Uživatelský avatar
Wendis
Veterán fóra
Příspěvky: 3884
Registrován: 02.05.2011 0:00
Bydliště: Most

Re: Drift

Čefo neboj až zprovoznim ten muj vehykl a přijedu někam na závody tak budu za negra já :-D :-D
SCX10 HZJ 75 pickup
TRX4
Yokomo DPM
Yokomo YD2
Axial Yeti Score
Uživatelský avatar
Čefa66
Častý přispěvatel
Příspěvky: 544
Registrován: 08.01.2012 0:00
Bydliště: Brno

Re: Drift

Parta nade vše, to jo...
Venco neboj, jezdíme pro radost, kdyby to bylo na výsledky tak prdel upadne ...
Uživatelský avatar
bedna
Častý přispěvatel
Příspěvky: 687
Registrován: 20.10.2009 0:00
Bydliště: Kostomlaty nad Labem
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Drift

Wendis píše:Čefo neboj až zprovoznim ten muj vehykl a přijedu někam na závody tak budu za negra já :-D :-D



Myslim ze za negra nebudeš jedinej :-D
Jeep Wrangler YJ- Mex
Ford - Scx 10
MOA crawler Axial Xr10
http://bedinka.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
Vigo
Uživatel
Příspěvky: 341
Registrován: 05.12.2009 0:00

Re: Drift

No byl jsem se podívat a paráda, už trénuju a hlavně učím se jezdit. Vzhledem k tomu, že jsem včera vyčesal převod pro cs mám zpět 50:50, mám teda na cestě jiný lepší, ale chci se zeptat, můžu s 50:560 případně jezdit i na závodech a nebo ne?

Díky
Vigo
Uživatelský avatar
jancernik
Častý přispěvatel
Příspěvky: 709
Registrován: 07.01.2012 0:00
Bydliště: LIBEREC

Re: Drift

Tak samozřejmě můžeš, jen budeš v těžký nevýhodě v duelech.
Jak se naskytne možnost do něčeho nacpat nějakej brutální pohon, tak to tam prostě nacpu, ať se děje co se děje. Prej sem schopnej nacpat krávu do králíka :D
Uživatelský avatar
Wendis
Veterán fóra
Příspěvky: 3884
Registrován: 02.05.2011 0:00
Bydliště: Most

Re: Drift

třeba u mě je jedno s čim jezdim,já budu jedná těžká nevýhoda :-D :-D
SCX10 HZJ 75 pickup
TRX4
Yokomo DPM
Yokomo YD2
Axial Yeti Score
Uživatelský avatar
Balu
Píšu hodně
Příspěvky: 1629
Registrován: 22.01.2012 0:00
Bydliště: Přerov

Re: Drift

milan008 píše:Děkuji moc za vysvětlení, já si vždy myslel, že to jsou závody, ale jak je to na umělecký dojem a na bodování rozhodčích :NO: tak to mne okamžitě přestalo zajímat, :nuda:


Ono to Mílane zní hůř ,jak to ve skutečnosti je.Rozhodčí jsou dva,někdy tři a jsou to kluci kteří driftem žijí a perfektně mu rozumí.Hodnotí se stopa,úhly,průjezdy driftpointy,jak držíš kontra v driftu a potom v batllech tlak druhého jezdce.Zajímavý je,že i když skončíš poslední v kvaldě tak se můžeš prokousat až na první flek,jak se to povedlo Mecovi v Otrokovicích a ty souboje jsou super adrenalin.A hlavně tam najezdíš hodiny a hodiny.V trialu za celej den odjedeš pár minut a pak pořád čekáš.No a ,že ti tam každej rád se vším pomůže a vládne tam pohoda je samozřejmost.Počkej,až se bude driftit u Davida v DMR,myslím,že se ti to zalíbí.
Tohle byly první naše závody s Davidem na legendárním END OF SUMMER RC DRIFT EVENT 2013 Ebisu Circuit

https://www.youtube.com/watch?v=JYvCQUUN6Ig

https://www.youtube.com/watch?v=7wdDfMhjE2U

https://www.youtube.com/watch?v=SovjYOHM9Gw
Ford Bronco 1967 "Dědek" Home made šasi
Ford bronco 1973-Špenát EVO III Home made šasi
Toyota FJ 40 Home made šasi long zúžené nápravy Axial
Mitsubishi Pajero CC-by Mrak v plným tuningu
Xray T3 drift
Hpi Blitz
http://balu67.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: Drift

Ale jo, auta jsou nádherný, videa jsou nádherný, proto na vše koukám, ALE stejně bych nepochopil pravidla, stejně není kde jezdit a stejně je to sport pro mladý :-D , věřím, že je to super zábava, parta a vše, ale tak... :-(
bflmpsvz
Uživatelský avatar
Woyta
Píšu hodně
Příspěvky: 1062
Registrován: 06.11.2013 21:28
Bydliště: Hořice

Re: Drift

Pomalu zacinaji chodit balicky a moje RWD se rodi.
Obrázek
Uživatelský avatar
kali99
Uživatel
Příspěvky: 139
Registrován: 31.03.2014 10:27
Bydliště: České Budějovice

Re: Drift

jak se chová zadokolka oproti normálni 4wd? A byla by zadokolka dobrá pro začátečníka? :-p
Uživatelský avatar
kali99
Uživatel
Příspěvky: 139
Registrován: 31.03.2014 10:27
Bydliště: České Budějovice

Re: Drift

poradí někdo? 8( 8(
Uživatelský avatar
Vigo
Uživatel
Příspěvky: 341
Registrován: 05.12.2009 0:00

Re: Drift

Ahoj,

Nejsem sice odborník, ale tvůj dotaz je ve své jednoduchosti dost složitý :-D Pokusím se popsat co vím a co jsem zkoušel:

Podobně jako u skutečného auta je zadokolka přetáčivá. To jak moc, ovlivňuje nastavení podvozku a hlavně rozložení váhy. U modelu bohužel díky velikosti a absenci zpětné odezvy "pod zadkem" je zadokolka zvládnutelná dost těžko. Chce to perfektní nastavení, výběr gum ( jiný předek a zadek) a hlavně talent :) Spousta lidí to nedá a jezdí gyro, které pomáhá auto rozumně řídit. Takže zadokolku si může zkusit i začátečník, ale protože nebude asi schopný auto rozumně nastavit, měl by si to nejdřív někde okouknout a asi počítat minimálně pro začátek s tím gyrem, pekelně rychlým servem a velkým rejdem.

4WD je v základu spíš neutrální a přesunem váhy a nastavením se dá nastavit buď nedotáčivé a nebo přetáčivé. Vždycky se to ale valí trochu bokem celé a prostě není to úplně stejné na pohled jako zadokolka. Je to ale výrazně snažší na ovládání.

Něco mezi a asi momentálně nejpoužívanější v ČR je Countersteer "CS" což je rychlejší převod na zadních kolech oproti předku. Auto je pak chováním něco mezi 2WD a 4WD, podle toho jaký převod si zvolíš. Jde to ještě většinou uřídit bez elektroniky, ale už to není tak snadné jako 4WD, potřebuješ rychlé servo a velký rejd, abys mohl včas kontrovat.
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1327
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Drift

To na té fotce není velký rejd, ale už spíš vyvrácenost a téměř zvrácenost .... 8o
Uživatelský avatar
Woyta
Píšu hodně
Příspěvky: 1062
Registrován: 06.11.2013 21:28
Bydliště: Hořice

Re: Drift

Ale v reálu se takovej rejd používá. Zkus si treba najít fotky toho co děla Wisefab.
Uživatelský avatar
Čefa66
Častý přispěvatel
Příspěvky: 544
Registrován: 08.01.2012 0:00
Bydliště: Brno

Re: Drift

Ještě budeš dělat pořádnej záklon :OK:

Zpět na „Onroad, Drift a Rally“