Red Dwarf
Nově příchozí
Příspěvky: 70
Registrován: 03.05.2013 21:39
Bydliště: Lysá nad Labem

Prosím poraďte s výběrem

Možná se to sem ani nehodí, tak se předem omlouvám a prosím kdyžtak smazat ;o)

Mám doma DEFa a docela se s ním vyblbnu, ale chtěl bych něco na ježdění po bytě, respektive po parkovišti. Něco na driftování. Ale vůbec netuším co. Podmínkou je jen 4x4. Mám následující 3 kandidáty:

RTS Sprint 2 Drift (Camaro) - ale bojím se těch řemínků...

Vaterra RSV100-S (Camaro) - pro mě neznámý výrobce

Traxxas Ford Mustang VXL

A teď babo raď. Vzhled (subjektivně) i cena na stejno. Má někdo z nějakým kusem konkrétní zkušenost? Případně lze některého výrobce doporučit nebo naopak nedoporučit? Případně doporučíte něco úplně mimo můj výběr?

Předem díky za pomoc greenhornovi ;o)
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Prosím poraďte s výběrem

Řemínků se neboj, jen jim vadí bordel. Jezdil jsem s řemínkem i v hodně hnusným terénu a ustál to víc jak 5 let. Když si vezmeš, tak ty nejvýkonější onroady jsou řemínkové a drží (xray, cyclone,TRF..) Na drift to bude v pohodě :-)
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
widra1
Uživatel
Příspěvky: 217
Registrován: 18.12.2011 0:00
Bydliště: Bradlecká lhota - kousek od Jičína

Re: Prosím poraďte s výběrem

Ať nezakládám nové tak použiji toto .
Nějakou dobu koukám že bych zkusil něco čím se dá jezdit bokem.
Momentálně jsem ve fázi přemlouvání rodinné rady že toto vybavení kuchyně ještě nemáme a nutně ho potřebujeme :-D .
Nechci do toho narvat nějak extra moc peněz , ale zas nechci koupit za pár kaček něco u čeho následná předělávka vyjde na balík.
A tak jsem našel něco na HK co by už mělo být na Drift hotové.

1- http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... _ARR_.html
2- http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... _ARR_.html

Osobně se mi více líbí varianta 1

Co vy na to?
Nechci to na závodění, ale prostě si to chci zkusit.
Předem díky za vaše názory

Jirka
MST CMX VW BAJA
http://widra1(.)rajce(.)idnes(.)cz
Uživatelský avatar
jancernik
Častý přispěvatel
Příspěvky: 709
Registrován: 07.01.2012 0:00
Bydliště: LIBEREC

Re: Prosím poraďte s výběrem

RedDarf: No v prvé řade si zjisti, zda se na ty podvozky dá sehnat dopředu volnoběžka. Dá se driftovat i bez ní, ale není to ono. Lépe řečeno, bez volnoběžky je to vopruz.
Jinak co se týče těch podvozků, tak Vatera a Traxxas, se na závodech nikde nevyskytují. Podle mě to nebude cesa tim pravym směrem.
A ten Sprint2, jeden klučina ho tu měl a vzhledem k tomu, že to pořád ladil a snažil se to všelijak nastavit a pořád to nfungovalo, tak přstal driftovat a auto má ve skříni.

Takže pokud ti můžu poradit jako drifter, tak pokud si chceš užít driftování jako že fakt driftování. Tak koukni na bazar a pořiď nějakej XRAY T2 nebo T3. Nebo TRF 416. Daj se sehnat za super peníze, a jsou to prověřený podvozky, který se daj jednoduše nastavit že 100% fungujou a jsou bez problémů.
Jak se naskytne možnost do něčeho nacpat nějakej brutální pohon, tak to tam prostě nacpu, ať se děje co se děje. Prej sem schopnej nacpat krávu do králíka :D
Uživatelský avatar
jancernik
Častý přispěvatel
Příspěvky: 709
Registrován: 07.01.2012 0:00
Bydliště: LIBEREC

Re: Prosím poraďte s výběrem

Jirka:
Devil je sice zajímavej, ale je to replika Sakury 3D a celý je to z lacinejch plastů. Plastový řemenice strašně odcházej, takže ti velice brzo pokurvěj řemeny. Takže okamžitá výměna.
Taky je tochu problém s plastovym uložení motoru. Jak je to v plastu (origo má hliník), tak to blbě vere teplo motoru.
A taky jsou problémy s karoseriema. Kvůli motoru vpředu, se některé kastle s krátkym čumákem na tenhl podvozek nevejdou.
Jediný plus je, že to má stříďák.

No a ten Mission-D to je nějaká replika TA05 EagleKit. Pokud budeš chtít jezdit déle než 15 minut, tak v tom budeš měnit hned elektroniku za střídavou.

Jinak na závěr, tyhle extrémě laciný podvozky jsou strašně lákavý. Chápu. Taky pořád někde poslouchám jak to chtěj lidi jen vyzkoušet. Chápu. Ale co nechápu lidi, je to, že když s koukaj na videa na youtube, kde se krásně driftuje, tak to z 99% nikdy nejsou tyhle podvozky za 2tis. To většinou jsou auta, kde se cena modelu pohybuje 10-15tis. Chápu, že to je pro začátek moc. Ale zase se snažim vysvětlit, že když si poříděj s prominutím takovouhle činskou sračku, tak si ten drift ani pořádně nevyzkoušej. To auto je tupý a nečitelný a jediný kde jakž takž funguje, tak při driftech na parkovišti, kde dám plnej a někam to letí bokem, tak se to nějak otočí a zase nějak bokem přes celý parkoviště zpátky. A když se to člověk pak snaží nějak nastavit, tak naráží pořád na nějaký problémy a nikdy se to pořádně nedotáhne do konce.

Takže jak už sem psal. Ideální je sterší Xray T2 a je po starostech. Teď je na modelbazaru T2 za 2100,-
Jak se naskytne možnost do něčeho nacpat nějakej brutální pohon, tak to tam prostě nacpu, ať se děje co se děje. Prej sem schopnej nacpat krávu do králíka :D

Zpět na „Onroad, Drift a Rally“