Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: VW aneb Virtualův Wraith

Dík, ty disky se mi taky moc líbí, ale toho šroubování! :-D Každá ta obruč se musí odšroubovat a přišroubovat...
Na té fotce je tuším i užší náprava (AX/SCXková) a 1,9" kola. Do budoucna by mě to lákalo, ale musí se udělat kratší spojovačky, jsou potřeba kratší kardany a tlumiče atd. Vypadá to ale skvěle.
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo
Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: VW aneb Virtualův Wraith

virtual píše:Hlavně že si nakonec rozumíme! :hura: Je to jak píšeš a jsem moc zvědavej, jak to bude v terénu. Já vlastně ještě bedlocky neměl.
Jen to je bohužel takovej projekt želva. Na jednu stranu bych Wraitha už rád projel, na druhou ten proces zrodu v "dokonalé podobě", tedy udělat to rovnou tak jak si to představuju (a pak už řešit doufejme jen drobnosti), je taky zábava...

Želva ne želva, hlavně budeš vědět že máš všechno stoprocentní než vyjedeš a na novém čistém podvozku se vždycky dělá lépe než na špinávem a sedřeném z terénu. Taky to vypadá že máš všechno dobře promyšlené a bude z toho moc pěkný wraith.
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: VW aneb Virtualův Wraith

He, Maztekku to sedí. Já měl taky kolikrát něco rozdělaného a měl takovou chuť se projet, ale bylo mi tak líto vzít ven, když bylo vše tak čisté :-D Tak jsem to raději oželel a makal na autě.

Virtual- nevěš do budoucna hlavu :lol: Ono uvidíš časem, zda vyměnit nápravy nebo ne. A kola bych ani 1.9 nedával, už jen kvůly krásným diskům, ale hlavně si myslím, že 2.2 wraitovi sluší víc, jen postačí vybrat rozměrově dobré gumy. Na té fotce má taky 2.2 kola a myslím že gumy tam jsou Rok Lox, které majé 136mm a ty mysím něco kole 147mm ne? Fakt se těším, protože stavby Wraitů, jak to máš v plánu ty moc vidět nejsou a já mít Wraita, tak bych to dělal asi stejně jak ty. Na to máme stejný vkus. Já bych tam plesknul i 127mm Mud Slingery http://www.rcmodelex.cz/rcmodelex/eshop/28-1-2-2-Pneu-2-2-Tires/0/5/160-Mud-Slingers-2-2-2x-Tiras , ale já sem starej bahňák :lol:
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: VW aneb Virtualův Wraith

Pánové díky za odporu! Jestli to bude stoprocentní nevím, ale snažím to vymyslet (či okoukat jinde), abych aspoň napoprvé nevyjel a neříkal si všechno musí bejt jinak...

Je fakt, že 96mm 1.9" kola vypadají vedle Wraithu až směšně, něco jako ty dojezdové rezervy :-D a disků by mi bylo taky líto... Ty Ripsawy nevypadají moc "scale", ale lidi si je chválí, tak na nějaké pneu licencované podle skutečných je čas...
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo
Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: VW aneb Virtualův Wraith

Další progres, podvozková část je téměř kompletní. Spojovačky náprav a táhla řízení jsou v jenotném stylu s čepy a očky Traxxas. Zdá se to podstatně povedenější řešení než to od Axialu. Kardany jsou nainstalovány podle novějšího manuálu, tedy se stejně orientovanými červíky na obou koncích. Moc bytelně ale ten plast nepůsobí...

Obrázek
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: VW aneb Virtualův Wraith

Vypadá to pěkně. Ty linky se mi moc líbí :tleskam: Co to máš za servo, to vypadá moc pěkně.Já už jsem ho na pár fotkách viděl, ale nevím co je to zač. Kardany něco vydrží, ale časem se začnou pomalu kroutit, ale to je čas.
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: VW aneb Virtualův Wraith

Servo je už postarší Ace RC (Thunder tiger) DS 1015 (podobné chladiče má i Hitec). Zatím fungovalo dobře, ale s menšími koly. Nevím, jestli těch cca. 15 kg bude na Wraitha stačit. Viděl jsem, že do kardanu šroubují šroub nebo závitovou tyč, jako takovou podporu té slabší části. A třeba budou pro Wraitha Notyra... Ty je máš taky, ne?
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: VW aneb Virtualův Wraith

Jj, přesně ten chladič se mi líbí.Myslím si že by těch 15 mohlo být postačujcí, ale úplná sláva to možná nebude.Někdo tam dává trubičky, ale já měl na Honchu ty starší typy kardanů.Vydrželi cca rok, než se začli kroutit. Já mám Notyra, ale jelikož zkončila výroba, tak už je sehnat na Wraita bude asi velký problém.
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
Ming
Uživatel
Příspěvky: 484
Registrován: 02.08.2012 0:00
Bydliště: Brno-Blekfíld

Re: VW aneb Virtualův Wraith

virtual píše:... Viděl jsem, že do kardanu šroubují šroub nebo závitovou tyč...

Já u Dinga do kardanu narval zbytek rámečku z kitu, viz foto
Drive smoothly
SCX10 Dingo (Speed600Eco R.I.P., teď HPI Saturn 27T, Dsys56, GT3C 6.0, Pat a Mat)
CC-01 Beast (ve výstavbě)
SC Himoto, plachetnice Babetta, remorkér Grimmershörn, Dickie PistenBully 600W
Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: VW aneb Virtualův Wraith

PitaW píše:Jj, přesně ten chladič se mi líbí.Myslím si že by těch 15 mohlo být postačujcí, ale úplná sláva to možná nebude.Někdo tam dává trubičky, ale já měl na Honchu ty starší typy kardanů.Vydrželi cca rok, než se začli kroutit. Já mám Notyra, ale jelikož zkončila výroba, tak už je sehnat na Wraita bude asi velký problém.

No, psal jsem to v jiném vlákně, amíci doporučují rovnou 20 kg a spíš ještě víc. Na druhou stranu v RTR je asi 10 kg servo, a jelikož tohle už několik let mám, tak ho nejdřív vyzkouším a uvidím. Např. Orion má přijít s papírově zajímavým servem, které má být silnější a i vodotěsné, tak nějaké tipy do budoucna mám...
Psalo se tu, že výrobu Notyra možná někdo obnoví, takže zaprvé je všichni chválí a za druhé bych raději koupil osvědčený domácí produkt, tak holt uvidíme jak to dopadne...


Ming píše:Já u Dinga do kardanu narval zbytek rámečku z kitu...

Taky zajímavá možnost. Nějaks to zalepil, resp. čím? Trochu mi na těhle řešeních vadí, že to pak jde rozebrat jen silou a destrukcí.
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: VW aneb Virtualův Wraith

Trochu mi na těhle řešeních vadí, že to pak jde rozebrat jen silou a destrukcí.


Já kdybych měl tyhle kardany, tak bych tu trubičku zalepil celou vteřinákem a nemělo by šanci se to začít kroutit. Zas je to díl, který už asi v této části rozebírat nikdy nebudeš. S těmi notyry se uvidí, jak to bude. Taky tomu fandím. Jsou famózní.
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: VW aneb Virtualův Wraith

PitaW píše:Já kdybych měl tyhle kardany, tak bych tu trubičku zalepil celou vteřinákem a nemělo by šanci se to začít kroutit. Zas je to díl, který už asi v této části rozebírat nikdy nebudeš...

No, před první jízdou raději s lepením počkám. Kolikrát už se mi vyklepaly na nejrůznějších místech šroubky a to poctivě používám Loctite :wink:
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo
Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: VW aneb Virtualův Wraith

Detail zámku přední kapoty. Opět se nejedná o můj nápad :oops: je to osička předního kola z nějakého mikro modelu Losi, levně k sehnání na e-bay. K tomoto účelu často používané sloupky na baterii Traxxas jsou mnohem masivnější.

Obrázek
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo
Uživatelský avatar
Ming
Uživatel
Příspěvky: 484
Registrován: 02.08.2012 0:00
Bydliště: Brno-Blekfíld

Re: VW aneb Virtualův Wraith

virtual píše:
Ming píše:Já u Dinga do kardanu narval zbytek rámečku z kitu...

Taky zajímavá možnost. Nějaks to zalepil, resp. čím? Trochu mi na těhle řešeních vadí, že to pak jde rozebrat jen silou a destrukcí.

Nijak jsem to nelepil, prostě jen zasunul ( šlo to celkem na fest, ale kleštěma ven případně nejspíš půjde). Myslím si, že to "ochrání" proti zborcení toho vnitřního dílu krutem (nebude to mít kam se bortit). Teď přemýšlím, že přes ten vnější díl přetáhnu nějakou trubičku, aby taky časem nepovolil. Ale hlavně mám ty díly do sebe víc zasunuté, takže tam je na těch zubech větší styčná plocha.
Drive smoothly
SCX10 Dingo (Speed600Eco R.I.P., teď HPI Saturn 27T, Dsys56, GT3C 6.0, Pat a Mat)
CC-01 Beast (ve výstavbě)
SC Himoto, plachetnice Babetta, remorkér Grimmershörn, Dickie PistenBully 600W
Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: VW aneb Virtualův Wraith

Vanquish vyrobil podle skutečných náprav Currie napravy pro Wraitha. Vypadají nádherně! A proti standardním nápravám mají několik vylepšení. Jen by mi asi bylo líto takové nápravy odřít o kameny (i když je pod diferenciálem kluzná plocha)...

Obrázek
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo

Zpět na „Axial“