Uživatelský avatar
Worlusho
Uživatel
Příspěvky: 469
Registrován: 20.02.2009 0:00
Bydliště: Praha 8

Tak se musím pochválit, báwo zvládlo výstup na Ještěd bez větších problémů, pár šrámů také utrpělo, ale s tím se počítá. ;-)
Martin
Axial Ax 10 ARTR, Axial CSX 10, Xray XB4 Rally , xray XB4"15
Sanwa
foto na rajčeti worlusho
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Ta baba v tom autě je mi nějaká povědomá :lol: , nebojíš se je tam nechávat samotný? Maj tam aspoň záclonky? 8)
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
Worlusho
Uživatel
Příspěvky: 469
Registrován: 20.02.2009 0:00
Bydliště: Praha 8

Už jsou dospělí, také pořád zajížděli do vysoké trávy a já jí musel potom dolovat z kol :lol:
Martin
Axial Ax 10 ARTR, Axial CSX 10, Xray XB4 Rally , xray XB4"15
Sanwa
foto na rajčeti worlusho
Uživatelský avatar
Worlusho
Uživatel
Příspěvky: 469
Registrován: 20.02.2009 0:00
Bydliště: Praha 8

Re: Roubování kastlí na SCX

Tak po kratší odmlce bych zase navázal kde jsem skončil. Asi před 14 dny se mi dostala do ruky karoserie chevy K5 z vaterry. Konečně plnotučná karoserie a ne nějaký záprdek. Nu což, donutila mě vytáhnou SCXko a opětovně mu vdýchnout život. Je tak jak dojelo po Drábských Světničkách LP 2011.

Obrázek

Abych nezapomněl, tady už trápím novou kastli na šasí.

Obrázek

A jelikož mě stále Grizzly přemlouvá, abych si šel zajezdit triálek, tak jsem mu pořídil i nějaké to nové funkční bižu.

Obrázek
Martin
Axial Ax 10 ARTR, Axial CSX 10, Xray XB4 Rally , xray XB4"15
Sanwa
foto na rajčeti worlusho
Uživatelský avatar
Worlusho
Uživatel
Příspěvky: 469
Registrován: 20.02.2009 0:00
Bydliště: Praha 8

Re: Roubování kastlí na SCX

Tak dnes jsem lehce pokročil a už došlo na řezání :-p , nejprve úprava páky těhlice a potom rámu.

Obrázek

Obrázek

Nejvíce času zabralo vyzkoušení použitelných variací nového řízení. Nejvýhodněji vychází z pohledu Ackermanna vnitřní díry v těhlicích (ty blíže k čepu otáčení), jediná nevýhoda je, že se vůle hezky nasčítají a v krajních polohách se ty kola trochu vrklají proti sobě. Při použití adaptérů sice dojde k rozhození Ackermanna, ale rozhození je v toleranci 10% oproti vypočtené hodnotě, což je akceptovatelné pro tento druh nápravy i u dospělého auta. Tím , že se použily adaptéry, se část vůlí posunula zhruba na dvojnásobnou vzdálenost a tím se rozkmit kol v krajních polohách snížil ale nevymizel. Tudíž jsem pro eliminaci použil stejný systém jako u velké káry a to tlumič řízení. Funguje pro obě verze uložení zadní spojovačky řízení.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Momentálně je řízení sestaveno a odzkoušeno nahrubo, chodí ve všech polohách, nikde nic nedře a provozní vůle dostačující. V následných dnech přijde předělat do čisté verze včetně dokončení úpravy rámu.
Martin
Axial Ax 10 ARTR, Axial CSX 10, Xray XB4 Rally , xray XB4"15
Sanwa
foto na rajčeti worlusho
Uživatelský avatar
Worlusho
Uživatel
Příspěvky: 469
Registrován: 20.02.2009 0:00
Bydliště: Praha 8

Re: Roubování kastlí na SCX

Tak jsem zase o kousek pokročil, když jsem minule řezal a brousil, tak teď jsem musel upravenou šavli trochu zrekonstruovat do profilu "C".

Obrázek

Obrázek

začala příprava s tlumiči, přijdou nasadit jak jinak než big bore

Obrázek

Otevřel jsem špajsku a vypadala stejně jako když jsem ji zavíral, tak když už jsem se k tomu odhodlal, tak jsem aspoň vyměnil ten hliníkový unašeč kardanů za ocelový, když už se mi tu osm let válí v krabici. Už jsem také začal špekulovat kam s baterkou, používám super short nebo seddle pack, tak jsem vymyslel jeden slot mezi motorem a škatulí na elektroniku (mezera mezi motorem a držákem bude cca 3mm) a druhý bude mezi převodovkou a příhradavou výztuhou u zadních parohů. Zatím je to stále v pracovním setupu, poskládané jen aby to drželo a plnilo účel který potřebuji.

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Martin
Axial Ax 10 ARTR, Axial CSX 10, Xray XB4 Rally , xray XB4"15
Sanwa
foto na rajčeti worlusho
Uživatelský avatar
skabry22
Nově příchozí
Příspěvky: 60
Registrován: 22.05.2013 12:53
Bydliště: Okres Č.K.

Re: Roubování kastlí na SCX

Ten tlumič řízení vypadá zajímavě. Jestli se můžu zeptat, jaký je jeho rozměr díra-díra? Děkuji
Uživatelský avatar
Worlusho
Uživatel
Příspěvky: 469
Registrován: 20.02.2009 0:00
Bydliště: Praha 8

Re: Roubování kastlí na SCX

Ahoj,
délka tlumiče oko/oko je 57 na 67mm (spodní oko není původní je z řízení xray TC ). V pozici v které ho mám, využívá chod necelých 9mm. Uspořádání řízení je následující, délka servopáky pro řízení je 31mm, spojovačka k levému přednímu kolu má 55mm + jeden rovný a vnější zahnutý kloubek, servo je na platu o síle 4mm. Strana tlumiče využívá délku servopáky 22mm a na straně pravého kola jsou pod okem tlumiče podložky 2,5mm. Je to z důvodu, že v plném rejdu tlumič atakoval uchycení tlumiče na nápravě. Tlumič má tělo průměru 12mm, tento konkretní je z xray T2 007 celohliníkové provedení s membránou. Pístek má dvě díry (neměřil jsem jaké a ani netuším jestli to Hudy někde píše) a použitý olej je 350cst/30Wt. Použité servo je Hitec HS5955TG.

Obrázek
Martin
Axial Ax 10 ARTR, Axial CSX 10, Xray XB4 Rally , xray XB4"15
Sanwa
foto na rajčeti worlusho
Uživatelský avatar
skabry22
Nově příchozí
Příspěvky: 60
Registrován: 22.05.2013 12:53
Bydliště: Okres Č.K.

Re: Roubování kastlí na SCX

Ahoj, děkuji za opravdu vyčerpávající popis. Dovolil jsem si použít tvoje řešení (doufám, že nevadí) akorát musím počkat na nové servo abych ten tlumič vyzkoušel, páč stávající servo odešlo do věčných lovišť po sobotní expedici. Použil jsem tlumič s vnitřní pružinou, kterou jsem rozdělil na půl a dal ji z obou stran pístku tlumiče, aby zároveň tlumič pomáhal servu tahat kolo (kolo které zatáčí pomocí spojovačky mezi koly) zpět do nulové polohy. Jak říkám, ještě nemám odzkoušeno, ale myslím si, ze by to mělo fungovat. :-)
Uživatelský avatar
Worlusho
Uživatel
Příspěvky: 469
Registrován: 20.02.2009 0:00
Bydliště: Praha 8

Re: Roubování kastlí na SCX

Já jsem toto řešení nevymyslel, já ho jen aplikoval v malém ;). Vůbec nemám problém s tím, že by si to někdo udělal stejně , od toho jsou fóra a prezentace jistých řešení, které se někomu mohou hodit. Verzi z vnitřní pružinkou jsem zkoušel, ale jelikož tento tlumič je konstrukce přetlakové, tak ta pidi pružinka, kterou se mi tam podařilo vtěsnat, maximálně vyrovnala efekt membrány , na kterou tlačí taková gumová pěna jež vyplňuje prostor nad membránou. Ta by se sice dala vyndat, ale potom membrána nemívala dlouhou životnost, má atypický tvar cylindru.

Dnes jsem se spíš flákal, lepil šroubky a kompletoval sestavy, které byly hotové. Pak jsem se rozhodl, že udělám kastlík na baterku. Začal jsem zadním. Jako dárce se vhodně jevila nějaká krabička, kterou jsem kdysi na něco koupil v GM electronic. Krabičku jsem kuchnul a posléze zase svařil, vylepil jsem jí pěnovou gumou, aby se tam baterce hezky sedělo.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

A když už jsem byl v tom tváření plastu za tepla, tak jsem upravil výztuhu nad zadní nápravou a to tak, abych mohl optimalizovat velikost bumstopu na tlumiči z výšky 10mm na 6mm. Na předku mě to ještě čeká, ale jenom snížení o 2mm.

Obrázek
Martin
Axial Ax 10 ARTR, Axial CSX 10, Xray XB4 Rally , xray XB4"15
Sanwa
foto na rajčeti worlusho
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Roubování kastlí na SCX

Máš to moc pěkný, ale nepřemýšlíš o založení svého topicu, místo toho, abys spamoval téma, které s svými úpravami nesouvisí?
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
Worlusho
Uživatel
Příspěvky: 469
Registrován: 20.02.2009 0:00
Bydliště: Praha 8

Re: Roubování kastlí na SCX

Ahoj, ono je to trochu složitější, mohl jsem založit nové vlákno, ale mám raději věci pohromadě. Toto téma jsme založili LP 29.10.2009 s Gluckem a nebylo o ničem jiném než o mých stavbách, ale aby to bylo zajímavější, tak jsme tomu nasadili jinou pointu, stačí si pročíst vlákno. Hlavně se toho času tak trochu soutěžilo, kdo bude mít větší návštěvnost vlákna, proto ten netradiční způsob prezentace. Tak že ano, vlákno založil Gluck a já byl jeho autorem. ;) A jelikož se určité věci odvíjely jinak než jsem si představoval, tak toto vlákno zůstalo takové rozpracované.

A teď k těm úpravám vs. název. Možná se zdá, že to spolu moc nesouvisí, ale není to až tak pravda. Je to jako když stavíš dům, pokud si vymyslíš obytnou kuchyň a chceš o ní něco sdělit, tak musíš začít od projektu domu a ne rovnou nosit skříně. Na začátku po oprášení tohoto vlákna, jsem nastínil směr o jakou kombinaci stavby mi jde. A jak jde čas, tak se k tomu nabalují další rozšiřující variace. Abych řekl pravdu mám jistou představu co od tohoto projektu chci, jestli se mi toho podaří dosáhnout, tak to netuším, jelikož vše s tím spojené řeším za pochodu. A také přiznávám, že mě více baví stavět a upravovat šasí, než se trápit s interiérem. :oops: Ale jak říkala babička : " trpělivost růže přináší ". Tak vydrž a třeba se dočkáš. ;-)
Martin
Axial Ax 10 ARTR, Axial CSX 10, Xray XB4 Rally , xray XB4"15
Sanwa
foto na rajčeti worlusho
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Roubování kastlí na SCX

Tak tam naroubuj nějakou kastli, takhle je to opravdu zavádějící.
Když jsem tohle vlákno rozklikl, čekal jsem nějakou galerku, jake kastle jdou na scx, jak se stim kdo popral, eventuelně jak ji přidělal.
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
VíťasK
Uživatel
Příspěvky: 222
Registrován: 13.07.2015 20:51
Bydliště: Liberec

Re: Roubování kastlí na SCX

Souhlas s Geckem, přesně toto jsem čekal když jsem na vlákno klikal :-D
Uživatelský avatar
Worlusho
Uživatel
Příspěvky: 469
Registrován: 20.02.2009 0:00
Bydliště: Praha 8

Re: Roubování kastlí na SCX

Tak se nabízí dvě možnosti, buď vaše očekávání budu s klidným svědomím ignorovat, jelikož nejsem odpovědný za vaše představy o tom jak má vlákno vypadat, nebo to nechám smáznout, aby bylo vás to nemátlo. :-p
Martin
Axial Ax 10 ARTR, Axial CSX 10, Xray XB4 Rally , xray XB4"15
Sanwa
foto na rajčeti worlusho

Zpět na „SCX10“