani kousek modelu (kastle) vyrobit vlastníma rukama. Jsem ale natolik soudný, že kdybych vytvořil něco podobného, co je na Tvých fotkách, asi bych to zmuchlal, rozšlapal a zahodil a hlavně bych se s tím nechlubil na fórech mezi skutečnými modeláři (což teda ani já zdaleka nejsem). Se zákazníkem bych zrušil dohodu příp vrátil zálohu (pokud byla).
Trochu mi to připomělo situaci s papírovýma vystřihovánkama z ABC (či odjinud). Existují papírové modely, kde se pomalu vystřihuje i vzorek na kolech a mají plno tvarových a jiných detailů a jsou modely, které po sestavení (většinou z jednoho dílu, rozvinu) tvoří podobnou krabici jako Tvůj "model". Nechci se Tě moc dotknout, ale mnohé hračky od Vietnamců ze stánku za pár kaček vypadají líp.
Drive smoothly
SCX10 Dingo (Speed600Eco R.I.P., teď HPI Saturn 27T, Dsys56, GT3C 6.0, Pat a Mat)
CC-01 Beast (ve výstavbě)
SC Himoto, plachetnice Babetta, remorkér Grimmershörn, Dickie PistenBully 600W
Uživatelský avatar
komaar
Píšu hodně
Příspěvky: 1244
Registrován: 28.04.2009 0:00
Bydliště: praha - východ
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: liaz?

Ming píše:Předem píšu, že jsem zatím nezkusil ani kousek modelu (kastle) vyrobit vlastníma rukama. Jsem ale natolik soudný, že kdybych vytvořil něco podobného, co je na Tvých fotkách, asi bych to zmuchlal, rozšlapal a zahodil a hlavně bych se s tím nechlubil na fórech mezi skutečnými modeláři (což teda ani já zdaleka nejsem). Se zákazníkem bych zrušil dohodu příp vrátil zálohu (pokud byla).
Trochu mi to připomělo situaci s papírovýma vystřihovánkama z ABC (či odjinud). Existují papírové modely, kde se pomalu vystřihuje i vzorek na kolech a mají plno tvarových a jiných detailů a jsou modely, které po sestavení (většinou z jednoho dílu, rozvinu) tvoří podobnou krabici jako Tvůj "model". Nechci se Tě moc dotknout, ale mnohé hračky od Vietnamců ze stánku za pár kaček vypadají líp.


myslim, ze o to v tomto vlaknu az tolik nejde :)

ale zkusil bych te malinko opravit
pokud bys svuj prvni model vytvoril takto, tak by ses jako kazdy, se svym prvnim modelem podelil o fotky s ostatnimi
videl bys ty chyby, ostatni taky, ale nikdo by tom nevidel problem, kazdy kdo ty modely stavi, vi jak zacinal a kdyz tam uvidi, ze zkousis treba spatny postup, tak ti poradi, skutecny modelar se nebude smat tvemu nepovedenemu modelu, kdyz si umi predstavit, kolik prace a snahy ti to dalo
Kolardo je neco trochu jineho, pocinaje tim, ze ma svoji povest a konce tim, ze to vydava za model staveny na zakazku a chce poradit s cenou

fura hracek ma velmi dobre kastle (i od vietnamcu) a proto je taky tak radi pouzivame na svoje modely :)
Naposledy upravil(a) komaar dne 31.01.2013 13:58, celkem upraveno 1 x.
Petr KomareK
HPI Wheely King "Hello Kitty" Defender, Tamiya CR-01 Toyota Land Cruiser FJ40, MST CMX C-10 Hummer H2, Tamiya TA-01 Hummer (Humvee, H1, H2, H2o), Axial AX10 ARTR
http://rcexpedice.pkomarek.cz
http://www.rcvidrholec.cz
pepe20
Nově příchozí
Příspěvky: 24
Registrován: 22.10.2012 18:37

Re: liaz?

Je pravda že jen ti nejlepší modeláři stavějí vlastní kabiny atd. Jako dá se říct že jestli to je první model tak by to bylo unosný ale určitě se to nehodí někomu delat na zakazku . I já sem se snažil si postavit pár kabin a dopadlo to fiaskem protože když jsem u toho ztrávil asi tak 20 hodin a snažil jsem se to udelat opravdu dobře tak se to stejně nepovedlo a putoval výrobek do koše .

Posudte sami co na to říkáte http://cania.rajce.idnes.cz/Tatra_moje/ ... 135111.jpg
Uživatelský avatar
Ming
Uživatel
Příspěvky: 484
Registrován: 02.08.2012 0:00
Bydliště: Brno-Blekfíld

Re: liaz?

komaar píše:... pokud bys svuj prvni model vytvoril takto, tak by ses jako kazdy, se svym prvnim modelem podelil o fotky s ostatnimi videl bys ty chyby...

Je mi jasný, že vlastní výrobek se kritizuje hůře než cizí a že vlastní chyby po vynaložené dřině člověk mnohdy ani nevidí. Věřím tomu, že kdyby tu Kolardo prezentoval rozpracovaný model a průběh stavby, našli by se zde soudruzi, kteří by mu upřímně poradili. Pokud ale prezentuje hotový model jak je a mluví o ceně, no :roll:. Rozhodně nechci, aby to vypadalo, že se vysmívám nebo tak. Sám jsem víceméně začínající patlal, ale když už bych něco vytvořil, chtěl bych aby to trošku vypadalo (a možná to je věkem :lol:, už mi není 30).
btw. samotnýmu mi podtekla barva při lakování lexanky :oops: a od té doby se stydím dávat sem nějaký fotky auta zblízka, je to furt vidět a furt mě to s..e. Ale to vyřeší asi až nová kastle.

komaar píše:... ze to vydava za model staveny na zakazku ...

Právě že to je model na zakázku mi připadá takovej "krabicózní" a bez detailů (jak vzpomínám ty vystřihovánky výše).
Naposledy upravil(a) Ming dne 31.01.2013 14:18, celkem upraveno 4 x.
Drive smoothly
SCX10 Dingo (Speed600Eco R.I.P., teď HPI Saturn 27T, Dsys56, GT3C 6.0, Pat a Mat)
CC-01 Beast (ve výstavbě)
SC Himoto, plachetnice Babetta, remorkér Grimmershörn, Dickie PistenBully 600W
pepe20
Nově příchozí
Příspěvky: 24
Registrován: 22.10.2012 18:37

Re: liaz?

Kdyz uz se to tady resi mohl bych vas poprosit o kritiku meho vytvoru? Vim ze me tady moc lidi nema v lasce ale preci jenom bych rad aby jste se k tomu vyjadrili . Podotykam neni to na zakazku ale je to pro me a stavim to pro radost. Dekuji za kritiku
Uživatelský avatar
komaar
Píšu hodně
Příspěvky: 1244
Registrován: 28.04.2009 0:00
Bydliště: praha - východ
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: liaz?

mne se to docela libi
ale ja taky nepatrim ke stavitelum, takze to moc neposoudim
z ceho to je?
ono se to takhle blbe posuzuje, kdyz neni videt pripadny vzor a je to jeste polotovar
finalni uprava dela strasne moc
na jaky podvozek to pujde?
Petr KomareK
HPI Wheely King "Hello Kitty" Defender, Tamiya CR-01 Toyota Land Cruiser FJ40, MST CMX C-10 Hummer H2, Tamiya TA-01 Hummer (Humvee, H1, H2, H2o), Axial AX10 ARTR
http://rcexpedice.pkomarek.cz
http://www.rcvidrholec.cz
pepe20
Nově příchozí
Příspěvky: 24
Registrován: 22.10.2012 18:37

Re: liaz?

ma to byt tatra na MKD podvozek bude 1:14 zatim od tamky je to delane z balsi. Ted asi spousta lidi bude rikat proc z balsi ale je to lehky dobre se opracovava a Kdyz se to zakituje Tak to nejde poznat na pohled
Uživatelský avatar
Ming
Uživatel
Příspěvky: 484
Registrován: 02.08.2012 0:00
Bydliště: Brno-Blekfíld

Re: liaz?

pepe20 píše:...proc z balsy ale je to lehky dobre se opracovava .......

Otázka je co to udělá, když s tím v terénu půjdeš náhodou přes boudu. Nebo jestli máš v plánu nějaký ochranný rám? Nebo jestli to bude nedejbože "jen nějaká silnička"? :lol:
A jako laik a amatér bych řekl, že jako zatím dobrý (ale práci to ještě dá).
Drive smoothly
SCX10 Dingo (Speed600Eco R.I.P., teď HPI Saturn 27T, Dsys56, GT3C 6.0, Pat a Mat)
CC-01 Beast (ve výstavbě)
SC Himoto, plachetnice Babetta, remorkér Grimmershörn, Dickie PistenBully 600W
Uživatelský avatar
Dave
Píšu hodně
Příspěvky: 1468
Registrován: 12.10.2010 0:00
Bydliště: Kousek od Brna

Re: liaz?

Kolardo píše:aha... takže další moudrá rada... fakt idioti... pak má s váma člověk něco řešit...


Obrázek
Uživatelský avatar
rotruck
Častý přispěvatel
Příspěvky: 899
Registrován: 25.05.2009 0:00
Bydliště: MORAVA

Re: liaz?

MKD značí mezinárodní kamionovou dopravu-přepravu , tudíž toho terénu ani budek moc nebude , ale i tak jedno blbý zavadění při přenášení , nebo podjetí židle může být nebezpečný.
Co se týká hodnocení TATRA MKD , založ raději vlastní vlákno , ale co hlavně nafoť prvně fotky kde bude něco vidět .
Tady na těch nejde ani rozeznat jednotlivý přechody ploch kabiny , tudíž není co radit ..........
Naposledy upravil(a) rotruck dne 31.01.2013 19:17, celkem upraveno 1 x.
RCTR - RC Truck Rally- Dakarky LIAZka a KAMAZel

Zpět na „Tak takhle NE!!!“